Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Korg pa500 volume?

[es] :: Muzička produkcija :: Korg pa500 volume?

[ Pregleda: 2905 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dobrovoljski
Novi Sad

Član broj: 179383
Poruke: 52
195.252.96.*



+4 Profil

icon Korg pa500 volume?05.11.2009. u 18:20 - pre 176 meseci
U jednom lepom momentu naleteo sam negde u opcijama da moze da se pojaca generalno style i preformans(sound) posebno,mislim do 127 kao i obicno.Ispravite me ako gresim ali ja to vise ne nadjoh. Ako neko zna gde je tacno ta opcija neka javi,ili se to meni samo ucinilo.Ima naravno master ekvilajzer i tako dalje u saund opcijama pa i u general opcijama al ovo kao sto rekoh kao da mi se pricinilo ali ga ne znam naci.Buljim u onu knjizurinu vec nedelju dana misleci da mi je promaklo ali izgleda da toga tamo nema izdetaljisano. Veliki je posao pojacati sve komplet u odnosu na ritam nego zakljucavati visinu zvuka koji nisam bas iznivelisao po svim bojama,pa bi ova opcija bila super,iskljucivo zbog rada na njegovim zvucnicima,posto na ozvucenju nije problem....hvala.
Da mi je Citroen Spaček sređen,pa sa njim ceo svet da pređem...
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Korg pa500 volume?05.11.2009. u 19:17 - pre 176 meseci
Nije mi baš jasno šta se dešava

1. Da li se radi o nivoima style-a iz osnovnog OS-a, ili o style-ovima, koji su ubačeni dodatno (narodnjaci i sl.)?
2. Da li si dovoljno pručio način rada u Performance delu (prebacivanje style-a iz User-a u Performance i nivelisanje svih instrumenata acc. + solo...memorisanje)?

Ovako, na prvo čitanje...pogledaj DISPLAY AND USER INTERFACE > Display Controls >Volume/Value (A-H) buttons and display parameters > Mixer

Inače, čitajući samo prvu rečenicu, to sve možeš da regulišeš ručno sa sliderima na Controlling the Volume delu,
a ostalo na Volume/Value (A-H) buttons podešavanjem na desnoj strani Display-a.

Ili si pomešao neke parametre (O-127), koji se odnose na volume and pan of the selected oscillator.

Pozdrav



[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 05.11.2009. u 21:06 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

dobrovoljski
Novi Sad

Član broj: 179383
Poruke: 52
195.252.96.*



+4 Profil

icon Re: Korg pa500 volume?06.11.2009. u 23:11 - pre 176 meseci
Sto se tice preformance i uopsteno podesavanja zvuka kreiranje i ostalo to mi je jasno ali mi se jedna stvar desava stalno....a to je...Kada cackam po podesavanjima i malo u tome odlutam desi se da snizi jacinu zvuka generalno a nekad samo preformance,pa vracam ga Wladiim Globalom - podesavanja. Zvuk bude opet normalan tj jaci.Kazem da mi ta opcija jedino bitna za kucnu varijantu na njegovim zvucnicima posto zivim u stanu i zelim od njega maksimum tj od njegovih zvucnika.Sto se tice odnosa ritma i boje jasno mi je da se moze podesavati slajderom ali bih naj pre iznivelisao generalno odnos a da slajder ostane na sredini 50-50.Hvala na pomoci.

Da mi je Citroen Spaček sređen,pa sa njim ceo svet da pređem...
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Korg pa500 volume?07.11.2009. u 08:10 - pre 176 meseci
Nisi mi odgovorio na (1.) prvo pitanje

Citat:
dobrovoljski: ...Kada cackam po podesavanjima i malo u tome odlutam


Gde čačkaš i gde odlutaš?

Opet napamet odgovaram...
1. Kada slider-i stoje na 50-50, dovoljno je samo malo pomeriti Assign. slider, pa da padne/ pomeri volume nivo za desni deo klavijature.
2. Ima u generalnom podešavanju zaštita Off-On kojom regulišeš stanje, odnosno sva podešavanja memorišeš za stalno ili privremeno. Stalno, znači - kada god se "upali" klavijatura, podeševanja su tu onakva, kako si ih memorisao.
3. "Čačkati" se može, ali zato postoji puno mesta u raznim User bankama, da to fiksiraš i lageruješ
i nema potrebe da to radiš u toku sviranja, osim eventualno pomeranja ACC / SEQ Volume slidera.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Korg pa500 volume?

[ Pregleda: 2905 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.