Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zaključavanja celije

[es] :: Office :: Excel :: zaključavanja celije

[ Pregleda: 8274 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pejakus
Miloš Pejaković
Velpro Idea
Subotica

Član broj: 237923
Poruke: 17
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon zaključavanja celije30.10.2009. u 22:21 - pre 176 meseci
Zdravo interesuje me da li se može zaključati ćelija tako da kada unesem podatak u nju ona postaje nepromenjiva tj da niko ne moze da je promeni osim mene?
hvala .
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: zaključavanja celije31.10.2009. u 00:11 - pre 176 meseci
Naravno, komandom Protect Sheet zakljucaces sve celije koje imaju ukljucen atribut Locked (a to su po defaultu sve celije radnog lista, pa i tvoja celija).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

pejakus
Miloš Pejaković
Velpro Idea
Subotica

Član broj: 237923
Poruke: 17
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: zaključavanja celije31.10.2009. u 06:51 - pre 176 meseci
ok tako znam ali da se sama zakljuca kada unesem podatak npr ukucam miloš i kada predjem na sledecu ćeliju da je ova prva zaključana i to miloš ostaje nepromenjivo
hvala
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: zaključavanja celije31.10.2009. u 21:59 - pre 176 meseci
Citat:
pejakus: ok tako znam ali da se sama zakljuca kada unesem podatak npr ukucam miloš i kada predjem na sledecu ćeliju da je ova prva zaključana i to miloš ostaje nepromenjivo
hvala

To će se i dogoditi ali tek nakon što aktiviraš Protect Sheet ( kao što je Timmy rekao )
Dakle sve radiš normalno i onda na kraju Tools => Protect => Protect Sheet
Nema mogućnosti da ti se to automatski postavlja na način koji si ti zamislio ( bar ja ne znam ;)
 
Odgovor na temu

pejakus
Miloš Pejaković
Velpro Idea
Subotica

Član broj: 237923
Poruke: 17
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: zaključavanja celije01.11.2009. u 23:46 - pre 176 meseci
hvala vam .
 
Odgovor na temu

Sudarica

Član broj: 119175
Poruke: 209
188.125.22.*



Profil

icon Re: zaključavanja celije02.11.2009. u 18:51 - pre 176 meseci
I mene zanima zaključavanje ćelija

Selektiram sve podatke koje sam unjela, pa idem u Format cells-->Protection i okačim locked (zaključala sam sve aktivne ćelije)
Ponovno selektiram ćelija ali ovaj put one u kojima želim raditi i ponovim Format cells-->Protection i ovaj put odkačim locked (otključala sam ćelije u kojima želim raditi i dati mogućnost da i drugi u njima rade). Sada aktiviram Protect Sheet. Međutim problem je što ja u svojim otključanim ćelijama nemogu raditi dalje normalno odnosno ne mogu napr. koristiti filtere ili možda mogu a ne znam kako

Hvala

Pozdrav



 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
93.87.98.*



+9 Profil

icon Re: zaključavanja celije03.11.2009. u 01:02 - pre 176 meseci
Sudarice, prvo, pre svega, "otkljucas" zeljene celije, one u kojima zelis raditi (desni clik, format cells, protekcion...)
Onda zaklucas sve ostalo (naprimer ceo Sheet). I to je to. Sve je zakljucano, osim onoga sto si ti otkljucala. Tu su malo programeri zakomlplikovali... Pozdrav
 
Odgovor na temu

Sudarica

Član broj: 119175
Poruke: 209
188.125.16.*



Profil

icon Re: zaključavanja celije03.11.2009. u 10:10 - pre 176 meseci
Hvala,
ali shvatila sam gdje sam pogrešila, trebala sam okačiti sve ponuđeno (i zaključane ćelije) kod zaštite radnog lista


Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: zaključavanja celije07.11.2009. u 19:00 - pre 175 meseci
Kao što kaže kolega 3okc, zbog učestalih pitanja evo jedan tutorial za sve buduće članove sa problemom zaključavanja ćelija, listova i radne knjige

Zaključavanje ćelija u radnoj tablici radnog lista u MS Excelu 2003

Ako dijelite računalo ili radite tablicu za nekog drugog korisnika i želite da ga spriječite da mijenja formule ili tekst u određenim ćelijama U Excelu 2003 možete zaključati ćelije.
Sve ćelije su standardno zaključane a Vi ih možete otključati klikom na sjecište stupaca i redova tj. gumb lijevo od slova stupca "A" a iznad broja reda 1.



Dakle o Vama ovisi hoćete li prihvatiti da su sve ćelije zaključane pa da otključate samo one koje želite ili obrnuto da sve ćelije otključate pa zaključate samo one koje želite.
Uzet ćemo za primjer da su sve ćelije zaključane pa ćemo otključati samo pojedine tako da korisnik može unositi podatke u iste.
Na slici dolje je tablica u kojoj su sve ćelija zaključane. Otključao sam samo ćelije označene plavom bojom jer će u njih korisnik upisivati podatke.



KAKO OTKLJUČAVAMO ĆELIJE?

Označimo raspon ćelija ( na slici plavo ) ili pojedinu ćeliju a potom sa izbornika Oblikovanje ( Format ) => Ćelije ( Cells ) i otvara nam se dijaloški okvir Oblikovanje ćelija ( Format Cells ). Na zadnjoj kartici Zaštita ( Protect ) isključimo opciju tj. deselektiramo ( otčekiramo ) opciju Zaključana ( Lock ).
Time smo otključali ćelije. A tako i kada želimo zaključati ćelije, selektiramo opciju Zaključana.



Ovdje vidite još jednu opciju Skrivena ( Hiden ). Što to znači? Znači da ćeliju za koju izaberemo ovu opciju neće u traci formula ( polju formula ) imati prikazanu formulu ili tekst kada selektiramo dotičnu ćeliju. To se npr: koristi ako želite sakriti formule koje ste pisali od drugih očiju ;-) i samo vi znate tu formulu izraditi.
Sada smo organizirali koje ćelije će biti zaključane a koje neće biti zaključane.
No to nije dovoljno za zaštitu ćelija. Moramo zaštititi Radni list.

Kako se vrši zaštita ( zaključavanje ) radnog lista?

Sa izbornika kliknemo na Alati => Zaštita => Zaštiti list ( Tools => Protect => Protect Sheet )



Otvara nam se novi dijaloški okvir na kojemu možemo dodatno izabrati što korisnik može raditi sa ovom tablicom. i upišemo lozinku za zaštitu.



Klik na U Redu ( OK ) i upišemo ponovno istu lozinku za potvrdu.



Daljnju zaštitu za ove funkcije ne moramo raditi. ( kao što su Radna knjiga itd.... )

ZAŠTITA ili Zaključavanje Radne knjige ( Workbook ) Excela 2003

Ako želimo zaštititi ( zaključati ) cijelu radnu knjigu od izmjena, tada možemo isto uraditi na slijedeći način.
Datoteka ( File ) => Spremi kao... ( Save As... ) => a potom na dijalog prozoru klik na gumb Alati ( Tools ) pa izaberite naredbu Opće mogućnosti. Na novo-otvorenom dijalog prozoru izaberite opciju koja Vam odgovara.
Zatvorite prozor klikom na gumb U redu.




btw: Molim ovlaštene da dotične slike prebace na ES server.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: zaključavanja celije

[ Pregleda: 8274 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.