Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Požar u bolnici Dragiša Mišović

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Požar u bolnici Dragiša Mišović

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14264 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.179.*



+62 Profil

icon Požar u bolnici Dragiša Mišović25.10.2009. u 00:14 - pre 176 meseci
U ovoj zemlji ne moze ni dan da prodje bez stresova!

Evo sad sluzam vanredne vesti, pozar u bolnici, uzroci se jos ne znaju... Navodno su ga ugasili, a pacijenti evakuisani u druge bolnice.

http://www.b92.net/info/vesti/..._category=16&nav_id=388620

A ova bolnica je skoro renovirana, navodno je sve novo i ultra-mega-giga... Ne bi me cudilo da su uzrok svega ovoga instalacije, koje su ko zna kako skarabudzene!

[Ovu poruku je menjao EmilijaV dana 25.10.2009. u 01:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
93.86.203.*



+726 Profil

icon Re: Požar u bolnici Dragiša Mišović25.10.2009. u 00:28 - pre 176 meseci
Ako su nove instalacije, onda je matematika laka, shteker u bloku 70 je samo 50 dinara...
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.144.*



+12 Profil

icon Re: Požar u bolnici Dragiša Mišović25.10.2009. u 00:56 - pre 176 meseci
Prekjuce se u bolnici u Sremskoj Kamenici otkinuo veliki lift za 12 osoba i sunovratio uz strasan tresak i lomljavu!!!!
Nije mi poznat epilog, da li je bilo nekog u liftu u vreme incidenta!?

"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Požar u bolnici Dragiša Mišović25.10.2009. u 02:03 - pre 176 meseci
Citat:
EmilijaV: A ova bolnica je skoro renovirana, navodno je sve novo i ultra-mega-giga... Ne bi me cudilo da su uzrok svega ovoga instalacije, koje su ko zna kako skarabudzene! :(
Pa i za vreme Univerzijade se zapalio neki razvodni orman u isto tako novom naselju ultra-mega-giga. Na srecu primeceno je na vreme, nije buknuo pozar, sportiste su premestili, a sutradan su isli od zgrade do zgrade i merili temperature razvodnih ormana, za svaki slucaj.

Struja je generalno vrlo komplikovana i opasna. Svi je nekako olako shvataju, cesto preopterecuju instalacije i slicno, pa nije ni cudo da malo, malo, pa negde plane. U mom bloku, kucerini od 12 spratova, sa 3 ulaza, standardno su one male razvodne kutije, "dozne" , po stanovima, pokrili tapetama, nakon sto su skinuli plasticne poklopce. Pa niti znas gde ti je dozna, ako nesto treba da se popravi, niti je preporucljivo da je papir direktno naslonjen na zice sa strujom.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Požar u bolnici Dragiša Mišović25.10.2009. u 07:37 - pre 176 meseci
ne bih nista da insinuiram, ali, i ako ne kazem da nema tih slucajeva, prosto je neverovatno kako te elektricne instalacije ne izazivaju pozare po nekim stracarama vec cujemo na vestima kako su uzroci upaljene grejalice, plinske boce, neugasene cigarete, decija igra sibicama i slicno... vecito su te instalacije krive u drzavnim firmama ili institucijama kojima treba renoviranje ili su raspisivani problematicni tenderi za renoviranja, ili ima manjka na popisu...
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Požar u bolnici Dragiša Mišović25.10.2009. u 07:37 - pre 176 meseci
Nisu rekli sta je uzrok tako da mozemo samo da nagadjamo sta se stvarno desilo. Generalno pravilo je da elektricne uredjaje nije dobro ostavljati ukljucene bez nadzora.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Požar u bolnici Dragiša Mišović25.10.2009. u 15:52 - pre 176 meseci
ne treba nagadjati sta je uzrok pozara ni kriviti dok se ne objavi sta je stvarno bio uzrok [ako se objavi]

engo mene nesto drugo cudi,oko ponoci izbio pozar [koliko se secam],pa su za 3 min stigli vatrogasci [to nesto blizu vatrogasnog doma?],u kratkom roku evakuisali sve i lokalizovali pozar [za sada sve pet] i onda su jos narednih par sati gasili pozar

koliku povrsinu je zahvatio taj "lokalizovani" pozar kad su ga toliko dugo gasili?

[napominjem da nisam gledao ni citao vesti danas,pa ne znam je l ima odg na ovo,ovo sam samo silom prilika juce na tv-u video]
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Požar u bolnici Dragiša Mišović25.10.2009. u 16:49 - pre 176 meseci
Citat:
Izgorelo je 1 200 kvadratnih metara krova, spratovi su poplavljeni i pitanje je kada će zgrada ponovo biti potpuno fukcionalna.


link
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Požar u bolnici Dragiša Mišović25.10.2009. u 16:51 - pre 176 meseci
E, pa i ja samo nagadjam sta je moglo da bude uzrok, jos nisam cula zvanican izvestaj o tome!

Nego me je podsetilo da su cesto instalacije krive. Samo u ovom slucaju ne treba renoviranje, kao sto rece @superbaka, jer je ta bolnica renovirana prosle godine. Jedino mi pada na pamet je da je mozda za renoviranje angazovana neka rodjacka firma, koja je fuserski odradila posao.

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Požar u bolnici Dragiša Mišović25.10.2009. u 16:54 - pre 176 meseci
btw,a koje je odeljenje na zadnjem spratu te bolnice?
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
77.46.208.*



+726 Profil

icon Re: Požar u bolnici Dragiša Mišović25.10.2009. u 17:37 - pre 176 meseci
Racunovodstvo.

Salim se, ne znam.
 
Odgovor na temu

andro79
Kraljevo

Član broj: 153962
Poruke: 135
79.101.221.*



+1 Profil

icon Re: Požar u bolnici Dragiša Mišović25.10.2009. u 18:30 - pre 176 meseci
Ako je istina to sto kazu naTV , da je sve evakuisano,Cela Bolnica O_O, u tako kratkom roku, onda im skidam kapu, na spremnosti i hrabrosti...
a sto rece tdjokic:
U mom bloku, kucerini od 12 spratova, sa 3 ulaza, standardno su one male razvodne kutije, "dozne" , po stanovima, pokrili tapetama, nakon sto su skinuli plasticne poklopce. Pa niti znas gde ti je dozna, ako nesto treba da se popravi, niti je preporucljivo da je papir direktno naslonjen na zice sa strujom.
LOLCINA, ali na zalost uglavnom su ovakve stvari u pitanju kod pozara, mislim lakomisleni gradjani:
Ma sta moze da se desi, nece to meni......Aha jok nece, ceka ono i bira gde ce.... :P
AKICA
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Požar u bolnici Dragiša Mišović25.10.2009. u 21:56 - pre 176 meseci
pa pitanje je koliko "cela bolnica" ima pacijenata

a sto su skidali poklopce na razvodnim kutijama??? tapeta se lepi preko toga
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Požar u bolnici Dragiša Mišović26.10.2009. u 02:51 - pre 176 meseci
Paz'te ovo sta pise u Blicu:

Citat:
Dojavu u požaru vatrogasna brigada nije primila iz bolnice, već od uznemirenih građana. Pet telefonskih poziva registrovano je u Vatrogasnoj brigadi.


Gradjani prijavili pozar, a osoblje bolnice je verovarno spavalo...
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Požar u bolnici Dragiša Mišović26.10.2009. u 06:39 - pre 176 meseci
Bolnica je bila osigurana od pozara.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Požar u bolnici Dragiša Mišović26.10.2009. u 07:47 - pre 176 meseci
Taj ceo sprat, kao i krov je rekonstruisan i gradjen godinama... e sad, mozda (samo mozda), je nekome bilo lakse da to sve nestane - kako se kasnije ne bi moglo proveriti koliko je zaista para potroseno na izgradnju i da li su troskovi bili naduvani (odnosno da li je bilo korupcije).

Moj poznanik je bas u toj bolnici civilno sluzio, i radio je sa onim "carsavima" koje salje kuhinja... tj. na papirima koliko cega je potroseno i skuvano. On je pricao o malverzacijama sefa kuhinje:
1) Sef kuhinje i dobavljac imaju dil...
2) Sef kuhinje naruci mlad krompir u momentu kad on kosta 5 puta vishe od starog
3) Dobavljac isporuci kamion STAROG krompira
4) Oni to fakturishu kao mladi
5) razliku dele

Da ne govorimo o tome da su svi "carsavi" bili napisani maksimalno nabudzeni, bas najkvalitetnija, raznovrsna hrana, uzine, snicle itd. A onda, kaze ortak, sa odeljenja za srcane bolesnike stize pobuna - bune se i oni i njihova rodbina, sto vec nedelju dana jedu svaki dan burek sa kiselim melkom :)... do jaja.

E sad, kad je jedan pilicar - sef kuhinje - radio takve stvari... sta su radili ovi malo veci?

...
Ima toga josh... bas u to vreme dolazila je policija zbog pronevere 10 000 Eura iz Apoteke bolnice (nestali lekovi u toj vrednosti - znaci apsolutno bez ikakvog pokrica). I znate sta je bilo, pa nista, sefica apoteke je poslata na placeni odmor od 6 meseci, jer joj je toliko falilo do penzije... niko nije otishao u zatvor.

...
U zavrsnom racunu bolnice te godine je falilo 800 000 Eura, znaci, nisu znali, sa svim (nabudzenim) racunima i troskovima, gde je potroseno jos 800 000. Zatim je stigla direktiva da se papiri svakog odeljenja vrate nazad, i da ta odeljenja ponovo urade racune "samo tacnije". Tj. da ih, kako se to popularno kaze, "ispeglaju".

...
A sad, kao, imamo pozar :)



EDIT: e da, tada se pricalo da ce ministarstvo zdravlja uvesti tacnu cenu svake usluge/operacije, baziranu na modelu iz mislim Ceske ili Poljske. Tj. prvo se statisticki utvrdi koliko materijala i novca je potrebno u proseku za odredjenu vrstu usluge, i onda se ta cifra isplacuje bolnici za svaku obavlejnu uslugu. Taj plan je tebao da zazivi sa ciljem sprecavanja "peglanja" troskova... a da li je, ne znam (takodje onda bi bilo moguce i izdavanje fiskalnih racuna za svaku uslugu, jer bi se znala njena cena).




[Ovu poruku je menjao a1200 dana 26.10.2009. u 09:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Požar u bolnici Dragiša Mišović26.10.2009. u 08:48 - pre 176 meseci
Citat:
superbaka
ne bih nista da insinuiram, ali, i ako ne kazem da nema tih slucajeva, prosto je neverovatno kako te elektricne instalacije ne izazivaju pozare po nekim stracarama


Pa pazi, ljudi koji zive u svojoj stracari verovatno vode i te kako racuna da im ne izgori to malo sto imaju.

Bahata stoka koja radi u nekoj bolnici verovatno ne razmislja na isti nacin.

Takodje, zapaljene stracare nisu bas "prime time news" :)

Sto, naravno, ne govori ni za ni protiv tvoje teze - stavise, posle onoga sto a1200 rece... vrlo moguce. Sto je samo dokaz da nije tacno da je demokratija najbolje resenje za sve - eto za tog kuvara i apotekarku... najbolji sistem je onaj gde bi kontrola usla i pucala im u celo na licu mesta.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Požar u bolnici Dragiša Mišović26.10.2009. u 10:30 - pre 176 meseci
B92 - Vesti - Požar u Žarkovu, nema povređenih I u demokratijama upravo zbog takvih pojava postoje kontrole svega i svacega.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Požar u bolnici Dragiša Mišović26.10.2009. u 10:42 - pre 176 meseci
Da bi demokratija (pod kojom mislim na moderni demokratski sistem, ne na grcku i filozofsko-teorijsku demokratiju) funkcionisala nivo opste korupcije mora biti ispod nekog nivoa. U zemljama gde je taj nivo daleko veci, demokratija je besmislen sistem jer se degradira na cistu farsu.

Sad se mi, kao, igramo demokratije - eto svako ima ljudska prava, advokate, ovo ono... a sve se resava uz pomoc mita i korupcije. Jaka demokratija.

Prosveceni apsolutuzam bato. To je ono sto nam treba (i disciplina kicme) :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Požar u bolnici Dragiša Mišović26.10.2009. u 11:08 - pre 176 meseci
Mislim da preterujes. Korupcije svakako da ima a da je sve korumpirano, pa nisam bas siguran. Mislim da tako ofrlje izrecene ocene nije dobro iznositi. Ni jedan sistem se nije promenio preko noci. A svaki sistem moze postati i bolji i gori nego sto je ovog trenutka. Trenutno stanje je rezultat borbe za to u proslosti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Požar u bolnici Dragiša Mišović

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14264 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.