Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kreiranje VPN server-client konekcije izmedu Mikrotika

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Kreiranje VPN server-client konekcije izmedu Mikrotika

[ Pregleda: 4421 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drazenram
Monako
Mostar

Član broj: 234357
Poruke: 1
77.221.0.*



Profil

icon Kreiranje VPN server-client konekcije izmedu Mikrotika24.10.2009. u 12:55 - pre 176 meseci
Imam situaciju da imam dva mikrotika jedan na jednoj drugi na drugoj lokaciji. oba su spojena na ADSL modeme iza njih je lokalna mreža komp. Interesujemo kako da na jednom kreiram VPN server a da mu drugi pristupa kao VPN client. bez da kreiram VPN konekciju kroz Windiowse. Molio bih da mi to neko pojasni korak po korak.
Lp
Dražan !
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
*.mirijevo.rs.



+28 Profil

icon Re: Kreiranje VPN server-client konekcije izmedu Mikrotika24.10.2009. u 15:39 - pre 176 meseci
Koliko su neku ljudi lenji...
Na MikroTik sajtu imas skoro pa prizemno obajsnjenje, sa sve primerom.
Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

feniks-sd

Član broj: 163192
Poruke: 173
*.adsl.net.t-com.hr.



+2 Profil

icon Re: Kreiranje VPN server-client konekcije izmedu Mikrotika24.10.2009. u 15:52 - pre 176 meseci
Ponekad su ljudi leni, ali ponekad se mogu i ubiti u potrazi za nečime i neće to pronaći. Ovdje se radi o malo specifičnoj situaciji koja nije opisana na onim mjestima na koje ti ukazuješ, odnosno nije opisana na način koji bi bio u potpunosti primjenjiv u slučaju koji čovjek ima .
Svakako će mu pomoći i ta destinacija, ali će se naći pred jednim malim problemom ako njegovi mikrotikovi mijenjaju ip adresu pri svakom spajanju na internet. Da bi to rješio dodatno će mu pomoći i ovaj link, http://forum.mikrotikhack.com/index.php/topic,155.0.html
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
*.mirijevo.rs.



+28 Profil

icon Re: Kreiranje VPN server-client konekcije izmedu Mikrotika24.10.2009. u 16:01 - pre 176 meseci
Ne znam sta si hteo ovim linkom, ali ovde konkretno postoji primer za tu specificnu situaciju:

http://www.mikrotik.com/testdocs/ros/2.9/interface/pptp.php


Na ovom forumu je postala praksa da se drugima rade domaci zadaci, videli korisnici da to prolazi, pa vise i ne citaju manual.
To je za mene lenjost.
Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

feniks-sd

Član broj: 163192
Poruke: 173
*.adsl.net.t-com.hr.



+2 Profil

icon Re: Kreiranje VPN server-client konekcije izmedu Mikrotika24.10.2009. u 16:23 - pre 176 meseci
Citat:
Ne znam sta si hteo ovim linkom, ali ovde konkretno postoji primer za tu specificnu situaciju:

http://www.mikrotik.com/testdocs/ros/2.9/interface/pptp.php



Te upute su primjenjive kod statične ip adrese prema ISP-u iz tog razloga napisao sam i dodatni link koji može da pomogne .

Citat:
Na ovom forumu je postala praksa da se drugima rade domaci zadaci, videli korisnici da to prolazi, pa vise i ne citaju manual.
To je za mene lenjost.


I ja mrzim ovakve situacije. Ustavri kod postavljanja pitanja ljudi prepostavljaju da mi imamo kristalne kugle , iz kojih vidimo što oni imaju, koju verziju mikrotika koriste, kako su to spojili. Dali su pročitali reference manual od mikrotika. Dali su sami nešto probali, koje su njihove postavke i slično. ja znam da isti ti ljudi neznaju postaviti precizna pitanja na koje bi dobili i precizni odgovor, ali oni se u tome i ne trude.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Kreiranje VPN server-client konekcije izmedu Mikrotika

[ Pregleda: 4421 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.