Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

photoshop potrebna pomoc oko obrade slike

[es] :: Rasterska grafika :: photoshop potrebna pomoc oko obrade slike

[ Pregleda: 4261 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kakosuper
student

Član broj: 229175
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon photoshop potrebna pomoc oko obrade slike22.10.2009. u 21:24 - pre 176 meseci
imam jedan problem.. potrebno mi je da donji deo slike osencim to jest da zamagli belom bojom do negde polovine slike.. ali da se postepeno pojacava bela dok se priblizava kraju slike dok je na vrhu skoro providna.. nadam se da razumete sta hocu da kazem..
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
93.86.202.*



+61 Profil

icon Re: photoshop potrebna pomoc oko obrade slike22.10.2009. u 21:40 - pre 176 meseci
Izaberi gradient tool (shortcut: G)
u gornjem "polozenom" toolbaru (najverovatnije je tu, ako nisi nista cackao) klikni na slicicu... uh... cek...

Imas ovde http://www.mediacollege.com/ad...shop/transparent/gradient.html sve lepo objasnjeno...
Ili pogledaj ovde http://www.youtube.com/watch?v=w8tlMXO3EZA

Ali pre svega, obavezno pogledaj ovo http://tinyurl.com/yjm8oex
 
Odgovor na temu

marakipn
Marija Filipovic
student
Paracin Srbija

Član broj: 270074
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: photoshop potrebna pomoc oko obrade slike24.10.2010. u 16:44 - pre 164 meseci
Jedno pitanje.... i mnogo bi mi znacio odogovor...
Pocetnik sam u photo shopu.... imam ga dosta dugo ali ga nisam koristila previse jer nikako nisam imala vremena da prodjem kroz sve tutorijale... sad imam vremena ali imam i problem...
cs5 je u pitanju... mada verovali ili ne isto mi se dogodilo i sa cs2... pokusavam da stvorim neku iluziju zvezda prema nekom tutorijalu za efekte u fotografijama.... napravim novi dokument kako kazu... obojim ga u crno... namestim filter noise... dodam koliko kazu... i posle toga blur gausian blur... i dobijem na dokumentku kao sneg na tv... malo tamnije samo... e sad da bi stvorila efekat zvezdanog neba kazu da moram da promenim level... ctrl+l i ja sve uradim tako... namestim one klizace kako mi se svidjaju i kad kliknem ok... na ekranu mi bude sve kao pre promene levela... dakle nikako da sacuvam promenu levela... i u cs5 i u cs2 je isto... jako mi se svidja ovaj efekat i mooooram da ga odradim... samo ne znam kako... pomozite please

Unapred zahvalna!
Cuano menos piensas, sale el sol....
 
Odgovor na temu

skemamen
skeMaMen
graphic & prepress dsgn
Beograd, Zemun

Član broj: 182886
Poruke: 606
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: photoshop potrebna pomoc oko obrade slike24.10.2010. u 18:01 - pre 164 meseci
Hmm, vec si negde postavila ovo pitanje, poznato mi je... Sve ovo sto si rekla zvuci ispravno, i sve sto si uradila je ispravno, ali nekako ne dolazis do zeljenog efekta... Jedina opcija koja mi je logicna je da nesto ne radis kako treba, a to nikako ne mozemo saznati na ovaj nacin...
Moj savet ti je da pronadjes drugi tutorijal sa takvom temom i vidis da li ce dati iste rezultate...
>>> Designed to be signed...!
 
Odgovor na temu

[es] :: Rasterska grafika :: photoshop potrebna pomoc oko obrade slike

[ Pregleda: 4261 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.