Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Udaljeno "buđenje" (boot-up) računara (slanje "ping"-a na posebnu adresu)

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Udaljeno "buđenje" (boot-up) računara (slanje "ping"-a na posebnu adresu)

[ Pregleda: 4326 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Udaljeno "buđenje" (boot-up) računara (slanje "ping"-a na posebnu adresu)20.10.2009. u 16:11 - pre 176 meseci
Znam da neki BIOS-i i matične ploče omogućvaju udaljeni boot-up, tako što stigne "ping" sa neta i uključi računar. Ovo bi mi dosta koristilo.

Imam računar star 5 godina :-( i ovo je sve što sam u podešavanjima našao.Ako nijedna od ovih opcija ne odgovara tome, kako bi ta opcija trebalo da izgleda? Ako da, šta se šalje, iz kog programa i kako to izgleda? Kako se opcija zove u BIOS-u?

- Wake/Power Up On External Modem
- Wake/Power Up By Keyboard
- Wake/Power Up By Mouse
- Wake/Power On PCI Card (PCI LAN) -- > možda ovo?

Hvala! :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Udaljeno "buđenje" (boot-up) računara (slanje "ping"-a na posebnu adresu)20.10.2009. u 17:39 - pre 176 meseci
Jeste lan, jedino što to ponekad radi a ponekad ne. Stare ploče su često imale i dodatni jumper na ploči koji to uključuje. Koja ploča? :( Meni je baš malo starija ploča lepo mogla da se uključuje na taj način ali novu nikako ne uspevam da ubedim. Ipak, to je drugi problem pa ću da otvorim posebnu temu.

Meni je to radio ruter, konektujem se na njega pa on budi komp. Zato sam mogao da ga gasim kad mi nije potreban i po potrebi uključujem.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.rs
Via: [es] mailing liste

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Udaljeno "buđenje" (boot-up) računara (slanje "ping"-a na posebnu adresu)20.10.2009. u 18:00 - pre 176 meseci
Moja ploča je stara 5 god. ASUS a7V600-X, procesor AMD 2400. BIOS
skoro apdejtovan.

Kod BIOS opcije Wake/Power On PCI Card (PCI LAN) imam samo
Enable/Disable. Uključim, i onda šta? Znam da je potrebno da na
određenom portu ili tako nešto stigne određeni signal da "probudi"
računar. Da li da tražim u uputstvu džamper na ploči?

Imam i WiFi ruter, ali krntiju, Planet WRT-415. Kako da se konektujem
da njega pa da on budi komp? :-) To bi bilo wow! :-) Gde bi to moglo
da se nalazi kod ruter podešavanja? Hvala na pomoći! :)
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.rs.



+18 Profil

icon Re: Udaljeno "buđenje" (boot-up) računara (slanje "ping"-a na posebnu adresu)20.10.2009. u 18:04 - pre 176 meseci
To se zove Wake On LAN i dosta rutera (ovih kucnih) to ne podrzava.

Ako imas integrisanu mreznu karticu, bice dovoljno da u BIOS-u ukljucis jednu od tih opcija (PCI card mozda),
a ako imas dodatnu mreznu PCI karticu, ona verovatno ima na sebi konektor za WOL kablic koji se prikljucuje na plocu.

Na sledecoj slici se u desnom delu kartice vidi konektor za WOL kao i odgovarajuci kablic.




Naravno, da bi ti to radilo preko Interneta, moras da znas IP adresu tvog rutera (racunara) koji je trenutno na Internetu,
kao i MAC adresu racunara koji hoces da ukljucis.


Kao sto rekoh, kucni ruteri cesto nemaju tu opciju, a na boljim ruterima je to poznato kao directed broadcast:

http://www.cisco.com/en/US/doc...ference/ip1_i1g.html#wp1081245
YU2MP
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.rs
Via: [es] mailing liste

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Udaljeno "buđenje" (boot-up) računara (slanje "ping"-a na posebnu adresu)20.10.2009. u 18:50 - pre 176 meseci
Imam integrisanu LAN karticu. Iz kog progama saljem wake-up ping? Znam
IP adresu. Treba li mi MAC rutera ili Eterneta, jer signal napre stize
do rutera - da li ce ga propustiti?
veliko hvala na pomoci.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Udaljeno "buđenje" (boot-up) računara (slanje "ping"-a na posebnu adresu)20.10.2009. u 19:31 - pre 176 meseci
Verovatno ćeš morati da forvarduješ port pošto će taj signal da dođe do rutera i mora da zna gde dalje. Moj Ovislink ruter ima tu opciju i radila je sa prethodnom pločom, sa ovom neće mada se nisam mnogo trudio. Inače možeš da pristupiš ruteru od spolja ali moraš to i da podesiš. Ja sam išao lakšim putem, drugi komp koji je na tom ruteru je stalno uključen pa pristupim njemu a onda direkt pristupim i ruteru.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Udaljeno "buđenje" (boot-up) računara (slanje "ping"-a na posebnu adresu)20.10.2009. u 23:23 - pre 176 meseci
Iz kog programa sa udaljenog računara saljem wake-up ping? Znam IP adresu svoj racunara i sve MAC adrese. Treba li mi MAC rutera ili Eterneta, jer signal napre stize do rutera - da li ce ga propustiti?

Video sam da postoji forward-ovanje poruka na ruteru, kako tačno to da podesim, na šta forvwardujem? Nisam ovo nikad radio, samo sam otvarao portove.
 
Odgovor na temu

veselipastir
student
Split

Član broj: 255017
Poruke: 3
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Udaljeno "buđenje" (boot-up) računara (slanje "ping"-a na posebnu adresu)18.03.2010. u 22:56 - pre 171 meseci
ok ljudi nov sam u ovom

uglavnom trebam uključit jedan laptop na udaljenoj lokaciji po potrebi

pa ako se tko već prije igra i zna kako aktivirat ugašeno računalo preko interneta na bilo koji način bio bi mu zahvalan na uputama (gasio i kontrolirao bi ga poslije s Team viewer-om)


kući sam isprobao WOL opciju uz pomoć WOL-Magic packet sender programa na LAN-u i radi

problem nastaje kad se pokušavam spojit preko interneta (WAN-a)

čini se da nemogu zaobić blokadu routera ili možda nešto krivo podešavam uglavnom pokušao sam forwardat port i na "open port check tool" stranici javlja da je otvoren,
ali Magic packet sender javlja "No connection could be made because the target machine actively refused it 93.143.46.34:7

port 7 nisam nikako uspio forwardat i nakon toga mi router je otiša u k jer sad svojevoljno gdjegod hoće , gdjegod neće prihvati pravila , tj. ona su tu ali portovi budu zatvoreni? svi osim onog prvog porta u pravilu utorrenta


kako vidim po internetu postoje pusti problemi oko firewalla i podrške routera za WOL magic paket pa se nude neke telnet komande za spojit se
no o tom nemam pojma pa bi mi trebala pomoć oko tog dijela ali korak po korak ako tko zna i ima volje to s telnetom , počevši od samog instaliranja telneta pa dalje

hvala :)

lan aktivacija radi ---------------------------------------------------------------------------------- wan aktivacija ne radi
........................................................

e da router na kojem su vršeni ovi pokusi je dsl-g664t a ISP je t-scum


budući router na kojeg će laptop biti spojen je thomson 7g782(i) od t-scuma te naravno t-scum kao ISP
tko radi taj i griješi
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Udaljeno "buđenje" (boot-up) računara (slanje "ping"-a na posebnu adresu)

[ Pregleda: 4326 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.