Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SIGMA-hladnjak, kuciste?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: SIGMA-hladnjak, kuciste?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 93819 | Odgovora: 454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?11.02.2010. u 02:53 - pre 172 meseci
Pozdrav kan042 , evo gledam temu ali mi nije jasno zasto komplikuje sebi @d.veljko83 .
Imam pozitivna iskustva sa Nislijama , u tvom kraju ima nekoliko ljudi vrednih i rade sve sto hoces sa stampanim plocicama za raaazne uredjaje , posaljes im sta hoces , oni te obaveste kad je gotovo , platis i resis se muke .
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.adsl.wanadoo.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?11.02.2010. u 20:45 - pre 172 meseci
Citat:
kan042: Ovo su, čini mi se, malo drugačije kutije. Da li je ona slika sa tog linka, ja je nisam našao. U svakom slučaju interesantno, hvala za link.


trazi bolje, imas cenovnik u pdf-u, tu je i slika.
evo da skratimo:
http://www.eltim.eu/data/media...ante%20dissipante%20retail.pdf
Danas sam dobio info da rade i da se moze naruciti sve sto stoji u cenovniku. moze se platiti i pouzecem.

dakle da ne bude zabune, ja samo prenosim ovde ono sto su meni rekli preko telefona. kada mi budu isporucili kutiju onda cu moci licno da trvdim da je sve u redu.
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.adsl.wanadoo.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?11.02.2010. u 21:04 - pre 172 meseci
Citat:
peca26000: Pozdrav kan042 , evo gledam temu ali mi nije jasno zasto komplikuje sebi @d.veljko83 .
Imam pozitivna iskustva sa Nislijama , u tvom kraju ima nekoliko ljudi vrednih i rade sve sto hoces sa stampanim plocicama za raaazne uredjaje , posaljes im sta hoces , oni te obaveste kad je gotovo , platis i resis se muke .


"kako se zove i sta treba da sadrzi neki sklop kojm bi se vrsilo dovodjenje glavnog(mreznog) napona sa prvim prekidacem koji bi naravno stajao na zadnjoj strani, da bi se sam uredjaj (pojacavac) pustio u pogon sa drugim prekidacem preko kojeg bi se i iskljucivao?
verujem da postoji gotovo resenje za odredjene voltaze, gde?"

odmah na poctku sam pitao, jedini se zeon javio sa svojim predlogom.
evo pitam opet, gde? moze tel, sajt, bilo sta, ili bar ime tog modula da znam sta da trazim po net-u?

pozdrav
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?11.02.2010. u 21:23 - pre 172 meseci
Mozda ti ovo da ideju...

Objasnjenje:
Sklop je stalno vezan na mrezu dokle god je uticnica mreznog kabla u zidu. Da bih izbegao mali pomocni trafo za ovaj sklop (jer glavni trafoi moraju biti iskljucivani sa mreze pa ne mogu na njima imati neki mali sekundar za ovaj sklop!) koriscen je stari trik za punjace NiCd baterija bez trafoa tj. sa blokom 470nF. To se punotalasno ispravlja grecom i elektrolitom da se dobije pristojan DC i posle je sve standardno. Koriscena je jedna polovina starog CMOS D-flip flopa 4013 i napaja se na 12V pomocu 2k2 i Zenerice 12V. Jednostavan integrator sa 1uF/82k dovodi u momentu ukljucenja uticnice u zid, mali impuls na RESET ulaz D-ff sto ga postavla u pocetno stanje (SET ulaz je vezan trajno na masu) a to je da mu je Q izlaz na logickoj "0" a Q-invert na Log "1". U standardnom spoju, D-ff se vezuje tako da mu je DATA ulaz trajno vezan na Q-inv pa ce i na njemu stanje biti isto kao na Q-inv. Svaki pozitivan impuls na CLOCK ulazu menja stanje na izlazima tako da se na Q izlazu pojavljuje logicko stanje DATA ulaza u momentu dolaska CLK impulsa. Po dolasku impulsa na CLK ulaz D-ff ce promeniti stanja na svojim izlazima pa ce sada Q imati log "1" a Q-inv logicko "0". Log "1" na Q izlazu znaci da je taj izlaz skoro na potencijalu +napajanja pa ce to preko 10k aktivirati "levi" BC547 koji aktivira relej i time ukljucuje glavne transformatore za pojacalo. To ostaje tako sve dok se ponovo ne pritisne taster, a taj ce impuls vratiti sklop u pocetno stanje tj. iskljuciti napajanje glavnih transformatora.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kan042
Nebojša
Mostar

Član broj: 175364
Poruke: 352
77.221.1.*



+2 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?11.02.2010. u 23:02 - pre 172 meseci
Pozdrav i tebi Peca. Nisam siguran da se tvoj post odnosi na d.veljka83. Sigma zaslužuje da se čovjek malo više potrudi i vjerujem da će je on jako dobro napraviti. Za Niš sam već dosta puta naišao na preporuku ali meni to naravno ne odgovara. Ja za većinu stvari uradim sam pločicu i volim tako ali za nešto ozbiljnije bih uvijek dao da mi se napravi kvalitetna pločica i zbog zaštite i rupica i oznaka.
@d.veljko83
Preteče me 10XB, baš sam htio da napomenem kako je on riješio uključivanje Thete i bez trafoa. što tiče rješenja koje ti je dao Zeon na shemi nedostaju samo elementi ispravljača. Koliko vidim najobičniji stabilizator sa 7812. Elektroliti od par stotina µF i više (koliko ti dozvoljavaju dimenzije), i diode npr, 1N4007. Trafo bih rekao da je 5VA. Ako namjeravaš uključivanje napraviti na zadnjoj strani ne mislim da treba neki fensi prekidač pogotovo taster. Samo neka nije neki ružan. Možda onaj euro konektor sa prekidačem?
Ako baš hoćeš taster biraj jedno od ona 2 rješenja a mislim da ne treba poseban prekidač za mali trafo. O tome će ti bolje reči iskusniji članovi.

U pravu si, nisam gledao pdf nego slike svake grupe kutija. Nadam sa da će to funcionirati jer mi se sviđaju te kutije i namjeravam i ja uzeti jednu za Studio, čim se malo popuni budžet.
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.adsl.wanadoo.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?28.04.2010. u 23:45 - pre 170 meseci
Kutija, konacno!

1058/162 i condovi

jos samo par sitnica...




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?29.04.2010. u 00:06 - pre 170 meseci
Kukuuuu Veljko, pa mene bi bilo strah da ovo ukljucim sa ovolikim elektrolitima! Moras imati soft start sklop pre trafoa inace moze biti "smeske"!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13055
*.adsl-3.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?29.04.2010. u 00:09 - pre 170 meseci
Citat:
1OXB: Kukuuuu Veljko, pa mene bi bilo strah da ovo ukljucim sa ovolikim elektrolitima! Moras imati soft start sklop pre trafoa inace moze biti "smeske"!


Mene ne, pošalji uključujem o'ma!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.adsl.wanadoo.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?29.04.2010. u 19:51 - pre 170 meseci
Citat:
1OXB: Kukuuuu Veljko, pa mene bi bilo strah da ovo ukljucim sa ovolikim elektrolitima! Moras imati soft start sklop pre trafoa inace moze biti "smeske"!


:) imam, narucio uz trafoe (oni trafco-vi, valjda valjaju)

samo slusam sta mi se kaze :) , svi su od 4700 uF


jos samo malo...
Mark Knopfler me finansijski dotuce :(
 
Odgovor na temu

ziki2
Domagoj Zirdum
Bookmaker, Tipico

Član broj: 197190
Poruke: 239
*.adsl.net.t-com.hr.



+17 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?30.04.2010. u 11:30 - pre 170 meseci
Gdje si tranzistore uzeo?
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.adsl.wanadoo.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?30.04.2010. u 14:47 - pre 170 meseci
Citat:
ziki2: Gdje si tranzistore uzeo?


http://tech-diy.com/Store/LatFets.htm
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.adsl.wanadoo.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?09.05.2010. u 16:02 - pre 169 meseci
Evo trazim konektore i gledam ovaj power-conn/filter.
Ima li potrebe za necim ovakvim?
Smeta ili pomaze, zasto?
Sa induktivitetom od 2X0.3mH je.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?09.05.2010. u 18:30 - pre 169 meseci
Nece da smeta niti ista da pokvari.
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?23.05.2010. u 20:49 - pre 169 meseci


Mozes li nam dati vise informacija kako si ih porucio? Jel bilo problema sa carinom i ostale stvari?
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.adsl.wanadoo.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?23.05.2010. u 22:03 - pre 169 meseci
Citat:
viktor1986: Mozes li nam dati vise informacija kako si ih porucio? Jel bilo problema sa carinom i ostale stvari?


Postarina je bila oko 15$ a carinu platio oko 30E, naravno carinu naplacuju na celu sumu (sa troskovima transporta a ne samo na cenu proizvoda) ali to je bilo i za ocekivati, nismo samo kod nas...

Osim te iritirajuce stvari nije bilo nikavih problema.

Ja sam uzeo 18 (2X8+2 za probijanje leda) pa je zbog toga carina izasla oko 30E.
Placanje Paypal-om, kao sto si verovatno vec video na sajtu.

ako je paypal problem, voljan sam da pomognem

P.S.
Ja nemam pojma jesu li ovo originalne stvarcice, mogao bi da okacim neke fotke u krupnom planu pa da neko ko ima iskustva sa ovim (a i ti si jedan od njih) kaze nesto, da ako to nije slucaj se ljudi bar ne zalete i ne opeku!
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?23.05.2010. u 22:23 - pre 169 meseci
Citat:
d.veljko83: Postarina je bila oko 15$ a carinu platio oko 30E, naravno carinu naplacuju na celu sumu (sa troskovima transporta a ne samo na cenu proizvoda) ali to je bilo i za ocekivati, nismo samo kod nas...

Osim te iritirajuce stvari nije bilo nikavih problema.

Ja sam uzeo 18 (2X8+2 za probijanje leda) pa je zbog toga carina izasla oko 30E.
Placanje Paypal-om, kao sto si verovatno vec video na sajtu.

ako je paypal problem, voljan sam da pomognem

P.S.
Ja nemam pojma jesu li ovo originalne stvarcice, mogao bi da okacim neke fotke u krupnom planu pa da neko ko ima iskustva sa ovim (a i ti si jedan od njih) kaze nesto, da ako to nije slucaj se ljudi bar ne zalete i ne opeku!


Mislim da ne treba uopste da se brines da li su originali ili ne jer to jesu originali! Jel si probao kojim slucajem da im izmeris Ugs za neku struju drejna? I, jel su upareni? Trebalo bi da im Ugs bude oko 0.7V...0.8V za 100mA drejna... Sta ce ti toliko tranzistora, ti k'o da pravis dve Sigme?! Vieo sam da postoji paypal sistem placanja ali nisam video nasu zemlju na tom spisku! ma onako se raspitujem, ja sam hteo da porucujem sa tog sajta ranije kada su mi bili potrebni ti tranzistori ali sam odustao od toga jer nisam znao kako da im dostavim novac a ni sta ce biti sa carinom... vrlo sam zahvalan na tvoj ponudi da pomognes oko samog placanja, ako mi bude bilo potrebno znacu kome da se obratim.
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.adsl.wanadoo.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?23.05.2010. u 23:12 - pre 169 meseci
Citat:
viktor1986: Mislim da ne treba uopste da se brines da li su originali ili ne jer to jesu originali!

Po cemu prepoznajes?

Citat:
viktor1986: Jel si probao kojim slucajem da im izmeris Ugs za neku struju drejna? I, jel su upareni?

Nisam nista radio, posto sam ih dobio samo su odlozeni na policu i cekaju. Na metalnom delu svih 1058 je napisano 1.37 a 162 1.40, to je sve sto mogu reci.

Citat:
viktor1986: Sta ce ti toliko tranzistora, ti k'o da pravis dve Sigme?!

Broj tranzistora je obrnuto proporcijalan mom znanju/iskustvu tako da... nadam se da je dovoljan :)


 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?24.05.2010. u 08:56 - pre 169 meseci
Po tome sto se taj lik pojavaljuje na diyaudio.com forumu i dao je lepo siku pakovanja koje mu je stiglo. Niko nije imao problema sa tim tranzistorima koliko znam, to nisu Hitachi jer je Hitachi prestao da ih proizvodi, Renesans ih sada pravi jer su oni otkupili pravo na proizvodnju. Dakle nemoj da se brines imas dobru robu.

Ja nisam imao rpoblema sa Sigmom, koliko se secam meni je iz prve proradila ali je to oscilovalo zbog toga sto nisam stavljao 47pF na 2SK1058. Kada sam stavio 47pF toga vise nije bilo i sve je bilo OK.
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.adsl.wanadoo.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?03.06.2010. u 18:54 - pre 169 meseci
Koje su oznake za topljive osigurace i jesu li podnozja standardne velicine?
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.upc-j.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?28.06.2010. u 23:46 - pre 168 meseci
"Ostala dva od po 470nF do 680nF/250V MKT dodajem paralelno elektrolitima u pozitivnoj i negativnoj grani i glavna im je svrha da sentiraju induktivnu komponentu elektrolita na visim..."


jos ovo i napajanje je cini mi se zavrseno.

imam razliku od 0.1V na oba kanala.

Ne mogu da kupim L-profil od 5mm jer ga nema u radnjama, moze trojka ili da je dupliram?

Ove zice ce se srediti malo, ovo je bilo samo za probu..

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: SIGMA-hladnjak, kuciste?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 93819 | Odgovora: 454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.