Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd

[es] :: Vodič za posao :: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd
(TOP topic, by pctel)
Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 784608 | Odgovora: 2267 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd17.08.2014. u 18:41 - pre 117 meseci
Meni su advokati pre godinu ili dve rekli da se ugovori o zakupu više ne moraju overavati u sudovima.

Pozdrav.
JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

cipservis
Igor Nobilo
preduzetnik
Servis Računara Čip IN
Beograd

Član broj: 321386
Poruke: 368
95.180.61.*

Sajt: www.servisracunara.org


+32 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd17.08.2014. u 18:51 - pre 117 meseci
Citat:
gosha: Meni su advokati pre godinu ili dve rekli da se ugovori o zakupu više ne moraju overavati u sudovima.

Pozdrav.


Bravo za advokate...

Citat:
Ugovor o zakupu

Potrebna dokumentacija za overu ugovora o zakupu:

potreban broj ugovora:

najmanje 8 (osam) ukoliko se ugovor o zakupu zaključuje na period od 5 godina i više u kom slučaju Sud zadržava 4 (četiri) primerka, od toga jedan primerak se čuva u Arivi suda na period od 10 (deset) godina, a po 1 (jedan) primerak ugovora Sud dostavlja: Upravi prihoda, Gradskoj upravi i Istorijskom arhivu.

Ako se ugovor o zakupu zaključuje na period kraći od 5 (pet) godina, potreban broj ugovora je najmanje 2 (dva), obzirom da Sud zadržava samo 1 (jedan) primerak ugovora za svoju Arhivu.

dokumenta potrebna za overu potpisa:

lična karta ili pasoš (strana lica isključivo pasoš)
ukoliko se kao ugovorna strana pojavljuje pravno lice neophodno je službeniku overe prikazati na uvid original rešenja ili izvoda iz APR-a za to pravno lice i jedan primerak naznačenog rešenja ili izvoda iz APR-a u fotokopiji koje zadržava sud.
priznanicu o uplaćenoj taksi na žiro račun

Taksa za ovu vrstu ugovora se naplaćuje na vrednost zakupa izraženu na godišnjem nivou.


overa dokumenata OS Novi Sad

Računam da je Novi Sad sastavni deo zemljice Srbije... mislim piše ćirilicom...


Besplatni popunjivi elektronski obrasci: http://www.obrasci.servisracunara.org
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd17.08.2014. u 19:02 - pre 117 meseci
@cipservis
Rekli su mu da se ugovori ne moraju overavati, ne da overa nije moguca.
Inace, to nikada nije moralo, licno potvrdjujem, nikada nisam overavao ugovor o zakupu niti u sudu niti u opstini, a koristio sam ih za poreske svrhe i prijave/odjave firme/poslovnih jedinica bez ikakvih problema.

Mesate mnogo pravne i poreske potrebe - u slucaju pravnih problema drzava nece da te zastiti ako ugovor nije overen, a porez bez problema mozes platiti po neoverenom ugovoru.... ma ne moras ni imati ugovor, samo daj pare :-)

Inace, imam jedan savet - ako necete da se mlatite sa obracunom i placanjem poreza kao i podnosenjem poreskih prijava poreskoj upravi svakog meseca, onda slobodno napravite ugovor za godinu, a ne za mesec. U ugovoru navedite cenu godisnjeg zakupa, platite to odjednom i mirni ste. To takodje tako radim od prvog dana, a poreska uprava nema pravo da namece da li ce jedinica zakupa biti godina, mesec, nedelja, dan ili sat.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

cipservis
Igor Nobilo
preduzetnik
Servis Računara Čip IN
Beograd

Član broj: 321386
Poruke: 368
95.180.61.*

Sajt: www.servisracunara.org


+32 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd17.08.2014. u 19:41 - pre 117 meseci
Pctel ja imam jedan predlog za tebe, ti beše imaš kuću, e pa super napravi ti i ispotpisuj ugovor da si mi je dao u zakup pa da vidim kako ćeš taj zakup da naplatiš bez overe ugovora.
S druge strane, evo ja zaključio ugovor sa g. Vučićem o zakupu njegovog stana i zamisli ne mora da se overava, sad ću da registrujem radnju tamo... jel to može?
Overa služi radi utvrđivanja identiteta.
U biti ne moraš overiti ono gde su oba potpisnika lično prisutna i gde će onaj ko prima taj ugovor utvrditi identitet, ali to pod uslovom da taj želi takvu stvar da prihvati.
S treće strane ako nema overe ugovora kako država zamisli da dovede u red davanje nepokretnosti u zakup i da naplati porez? Kada postoje ugovori i kada su overeni oni su i u posedu države i onda država lako proveri da li je tu prijavljen porez.
S četvrte strane, a što bi se država odrekla svog dela kolača takse na overu ugovora?

A inače ja ti verujem da su ti prihvatali bez overe, jer ova država je puna kvazipravnika ili priučenih majstora. Kao što rekoh to jeste moguće ali onda moraju da utvrde identite zakupodavca, znači da ga pozovu.

Zamisli umre zakupodavac i sad dođu naslednici, a nema overenog ugovora. Pa šta ćeš da radiš majstore? Oćeš da im platiš odštetu jer nisu mogli da uđu u posed svog zakonitog vlasništva? Ili hoćeš da te iznesu sa sve stvarima putem izbacivača? A ti razradio lokaciju posao, sve... mogu da te ucenjuju kako hoćeš. Ako imaš overen ugovor od suda on važi do isteka roka koji naznačen na njemu. Međutim neke stvari znaju da prestanu i smrću potpisnika ako se loše sastave.
Besplatni popunjivi elektronski obrasci: http://www.obrasci.servisracunara.org
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd17.08.2014. u 22:26 - pre 117 meseci
@cipservis
I ja sam našao to na NS sudu. Da si još malo dalje pogledao našao bi i presudu gde piše da neoverenost Ugovora nije osnova da se odbaci tužbeni zahtev i da tuženi mora da plati zakup.

@pctel
Pre n godina su mi advokati rekli da mora da se overava zato što je to teretni ugovor (šta god to značilo). Verovatno je moralo dok neko nije dobio spor na nekom Apelacionom sudu ili ima neko tumačenje Ustavnog suda.
Generalno to što Ugovor nije overen ne znači da neko nije koristio prostor i da je dužan da plati. Poenta sudova jeste da utvrde činjenično stanje i da presude u korist onoga ko je oštećen. Polako počinjemo da ličimo na zapad.
Neki put odgledam ona sudjenja u Americi. Sudija uzima u obzir i lične evidencije tipa "dana tog i tog sam pozajmio pare..." Bez ikakvog potpisa onoga ko je primio pare.

Pozdrav.
JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd17.08.2014. u 23:02 - pre 117 meseci
Opet molim da ne mesamo pravnu i poresku svrhu ugovora. Ako imas nameru da prava stecena ugovorom ikada branis na sudu ako neko proba da ti ih uskrati, onda overi ugovor.
Ako samo hoces da platis porez onda - da nece mozda poreznik da kaze "zao mi je, vi ne ispunjavate uslov da platite porez, fali vam jedan pecat"
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd17.08.2014. u 23:15 - pre 117 meseci
Citat:
cipservis:
S druge strane, evo ja zaključio ugovor sa g. Vučićem o zakupu njegovog stana i zamisli ne mora da se overava, sad ću da registrujem radnju tamo... jel to može?

Sudeci po onom sto pise na sajtu APR-a i onom cega se ja po malo kao kroz maglu secam - moze! Treba probati. Posle verovatno ne moze da dobijes PIB a samim tim ni da izdas ni jednu fakturu, ali to je druga prica.
Evo sta pise da je potrebno za registraciju preduzetnika:
Citat:
Potrebna dokumentacija za osnivanje preduzetnika:

- jedinstvena registraciona prijava osnivanja preduzetnika i registracije u jedinstveni registar poreskih obveznika sa unetim relevantnim podacima
- fotokopija lične karte ili pasoša osnivača - preduzetnika (ili svih ortaka ukoliko se radi o ortačkoj radnji)
- dokaz o uplaćenoj naknadi u iznosu od 1.000,00 dinara na račun Agencije za privredne registre
- ukoliko se preduzetnik registruje za obavljanje delatnosti za koju se traži prethodna saglasnost nadležnog organa kao uslov za registraciju APR je potrebno podneti i rešenje nadležnog organa u originalu ili overenoj kopiji.


Takodje, ispravi me ako gresim, prilikom kasnije promene adrese APR ne trazi da ugovorom dokazujes osnov koriscenja adrese - ti jednostavno popunis formular koja hoces adresa da ti pise u regisrtru i to je to. Nije posao APR-a da dokazuje da li je adresa prava ili fiktivna, to je posao poreskih organa i kriminalisticke policije.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+267 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd18.08.2014. u 07:51 - pre 117 meseci
Mislim da su vec zaziveli ti cuveni notari i da je sud oprao ruke od toga. Nesto je ostalo na volju da mozes i u sudu, ali rekao bi da ovo mora kod notara!
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

salleps
student
Beograd

Član broj: 304448
Poruke: 39
46.240.240.*



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd18.08.2014. u 10:32 - pre 117 meseci
E ovako, bio sam jutros do APR-a i do poreske uprave.

APR za registraciju firme na iznajmljen prostor traži samo saglasnost stanodavca da neko može da registruje firmu na tu adresu. Potrebni su samo brojevi ličnih karti i potpisi. Stanodavac nije u obavezi da prisustvuje registraciji niti je saglasnost potrebno overiti u sudu ili opštini.

Poreska uprava traži ugovor između stanodavca i pravnog lica o zakupu i visini mesečne ili godišnje kirije. Ugovor nije potrebno overiti u sudu. Jedino kažu možete overiti zbog vas, da budete sigurniji što se vas tiče ali nama ne treba overa.

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd18.08.2014. u 10:52 - pre 117 meseci
Citat:
Stanodavac nije u obavezi da prisustvuje registraciji niti je saglasnost potrebno overiti u sudu ili opštini.

A stanodavac ne dokazuje da je stan njegov nikakvim dokumentom? Posto se chipservis javno namerio na vucicev stan, on moze da nadje bilo koga ko ce se deklarisati kao stanodavac i saglasiti se da on tu registruje firmu?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

salleps
student
Beograd

Član broj: 304448
Poruke: 39
46.240.240.*



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd18.08.2014. u 11:07 - pre 117 meseci
Citat:
pctel: A stanodavac ne dokazuje da je stan njegov nikakvim dokumentom? Posto se chipservis javno namerio na vucicev stan, on moze da nadje bilo koga ko ce se deklarisati kao stanodavac i saglasiti se da on tu registruje firmu?


Oni se tako izjasniše. Vidim da je u tom slučaju Vučić nagrabusio :D
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd20.08.2014. u 14:02 - pre 117 meseci
Citat:
Oni se tako izjasniše. Vidim da je u tom slučaju Vučić nagrabusio :D

Pa verovatno je logika ta da ako vec sve to registrujes i potpisujes sa svojom licnom kartom onda ce te pustiti da registrujes fiktivnu firmu ako to zelis, pa ce te naknadno hapsiti kad se za to sazna. Takodje, imajuci u vidu cinjenicu da pola Srbije nije uknjizilo svoju nekretninu, ili se ista vodi na dedu koji je umro pre vise decenija, mozda i nema drugog resenja nego da se ljudima veruje na rec da je to njihovo :D
Dakle cipservis, ovde smo otprilike jednoglasni da je izvodljivo da registrujes firmu na adresi vucicevog stana, samo da nadjes nekog ko ce da ti potpise da je saglasan sa time :D

Pravno gledano, ne moras ni da trazis drugog, vec mozes sam sebi da das saglasnost, slicno kako je to uradio onaj lik cija je saglasnost ovih dana hit na drustvenim mrezama:

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.ptt.rs.



+218 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd21.08.2014. u 08:54 - pre 117 meseci
Vidim da mnogi kazu da pausalac ne mora da pravda rashode. To je tacno, ne mora da pravda ali ako ima veci promet bez vidljivog rashoda na racunu dobice veci porez. Ja sam tako prosao i inspektorka mi je rekla da bi mi smanjila porez da moze da vidi da sam kupovao preko racuna opremu, placao neke druge racune....
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

darcorad
darko bojadic
bgd

Član broj: 57450
Poruke: 21
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd21.08.2014. u 09:01 - pre 117 meseci
A inspektorka je htela da ti smanji porez za sledecu godinu? jel to povecanje poreza krece od naredne godine ako si u ovoj imao dosta prihoda?
 
Odgovor na temu

cipservis
Igor Nobilo
preduzetnik
Servis Računara Čip IN
Beograd

Član broj: 321386
Poruke: 368
95.180.61.*

Sajt: www.servisracunara.org


+32 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd21.08.2014. u 09:18 - pre 117 meseci
Citat:
gosha:
@cipservis
I ja sam našao to na NS sudu. Da si još malo dalje pogledao našao bi i presudu gde piše da neoverenost Ugovora nije osnova da se odbaci tužbeni zahtev i da tuženi mora da plati zakup.

@pctel
Pre n godina su mi advokati rekli da mora da se overava zato što je to teretni ugovor (šta god to značilo). Verovatno je moralo dok neko nije dobio spor na nekom Apelacionom sudu ili ima neko tumačenje Ustavnog suda.
Generalno to što Ugovor nije overen ne znači da neko nije koristio prostor i da je dužan da plati. Poenta sudova jeste da utvrde činjenično stanje i da presude u korist onoga ko je oštećen. Polako počinjemo da ličimo na zapad.
Neki put odgledam ona sudjenja u Americi. Sudija uzima u obzir i lične evidencije tipa "dana tog i tog sam pozajmio pare..." Bez ikakvog potpisa onoga ko je primio pare.

Pozdrav.


Mi smo u Srbiji, a ti kao da nisi čuo da je sudstvo korumpirano... šalim se.
Stvar je u sledećem, ako je tuženi priznao svoj potpis na ugovoru ili je priznao, ili izjavio pred sudom da je bio zakupac ili držao prostor pod opcijom korišćenja, praktično je krivičnim rečnikom priznao delo i na osnovu njegovog priznanja je sud doneo presudu. Dokle god jedna strana poriče od rešenja ili presude nema ništa, čak ni grafolog ne bi mnogo pomogao posebno kada se pokrene tužba z afalsifikovanje potpisa. Sve su to advokatske zavrzlame.
Gošo, ne može se uvek koristiti princip da je po sličnom ili identičnom predmetu već jednom donesena presuda takva i takva. To je princip inače koji je potekao koliko je meni poznato baš iz američkog sistema, ali se moraju uzimati u obzir okolnosti, dakle smao ako su i okolnosti identične, što znači da ako tuženi ne priznaje nema ništa od presuđivanja.
Kada postoji overen ugovor tuženi i dalje može da ne priznaje isti ili tvrdi da je falsifikat, ali onda se vrše druge provere. Međutim i sudski pisar je potencijalno korumpirana osoba, tako da je mogao zavesti i overiti i bez prisustva tuženog. Događalo se da su ranije neki sa ukradenim ličnim kartama otvarali firme i pravili ljudima ogromne štete.
Koliko je meni poznato teretni ugovor je onaj koji povlači novčano zaduženje, odnosno bilo kakvo zaduženje, ali me nemoj držati za reč. Ako ugovor nije overen nema države kao svedoka da je i sačinjen, jer svako može potpisati u nečije ime nešto, kao što i svako može izmeniti i sopstveni potpis. Grafolog posmatra način na koji vučeš olovku po papiru, a ne izgled potpisa. Međutim tehnički dok sam potpisnik ne prizna d aje to njegov potpis malo šta se može postići, ali nije nemoguće.
U Americi jeste moguće uzimati ličnu evidenciju jer je iskazana na sudu pod zakletvom, a oni to poštuju... e sad što smo mi ljudi Balkanci pa je nama laž uverljivija od istine, to su naša posla.
Besplatni popunjivi elektronski obrasci: http://www.obrasci.servisracunara.org
 
Odgovor na temu

cipservis
Igor Nobilo
preduzetnik
Servis Računara Čip IN
Beograd

Član broj: 321386
Poruke: 368
95.180.61.*

Sajt: www.servisracunara.org


+32 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd21.08.2014. u 09:40 - pre 117 meseci
@pctel

Ne bi meni Aca ništa zamerio i dao bi mi saglasnost bez problema samo da nešto radim i plaćam porez... he,he...
U biti ako su rekli u APR-u a kaže lepo čovek da jesu ne treba da dolazi vlasnik, što znači da sve možeš da potpišeš sam, što levom, što desnom rukom, a i nogice su u opticaju. Znate onaj izraz pisao kao nogama.
Znam da što se Poreske uprave tiče saglasnost o ustupanju bez naknade ne mora biti overena i da ne proveravaju ništa ako je u pitanju član porodice, odnosno roditelj i slično. Ali ovo sa registracijom jeste ludnica, jer ni sam nisam predavao njima dokaz o vlasništvu nad svojim stanom. Međutim poreska uprava bez toga nije htela da priča sa mnom, dakle morao sam dokazivati vlasništvo i svako to mora i onda kada nije on vlasnik. E sad registracija u APR-u i nije neka velika stvar jer ako ne završiš posao u Poreskoj upravi, a očigledno nećeš ta registracija postaje opterećenje na svaki način i bolje da to nisi ni petljao. Znači registracija u Vučićevom stanu ne bi prošla bez tog dokaza o vlasništvu, mada se i to može nabaviti. E sada d ali bi ipak tražili overu saglasnosti o ustupanju pošto nismo blizak rod ne znam, ili bi možda njega zvali da dođe i lično da izjavu gde su oni u obavezi sačiniti zapisnik. Takav zapisnik se overava od strane Poreske uprave i postaje validna isprava i dokaz.

Ovaj pametnjaković se poigrao sa državom putem sprdnje, međutim ovo mu se dobrano može obiti o glavu jer ako uđe sa nekim u spor taj će priložiti ovu saglasnost i tražiti veštačenje mentalnog zdravlja. Laiku se ovde prosto čini da su dve osobe u jednoj što sigurno nije uobičajena pojava kod homosapiensa. Država je to overila jer je samo svedok i to svedoči da je on lud, a uz to puni budžet taksom... pod uslovom da je ovaj to stvarno odneo na overu jer se iz priloženog ne vidi da je overeno. Verovatno će se ispostaviti i da lik ne postoji i da se ne zove onako kako piše, već je neko smislio način za prikuopljanje lajkova. S tim da onaj ko se stvarno tako zove, a slučajno poseduje nešto slično može debelo da tuži i još deblje da naplati.
Besplatni popunjivi elektronski obrasci: http://www.obrasci.servisracunara.org
 
Odgovor na temu

cipservis
Igor Nobilo
preduzetnik
Servis Računara Čip IN
Beograd

Član broj: 321386
Poruke: 368
95.180.61.*

Sajt: www.servisracunara.org


+32 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd21.08.2014. u 09:47 - pre 117 meseci
Citat:
VladaSu:
Vidim da mnogi kazu da pausalac ne mora da pravda rashode. To je tacno, ne mora da pravda ali ako ima veci promet bez vidljivog rashoda na racunu dobice veci porez. Ja sam tako prosao i inspektorka mi je rekla da bi mi smanjila porez da moze da vidi da sam kupovao preko racuna opremu, placao neke druge racune....

Ja sve vreme ovde pišem da je mudro paušalcima da plaćaju preko računa, a ne da podižu gotovinu i plaćaju u kešu. Samo plaćajte preko računa i kukajte da nemate ni za leb. Činjenica da ne morate da pravdate rashode vam omogućava da možete da trošite na sve i svašta, dakle možete kupovati i cipele, garderobu, nameštaj, pa i hranu i plaćati karticom. Međutim imajte u vidu da se poslovnim korisnicima od strane banke naplaćuje transakcija, kao i da se kod većine banaka broje transakcije kada se naplaćuje mesečna naknada usluga platnog prometa. Na primer Intesa ima četiri ranga, do 3 transakcije mesečno jedna tarifa, do 20 druga tarifa, do 100 treća i preko 100 četvrta.
Ali niko vas ne može nikada da spreči da skrećete pažnju inspektoru da je taj novac potrošen u poslovanju, da nije podignut. Opet i inspektor može da sedne pa da gleda kome je plaćano i šta, pa da kaže da ne vidi d ali je u privatne ili poslovne svrhe. U tom slučaju izvadite račune koje ste sačuvali i koji pokazuju da su u poslovne svrhe, a ono što je bilo u privatne ne pokazujete, tako da uporno tvrdite da je sve to išlo za poslovne, ali eto za taj drugi deo niste sačuvali pošto nemate obavezu pravdanja rashoda. Samo treba biti domišljat, ništa drugo.
Besplatni popunjivi elektronski obrasci: http://www.obrasci.servisracunara.org
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.kbcnet.rs.

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd21.08.2014. u 10:07 - pre 117 meseci
Citat:
VladaSu:
Vidim da mnogi kazu da pausalac ne mora da pravda rashode. To je tacno, ne mora da pravda ali ako ima veci promet bez vidljivog rashoda na racunu dobice veci porez. Ja sam tako prosao i inspektorka mi je rekla da bi mi smanjila porez da moze da vidi da sam kupovao preko racuna opremu, placao neke druge racune....


Koliko su ti povecali porez i doprinose otprilike?
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

salleps
student
Beograd

Član broj: 304448
Poruke: 39
46.240.240.*



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd22.08.2014. u 20:39 - pre 117 meseci
Stiglo mi je rešenje iz APRa, sve je ok, registrovana mi je firma. E sada, za paušalca šta sve treba da pripremim za poresku? Takođe oni su mi rekli da pošto sam u petoj grupi otprilike osnovica će mi biti mesečno da plaćam oko 35000, ali nisam ih shvatio je l nešto smanjuju ili još dodaju na tu osnovicu? I ovo mi zvuči mnogo, pa sam sve više mišlju da ipak vodim knjige a sebe prijavim na minimalnu platu.
 
Odgovor na temu

cipservis
Igor Nobilo
preduzetnik
Servis Računara Čip IN
Beograd

Član broj: 321386
Poruke: 368
95.180.61.*

Sajt: www.servisracunara.org


+32 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd22.08.2014. u 21:10 - pre 117 meseci
Citat:
salleps: Stiglo mi je rešenje iz APRa, sve je ok, registrovana mi je firma. E sada, za paušalca šta sve treba da pripremim za poresku? Takođe oni su mi rekli da pošto sam u petoj grupi otprilike osnovica će mi biti mesečno da plaćam oko 35000, ali nisam ih shvatio je l nešto smanjuju ili još dodaju na tu osnovicu? I ovo mi zvuči mnogo, pa sam sve više mišlju da ipak vodim knjige a sebe prijavim na minimalnu platu.


Ako vodiš knjige minimalni doprinosi su ti oko 9500 dinara, a na te doprinose možeš podići na ime lične zarade oko 12500 dinara. Kao paušalac dižeš koliko hoćeš. Nije ista stvar plata za radnika i plata za preduzetnika, drugačije se obračunavaju, imaš ovde kalkulatore pa uporedi. obračun zarada

Za poresku ti treba ugovor sa bankom, pre toga pečat, za banku će ti trebati overa potpisa obrazac overe potpisa, treba ti dokaz o vlasništvu, ugovor sa zakupodavcem, treba ti poreska prijava ako si paušalac ova: PPDG-1P , ako vodiš knjige ova: PPDG1-S , prijava u dva primerka, rešenje iz APR-a, prijava PIO fondu. Zdravstveno možeš da otvoriš odmah bez uverenja od Poreske uprave pošto si tek počeo.
Besplatni popunjivi elektronski obrasci: http://www.obrasci.servisracunara.org
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd
(TOP topic, by pctel)
Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 784608 | Odgovora: 2267 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.