Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

!? Cudno ponasanje pri pokretanju chkdsk u Windows 7 RTM

[es] :: Windows desktop :: !? Cudno ponasanje pri pokretanju chkdsk u Windows 7 RTM

[ Pregleda: 3253 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

master-exploder
Srudent
Sombor

Član broj: 228092
Poruke: 7
*.ptt.rs.



Profil

icon !? Cudno ponasanje pri pokretanju chkdsk u Windows 7 RTM11.09.2009. u 00:06 - pre 178 meseci
Instalirao sam Windows 7 RTM (build 7600), 64 bitna verzija je u pitanju.
Desava se cudna stvar kada pokrenem u komandnoj liniji chkdsk.

Primer: chkdsk D: /r

Posle toga sam pokrenuo Task Manager i posmatrao zauzece memorije.
Proces je pojeo celokupnu memoriju.

o cemu je rec ??

Da li neko moze da reprodukuje ovo ponasanje ?
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.144.*



+21 Profil

icon Re: !? Cudno ponasanje pri pokretanju chkdsk u Windows 7 RTM11.09.2009. u 01:26 - pre 178 meseci
Verovatno si tek sada negde procitao o tome, pa si hteo i da proveris?
Odavno poznata stvar, vec je bilo reci o tome vise puta...
Bug ce verovatno biti ispravljen sa prvim zakrpama na WU posle 22.10.2009.

PS
A sto bi neko uopste pokretao "chkdsk D: /r" iz komandnog prompta, ako provera diska iz Windowsa normalnim putem radi bez problema?
 
Odgovor na temu

master-exploder
Srudent
Sombor

Član broj: 228092
Poruke: 7
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: !? Cudno ponasanje pri pokretanju chkdsk u Windows 7 RTM11.09.2009. u 07:52 - pre 178 meseci
Procitao sam za ovo na nekom sajtu sasvim slucajno, pa sam resio da probam sam ali i da saznam da li se ostalima desava.
Medjutim, ovo nije bezazlen bug, bukvalno pojede ceo fizicki ram, a primetio sam kod mene da mi pocne ubijati programe, juce mi je windows ubio aviru i firefox kad je zauzece RAM-a doslo do 99 %.

Neki lik iz Microsofta je tvrdio da je to ponasanje koje je po dizajnu, pa je rekao posle da su problem drajveri za chipset, medjutim ljudima se ovo desava sa raznim chipset-ovima kao i u
virtualnim masinama. A da proces pojede ceo RAM i da OS krene da ubija programe (ili pucaju zbog neceg drugog), to bas i nije ponasanje po dizajnu(mislim koji je to dizajn onda).

Mislim, nisam ja dosao ovde da pjujem po Windowsu ili Microsoftu, nisam ja od tih sto cepaju Linux vs Windows ili slicno. Ali je po meni ovo bug ne tako malog prioriteta.

Inace, Windows 7 RTM radi sasvim OK, jedino sto nisam mogao da nadjem drajver za ADSL modem kada ga povezujem preko USB konekcije, ali dobro ni Windows 7 jos nije pusten u prodaju(mada koliko ja znam, ova verzija sto sam instalirao je ta koja ide u distribuciju).

 
Odgovor na temu

master-exploder
Srudent
Sombor

Član broj: 228092
Poruke: 7
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: !? Cudno ponasanje pri pokretanju chkdsk u Windows 7 RTM11.09.2009. u 08:15 - pre 178 meseci
Update-ovao sam Windows ali ovo i dalje ostaje, ispoljava se i kad se pokrene i GUI check.
 
Odgovor na temu

master-exploder
Srudent
Sombor

Član broj: 228092
Poruke: 7
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: !? Cudno ponasanje pri pokretanju chkdsk u Windows 7 RTM11.09.2009. u 08:57 - pre 178 meseci
Evo slike Screenshot

 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: !? Cudno ponasanje pri pokretanju chkdsk u Windows 7 RTM11.09.2009. u 09:07 - pre 178 meseci
Zakrpe koje je pomenuo Catch 22 još uvek nisu izašle, izlaze tek posle 22.10.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.87.203.*



+12 Profil

icon Re: !? Cudno ponasanje pri pokretanju chkdsk u Windows 7 RTM11.09.2009. u 11:08 - pre 178 meseci
Već je rečeno da je problem poznat, kao i sve ostalo... ko baš hoće da čita više o tome ima širok izbor na internetu:

Google: Windows 7 chkdsk bug

Citat:
The bug occurs when the CHKDSK /R command is initiated on a non-system volume. Memory usage of the chkdsk.exe process soars until the system is using over 90% physical memory. In some cases this will cause the system to become unresponsive and unstable.


Postoji standardan način za proveru D: diska, tako da pokretanje chkdsk D: /r iz komandnog prompta i nije baš "Big Deal", zašto bi iko to uopšte radio na taj način???!!!!



Postoje i članci u kojima se realno opisuje da li je ovo "bug" oko koga treba dizati prašinu:

ZDNet: A killer Windows 7 bug? Sorry, no!

[Ovu poruku je menjao Take 5 dana 11.09.2009. u 12:25 GMT+1]
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

master-exploder
Srudent
Sombor

Član broj: 228092
Poruke: 7
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: !? Cudno ponasanje pri pokretanju chkdsk u Windows 7 RTM11.09.2009. u 12:48 - pre 178 meseci
Meni licno ovo nije izazvalo krah sistema kao nekom liku na netu (kasnije se utvrdilo da nije imao ispravne memorijske module), ali jeste zato zauzece skoro kompletne fizicke memorije i tada se desava da programi seckaju, primete se zastoji(recimo kliknem na Start meni i on ne iskace odmah).

Nebitno je da li se pokrece iz komandne linije ili graficki, isti su simptomi(ne racunajuci sistemsku particiju).

Pricekacu da se pojave neki noviji drajveri za chipset pa cu onda da vidim kako se ponasa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: !? Cudno ponasanje pri pokretanju chkdsk u Windows 7 RTM

[ Pregleda: 3253 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.