Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

molim za pomoc hp pavilion

[es] :: Laptopovi :: molim za pomoc hp pavilion

[ Pregleda: 2750 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ludi_milojko

Član broj: 59698
Poruke: 104
*.adsl.highway.telekom.at.



+16 Profil

icon molim za pomoc hp pavilion31.08.2009. u 20:00 - pre 178 meseci
prvo mi je na laptopu blokiralo sve pa sam ga ugasio,nakon toga kada ga upalim pojave se samo uzduzne linije u raznim bojama pa onda ceo monitor postane beo i na kraju polako prelazi u crno i tako ostane,nista ne moze ni u bios niti ponovna instalacija sistema.sta li je u pitanju,da li je graficka karta ili monitor ili nesto trece.pokusavam vec ceo dan da ga pokrenem ali izgleda nema vajde.,laptop je hp pavilion dv 9533eg
 
Odgovor na temu

rajco

Član broj: 19348
Poruke: 1020

Sajt: rajco.me/blog


+45 Profil

icon Re: molim za pomoc hp pavilion31.08.2009. u 20:04 - pre 178 meseci
Biće da mu je otišla grafička i da mu najverovatnije nema pomoći, standardan problem za njega.
rajco.me/blog

 
Odgovor na temu

ludi_milojko

Član broj: 59698
Poruke: 104
*.adsl.highway.telekom.at.



+16 Profil

icon Re: molim za pomoc hp pavilion31.08.2009. u 20:16 - pre 178 meseci
kako mislis nema mu pomoci,zar ne moze da se zameni pa da opet radi...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: molim za pomoc hp pavilion31.08.2009. u 20:56 - pre 178 meseci
Hajde da pretpostavio da je otisla graficka kartica, kao sto najverovatnije jeste.

Ako laptop nije pod garancijom popravka, pod uslovom da je moguca, a ukoliko nije moguca poravka, onda zamena komponente, opet pod uslovom da je uopste moguce izvrsiti zamenu graficke, jer su kod nekih laptopova, cak i neintegrisane graficke kartice zalemljne na maticnoj ploci, usled cega se menja citava maticna ploca ako dodje do kvara grafike...

Elem, da previse ne iskomplikujem misao, ovo sve sto sam naveo ce da bude poprilicno skupo u bilo kojoj varijanti ako masina nije pod garancijom... mozda cak toliko skupo da ce ti se vise isplatiti da kupis nov laptop.

Mozes eventualno da probas da nakacis neki eksterni monitor na laptop da vidis da nije riknuo laptopov displej. U tom slucaju, ako laptop nije pod garancijom, servis i moze nekako da se finansijski izdrzi, ali opet nece biti jeftin.

Treca, isto verovatna mnogucnost, je da je riknula maticna ploca. A ako je to slucaj, a garancija istekla ili je nemas, to ce opet biti skup poduhvat kao i scenario u kome smo pretpostavili da je riknula graficka kartica.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 01.09.2009. u 01:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ludi_milojko

Član broj: 59698
Poruke: 104
*.adsl.highway.telekom.at.



+16 Profil

icon Re: molim za pomoc hp pavilion01.09.2009. u 15:34 - pre 178 meseci
eh,a dve su mu godine i tri meseca,istekla garancija pre tri meseca.danas se na momente upali pa opet strafte,cak sam uspeo da ubacim sistem disk i odradio je instalaciju do kraja,ali elem,kada je trebao da podesi desktop,gotovo i opet strafte,nista, hvala na odgovorima.i posto je stvar takva a vidim da se razumete dobro oko kompjutera sta bi mi preporucili da kupim od uredjaja,nebih opet laptop vec pc masinu.

[Ovu poruku je menjao ludi_milojko dana 01.09.2009. u 19:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: molim za pomoc hp pavilion04.09.2009. u 00:21 - pre 178 meseci
@ludi_milojko

Zapocni novu temu u forumu "PC Konfiguracije" gde se diskutuje o desktop racunarima. Navedi za sta bi sluzio racunar, koliko si para spreman da das za njega i verujem da ces dobiti kvalitetne odgovore.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: molim za pomoc hp pavilion

[ Pregleda: 2750 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.