Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mapiranje tastature na Visti i Windows7

[es] :: Windows aplikacije :: Mapiranje tastature na Visti i Windows7

[ Pregleda: 4014 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Baluban_S
Stevan Baluban
Beocin

Član broj: 65585
Poruke: 172
*.mynsn.net.



+7 Profil

icon Mapiranje tastature na Visti i Windows728.08.2009. u 00:39 - pre 178 meseci
Potreban mi je program za mapiranje tastature za stare DOS programe u YUSCII kodnoj strani. Program treba da radi na Visti 32 i Windows 7 32. To su mali rezidentni programi kao na primet ZKEY, KEYBYU, YUTIPKEY, YUTIPKEZ i slicno. Zadnja dva programa cak i rade ali jako uspore tastaturu, tj. ponavljanje tipki je presporo. Da li je neko resio taj problem?
Baluban S.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Mapiranje tastature na Visti i Windows728.08.2009. u 07:52 - pre 178 meseci
http://rapidshare.de/files/48229424/VGAYU.ZIP.html

Samo u batch fajlu staviš vgayu.com pre izvršnog fajla od tog DOS programa i to je to.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Mapiranje tastature na Visti i Windows728.08.2009. u 08:26 - pre 178 meseci
Da li ti je potreban program za mapiranje tastature ili za prikaz yuscii slova na ekranu? Sam yuscii raspored je sedmobitni i sva naša slova su već na tastaturi, osim ako ne planiraš da ih razmestiš na neki drugi način. Nisam baš siguran ali mislim da sam na Visti koristio baš zkey, mogu kasnije da proverim jer ovde na 64 bitnoj sedmici to u svakom slučaju ne može da radi.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Mapiranje tastature na Visti i Windows728.08.2009. u 08:37 - pre 178 meseci
Proverio sam na Visti 32, koristim zkey i normalno radi.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.85.*



+21 Profil

icon Re: Mapiranje tastature na Visti i Windows728.08.2009. u 08:37 - pre 178 meseci
Citat:
bachi:Samo u batch fajlu staviš vgayu.com pre izvršnog fajla od tog DOS programa i to je to.


... imajući ovo u vidu (autoexec.nt)

Code:
@echo off

REM AUTOEXEC.BAT is not used to initialize the MS-DOS environment.
REM AUTOEXEC.NT is used to initialize the MS-DOS environment unless a
REM different startup file is specified in an application's PIF.

REM Install CD ROM extensions
lh %SystemRoot%\system32\mscdexnt.exe

REM Install network redirector (load before dosx.exe)
lh %SystemRoot%\system32\redir

REM Install DPMI support
lh %SystemRoot%\system32\dosx

REM The following line enables Sound Blaster 2.0 support on NTVDM.
REM The command for setting the BLASTER environment is as follows:
REM    SET BLASTER=A220 I5 D1 P330
REM    where:
REM        A    specifies the sound blaster's base I/O port
REM        I    specifies the interrupt request line
REM        D    specifies the 8-bit DMA channel
REM        P    specifies the MPU-401 base I/O port
REM        T    specifies the type of sound blaster card
REM                 1 - Sound Blaster 1.5
REM                 2 - Sound Blaster Pro I
REM                 3 - Sound Blaster 2.0
REM                 4 - Sound Blaster Pro II
REM                 6 - SOund Blaster 16/AWE 32/32/64
REM
REM    The default value is A220 I5 D1 T3 and P330.  If any of the switches is
REM    left unspecified, the default value will be used. (NOTE, since all the
REM    ports are virtualized, the information provided here does not have to
REM    match the real hardware setting.)  NTVDM supports Sound Blaster 2.0 only.
REM    The T switch must be set to 3, if specified.
SET BLASTER=A220 I5 D1 P330 T3

REM To disable the sound blaster 2.0 support on NTVDM, specify an invalid
REM SB base I/O port address.  For example:
REM    SET BLASTER=A0

 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Mapiranje tastature na Visti i Windows728.08.2009. u 10:35 - pre 178 meseci
Da, ali će na taj način svi DOS programi da koriste VGAYU, a to možda čovek ne želi.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Mapiranje tastature na Visti i Windows728.08.2009. u 10:51 - pre 178 meseci
Postoji bolje rešenje, NT-oliki Windowsi ne pokreću autoexec na startu nego kod pokretanja svakog dos programa. Onda se napravi nekoliko varijanti, ja sam ih imao do autoexec.nt4 i onda postavim koji od njih da se pokreće, već prema potrebi.
 
Odgovor na temu

Baluban_S
Stevan Baluban
Beocin

Član broj: 65585
Poruke: 172
*.mynsn.net.



+7 Profil

icon Re: Mapiranje tastature na Visti i Windows729.08.2009. u 21:59 - pre 178 meseci
Treba mi samo program za mapiranje tastature koji ne usporava tastaturu tj. kad pritisnem strelicu u desno da to radi normalno a ne da se kurzor pomera na svaku sekundu.
Kad ukljucim YUTIPKEY ili YUTIPKEZ sve se ispravno mapira i nasa slova su na dobrom mestu ali se uspori tastatura. Kad pomeram kurzor u desno ponekad se na svakih desetak zmakova pojave jedna ili dve sestice (66). Kad ih iskljucim sve opet radi normalno ali sa YU slovima razbacanim po tastaturi.
Prikaz YU slova je resen preko TameDOS i odgovarajuceg fonta. Inace probe vrsim na VMWare 6.5.2 za Vistu32 i Windows7 32. Ne znam kako to radi na sistemima koji su instalirani redovno. Verujem isto. ZKEY mi radi na XP ali raspored u YUSCII.KBD nije dobar pa ga nisam ranije ni koristio. Na XP koristim FOGDDLIT.COM, ali on ne radi na Visti i na Windows7. Da li neko ima ispravan ZKEY koji ima ispravno podesenu YUSCII.KBD za njega a da radi na Visti i Win 7. Ako ima neka ga okaci ili mi posalje meilom da mogu isprobati. Mozda postoji neki drugi maper tastature koji radi na Visti i WIN 7?
Baluban S.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.87.186.*



+21 Profil

icon Re: Mapiranje tastature na Visti i Windows729.08.2009. u 23:06 - pre 178 meseci
Citat:
bachi: Da, ali će na taj način svi DOS programi da koriste VGAYU, a to možda čovek ne želi.

Ne baš... Može svakom pojedinačnom DOS programu da se dodeli njegov autoexec.nt / config.nt
obrati pažnju na ključnu reč "unless" u donjem primeru

Code:
REM Windows MS-DOS Startup File
REM
REM CONFIG.SYS vs CONFIG.NT
REM CONFIG.SYS is not used to initialize the MS-DOS environment.
REM CONFIG.NT is used to initialize the MS-DOS environment unless a
REM different startup file is specified in an application's PIF.
REM
REM ECHOCONFIG
REM By default, no information is displayed when the MS-DOS environment
REM is initialized. To display CONFIG.NT/AUTOEXEC.NT information, add
REM the command echoconfig to CONFIG.NT or other startup file.
REM
REM NTCMDPROMPT
REM When you return to the command prompt from a TSR or while running an
REM MS-DOS-based application, Windows runs COMMAND.COM. This allows the
REM TSR to remain active. To run CMD.EXE, the Windows command prompt,
REM rather than COMMAND.COM, add the command ntcmdprompt to CONFIG.NT or
REM other startup file.
REM
REM DOSONLY
REM By default, you can start any type of application when running
REM COMMAND.COM. If you start an application other than an MS-DOS-based
REM application, any running TSR may be disrupted. To ensure that only
REM MS-DOS-based applications can be started, add the command dosonly to
REM CONFIG.NT or other startup file.
REM
REM EMM
REM You can use EMM command line to configure EMM(Expanded Memory Manager).
...


... itd...

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Mapiranje tastature na Visti i Windows729.08.2009. u 23:30 - pre 178 meseci
Šta ti znači mapiranje tastature pošto je yuscii već mapiran tj njemu je ž tamo gde je ` a recimo š je na [ i tako ... ili ti ne odgovara prirodan raspored ovog ipak glupog kodnog rasporeda pa hoćeš da ga promeniš? Da li imaš zkey u kompletu tj sa uputstvom, tamo je objašnjeno kako se prave rasporedi?
 
Odgovor na temu

Baluban_S
Stevan Baluban
Beocin

Član broj: 65585
Poruke: 172
*.mynsn.net.



+7 Profil

icon Re: Mapiranje tastature na Visti i Windows729.08.2009. u 23:37 - pre 178 meseci
Utvrdio sam da je TameDOS problem i na Visti i na WIN7. Sada za mapiranje tastature radi i FOGDDLIT, YUTIPKEY i YUTIPKEZ. Zasto ne radi sa TameDOS v.5 i v6 to je vec pitanje? TameDOS je zgodan jer se za DOS aplikacije moze podesiti font a takodje i velicina fonta po zelji.
Baluban S.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Mapiranje tastature na Visti i Windows730.08.2009. u 09:06 - pre 178 meseci
Nikada ga nisam koristio ali sve to valjda možeš da podesiš i bez njega. Za svaku dos aplikaciju možeš sve da podesiš, od fonta do veličine fonta i prozora.
 
Odgovor na temu

Baluban_S
Stevan Baluban
Beocin

Član broj: 65585
Poruke: 172
*.mynsn.net.



+7 Profil

icon Re: Mapiranje tastature na Visti i Windows730.08.2009. u 21:01 - pre 178 meseci
Kako da podesim font po zelji za DOS aplikaciju? Koliko vidim mogu da izaberem na Visti u shorcut, properties,
font samo Lucida Console i Raster Font a na Windows 7 jos i Consoles font. Bilo bi idealno kada bi tu mogao da dodam jos neki neproporcionalni font na primer YU Courier i da podesim velicinu prozora na duplu velicinu nego sto je moguce u raster font (10x18 -> 20x36 na primer). Samo nije mi jasno kako i gde. Ako neko ima ideju rado bih je cuo. Zato sam i koristio TameDOS jer kod njega mogu da izaberem font i velicinu koju god zelim. Inace da to resim probao sam vec svasta, ali izgleda da nisam pogodio. Dakle ima li neko ideju kako da se u shorcut za aplikaciju pod DOS-om promeni font tj.doda jos neki pored ona dva do tri pomenuta na pocetku, ili da li postoji YUSCII Raster Font veci od 10x18?
Baluban S.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Mapiranje tastature na Visti i Windows730.08.2009. u 22:40 - pre 178 meseci
Pišem napamet, odavno nisam to radio, napraviš pif za konkretan program i tu menjaš detalje. Font, autoexec.nt, sonfig.sys, sve što je potrebno. Sad ne mogu da restartujem Vistu pa da probam ili vidim kako sam to radio a pod ovim 64-bitnim i ne mogu da pokrećem 16-bitne dos aplikacije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Mapiranje tastature na Visti i Windows7

[ Pregleda: 4014 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.