Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Master studije (Visa elektrotehnicka skola)

[es] :: Vodič za učenje :: Master studije (Visa elektrotehnicka skola)

[ Pregleda: 12499 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.ptt.rs.



+61 Profil

icon Master studije (Visa elektrotehnicka skola)26.08.2009. u 10:30 - pre 177 meseci
Zavrsio sam ovu Visu skolu po starom programu, odn. dok jos nije postala Visoka skola strukovnih studija.
Uglavnom, razmisljam o upisivanju master studija negde van Srbije, ali mi nisu jasne neke stvari.

Pretpostavljam da ne mogu direktno da upisem master sa ovom diplomom. Sta je u tom slucaju meni potrebno da bih mogao da dodjem do mastera. Razmisljao sam da nastavim na istoj skoli po novom programu, ali s obzirom da mi niko u skoli ne odgovara na mailove, a sajt mi nije dovoljno informativan, nadam se da cu ovde naci nekoga ko mi moze dati neki savet.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

lenhi

Član broj: 230962
Poruke: 30
91.191.17.*



Profil

icon Re: Master studije (Visa elektrotehnicka skola)26.08.2009. u 11:44 - pre 177 meseci
Druze imao si temu o Višoj školi ispod.
Nisi rekao koju Višu školu, šta ti znači "ovu". Danas niču škole ko pečurke.
Jel to škola u Vojvode Stepe 283 na Voždovcu?
Ja sam završio tu školu 5 semestara.
Da bi išao dalje na master studije u toj školi treba prvo da položiš razliku od 2-3 ispita i dobiješ diplomu Visoke škole.
Kad to odradiš onda možeš na master studije. Vidim da je to nešto novo u školi, i o master studijama ne znam ništa, da li vrijedi i šta se time dobija. O nastavku sa Više na Visoku školu znam kako ide jer mi je jedan prijatelj to završio.
Koji si smjer završio i kada?
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.ptt.rs.



+61 Profil

icon Re: Master studije (Visa elektrotehnicka skola)26.08.2009. u 12:00 - pre 177 meseci
Uh izvinjavam se...
Da, mislio sam na "tu" skolu na Vozdovcu :)

Pa kod mene je to malo "cudno". Poslednji ispit sam dao 2001. godine, ali sam diplomirao prosle godine u oktobru, ali po starom programu.

Dakle, trebalo bi da polozim tih nekoliko ispita i onda su mi vrata otvorena? :)
Uuuu, pa super.
To je ono sto mi je trebalo.


E sad jos neko da mi malo objasni taj sistem bodovanja. Na sajtu skole postoji lista predmeta sa bodovima, ali postoje predmeti koje sam ja polagao, a koji se danas ili zovu drugacije, ili ne postoje vise.

Hajde ako je neko bio u slicnoj situaciji neka napise sta i kako.
Jos jednom hvala.

 
Odgovor na temu

lenhi

Član broj: 230962
Poruke: 30
91.191.17.*



Profil

icon Re: Master studije (Visa elektrotehnicka skola)26.08.2009. u 12:16 - pre 177 meseci
Ma nema veze da li ti ispiti sad postoje li ne.
Ti dolaziš sa diplomom Više škole i treba da "uskladiš stečeno zvanje" tako to oni zovu.
Sa diplomom Više škole kad dođeš tamo, treba ti još 30 ESPB bodova po Bolonji.
To znači da treba da odabereš sa liste ispite koji su sa tvog smjera, bez obzira koje si ti ispite polagao.
To znači za 30 bodova trebaš da položiš:

Diplomski + 2 ispita + praksa
ili
Diplomski + 3 ispita.

Ukoliko radiš praksa ti se priznaje iz tvoje firme, inace skola ne upucuje organizovano na praksu, vec moraš sam da izabereš firmu, ili idi a drugu opciju Diplomski + 3 ispita.

Mislim da sve ukupno košta otprilike oko 600 evra (upis i ono obavezno što moraš plaćati). Ko putuje i ima druge troškove izađe i više.

Ovo ti je tačno 100% jer je moj drugar to odradio.

Šta dalje za master i kako to ne znam.
Nisi rekao koji si smjer, zašto tolika pauza i jel radiš nešto u struci?
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.ptt.rs.



+61 Profil

icon Re: Master studije (Visa elektrotehnicka skola)26.08.2009. u 12:58 - pre 177 meseci
Na NRT-u sam bio.
A pauza... pa hmmmm... prvo prolongiranje vojnog roka (tad nije bilo civilno)... posle malo izgubio volju za diplomiranjem, posto sam se zaposlio.
A da li radim u struci? Pa kako se uzme. Po ceo dan sam za kompjuterom, ali vise okrenut ka grafickom i web dizajnu. U svakom slucaju sam zadovoljan. Mada realno, nista sto sam naucio, a da nisam vec znao, ne koristim sada.

U svakom slucaju, bar kako ja skolu pamtim od tad, mogu da je preporucim.
 
Odgovor na temu

lenhi

Član broj: 230962
Poruke: 30
91.191.17.*



Profil

icon Re: Master studije (Visa elektrotehnicka skola)26.08.2009. u 13:04 - pre 177 meseci
Taj moj kolega je završio Automatiku. Što se tiče NRT ne znam da li postoji neka razlika. Moj savjet je da pronađeš šefa katedre za taj smjer ili da mu napišeš e-mail.
Vidim da sad to šefovi katedri preuzimaju više posla od studentske službe, kada su ti nastavci studiranja u pitanju.
Potraži e-mail šefa katedre na sajtu škole.
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
93.87.137.*



+61 Profil

icon Re: Master studije (Visa elektrotehnicka skola)31.08.2009. u 20:35 - pre 177 meseci
Evo, dobio sam i zvanicni odgovor od sefa katedre... Copy/paste

Citat:

1. Specijalističkim studija dobijate 240 bodova, tj. četvorogodišnje
školovanjei zvanje Bsc specijalista
2. Akreditovnom školom dobijate zvanje Bsc strukovnih studija i 180 bodova.
3. Ako želite da dobijete diplomu akreditovane škole (zvanje Bsc
strukovnih studija) onada:
- ako ste studirali Višu dvoipogodišnju školu, priznaje vam se 150 bodova
(svaki semestar po 30). Nedostaje vam 30 bodova.
- ako ste studirali Višu trogodišnju školu, priznaje vam se 162 boda.
Nedostaje vam 18 bodova
4. Neophodno je odradite završni rad (12 bodova) i stručnu praksu (6
bodova) za obe varijante i 2 ispita za dvoipogodišnju školu.

5. Što se tiče sadašnjeg stanja Zakona (mada su predložene izmene baš te
stavke) vi ne možete da nastavite master studije na akademskim studijam
(to su fakulteti). Prvo morate da dobijete diplomu osnovnih akademskih
studija tj. fakulteta.

6. Inostranstvo ima različita pravila i najbolje vam je da se na tom
fakultetu raspitate. Negde ne priznaju ni master studije- sve zavisi koje
ste ispite polagali.

Iskustvo ljudi koji rade je da su da im je potreban Bsc diploma.

Suština je ako mislite da idete u inostranstvo onda vam najverovatnije
specijalističke studije neće mnogo značiti. Mada sa tim nemamo iskustva
pošto nismo imali te studije.
 
Odgovor na temu

milos72
Miloš Milošević
nezaposlen
Beograd

Član broj: 133769
Poruke: 9
*.adsl.eunet.rs.

ICQ: 595912947
Sajt: f1-preview.runhosting.com..


Profil

icon Re: Master studije (Visa elektrotehnicka skola)01.09.2009. u 16:20 - pre 177 meseci
Novom diplomom ove visoke skole (bivse vise elektrotehnicke skole) se dobija zvanje strukovni inz. elektroteh. i racunarst. ili prema novom zakonu o obrazovanju to je bachelor apply posle 3 godine studija. A strukovnom specijalizacijom na visokoj skoli se dobija zvanje struk. inz. elektroteh. i racunarstva - specijalista ili master proffesional posle 4 godine studija. Prema novom zakonu strukovna specijalizacija bi trebala da bude jaca od zavrsenog fakulteta, tj. osnovnih akademskih studija. A dalje studiranje posle strukovne specijalizacije na visokoj skoli nije moguce, dok na fakultetu moze da se nastavi akademska specijalizacija, master i doktorske studije tim redom.
 
Odgovor na temu

lenhi

Član broj: 230962
Poruke: 30
91.191.17.*



Profil

icon Re: Master studije (Visa elektrotehnicka skola)09.09.2009. u 09:55 - pre 177 meseci
Citat:
milos72: Novom diplomom ove visoke skole (bivse vise elektrotehnicke skole) se dobija zvanje strukovni inz. elektroteh. i racunarst. ili prema novom zakonu o obrazovanju to je bachelor apply posle 3 godine studija. A strukovnom specijalizacijom na visokoj skoli se dobija zvanje struk. inz. elektroteh. i racunarstva - specijalista ili master proffesional posle 4 godine studija. Prema novom zakonu strukovna specijalizacija bi trebala da bude jaca od zavrsenog fakulteta, tj. osnovnih akademskih studija. A dalje studiranje posle strukovne specijalizacije na visokoj skoli nije moguce, dok na fakultetu moze da se nastavi akademska specijalizacija, master i doktorske studije tim redom.

Sve je to u redu ali šta sa tim u praksi?
Moj prijatelj je završio nastavak sa Više, položio još 3 ispita i ima diplomu Visoke škole i to zvanje strukovni inženjer. Ali problem je u stvarnosti. Niko ga ne tretira kao da je Visoka stručna sprema. Sa konkursa ga neće na rad, svi znaju samo šta je diplomirani inženjer i ćao!
Čemu sva ta priča strukovni inženjer ili specijalizacija nakon toga kad te niko za ozbiljno ne uzima kad dođeš da tražiš posao.
Mislim ne obraćam se direktno tebi, i ja sam taj koji je zainteresovan da se doškoluje ta dva-tri ispita i da iz Više pređem na završenu Visoku školu, ali gdje god sam se raspitivao, pozivanje sa konkursa i išao na razgovore (eletrodistribucija, telekom...), kakav strukovni inženjer to njih ne zanima. Za njih ili imaš Višu ili si diplomirani inženjer. To je realan problem i kud sad sa tim diplomama, i čemu to vodi?

Kao drugo, vidim da pominješ nakon strukovne specijalizacije nastavak na fakultetima akademska specijalizacija itd. To je mnogo veliki krug, Znači iz Više u Visoku, pa specijalizacija na Visokoj školi pa onda na fakultet i ko zna koliko će ispita priznati na fakultetu itd.
Dok sam studirao, znam da su ljudi sa naše škole nakon završene Više, išli i upisivali se u NS na Fakultet tehničkih nauka na treću godinu. U BG na fakultet to nije moglo, pa su išli u NS i upišeš se na treću godinu sa završenom Višom školom.
Da li se može posle završene Visoke škole preći na fakultet u NS, i da li je manje ispita potrebno položiti nego ko dođe sa Višom školom?
 
Odgovor na temu

milos72
Miloš Milošević
nezaposlen
Beograd

Član broj: 133769
Poruke: 9
*.adsl.eunet.rs.

ICQ: 595912947
Sajt: f1-preview.runhosting.com..


Profil

icon Re: Master studije (Visa elektrotehnicka skola)23.09.2009. u 21:06 - pre 176 meseci
Nakon strukovne specijalizacije nema svrhe nastavljati dalje, mislio sam na nastavak odmah na fakultet posle zavrsene vise skole. Taj prelazak sa vise na visoku skolu obicno rade oni kojima je dosta bachelor diploma.
Mozes verovatno i sa visom i sa visokom skolom da upises FTN u Novom Sadu ne verujem da ce ti nesto znaciti u razlici ispita, jedino ako ta 2-3 ispita koja budes polagao na visokoj skoli ti priznaju pri prelasku na faks. Posle fakulteta (jos 2 godine) jedino ima smisla zavrsavati akademsku specijalizaciju (1 godina) ili master studije (2 godine).
 
Odgovor na temu

lenhi

Član broj: 230962
Poruke: 30
91.191.17.*



Profil

icon Re: Master studije (Visa elektrotehnicka skola)26.09.2009. u 08:38 - pre 176 meseci
Ma sve je to ništa druže moj bez fakulteta. Imam osjećaj da je to samo uzimanje para ta priča Visoka škola specijalizacija bla bla bla. Gdje god dođeš za posao ljudi te pitaju jel fakultet ili Viša ostalo njih ne interesuje. Sve je to buranija i nema koristi od tih novih zvanja. Ko može fakultet ko ne dovoljna je i Viša. Ili si diplomirani inženjer ili ne. Bez toga da li si Bachelor ili nešto drugo džaba ti, možeš samo kući za ukras diplomu da okačiš.
 
Odgovor na temu

milos72
Miloš Milošević
nezaposlen
Beograd

Član broj: 133769
Poruke: 9
*.adsl.eunet.rs.

ICQ: 595912947
Sajt: f1-preview.runhosting.com..


Profil

icon Re: Master studije (Visa elektrotehnicka skola)29.09.2009. u 21:29 - pre 176 meseci
Slazem se.
 
Odgovor na temu

celavii
Servisni menager, Ekran servis
bg

Član broj: 233909
Poruke: 3
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Master studije (Visa elektrotehnicka skola)10.10.2009. u 17:29 - pre 176 meseci
Jel zna neko da mi kaze kako se ova skola kaze na engleskom, tj kako se strucno naziva sad?
 
Odgovor na temu

Qler01

Član broj: 186964
Poruke: 328
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Master studije (Visa elektrotehnicka skola)25.09.2013. u 15:47 - pre 127 meseci
Ima li koga da mi kaze oko specijalistickih studija koji je smer najlakse zavrsiti i koje predmete odabrati?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Master studije (Visa elektrotehnicka skola)

[ Pregleda: 12499 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.