Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa SQL Serverom

[es] :: .NET :: Problem sa SQL Serverom

[ Pregleda: 1800 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

petarns
Novi Sad

Član broj: 40520
Poruke: 49
77.46.231.*



Profil

icon Problem sa SQL Serverom19.08.2009. u 12:07 - pre 178 meseci

ukratko...

probao sam da koristim kombinaciju MsSQl-a 2000/2005 i Visual Studi-a 2008 pro i desavalo mi se to da ne mogu da se povezem na bazu koju sam radio u Enterprise Manageru. Izbacivao mi je gresku:
"Generating user instances in SQL Server is disabled. Use sp_configure 'user instances enabled' to generate user instances."

posle toga sam uninstalirao prethodne verzije MsSQl-a i instalirao MsSQL Server 2008 Express ali nije hteo da mi instalira MsSQL Server 2008 Management Studio express i navodio da treba da podignem Visual Studio na 2008 SP1...sto sam i uradio ali opet nista! :( nece

Sad, vec neko vreme(pobelele mi oci) pokusavam da iskopam koja tacno verzija MsSQL-a ce mi raditi(dozvoljavati da bez problema napravim, povezem bazu i ostalo) sa Visual Studiom 2008 pro...bez uspeha.

pocetnik sam, ne potpuni ali mi ove stvari oko kompatibilnosti softwera zadaju veliku glavobolju a da prakticno nisam ni poceo da radim na zadatku.

Na kraju sam ocistio sve verzije MSSQL-a i Visual Studia sa sve dodacima i sl. sa HD-a i hocu da ponovo instaliram samo ono sto mi je potrebno...
Moze li neko da mi pouzdano kaze koja kombinacija ova 2 programa radi?
Ako nije problem navedite tacno koju verziju i sta od komponenti, patcheva i sl. treba da instaliram a ako je bitno i kojim redom

unapred hvala!
pocetnik koji zeli da nauci

 
Odgovor na temu

Dejan Carić
Oslo, Norway

Član broj: 230976
Poruke: 232
93.86.151.*

Sajt: www.dcaric.com


+26 Profil

icon Re: Problem sa SQL Serverom25.08.2009. u 21:33 - pre 178 meseci
Citat:
petarns:
probao sam da koristim kombinaciju MsSQl-a 2000/2005 i Visual Studi-a 2008 pro i desavalo mi se to da ne mogu da se povezem na bazu koju sam radio u Enterprise Manageru. Izbacivao mi je gresku:
"Generating user instances in SQL Server is disabled. Use sp_configure 'user instances enabled' to generate user instances."


Probaj da izvršiš sledeći SQL query:
Code:
sp_configure 'user instances enabled', 1; RECONFIGURE

Ukoliko upit izvršavaš iz Visual Studia, prvo će se pojaviti ova poruka:



A zatim će se pojaviti sledeća poruka u kojoj će pisati da je upit uspešno izvršen :)
Ako se upit izvršava iz SQL Server Management Studia neće biti nikakve poruke o grešci.

Citat:
petarns
Sad, vec neko vreme(pobelele mi oci) pokusavam da iskopam koja tacno verzija MsSQL-a ce mi raditi(dozvoljavati da bez problema napravim, povezem bazu i ostalo) sa Visual Studiom 2008 pro...bez uspeha.

SQL Server Express 2005 odlično radi sa VS 2008.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

petarns
Novi Sad

Član broj: 40520
Poruke: 49
79.101.206.*



Profil

icon Re: Problem sa SQL Serverom26.08.2009. u 10:35 - pre 178 meseci

evo...instalirao sam Sql Express 2005 i sada kada pokusam da dodam bazu kroz Visual Studio dobijam gresku/obavestenje

"Failed to generate a user instance of SQL Server due to a failure in starting the proess for the user instance. The connection will be closed" ?! :(

 
Odgovor na temu

Dejan Carić
Oslo, Norway

Član broj: 230976
Poruke: 232
*.adacta.rs.

Sajt: www.dcaric.com


+26 Profil

icon Re: Problem sa SQL Serverom26.08.2009. u 11:35 - pre 178 meseci
Probaj da izbrišeš sledeći folder i restartuj komp:
Code:
C:\Documents and Settings\username\Local Settings\Application Data\Microsoft\Microsoft SQL Server Data\SQLEXPRESS

 
Odgovor na temu

petarns
Novi Sad

Član broj: 40520
Poruke: 49
79.101.206.*



Profil

icon Re: Problem sa SQL Serverom26.08.2009. u 14:54 - pre 178 meseci
kad sam izbrisao taj folder dobijam pri pokusaju povezivanja poruku:

 
Odgovor na temu

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
93.86.5.*

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Re: Problem sa SQL Serverom27.08.2009. u 00:39 - pre 178 meseci
Evo samo neke smernice:

Za pocetak prestani da brises fajlove i/ili foldere kad god ti to neko kaze, bolje ih preimenuj...

Sto se tice instalacije express verzije ona uvek ide kao po loju eventualno ako mislis da se bavis web programiranjem prvo instaliraj IIS pa onda kreni sa VS-om, postoji i neko nepisano pravilo da mashine za SIS i nisu nesto preterano pouzdane tako da bih ti preporucio da na taze instaliranom Windowsu instaliras prvo VS i MSSQLServer pa onda za ostalo ces da vidis...

Proveri i filmove na http://windowsclient.net/learn tu imash razne nacine za komunikaciju local app-a i servera...

Have fun & welcome to club
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

petarns
Novi Sad

Član broj: 40520
Poruke: 49
79.101.168.*



Profil

icon Re: Problem sa SQL Serverom27.08.2009. u 09:46 - pre 178 meseci
hvala na savetu...folder sa fajlovima je sacuvan, naravno ;)

vec sam toliko verzija instalirao i brisao da verujem da mi nesto od prethodno instalranih verzija mozda pravi problem u konekciji. I sam sam razmisljao da formatiram C i ponovo instaliram sve(iako bi rado zaobisao ovaj postupak ako je moguce :) )

znaci ti savetujes da prvo posle instalacije win Xp-a instaliram i IIS pa onda VS pa na kraju MsSQL? da znam jer mi izgleda ne gine format...

Ajde i tebe da pitam, ako koristis ove programe, koje verzije MsSQL-a i Visual Studia ti koristis na svojoj masini? Ja bi se najradije zadrzao sto se tiice VS-a na 2008 pro/2008 SP1(izbegao bi verziju 2005 iako mi je neki savetuju)...

edit:
da sam sebe dopunim...

uspeo sam konacno da povezem bazu na formu, bez formatiranja C :)

opet sam izbrisao sve iz add/remove programs vezano za SQL 2000/2005 , restartovao komp i instalirao MsSQL 2005 Express. Visual Studio 2008 pro nisam ni brisao prethodno.
Ako zapne pri instalaciji Sql Express 2005 zbog "SQL native client-a" treba uninstalirati vec snimljeni Sql native client i opet ga instalirati...

ubacio sam vec kreiranu bazu u "SQL Server Management Studio Express " i povezao je na formu u VS 2008 pro i iz prve je prihvatio konekciju!

[Ovu poruku je menjao petarns dana 28.08.2009. u 12:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Problem sa SQL Serverom

[ Pregleda: 1800 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.