Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem postavljanjem upita iz jave

[es] :: Access :: problem postavljanjem upita iz jave

[ Pregleda: 1401 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

glamoc

Član broj: 125620
Poruke: 346
212.200.65.*



+1 Profil

icon problem postavljanjem upita iz jave17.08.2009. u 19:27 - pre 178 meseci
Pokusavam da odbijem neke podatke iz baze(koristim access baze) koja izmedju ostalih polja ima i polje IDol tipa counter i desava mi se jedna za mene cudna situacija.
kada zadam upit "select * from Tabela where IDob=' "+broj+" ' ;" izbaci mi neku gresku a kad zadam upit bez ovih apostrofa(
"select * from Tabela where IDob="+broj+" ;") sve radi ok.Ako neko zna u cemu je fora neka javi.
Pozdrav
Kad covjeka napusti Sunce njegovog zavicaja ko ce mu posvijetliti na putu povratka
 
Odgovor na temu

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
78.155.49.*



Profil

icon Re: problem postavljanjem upita iz jave17.08.2009. u 20:34 - pre 178 meseci
Polje IDol nije tekstualno polje (u bazi), zato ti ne trebaju apostrofi.

I jedan savjet: ako radi, ne pitaj kako i zasto...
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: problem postavljanjem upita iz jave17.08.2009. u 20:34 - pre 178 meseci
Ne postoji u Access-u polje tipa Counter. Predpostavljam da je eventualno Numerik, Long Integer. Apostrofi se koriste za polja tipa Text.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: problem postavljanjem upita iz jave

[ Pregleda: 1401 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.