Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iphone komedija se nastavlja - Svaki Iphone je u opasnosti

[es] :: Advocacy :: Iphone komedija se nastavlja - Svaki Iphone je u opasnosti

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11943 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Iphone komedija se nastavlja - Svaki Iphone je u opasnosti30.07.2009. u 18:08 - pre 179 meseci
Apple stvarno ima velike probleme sa security-om. Od busnog safari-ja do smesnog kriptovanih podataka jos jedna komedija od strane Apple-a...

http://news.cnet.com/8301-27080_3-10299378-245.html

Citat:

lthough an attacker could exploit the hole to make calls, steal data, send text messages, and do basically anything that I can do with my iPhone, the researchers were kind and merely rendered it temporarily inoperable.
Here's what happened: While I was talking on the phone to Charlie Miller, his partner, Collin Mulliner, sent me a text message from his phone. One minute I'm talking to Miller and the next minute my phone is dead, and this time it's not AT&T's fault. After a few seconds it came back to life, but I was not able to make or receive calls until I rebooted.
.....


Inace je taj isti Miller koji je pronasao rupu u safari-ju za 1 sec :)

Inace posedujem android-a koji je isto busan ali sigurniji nego Iphone...
Citat:

In the more recent research, Android-based phones were found to be similarly susceptible to an SMS attack, only an attacker could temporarily knock the phone off the cell network but not take control, according to Mulliner, who's getting his PhD at the Technical University of Berlin. Google patched the hole last week within a day or two of being notified of the problem, he said.


Danas, kao svake godine u "Black Hat", bice puno smeha na racun Apple-a :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Iphone komedija se nastavlja - Svaki Iphone je u opasnosti30.07.2009. u 18:31 - pre 179 meseci
Ma svi jebeni "smartphone-ovi" su potencijalna sigurnosna rupa... krpimo kompjutere i trpimo tone bullshita od strane softverskih kompanija, a sada valjda to treba da trpimo i sa telefonima....

Uskoro ce i kucni uredjaji biti ista takva sranja koja moraju mesecno da se patchuju, rebootuju... eto BD playera, to je sneak preview sta nas ceka.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.mal.sth.bostream.se.



+7 Profil

icon Re: Iphone komedija se nastavlja - Svaki Iphone je u opasnosti30.07.2009. u 18:36 - pre 179 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Uskoro ce i kucni uredjaji biti ista takva sranja koja moraju mesecno da se patchuju, rebootuju... eto BD playera, to je sneak preview sta nas ceka.


Da, update za "EI usisivač G22", inače........ hehe

Zamisli, naprave OS koji se nikada ne ruši, 100% siguran, možeš da instaliraš na bilo koji računar i da voziš bilo koje programe...?

Bušno? I treba da je bušno!
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Iphone komedija se nastavlja - Svaki Iphone je u opasnosti30.07.2009. u 18:46 - pre 179 meseci
Pa dobro, to nije razlog da se ne koriste gadget-i. Gadget-i su jako interesanti i zanimljivi ali sve zavisi od tvog ukusa.
Primera radi, zasto ne koristis XP? Ima manje update-ova nego windows 7 ali ocigledno obozavas da update-ujes windows. Dok za gadget-e nemas snage/vremena? Kao sto rekoh, stvar ukusa...
BD player? Bojis se BD player-a zato sto ce nego da ti uhakuje? :) Zar to nije paranoja?

Anyway, OS wars are so 90s....
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
62.68.118.*

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Iphone komedija se nastavlja - Svaki Iphone je u opasnosti30.07.2009. u 20:34 - pre 179 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Uskoro ce i kucni uredjaji biti ista takva sranja koja moraju mesecno da se patchuju, rebootuju...

iUsisivač 1.0
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Iphone komedija se nastavlja - Svaki Iphone je u opasnosti30.07.2009. u 21:41 - pre 179 meseci
Citat:
CONFIQ
Primera radi, zasto ne koristis XP? Ima manje update-ova nego windows 7 ali ocigledno obozavas da update-ujes windows. Dok za gadget-e nemas snage/vremena? Kao sto rekoh, stvar ukusa...
BD player? Bojis se BD player-a zato sto ce nego da ti uhakuje? :) Zar to nije paranoja?


Jebote... koliko ljudi ne kontaju neke stvari.

Danas vozim nazad sa posla, usrani navigator se zablokirao 2 puta (manje se blokira od HTC djubreta ali se i dalje blokira bar jednom nedeljno - a ni drugi "pametni" naviji nisu bolji) - u autu nosim JEBENU OLOVKU kako bi ga "bocnuo" na reset dugme... da li treba da pomenem KOLIKI je to sigurnosni rizik i koliko se povecava sansa da se napravi sudar?

Ista prica i za telefone koje sam imao... malo malo, pa DRK, - recimo BlackBerry... reset.. a uskoro ce biti potrebno da ih redovno "sigurnosno patchujes" cak i AntiVirus kompanije pocinju da prave svoja sranja za telefone. Pre pola godine sam zakasnio na jebeni sastanak jer se BlackBerry utronjao u sred noci i zablokirao - cak ni alarm nije uspeo da zazvoni.

I sve to zarad cega? Zato sto mi se telefon zove "pametnim"??

PC industrija je taj dril odavno nagurala ljudima u krv - pa vise nije ni neki problem, svi ocekujemo da se PC svako malo "patchuje", da se nove, sarene aplikacije nekad zablokiraju, da ti bodu oci jebenim reklamama koje moras da gledas, iako si platio softver - boze moj, mora tako, jel da? Zamisli koliko je tesko svim tim outsourcerima u Indiji da piskaraju sve te feature u nekom .NET-u... pa nisu oni neki tamo inzenjeri zaboga... a i da jesu, imaju svog mid-management droida koji nema pojma o tome, ali zna koliko sta treba da kosta i kada treba da izadje.

Jel mora? E vidis, moj "glupi" telefon iz 2001 se nije resetovao a isto sluzi kao i ovi "pametni"... ne bi ni usrani navigator da su proveli nesto vise vremena u QA ciklusu umesto slusajuci marketing droida i ne-tehnicki menadzment koje tehnika ne zanima, ali svake godine MORA da se izbaci nova verzija proizvoda bez obzira na kvalitet - jer koga briga za kvalitet, mozda <1% korisnika - oni nisu ... allmighty "market".

Citat:

Bojis se BD player-a zato sto ce nego da ti uhakuje? :) Zar to nije paranoja?


Ti imas neki problem sa razumevanjem nisam ja pricao o nekom hakovanju vec o opstem uzasnom stanju kvaliteta softvera (gde je nesigurnost samo jedna od posledica)...

Gomila ljudi koji su kupili BD playere pre par godina, kada su izasli - osim PS3 su doziveli da im oni vise ne rade sa novim sadrzajem - ***i ga, zurilo se - falili feature-i, nije frka budale placaju... a za one druge si morao da im apdejtujes firmware - sto je inace posao obicnog korisnika. O ucitavanju filmova 15 sekundi zarad gomile imbecilnih polu-doradjenih tehnologija (BD-J, anyone) i da ne pricamo.... wow, ajd cekaj malo da se digne Java VM... polako, to je sve napredak - da bi mogli da ti iscrtaju spajdermenovu mrezu kao overlay... KUL!

Najjaca stvar je da ima ljudi koji opravdavaju to - kao, ti si "early adopter", to se valjda ocekuje...

Uporedi to sa "glupim" DVD playerima koji pustaju film u sekundi kada ubacis disk, i kojima ne treba da se "patchuje" firmware svako malo jer je firmware bagovit...

Nema veze, uskoro ce sve morati da se patchuje od igle do lokomotive, jer ce ulaziti u prodaju u alpha fazi...

Citat:
euripyd
Zamisli, naprave OS koji se nikada ne ruši, 100% siguran, možeš da instaliraš na bilo koji računar


www.qnx.com

Citat:

i da voziš bilo koje programe...?


e jbg... :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Iphone komedija se nastavlja - Svaki Iphone je u opasnosti30.07.2009. u 22:09 - pre 179 meseci
Jebote skim se ti svadjas?
Razumeli smo, zbog blackbarry-ija si zakasnio na sastanak, zbog HTC-a si zamalo imao sudar... Sve smo to culi !! Ali nisi mi odgovorio na najobicnije pitanje. Ako ne volis najnoviji software/gadget-e zbog kvaliteta zasto ne koristis XP? Nego koristis bas windows koji ima vise bug-ova nego vista+XP zajedno?

Je li je to zbog tvoje ljubavi prema "kvalitetnom software-u"? Zbog ljubavi prema microsoft-u? Ili zbog radoznalosti da otkrijes nesto novo?

Kao sto rekoh, gadget-i su stvar ukusa i ti ih ne volis. Ako ih ne volis zasto spam-ujes po forumu da ti otezavaju zivot i da zamalo da izgubis zivot/posao zbog njih?
Imas ljude (kao ja) kojima bas ti gadget-i olaksavaju zivot...

Anyhow, tema nije "Zasto Ivan ne voli gadget-e" nego kolko Apple moze da bude busan :)
No spaming please....
Enjoy :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Iphone komedija se nastavlja - Svaki Iphone je u opasnosti30.07.2009. u 22:18 - pre 179 meseci
Citat:
CONFIQ
Ali nisi mi odgovorio na najobicnije pitanje. Ako ne volis najnoviji software/gadget-e zbog kvaliteta zasto ne koristis XP? Nego koristis bas windows koji ima vise bug-ova nego vista+XP zajedno?


Sta trolujes bre ti? Kakvi bagovi vise od Viste+XP zajedno? - koristim Windows 7 RC od kada se pojavio i ni jednom do sad nisam imao nikakav problem niti sam naisao na bilo kakav bag - ne koristim mnogo aplikacija, sve aplikacije koje koristim su jako dobre prema sistemskim resursima, nemam i ne drzim bloatware, ne instaliram kojekakvo djubre od softvera... osim redovnih "apdejta" na koje smo, eto, danas navikli, sam Windows 7 ne pravi probleme niti moze da se poredi sa nekim "boljim" ostvarenjima sw. industrije tipa naduvani Adobe Acrobat ili neke druge aplikacije koje danas zahtevaju gigabajte prostora za elementarno funkcionisanje.

U cemu je tacno problem? Ili ti, koji koristis neki deseti operativni sistem, hoces da MENI objasnis sta kod MENE radi bolje? Jel vidis problem u logici u tom "pristupu"?

Windows XP je imao/ima ogromne probleme sa izolacijom procesa i procesima koji su uspevali da zablokiraju sam Windows Explorer / Windows (kojekakve COM idiotarije) - te sporadicne zastoje za vreme logovanja, a takodje i blokirane aplikacije su bile owneri funkcije iscrtavanja pa su prozori izgledali ogavno ako aplikacija nije u stanju da odgovori na WM_PAINT.

Citat:

Je li je to zbog tvoje ljubavi prema "kvalitetnom software-u"? Zbog ljubavi prema microsoft-u? Ili zbog radoznalosti da otkrijes nesto novo?


Ne, nego zato sto taj OS ima sve prednosti Viste po pitanju sigurnosti i graficke akceleracije, a zauzima vidno manje resursa i ima jako dobre optimizacije - pre njega sam koristio Windows Server 2008 kao desktop OS iz istih razloga.

Takodje, i taj moj Win 7 je poprilicno "utanjen" - butuje se za 12 sekundi (do explorera, ne do login ekrana), i tokom boot procesa procita citavih 70 MB. Jbg, ko zna zna..

Koristim ga bas zbog toga. Ne zbog nekih novih gadgeta, navodnih novih feature-a tipa novi Wallpaper i po koji UI trik i sl... zapravo, osim tih optimizacija u Win 7-mici nemam ama bas nista "novo" sto meni koristi - isti OS ko Vista ili cak XP sto se samog interfejsa tice. Stavise voleo bih da su se vise bavili optimizacijama a ne tim novim tzv. "feature-ima"

Citat:

Kao sto rekoh, gadget-i su stvar ukusa i ti ih ne volis. Ako ih ne volis zasto spam-ujes po forumu da ti otezavaju zivot i da zamalo da izgubis zivot/posao zbog njih?


Ovo je forum - mesto za diskusiju (diskusija = razmena misljenja), ako ti to smeta, nemoj da citas. Ja samo iskazujem moje licno iskustvo sa "pametnim" telefonima koji su, po meni, sve samo ne pametni - meni licno gadgeti ne trebaju i daleko mi je bitnije da sa telefonom mogu da telefoniram bez problema, ali i pricam u svoje licno ime.

Ne pokusavam, ko ti, da tebi solim pamet sta treba da koristis - stavise, savrseno me briga sta ti koristis - dok ti radi posao, lepo za tebe...

Citat:

Imas ljude (kao ja) kojima bas ti gadget-i olaksavaju zivot...


I?

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Iphone komedija se nastavlja - Svaki Iphone je u opasnosti30.07.2009. u 22:29 - pre 179 meseci
Citat:

Anyhow, tema nije "Zasto Ivan ne voli gadget-e" nego kolko Apple moze da bude busan :)


Tema je prebusni Smartphone - poznatiji kao iPhone.

Pre neki dan smo imali temu gde je operater bez frke instalirao korisnicima spijunski softver na jedan drugi "Smartphone" poznatiji kao Blackberry

Opet pre neki dan, videli smo kako iPhone enkripcija podataka zapravo i nije enkripcija... vec zajebancija.

Moja poenta je - zarad nekakvih zajebancija i sekundarnih funkcionalnosti (hint hint: telefon = uredjaj za telefiniranje) se apsolutno srozava kako sigurnost tako i stabilnost i kvalitet rada uredjaja. To je samo moje misljenje = pricam za sebe.

Kao sto rekoh - "glupi" telefoni se nisu rebootovali, nije im trebao "security fix" niti su neki gilipteri na njih mogli da instaliraju skriptove koji bi snimali poruke. A savrseno je moglo da se telefonira, da se salju poruke a cak na nekim i da se surfuje i salju e-mailovi... dosue, nisu mogli da se teraju iGadgeti.

Jebi ga, eto - imam zelju da to "saopstim" na ovu temu, cisto kao konstataciju.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Iphone komedija se nastavlja - Svaki Iphone je u opasnosti30.07.2009. u 22:41 - pre 179 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Sta trolujes bre ti? Kakvi bagovi vise od Viste+XP zajedno? - koristim Windows 7 RC od kada se pojavio i ni jednom do sad nisam imao nikakav problem niti sam naisao na bilo kakav bag - ne koristim mnogo aplikacija,


OOoookkkk.... Ovo je jako smesno, Windows 7 koji jos nije izasao ima manje bug-ova nego vista+XP zajedno.... Uuuuurreeedduuuuuuu.....
Stvarno me ne zanima da li ima vise ili manje zato sto ne znam. Sta vise ne znam ni sta je "WM_PAINT" Nesto sto moram da znam u vezi OS? Mene moj "deseti os" sluzi tako da ne moram da znam sta je "WM_PAINT" ili "COM" :)

Citat:
Ne pokusavam, ko ti, da tebi solim pamet sta treba da koristis - stavise, savrseno

Nisam rekao sta treba da koristis.

Rekoh da gadget-i nisu losa resenja i ne treba ih mrzeti. Isto sam naveo (vec treci put) da je to stvar ukusa i mislim da nisam "solio pamet".
"Soljenje pameti" je neko kad ponavlja svoje lose iskutvo nekoliko puta po forumu (HTC/BlackBarry) i dosao do zakljucka da ne trebaju da se koriste...

 
Odgovor na temu

Pedja_N
Predrag N
nije poznata

Član broj: 221565
Poruke: 71
77.239.78.*



+4 Profil

icon Re: Iphone komedija se nastavlja - Svaki Iphone je u opasnosti30.07.2009. u 22:50 - pre 179 meseci
Nisam pristalica iPhona,jednostavno mislim da ima mnogo boljih resenja.

@Ivan
Koliko se ja secam Ivane, ti si imao smart telefon TyTn (oba ako se ne varam) i mislim da si ih hvalio.
Cemu sad odjednom ovo bezvezno pluvanje po smart telefonima?
Po tebi onda svi treba da koristimo Nokiu 3310 koja, eto, nece da nam zabaguje.
Smart telefoni mogu da budu jako korisni samo ako se znaju pravilno koristiti, a to sto mozda treba malo vise znanja oko njih
ne treba da bude problem,sve se nauci.
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Iphone komedija se nastavlja - Svaki Iphone je u opasnosti30.07.2009. u 22:53 - pre 179 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Moja poenta je - zarad nekakvih zajebancija i sekundarnih funkcionalnosti (hint hint: telefon = uredjaj za telefiniranje) se apsolutno srozava kako sigurnost tako i stabilnost i kvalitet rada uredjaja. To je samo moje misljenje = pricam za sebe.

Kao sto rekoh - "glupi" telefoni se nisu rebootovali, nije im trebao "security fix" niti su neki gilipteri na njih mogli da instaliraju skriptove koji bi snimali poruke. A savrseno je moglo da se telefonira, da se salju poruke a cak na nekim i da se surfuje i salju e-mailovi... dosue, nisu mogli da se teraju iGadgeti.

Jebi ga, eto - imam zelju da to "saopstim" na ovu temu, cisto kao konstataciju.


Ovo je vec malo pristojnija poruka :)

Slazem se, zbog nekakvih zajebancija security dolazi kao racun.
Ali tu je isto i kultura pisanja programa. Apple je poznat kao busan sir i nikad i nije bilo briga za security. Kao sto si naveo na jednom topiku da je bas to razlog zasto firme ne mogu da se oslone na apple...

Sdruge strane sto me jos vise nervira kod apple jeste njihov monopol "iphone"-a. Naprimer blockiranje browser-a Opera zato sto je to konkurent njihovom webkit-u. Ili block-iranje Google Voice aplikacije zbog nepoznatog razloga. To se zove monopol...

Smartphone VS. simplePhone je za neku drugu temu...

Ovo je vise Iphone VS. the rest....

Citat:
Tema je prebusni Smartphone - poznatiji kao iPhone.

S'ovim ne mogu da se slozim.... Imam Android-a vec mesec+ i stvarno me sluzi ok. Sta vise ispostavilo se da je sigurniji nego Iphone. A i simple Nokia je imala isto SMS rupu kao i Iphone danas sto dovodi do zakljucka da i najgluplji telephoni mogu da imaju rupe...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Iphone komedija se nastavlja - Svaki Iphone je u opasnosti30.07.2009. u 23:04 - pre 179 meseci
Citat:
CONFIQ
OOoookkkk.... Ovo je jako smesno, Windows 7 koji jos nije izasao ima manje bug-ova nego vista+XP zajedno.... Uuuuurreeedduuuuuuu.....


Imas neke primere za te bagove ili samo smaras? Da nisi mozda brojao bagove ili samo FUD-as kao tipican Linux trol?

Windows 7 je zapravo jebeni service pack za Vistu (iskreno mislim da Windows 7 ne zasluzuje da se nazove novom verzijom OS-a, pogotovu ne novom major verzijom - mozda eventualno minor), ni u teoriji nisu mogli da naprave nekakve bagove kada je glavni fokus bio sredjivanje problema u Visti.

Citat:

Stvarno me ne zanima da li ima vise ili manje zato sto ne znam. Sta vise ne znam ni sta je "WM_PAINT" Nesto sto moram da znam u vezi OS? Mene moj "deseti os" sluzi tako da ne moram da znam sta je "WM_PAINT" ili "COM" :)


Batali, samo sam pokusao da ti kao tehnicki potkovana osoba, tehnicki potkovanoj osobi objasnim problem sa XP-om i zasto meni odgovara 7, verujem da ti kao korisnik Linuxa pojma nemas o ekvivalentima WM_PAINT-a u Linuxu, ali kada bi se zezali... a ni ja bas nisam "obican korisnik" pa znam nesto o "ispod haube" Windowsa.

Kako sve sto napisem izvrnes u neki trol tu nema sta vise da se kaze.

Citat:
Pedja_N
@Ivan
Koliko se ja secam Ivane, ti si imao smart telefon TyTn (oba ako se ne varam) i mislim da si ih hvalio.
Cemu sad odjednom ovo bezvezno pluvanje po smart telefonima?


Znas kada sam poceo da ga pljujem? Posle par meseci aktivnog koriscenja. Posle nekog vremena sam se latio daleko prostijeg telefona i zapitao sam se... jbt, sta ja trpim (zaglavljivanja, restarte, nasumicno trome UI akcije, desetine sekundi za bootovanje...) - uhvatio sam sebe kako nabadam olovcicom neke gluposti na HTC-u i cekam sekunde da se akcija zavrsi jer...

... jer mi zapravo nista na tom telefonu zaista i ne treba. Otkrovenje.

Znam da je zajebato prihvatiti da si pukao 500-600+ EUR za nesto sto ti u praksi koristi isto koliko i "glupi telefon" plus par nekih apsolutno nebitnih drndalica i minus jednostavnost upotrebe, stabilnost i brzina... ali to je deo procesa, i ja sam pukao ne znam koliko hiljada EUR na sva ta hi-tech mobilna sranja dok nisam ukapirao da me neko pravi budalom sve vreme.

Citat:

Po tebi onda svi treba da koristimo Nokiu 3310 koja, eto, nece da nam zabaguje.
Smart telefoni mogu da budu jako korisni samo ako se znaju pravilno koristiti, a to sto mozda treba malo vise znanja oko njih
ne treba da bude problem,sve se nauci.


Ma da, bice da je znanje problem - ako se dobro potrudis i procitas neku knjigu, tvoj smartphone ce se bootovati za jednu sekundu, ili se nece rebootovati u nepredvidjenim situacijama kao shitljivi Blackberry recimo :)

Ne kazem ja da svi treba da koriste 3310 Nokia-u, vec samo da zarad nekih perifernih feature-a dolazi do apsolutnog srozavanja kvaliteta softvera u tim uredjajima i do maltretiranja korisnika - a da budemo iskreni, ti smartphoneovi cine mali deo trzista - ali najbucniji (i najprofitabilniji - jer, incidentalno, najvise deru kupce :)

Meni je samo stalo da naglasim sta se sve GUBI kupovinom "smartphone"-a , osim onih stvari koje se navodno dobijaju iz marketinske brosure HTC-a, Apple-a, i slicnih.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Pedja_N
Predrag N
nije poznata

Član broj: 221565
Poruke: 71
77.239.78.*



+4 Profil

icon Re: Iphone komedija se nastavlja - Svaki Iphone je u opasnosti30.07.2009. u 23:32 - pre 179 meseci
@ Ivan

Citat:
sta ja trpim (zaglavljivanja, restarte, nasumicno trome UI akcije, desetine sekundi za bootovanje...) - uhvatio sam sebe kako nabadam olovcicom neke gluposti na HTC-u i cekam sekunde da se akcija zavrsi jer...

Znam,ima toga ali i sam znas da su u pocetku to neke "decije bolesti" koje svaki uredjaj mora prelezati,posle se stanje drasticno promeni.
Znam sad ces ti reci,"necu da updejtujem softver i da cekam bolje verzije" ali to svakodenvno radimo sa PC-jem pa opet nam ne smeta,navikli se,sta li.
Inace sad ti vise ne treba olovcica,nemozes vise da se a to vadis, sad mozes slobodno da normalno koristis prste za navigaciju kroz menije.

Citat:
Ma da, bice da je znanje problem - ako se dobro potrudis i procitas neku knjigu, tvoj smartphone ce se bootovati za jednu sekundu, ili se nece rebootovati u nepredvidjenim situacijama kao shitljivi Blackberry recimo :)

Eh,sad, i ti ga bas karikiras,ne treba ti knjiga ali 15-tak min na pravom mestu dnevno cine cuda. ;-)

Citat:
a da budemo iskreni, ti smartphoneovi cine mali deo trzista - ali najbucniji

Polako,mozda jos uvek nisu tako zastupljeni ali sa svakim novim danom oni skoro pa postaju neminovnost i zagarntovana buducnost.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Iphone komedija se nastavlja - Svaki Iphone je u opasnosti30.07.2009. u 23:34 - pre 179 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Znam da je za***ato prihvatiti da si pukao 500-600+ EUR za nesto sto ti u praksi koristi isto koliko i "glupi telefon" plus par nekih apsolutno nebitnih drndalica i minus jednostavnost upotrebe, stabilnost i brzina... ali to je deo procesa, i ja sam pukao ne znam koliko hiljada EUR na sva ta hi-tech mobilna s****a dok nisam ukapirao da me neko pravi budalom sve vreme.

Kapa dole za samokritičnost i priznanje.
Mnogima je teško da sebi (i drugima) tako nešto priznaju.

High-tech sux.
Shvatio sam to tek nakon kupovine prvog LCD televizora - toliko spor odziv nisam video skoro!
Jbt, treba mi 2 minuta da izlistam 20 kanala - KATASTROFA!
I što je najgore, odem do salona, isprobam još 20 televizora i svi rade isto!

I svaka, ali svaka nova stvar funkcioniše na identičan način - sporo, nestabilno, nepouzdano...

IPhone je samo vrh ledenog brega. Jedini problem sa tom pričom je što je u pitanju još jedna Apple-ova prenaduvana igračka, koja se od većine ostalih razlikuje samo po dizajnu & ceni.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Aleksandar Klickovic
Owner
Daedalus Outsourcing
Beograd

Član broj: 204183
Poruke: 344
93.86.38.*

Sajt: petsq.me


+67 Profil

icon Re: Iphone komedija se nastavlja - Svaki Iphone je u opasnosti31.07.2009. u 00:55 - pre 179 meseci
Pa shvatiti razlog tome je jednostavan. Trziste se ubrzalo drasticno i tehnologija ne moze da isprati sve zahteve koje bi firme zelele da prikazu. Konkurencija se pobedjuje na tri segmenta CENA, KVALITET, ROK, a obzirom da je ROK najbitnija stavka (izbaciti sto pre novi proizvod na trziste, da bi se preduhitrila konkurencija), a odmah posle njega CENA (ipak treba odrzati neku isplativost i konkurentnost), jasno je da KVALITET izrade proizvoda trpi najvise.

I za to nisu krivi ni Indijci, ni tehnologija, ni same firme, jednostavno nametnuti ritam na trzistu nam se pretvorio od brze grudve u lavinu. Jedino neko revolucionarno resenje koje bi znacajno moglo da podigne kvalitet proizvoda nesmetajuci ostalim segmentima moze da poboljsa situaciju za nas krajnje korisnike..


(realno moj dragi HTC stoji u fioci jer blokira glupi start screen i signal prima u zavisnosti od horoskopa valjda, a prvi ovlasceni servis je ni manje ni vise nego u Madjarskoj, a ja koristim neki praistorijski samsung za telefoniranje i poruke i veoma sam srecan sto to mogu da uradim kad pozelim, a ne kad mi dozvoli moj 'pametni' telefon)
Daedalus Outsourcing | Web Development | SEO | Instagram Followers - http://daedalus.co.rs
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
79.101.73.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Iphone komedija se nastavlja - Svaki Iphone je u opasnosti31.07.2009. u 01:40 - pre 179 meseci
Jedan je Ericsson R310, ajkula, narandžaste boje. I dostupan za razgovor, a i naoružan. To su bila vremena.
Opet bih ga kupio da postoji nov!
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.251.*



+7 Profil

icon Re: Iphone komedija se nastavlja - Svaki Iphone je u opasnosti31.07.2009. u 02:12 - pre 179 meseci
Sony Ericsson w300 je konza!

Za 2 godine je bljusnuo jedno 344 puta od patos (laminat, uglavnom).
Svaki drugi, treći put m2 se "ukloni" sama od sebe, ono, no memory card present, posle pada.
Ugasim ga, upalim ponovo,... sve je cool, sve je tu.
Od malo robusnijeg softvera po defaultu je tu samo walkman, plejer.
Signal imam gotovo i u tunelu.
Baterija je toliko dobra da se ragovor ne prekida čak i kad je skroz prazan!
Ako me neko pozove, a fon kuka za punjenje prethodnih sat vremena,....
Čak šta više, napravi se jedna mala crtkica posle "ceđenja" kroz mikrofon i vezu.
Odakle to i kako, pojma nemam, ali je tako.
O autonomiji o 4-5 dana bez problema, neću ni da pričam. Li-Polymer od 950 mha
Manji ekran, manje osvetljenja, a vidiš sve što treba.
I što kaže Ivan, služi te bre ljudski, k'o čoveka.

Jedino što mu je mana, mada zabole me baš, je sakato VGA "okce",
ali, ni ovakvog izguljenog i izudaranog ga nikada ne bi zamenio za neku kretensku >i< (pa šta god u nastavku),
glossy, modern, sensitive, fancy,... gay igračku od 0.005 nm debljine.
Itd.

Nego, ako počne svest na globalnom nivou da radi, neće samo "AJ" da bude u opasnosti...

@CONFIQ

Citat:
Ako ne volis najnoviji software/gadget-e zbog kvaliteta zasto ne koristis XP? Nego koristis bas windows koji ima vise bug-ova nego vista+XP zajedno?


Hajde ti lepo prvo skini ptičiju, pingvinsku paučinu i perje sa očiju pa proširi malo horizonte.
E, onda kreni da pričaš nešto o konkurenciji koja, ne da vas šije,
nego još i na serverskim poljima (Unix/Linux po defaultu) počinje polako, sve više i više da vas guzi.

Mmmmm, I smell chicken!

 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Iphone komedija se nastavlja - Svaki Iphone je u opasnosti31.07.2009. u 08:07 - pre 179 meseci
Mene je SE Z600 sluzio 5 godina dok nije riknuo.... Sada sam uzeo Motorolu K1 i sluzi me extra za sada...

I ja nisam za te hi-tech zezancije, ako si toliki biznismen da ne mozes bez tih sitnica kupi brale neki 8" netbook i vozi...

@musicmaster

Sto se servera tice pricacete o vecem market share-u kada ja budem pricao o nasem vezano za desktop :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Iphone komedija se nastavlja - Svaki Iphone je u opasnosti31.07.2009. u 09:02 - pre 179 meseci
@Storm,

Haha - LCD televizori, e to je najjace - nekoliko godina su LCD televizori po svim objektivnim parametrima imali LOSIJU sliku od CRT ekrana do pre relativno skoro kada su konacno ispeglane te stvari (i to je finansirano novcem sarana koji su kupili prvu i drugu generaciju LCD-ova ;-) Da ne pricamo o glupom UI-ju - Ei Nish od pre 20 godina je imao jednostavniji (da upotrebim marketing buzzword "more streamlined" UI).

Ali industrija je bez problema lagala ljude da je "digitalno = dobro, analogno = lose" - oni malo pametniji kada su doneli TV kuci, i prikacili ga na analogni kabl su rekli "pa ovo je ruzno, slika kockasta, vide se "zubi" na utakmicama (deinterlace los)... kontrast je JADAN"... ali neeeee - to je digitalno!

To je trajalo, pa brat bratu jedno 3-4 godine - sve dok nisu poboljsani scaling i deinterlacing algoritmi, kvalitet pozadinskog osvetljenja itd... - ali poenta je - 3 godine je ljudima prodavana najobicnija magla i nesto sto je de-facto po svim parametrima kvaliteta slike LOSIJE - ali je "warm & fuzzy" osecaj u stomaku kada pljusnes 2-3 hiljade EUR (tada) jaci i od senzacije vizuelnog sistema na CNS. - Poznato? Meni jeste, mnooogo puta :)

Cak su imali prilike da tu maglu vide i u samoj prodavnici, jer su vecina prodavnica drzale te TV-ove prikacene na obican analogni TV program - ***ote, da ga stavis pored CRT-a, video bi da je smesno... ali neee. To je digitalno bato!

Citat:
Pedja_N
Polako,mozda jos uvek nisu tako zastupljeni ali sa svakim novim danom oni skoro pa postaju neminovnost i zagarntovana buducnost.


Neminovnost? Pa nece biti da je tako - ja sam cak i radio u toj smartphone sw. industriji (Nero Mobile) i dobro se secam svih obecanja mobilne industrije jos od neke 2004-te godine... pa eto, 5 godina kasnije, 5 3GSM-ova tj. Mobile World Congress-a kasnije, "pametni telefoni" su tu negde na 5-10% trzista a telefonski pozivi i SMS su 2 jedina servisa koja koristi >90% korisnika telefona.

A znas zasto su pametni telefoni mali deo trzista?

- Jer su SKUPI za 9 od 10 ljudi koji mobilni koriste samo za telefoniranje i poneki SMS
- Jer su SPORI u odnosu na glupe telefone (boot time, reakcije UI-ja, itd...)
- Jer su BAGOVITI u odnosu na glupe telefone (rebooti, zaglavljivanja, sigurnosne rupe)
- Jer im je korisnicki interfejs PREKOMPLIKOVAN u odnosu na obicne telefone (znas ono, uhvatis ukucas broj i pricas?)
- Jer im mahom baterije KRATKO TRAJU (zbog natrpanih sranja unutra) ili su CIGLETINE (da bi se natrpala baterija koja podrzava 600 MHz procesor na vreme duze od 2 dana)
- Jer vecinu ovog sveta NIJE BRIGA za neke Jave, Gadgete, 4G, 3D akceleratore u uredjaju od koga samo zele da bude MALI, POUZDAN i JEDNOSTAVAN - za TELEFONIRANJE i SMS (i, eventualno neki kalendar/mail za poslovne korisnike)

Netbooci su prvi "in your face" pokazatelj da besomucna trka za snagom, "feature-ima", megahercima-gigahercima IMA SVOJ KRAJ - "law of diminishing returns" sto se kaze, ljudima to jednostavno... ne treba + ljudi nece da budu finansijski i tehnicki robovi nekakvom parcetu plastike

Napredak ce morati da se fokusira na nesto drugo.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Iphone komedija se nastavlja - Svaki Iphone je u opasnosti

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11943 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.