Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programiranje KX-TEM824 i tarifiranje poziva

[es] :: Fiksna telefonija :: Programiranje KX-TEM824 i tarifiranje poziva

[ Pregleda: 2196 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pici
Bajina Bašta

Član broj: 151461
Poruke: 51
77.46.182.*



Profil

icon Programiranje KX-TEM824 i tarifiranje poziva25.07.2009. u 07:39 - pre 179 meseci
Potrebna mi je pomoć oko programiranja centrale kx-tem824.
Zapravo, nisam siguran da li ta centrala može da podrži ono što sam naumio da napravim.

Prvo, da li može da se dolazni poziv automatski prebaci sa 101 (gde je sistemski telefon)
na neki drugi lokal posle n zvonjenja?

Drugo, da li može da se podesi da i 101 i n-ti lokal zvone u isto vreme kada dolazi poziv.

Treće je vezano za tarifiranje poziva. Koliko sam shvatio iz Help-a, moguće je podesiti
cene za dužinu trajanja poziva ili za impuls, kao i za određene vodeće brojeve (npr. 00, 063, 064, itd).
Problem je što nisam ukapirao kako da dobijem izveštaj (bilo po lokalu ili zbirno).
Da li je potreban matrični štampač koji će preko RS232 porta "iscvrčati" izveštaj, ili je moguće povezati
centralu sa PC-jem i dobiti report npr. u pdf-u ili nekom drugom formatu?
Da li opet preko RS232-kakav kabal da napravim?

Inače koristim Maintance Console za programiranje centrale.

Sigurno da ovo piše negde u upustvima ili Help-u, ali mi je frka sa vremenom, pa ako neko može da pomogne
bio bih veoma zahvalan!
 
Odgovor na temu

ananija
Vladimir
Beograd

Član broj: 102335
Poruke: 72
212.200.213.*



+6 Profil

icon Re: Programiranje KX-TEM824 i tarifiranje poziva30.07.2009. u 08:39 - pre 179 meseci
ajde da probam da pomognem,ako nije kasno ....

prvo,možeš,koraci su ti 408(day in),409 (night in), zatim 411 i 412(dan i noc odloženo zvono,ako ti treba)

drugo,možeš,koraci su 408 i 409

treće,za sada se,makar meni,pokazalo kao najidealnije rešenje, upotreba nekog softvera za tarifiranje. Da li je to panasonikov ili neki domaći proizvod sve jedno. Ja koristim najčešće proizvod Snik-a,i malo je reći da sam zadovoljan.

uzdravlje
.... je.. se Mitru kad' popije litru ....
 
Odgovor na temu

pici
Bajina Bašta

Član broj: 151461
Poruke: 51
93.86.184.*



Profil

icon Re: Programiranje KX-TEM824 i tarifiranje poziva31.07.2009. u 00:17 - pre 179 meseci
Hvala na odgovoru.

Taman sam pomislio da niko neće da oda "tajnu".
Ali kao što rekoh, sve to za pismene negde piše, ali problem je na brzinu pročitati.

Ono gde sam sada zakočio je:
- kako povezati PBX i PC (očigledno zbog SMDR-a mora preko RS232 porta -imam šemu kabla samo da ga napravim)
- kada setujem tabele po kojima se tarifiraju pozivi, ostvare se pozivi i kada sa PT zadam "štampanje" reporta, kako da ga uhvatim
na PC-u. U kom formatu će to da dođe na PC?
- možeš li mi dati neki link za tarifer koji ti koristiš
- kako se povezuje PBX i PC kada se koristi "externi" tarifer (može li USB?)
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Programiranje KX-TEM824 i tarifiranje poziva

[ Pregleda: 2196 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.