Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FAQ: Kako napraviti bootabilan cd XP-a i kako spakovati SP1 u instalaciju XP-a!

[es] :: Windows desktop :: FAQ: Kako napraviti bootabilan cd XP-a i kako spakovati SP1 u instalaciju XP-a!

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53957 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: FAQ: Kako napraviti bootabilan cd XP-a i kako spakovati SP1 u instalaciju XP-a!28.01.2004. u 15:57 - pre 246 meseci
Ma znam, moze da se intergrise sta god hoces. Samo moras da znas koji installer koristi taj program i koji su switchevi za njega.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

R-Byter

Član broj: 8221
Poruke: 344
*.absolutok.com



+1 Profil

icon Re: FAQ: Kako napraviti bootabilan cd XP-a i kako spakovati SP1 u instalaciju XP-a!05.02.2004. u 13:52 - pre 245 meseci
E kad smo vec kod toga, sve sto je opisano uspesno i jednostavno moze da se uradi osim sledeceg(sto meni nije uspelo, a trebalo bi da moze). Naime da li je neko probao da u instalaciju ukljuci i hotfixeve koji su dosli posle sp4 za win2k. Ja sam pokusao da instaliram nekih 6 hotfixeva, a sistem mi je instalirao samo posldenja dva. Da li se neko uopste igrao sa ovim?
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: FAQ: Kako napraviti bootabilan cd XP-a i kako spakovati SP1 u instalaciju XP-a!05.02.2004. u 14:58 - pre 245 meseci
Ja sam i to radio, ali tome nije mesto u ovoj temi. Vec sam postavljao slicne teme, o 'Unattended' instalaciji. Moze da se instalira sta hoces. Napravi se batch fajl koji se pozove iz Winnt.sif fajla. Postavicu primer fajla pa pogledaj. Ali mislim da o tome treba da diskutujemo na drugom mestu. Postavi novu temu i pridruzicu ti se.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

R-Byter

Član broj: 8221
Poruke: 344
*.absolutok.com



+1 Profil

icon Re: FAQ: Kako napraviti bootabilan cd XP-a i kako spakovati SP1 u instalaciju XP-a!05.02.2004. u 15:01 - pre 245 meseci
Nema problema. To me jako interesuje. Da li mislis da postavim novu temu u okviru ovog foruma ili gde?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: FAQ: Kako napraviti bootabilan cd XP-a i kako spakovati SP1 u instalaciju XP-a!06.02.2004. u 00:02 - pre 245 meseci
Pa da. U okviru Windows Desktop foruma. Molio bih moderatore da izbrisu zadniih nekoliko postova koji nemaju blage veze sa temom. Pozdrav.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

R-Byter

Član broj: 8221
Poruke: 344
80.93.237.*



+1 Profil

icon Re: FAQ: Kako napraviti bootabilan cd XP-a i kako spakovati SP1 u instalaciju XP-a!24.02.2004. u 22:19 - pre 245 meseci
Pitanje za sve koji su se bavili unattended instalacijom winxp-a? Ovih dana sam bas uradio nekoliko winxp unattended diskova sa dodacima uz pomoc programa XPlode v1.0. Jako dobra stvar. A i lepo izgleda:

http://www.labudovobrdo.com/screenshot.jpg

Ako nekom treba pomoc oko ovoga spreman sam da pomognem.
 
Odgovor na temu

-Nenad-
Beograd

Član broj: 19073
Poruke: 18
*.yubc.net



Profil

icon Re: FAQ: Kako napraviti bootabilan cd XP-a i kako spakovati SP1 u instalaciju XP-a!24.02.2004. u 23:11 - pre 245 meseci
Kako mislis uz pomoc "XPlode v1.0" ?
Koji je to program? Daj neki link za download?
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: FAQ: Kako napraviti bootabilan cd XP-a i kako spakovati SP1 u instalaciju XP-a!24.02.2004. u 23:38 - pre 245 meseci
I mene zanima. Ja sve radim rucno.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

R-Byter

Član broj: 8221
Poruke: 344
*.absolutok.com



+1 Profil

icon Re: FAQ: Kako napraviti bootabilan cd XP-a i kako spakovati SP1 u instalaciju XP-a!25.02.2004. u 11:00 - pre 245 meseci
@-Nenad-:

Ovo je link sa koga se moze skinuti program. Freeware je naravno.

http://xplode.voidfx.com/

Poenta programa je da se startuje u odredjenom momentu instalacije OS-a, i onda on odradi posao oko instalacije dodataka kako mu je podeseno.
Ja sam ga recimo dodao u [GuiRunOnce] odeljak winnt.sif fajla. E sad, njegova podesavanja o tome koje ce dodatke da instalira, nalaze se u jednom xml fajlu koji ne bi trebao da bude tezak za editovanje onome ko poznaje notepad. :)
Uostalom, sa skinutim programom dobija se i help i sample xml fajl.

Evo primera jedne od linija u xml fajlu(silent instalacija .NET framework-a):

Code:
<item display='.NET Framework 1.1'>
<execute display='Installing .NET Framework 1.1...' program='%systemdrive%\included\net11\netf11.exe' arguments='/q:a /c:"install /l /q"' />
</item>


Atribut display prikazuje tekst tokom instalacije, atribut program je putanja do programa, a atribut arguments su switchevi za instalaciju. Znaci nema nekih poteskoca. Naravno mogu se podesiti i fontovi koji se vide na screenshot-u, velicina tog instalacionog prozorcica, njegov izgled(mogu se menjati slike i staviti svoje), mogu se dodavati useri, brisati fajlovi i direktorijumi i sve to u jednom xml fajlu.

Ako treba jos objasnjenja kazite, ali ja sam jednom recju bas zadovoljan sa malim alatom.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

-Nenad-
Beograd

Član broj: 19073
Poruke: 18
*.yubc.net



Profil

icon Re: FAQ: Kako napraviti bootabilan cd XP-a i kako spakovati SP1 u instalaciju XP-a!25.02.2004. u 14:35 - pre 245 meseci
Sta ako instaliram na formatiran disk, da li fajlovi treba da se nalaze na cd-u WinXp
ili mogu da ih narezem na neki drugi i u toku instalacije izvadim XP i ubacim taj
snimljeni i on sa njega instalira hotfixeve tipa (q1..., kb1..., net framework, directX9.0b...)?
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: FAQ: Kako napraviti bootabilan cd XP-a i kako spakovati SP1 u instalaciju XP-a!25.02.2004. u 15:09 - pre 245 meseci
Citat:
-Nenad-:
Sta ako instaliram na formatiran disk, da li fajlovi treba da se nalaze na cd-u WinXp
ili mogu da ih narezem na neki drugi i u toku instalacije izvadim XP i ubacim taj
snimljeni i on sa njega instalira hotfixeve tipa (q1..., kb1..., net framework, directX9.0b...)?

Ne mozes. Pri butovanju diska, on proverava winnt.sif fajl i odmah zna koji ce batch fajl da startuje na t-13 minuta.
@R-Byter
Zbog cega je taj program bolji od obicne prompt instalacije? Mislim, kakve su mu prednosti, osim sto lepse izgleda i sto je sa njim sve ovo komplikovanije?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

R-Byter

Član broj: 8221
Poruke: 344
*.absolutok.com



+1 Profil

icon Re: FAQ: Kako napraviti bootabilan cd XP-a i kako spakovati SP1 u instalaciju XP-a!25.02.2004. u 15:37 - pre 245 meseci
Citat:
Ne mozes. Pri butovanju diska, on proverava winnt.sif fajl i odmah zna koji ce batch fajl da startuje na t-13 minuta.


Nije t-13 jedini trenutak za instalaciju dodataka. U tom trenutku mogu, ali i ne moraju da se instaliraju dodaci.

Citat:
Zbog cega je taj program bolji od obicne prompt instalacije? Mislim, kakve su mu prednosti, osim sto lepse izgleda i sto je sa njim sve ovo komplikovanije?


Za onoga ko razume, nije problem nijedan nacin, posto ih ima vise. Poenta je da se ljudima olaksa, a mislim da se ovim softverom olaksava i ne mislim da je komplikovaniji. Jos nesto, kako ti iz command prompta dodajes usere?
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao mangel dana 26.02.2004. u 01:01 GMT]
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: FAQ: Kako napraviti bootabilan cd XP-a i kako spakovati SP1 u instalaciju XP-a!25.02.2004. u 21:03 - pre 245 meseci
Ne dodajem. Ja sam jedini. Sto pitas?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

R-Byter

Član broj: 8221
Poruke: 344
80.93.237.*



+1 Profil

icon Re: FAQ: Kako napraviti bootabilan cd XP-a i kako spakovati SP1 u instalaciju XP-a!25.02.2004. u 22:27 - pre 245 meseci
Ma pitam iz razloga sto ne znam kako se to radi iz command prompta, a u ovom softveru je lepo objasnjeno. :)
Inace, kako napreduje tvoja instalacija, jesi li se izborio sa DirectX-om?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: FAQ: Kako napraviti bootabilan cd XP-a i kako spakovati SP1 u instalaciju XP-a!27.02.2004. u 22:17 - pre 245 meseci
Ma poludeo sam jer u teoriji (citaj: u Virtual PC-u) je sve bilo dobro, ali kada sam probao, dosta stvari nije ispalo kako ja hocu. Nije mi instalirao drajvere za placu, za graficku, mislim i DirectX9b...Tako da ne znam da li cu da nastavim da sve to razvijam dalje. Videcu. Kako je tebi ispalo sve?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

R-Byter

Član broj: 8221
Poruke: 344
80.93.237.*



+1 Profil

icon Re: FAQ: Kako napraviti bootabilan cd XP-a i kako spakovati SP1 u instalaciju XP-a!28.02.2004. u 14:18 - pre 245 meseci
Pa, ja sam instalirao masinu, odnsono OS na prazno, tj. bez programa tipa Vmware i VirtualPC zato sto sam negde cuo da oni nisu bas najpogodniji za takve stvari. Kazem ti meni je sve uspelo do kraja. Instalirao sam NET framework, 48 hotfixeva, DirectX 9.0b, IE6 sa SP1, DivX i Xvid kodeke, AC3 filter, Flash player, BS Player, englesku, srpsku latinicnu i cirilicnu tastaturu, i jos mozda nekih par sitnica i sve je proslo bez greske.
 
Odgovor na temu

mega genius
hrvatska

Član broj: 29965
Poruke: 13
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: FAQ: Kako napraviti bootabilan cd XP-a i kako spakovati SP1 u instalaciju XP-a!11.07.2004. u 12:18 - pre 240 meseci
nabukodonosor molio bih te ako mozes malo da pojasnis unattend instalaciju na xp-u.uspesno sam napravio boot xp sp1 cd,ali ne razumem bas kako da uredim winnt.sif fajl,a da ne pricamo koliko mi samo dosadi dizati xp pa ponovo sam instalirati rucno sve programe,pa ako mozes...,a setup programa i drivera treba da ubacim u i386direktorijum??,jel moze kako da se odmah integrise hrvatski/srpski na xp ili moram to kroz unattend?I na kraju gde treba da spremim napravljeni winnt.sif fajl i cuo sam da uz njega ima jos nekih nusproizvoda pa gde treba da to sve smestim i jel istina da winnt.sif mora da bude na floopy,pa zar to nije na cd-u i cela instalacija automatska?Unapred puno hvala
gricni ga bobi
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: FAQ: Kako napraviti bootabilan cd XP-a i kako spakovati SP1 u instalaciju XP-a!11.07.2004. u 12:30 - pre 240 meseci
Sto se tice winnt.sif fajla, on treba da bude u I386 folderu. Na WinXp CD-u imas alat koji se zove setupmng.exe. Nalazi se u Support\Tools folderu. Njega startuj i sa njim napravi winnt.sif. Onda ga prepravi rucno u Notepad-u.
Sto se programa i drajvera tice, to je jedna velika glavobolja. namucices se dok to ne sredis. Evo ti primer kako se poziva osnovni start.cmd fajl pa mozda nesto shvatis iz ovoga. On se poziva iz winnt.sif fajla.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mega genius
hrvatska

Član broj: 29965
Poruke: 13
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: FAQ: Kako napraviti bootabilan cd XP-a i kako spakovati SP1 u instalaciju XP-a!11.07.2004. u 12:45 - pre 240 meseci
ajd hvala za onaj start.cmd ,eh i mislio sam da su programi i driveri komplikovan posao,a procito sam da si i ti imao s time problema(driveri za graficku,directx 9.0b,drajvere za placu) pa jel to stvarno tako komplikovano ili se da srediti s nekoliko pokusaja
gricni ga bobi
 
Odgovor na temu

mega genius
hrvatska

Član broj: 29965
Poruke: 13
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: FAQ: Kako napraviti bootabilan cd XP-a i kako spakovati SP1 u instalaciju XP-a!11.07.2004. u 13:00 - pre 240 meseci
i jos nesta jesi li ti uspeo da sve to iskombiniras,da sve usavrsis?Znaci u kad sve zavrsim u winnt.sif-u napisem start.cmd?A jel mi mozes reci kako odredujem putanju do programa na cd-u ili jos bolje ako imas vec gotovi winnt.sif sa programima i drajverima da mi to kopiras u notepad pa da okacis ovde da to pokupim(mislim ne ceo winnt.sif nego samo taj deo gde su programi driveri i ost. softwer
gricni ga bobi
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: FAQ: Kako napraviti bootabilan cd XP-a i kako spakovati SP1 u instalaciju XP-a!

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53957 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.