Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wikiscripts, FLEX micro-blogging service razvijan u Srbiji

[es] :: Flash :: Wikiscripts, FLEX micro-blogging service razvijan u Srbiji

[ Pregleda: 2192 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gvizbi
Direktor, ING Software

Član broj: 228329
Poruke: 4
93.87.151.*



Profil

icon Wikiscripts, FLEX micro-blogging service razvijan u Srbiji18.07.2009. u 16:13 - pre 179 meseci
Zdravo ljudi. Ja sam jedan od clanova tima koji radi na razvoju Wikiscripts-a, RIA servisa za micro-blogging. Servis je u potpunosti razvijan u Adobe Flex tehnologiji. Ako ste zainteresovani posetite nas i pomozite da nas servis uspesno zazivi. Svaka sugestija, pre svega po pitanju primene Flex tehnologije je dobrodosla.

Evo linkova:
Wikiscripts Recent Articles - zadnje dodati clanci nasih korisnika
Wikiscripts - glavna strana
 
Odgovor na temu

shedvel
Jobless Couch Bum
Kragujevac

Član broj: 70014
Poruke: 114
79.101.83.*



Profil

icon Re: Wikiscripts, FLEX micro-blogging service razvijan u Srbiji19.07.2009. u 09:36 - pre 179 meseci
Flex microblogging deluje kao izvanredno interesantna ideja.

Sto se sugestija tice, mozda bi ste zeleli da se pozabavite dizajnom. Minimalisticko okruzenje koje je trenutno zastupljeno je savrseno u svetlu 2.0 trendova, ali je izbor boja i raspored elemenata...

minibug: u sekciji "What is wikiscripts", rightclick on "examples" i/ili "section" i odabir [open in new window-tab] vraca "browser error...".


Ne bih zeleo da moja izjava bude interpretirana u kontekstu ciste kritike, te zelim da naglasim da je lepo videti ovako kompleksan tip projekta uspesno, i kvalitetno realizovan.


"Treba li da se smejem jer smesni su, . . .
. . . ili da placem jer je to sve sto jesu? "
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Wikiscripts, FLEX micro-blogging service razvijan u Srbiji19.07.2009. u 11:33 - pre 179 meseci
Zašto ste se odlučili za Flex? Gledajući (doduše, površno) postojeći interfejs, ne čini mi se da postoji neki deo kod kog HTML+Ajax ne bi bio superioran...
 
Odgovor na temu

gvizbi
Direktor, ING Software

Član broj: 228329
Poruke: 4
93.86.59.*



Profil

icon Re: Wikiscripts, FLEX micro-blogging service razvijan u Srbiji20.07.2009. u 14:14 - pre 179 meseci
Citat:
shedvel: Flex microblogging deluje kao izvanredno interesantna ideja.


I mi se nadamo da je tako :)

Citat:
Sto se sugestija tice, mozda bi ste zeleli da se pozabavite dizajnom. Minimalisticko okruzenje koje je trenutno zastupljeno je savrseno u svetlu 2.0 trendova, ali je izbor boja i raspored elemenata...


Ideja je bila minimalisticko okruzenje, sto cistiji i jednostavniji interfejs i jasne i nedvosmislene funkcionalnosti. Drago mi je ako smo bar u nekoj meri ove ciljeve uspeli i da realizujemo. Kako je sajt trenutno u svojoj prvoj fazi eksploatacije, izmene su vrlo ceste, sto se odnosi i na dizajn. Nase misljenje je da bar za sada korisnicima mnogo vise moze smetati nedovrsenost neke funkcionalnosti (ili njen nedostatak) od neispoliranosti dizajna, tako da nam je cilj bio zadovoljavajuci dizajn i sto kvalitetnija implementacija. Ne kazem da dizajn nije bitan (cak smatram da je jako bitan), samo mislim da je bitnije u dizajn ulagati u kasnijim fazama razvoja. Ako imate neki predlog po pitanju dizajna, puno bi nam znacilo da ga cujemo (ako zelite, mozete dodati i skriptu na Wikiscripts-u sa subject-om SUGGESTION).

Citat:
minibug: u sekciji "What is wikiscripts", rightclick on "examples" i/ili "section" i odabir [open in new window-tab] vraca "browser error...".


Hvala za napomenu, bice ispravljeno u sledecem update-u.

Citat:
Ne bih zeleo da moja izjava bude interpretirana u kontekstu ciste kritike, te zelim da naglasim da je lepo videti ovako kompleksan tip projekta uspesno, i kvalitetno realizovan.


Kritika je cesto mnogo korisnija od pohvale, tako da ne zameramo :)
 
Odgovor na temu

gvizbi
Direktor, ING Software

Član broj: 228329
Poruke: 4
93.86.59.*



Profil

icon Re: Wikiscripts, FLEX micro-blogging service razvijan u Srbiji20.07.2009. u 14:31 - pre 179 meseci
Citat:
jablan: Zašto ste se odlučili za Flex? Gledajući (doduše, površno) postojeći interfejs, ne čini mi se da postoji neki deo kod kog HTML+Ajax ne bi bio superioran...


Moje licno misljenje je da iako i jedna i druga tehnologija imaju svoje prednosti i mane, vecina problema moze biti podjednako kvalitetno realizovana, samo pristup problemu mora biti drugaciji. Glavni razlog sto smo se odlucili za Flex je sredjenije okruzenje koje ne pruza mnogo vise prilikom implementiranja, ali daje mnogo vise slobode prilikom projektovanja software-a. Smatram da smo zbog izbora Flex tehnologije skratili vreme razvoja i pritom ucinili software Flexibilnijim :) Drugi razlog je to sto je Flex vlasnicka tehnologija, sto moze imati svoje prednosti kada se radi na razvoju velikih projekata, narocito na terenu gde konkurencija vodi zestoku borbu.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Wikiscripts, FLEX micro-blogging service razvijan u Srbiji20.07.2009. u 15:49 - pre 179 meseci
Citat:
gvizbi: Glavni razlog sto smo se odlucili za Flex je sredjenije okruzenje koje ne pruza mnogo vise prilikom implementiranja, ali daje mnogo vise slobode prilikom projektovanja software-a.

Možeš li malo više o ovome? Na koji način?

BTW, nije li "wiki" u nazivu malo misleading (ne znam kako bih rekao ovo na srpskom)?
 
Odgovor na temu

shedvel
Jobless Couch Bum
Kragujevac

Član broj: 70014
Poruke: 114
79.101.83.*



Profil

icon Re: Wikiscripts, FLEX micro-blogging service razvijan u Srbiji21.07.2009. u 08:06 - pre 179 meseci
Ne bih zeleo da ispadnem design prophet, ali sam misljenja da ce najveci deo posetilaca sajta, barem u inicijalnoj fazi takvog projekta misljenje formirati na osnovu plane izgleda sajta, barem dok se ne stvori neka solid user baza koja ce kukati za nove funkcionalnosti, dok ce recimo manji broj posetilaca nagadjajuci da li je koriscen AmfPhp ili neko drugo reshenje.

Mada, obzirom da naginjem ka dizajnu, mnogo vise no ka as3 kodiranju, moguce je da je navedeni stav malo zamucen subjektinoscu.

Citat:
Ako imate neki predlog po pitanju dizajna, puno bi nam znacilo da ga cujemo...
Ako uhvatim nesto vremena potrudicu se da postavim predlog/koncept/ideju.

Sto se pitanja o "Wiki" tice delio sam Jablanovo pitanje dok nisam video ovo http://www.webopedia.com/TERM/w/wiki.html


Sve najbolje




"Treba li da se smejem jer smesni su, . . .
. . . ili da placem jer je to sve sto jesu? "
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Wikiscripts, FLEX micro-blogging service razvijan u Srbiji

[ Pregleda: 2192 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.