Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lager lista, Excel-baza, automatsko ažuriranje stanja

[es] :: Office :: Excel :: Lager lista, Excel-baza, automatsko ažuriranje stanja

[ Pregleda: 23970 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

omega009
kompj. adm.
skopje, makedonija

Član broj: 218226
Poruke: 12
77.28.47.*



Profil

icon Lager lista, Excel-baza, automatsko ažuriranje stanja10.07.2009. u 12:19 - pre 179 meseci
Postovani
Molim Vas za pomoc oko azuriranje lager liste. Imam dokument Faktura-moj model, koji izgleda ovako: sheet 1: faktura i sheet 2: lager_lista (baza podataka od oko 200 stavki). Da napomenem da je dokumenat u excelu.
Znaci, treba mi kucanjem kolicine nekog artikla u fakturu(sheet 1) da mi skine ukucanu kolicinu sa lager liste (sheet 2) u koloni zaliha-kom. tako da u momentu kada izdajem fakturu imam pregled kolicine na zalihu tog artikla! Na forumu sam nasla ovu temu i Vasu pomoc jednom clanu foruma.
Preuzela sam macro, vezano za button "lager" i klikom na dugme "lager" za svaku ukucanu kolicinu azurira lager listu. To savrseno radi i hvala Vam na to!
Prikaceni fajl : faktura-lager lista.xls

Ali problem nastaje kada sam probala da implementiram taj macro na Moj model fakture (sa prostorom za logo firme i adrese kupaca, koje sam resila sa dropdown list i vlookup funkcije). Mada sam se toiliko mucila nisam mogla da adaptiram macro (pretpostavljam da su redovi ili kolone u pitanju?!?) i nikako da macro LAGER proradi!!!
Prikaceni fajl: Faktura-moj model.xls

Zato bih Vas zamolila, (posto ja nisam dovoljno vicna), ako neko moze da mi pomogne oko ovoga:

1. Da mi prilagodi macro lager da radi na Mom modelu Fakture,
2. Htela bih da kada kliknem na button lager promeni boju, da bih kasnije mogla da znam da li sam skunula tu kolicinu sa lagera (t.j. dali sam vec kliknula na taj button) i da tako ostane sve do zatvaranja dokumenta, a prilikom ponovnog otvaranja da ponovo ima staru boju.
3. Dali je moguce da ukucavanjem kolicine nekog artikla, ukoliko nema na lageru ukucanu kolicinu, da mi prijavi (neki mesage box) -"nema na zalihu"... ili nesto slicno, a u suprotnom:
4. Da li postoji mogucnost da vidim stanje lagera u momentu kada pravim fakturu na istom radnom listu?

Ili neko, mozda, sasvim drugo resenje mog problema

Nadam se da nisam previse iskomplicirala i svaka pomoc je dobrodosla!
Hvala Vam unapred i pozdrav
Silvija, Skopjle


What doesn't kill me, costs me money!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

maliradoznalac
radoznalac, okolina

Član broj: 215676
Poruke: 278
*.4.nat.stcable.net.



+10 Profil

icon Re: Lager lista, Excel-baza, automatsko ažuriranje stanja12.07.2009. u 23:14 - pre 179 meseci
za to sto ti treba Access je kao stvoren
 
Odgovor na temu

omega009
kompj. adm.
skopje, makedonija

Član broj: 218226
Poruke: 12
77.28.34.*



Profil

icon Re: Lager lista, Excel-baza, automatsko ažuriranje stanja13.07.2009. u 12:57 - pre 179 meseci
Ja bih rado to uradila u accessu, ali kako sam totalni pocetnik (citaj neznalica) u accessu, a s obzirom na radne obaveze na poslu i prilicno dobro vladanje excelom, interesuje me dali postoji neki nacin da se to poveze u excelu - neka macro naredba, mislim, ili slicno.
S druge strane, da napomenem, imam knjigovodstveni program, koji u delu materijalnog poslovanja radi samo kod ulaza robe. Kod izlaza-otpremnica nije povezana sa lagerom robe, tako da izlaznu fakturu pravim nezavisno od programa. Zato dolazim u situaciju da mi treba jedino da imam uvid u kolicinu odredjenog artikla na zalihu u momentu kada pravim izlaznu fakturu. Drugo linkovanje mi nije potrebno.
Pozz.


What doesn't kill me, costs me money!
 
Odgovor na temu

toci
Beograd

Član broj: 48763
Poruke: 402
79.101.128.*



Profil

icon Re: Lager lista, Excel-baza, automatsko ažuriranje stanja13.07.2009. u 21:24 - pre 179 meseci
Napravio sam u Excel-u bazu podataka (nekih proizvoda), po siframa, komadima itd. tako da znam kolicinu svega.
E sada me zanima, da li se moze napraviti, da prilikom pravljenja faktura kada unosim kolicine prodatih proizvoda, da mi Excel automatski te kolicine skida sa skladista (mislim sa baze gde se nalaze svi proizvodi po siframa i kolicinama)?
Nadam se da cete me razumeti na sta mislim!

Cogito, Ergo, Sum
 
Odgovor na temu

tassotti
tassotti
Beograd

Član broj: 42389
Poruke: 149
91.150.97.*



+9 Profil

icon Re: Lager lista, Excel-baza, automatsko ažuriranje stanja13.07.2009. u 22:42 - pre 179 meseci
pogledaj malo pivot tabele, one su ti idealne za takve stvari, pozdrav
 
Odgovor na temu

toci
Beograd

Član broj: 48763
Poruke: 402
79.101.128.*



Profil

icon Re: Lager lista, Excel-baza, automatsko ažuriranje stanja13.07.2009. u 23:51 - pre 179 meseci
moze li neka konkretna pomoc?
Cogito, Ergo, Sum
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Lager lista, Excel-baza, automatsko ažuriranje stanja14.07.2009. u 12:39 - pre 179 meseci
1 / Makro je prilično jednostavan, Treba obratiti pažnju samo na brojeve redova i kolona da bi se prilagaodio konkretnom primeru. Izvršio sam prilagođenja na tvom Excel fajlu i zakačio novu verziju. Potrudi se da razumeš ovaj makro jer će ti biti potrebno za kasnija odražavanja, prilagođenja, da ne moraš za svaku sitnicu da tražiš pomoć. Dodao sam i komentare koji će ti nadam se pomoći da razumeš.

2/ Dodao sam kod koji menja boju teksta na dugmetu iz crvenog u plavo nakon aktiviranja dugmeta. Kad otvoriš radnu svesku, tekst se na dugmetu prikazuje crvenom bojom.

3/ Može se rešiti uslovnim formatiranjem (Conditional formating) tako što se poredi uneta vrednost sa količinom na lageru i ukoliko je veća boji se pozadina ćelije u crveno




Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

toci
Beograd

Član broj: 48763
Poruke: 402
91.150.114.*



Profil

icon Re: Lager lista, Excel-baza, automatsko ažuriranje stanja14.07.2009. u 13:23 - pre 179 meseci
Ovaj makro, koji sluzi za lager, kako sam ja razumeo nakon popunjavanja fakture, treba da se pritisne da bi se skinuo prodati lager. Ali ako se pritisne 2 puta onda ce skinuti 2x lager! Moze li to nekako da se spreci? I mogu li ovaj makro da iskopiram u bilo koji excel dokument, da ga prepravim kako bi radio ili ne moze?
Cogito, Ergo, Sum
 
Odgovor na temu

omega009
kompj. adm.
skopje, makedonija

Član broj: 218226
Poruke: 12
77.28.41.*



Profil

icon Re: Lager lista, Excel-baza, automatsko ažuriranje stanja14.07.2009. u 13:33 - pre 179 meseci
Hvala puno na pomoci, svima, a posebno Jpeci. Ovo sam cekala s nestrpjlenjem jer stvarno resava moj problem.
Sve radi savrseno. Sada cu pogledati macro i proucicu ga, to sigurno!
Veliko hvala jos jednom i pozdrav
Silvija
What doesn't kill me, costs me money!
 
Odgovor na temu

toci
Beograd

Član broj: 48763
Poruke: 402
91.150.96.*



Profil

icon Re: Lager lista, Excel-baza, automatsko ažuriranje stanja21.07.2009. u 14:57 - pre 178 meseci
Kako da doradim ovo da bi i meni posluzilo? Probao sam ali se bas ne razumem u makroe!!! Moze li neka pomoc?

P.S. Okacicu ovde moju lager listu pa ako neko zeli da pomogne, izvolte!!!
Cogito, Ergo, Sum
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dulley021
administrativni radnik
Novi Sad

Član broj: 238125
Poruke: 1
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Lager lista, Excel-baza, automatsko ažuriranje stanja04.11.2009. u 13:04 - pre 175 meseci
Poštovani članovi foruma!
Prvi put se obraćam za pomoć. Ispratio sam već pomenute odgovore na slične probleme i nisam uspeo da prilagodim macroe za moj primer Fakture-Kalkulacije.
Kako znam da ima puno mozgova na ovom forumu nadam se da će se naći neko ko će i moj problem rešiti. Uložio sam dosta truda,a isti može lako da se iskoristi i za druge. Ako nekom bude od značaja u toliko će mi biti draže. U prilogu pitanja probaću da okačim svoj problem pa ako neko ima vremena puno bi mi značila pomoć.
U pitanju je LAGER koji se vodi u sheetu (Cenovnik) u koloni F. Imam obrazac fakture sheet (Faktura) u kom se nalazi izdata količina (Q) šifre artikla (B). Kad se izda roba po fakturi i potvrdi sa button 81, makro bi trebao da oduzme količinu prema stavkama u fakturi i promeni boju teksta. Analogno rečenom postoji i sheet (Kalkulacija) kad se potvrdi unos tasterom (POTVRDI) button 82, trebalo bi da doda količine prema priloženom na lager u sheetu (Cenovnik) u koloni F. Takvo stanje po izlasku iz sheeta bi se trebalo vratiti na normalu i da tasteri promene boju radi ne dupliranja unosa.
Sve ostale funkcije tipa sifarnika, adresara i ostalog funkcionišu. Fajl je radi krajnjih korisnika zaključan bez passworda.
U prikačenom primeru već su ubačeni macroi 1, 2 i 3 koje treba prilagoditi mom primeru.
Ako ima neko voljan za pomoć bio bih veoma zahvalan.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tdejan05
dejan dejan

Član broj: 251270
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Lager lista, Excel-baza, automatsko ažuriranje stanja14.02.2010. u 00:06 - pre 171 meseci
Ovo je do sad najbolje sto sam video. A kako da ubacim ja ovde svoj tekuci racun i svoje podatke firme
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Lager lista, Excel-baza, automatsko ažuriranje stanja

[ Pregleda: 23970 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.