Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 85879 | Odgovora: 214 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

galac1968
Magacioner
Controlpoint,Uzice
Pozega

Član broj: 180810
Poruke: 224
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:02.12.2009. u 22:07 - pre 175 meseci
A i ja cu sa jednim prijateljem elektronicarem nesto probati oko radijantne energije. A ,da Nikola nije koristio poluprovodnike vec je vecu paznju posvecivao geometriji talasa. Tacnije nije aparate posmatrao kao cesticne objekte tjs. skalare vec kao talasne strukture i njegovi talasi su bili ne hercijanski. Raspitaj se o tome Pa sta napravimo trebace brate veoma ce trebati u vremenu koje dolazi. Budite mudri kao zmije i bezazleni kao golubovi. Pamet je dobro imati al negorditi se, dobar biti a ne glup.
 
Odgovor na temu

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
212.200.201.*



+89 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:03.12.2009. u 10:54 - pre 175 meseci
Evo nije da necu,nego posao i moj mali klinac koji mi raznosi zice po sobi (: jedva nesto uspevam da zavrsim, ali 99% sam siguran da cu probati nesto za 2 meseca posle nove godine, da uposlim naizmenicnu struju, i jednosmernu pulsnu, i videti sta ce davati vise struje i biti bolji prilikom prenosa, dokumentovacu video snimkom, ma samo neka je zdravlje pa se mo eksperimentisati , bar zabave(hobi) radi ako nista drugo.

Jedno me zanima, znam sta je hercijanski talas - radio tehnika, znam kako izgleda i nehercijanski , da li njega pravi teslin transformator za bezicni prenos? Kljucna je rezonanca, na to racunaju danasnji naucnici, dve iste antene prijem predaja, naravno ovo vazi i za hercijanske dva oslilatora treba da su na istoj frekvenciji kako bi se energija primila.......
YU1OTW
 
Odgovor na temu

galac1968
Magacioner
Controlpoint,Uzice
Pozega

Član broj: 180810
Poruke: 224
78.30.177.*



+4 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:03.12.2009. u 22:51 - pre 174 meseci
Razmisljam da li je sve ovo za javnost ali izgleda da jeste jer i ja sam to na internetu nasao. kacim clanak Gorana Marjanovica o nehercijanskim talasima

Evo link: http://users.beotel.net/~gmarjanovic/NikolaTesla_150.pdf

Inace Tesla u svojim opitima sa talasima nije koristio vreme a samim tim ni pojam brzine u proracunima jer ga zaista i nije bilo. Vreme nefigurise prilikom slanja talasa duzine jedan metr na razdaljinu od jednog metra . Tacnije istog momenta t=0 pusteni talas bi iz tacke A vec bio na drugoj strani u tacki B. Nema proteklog vremena ,nema brzine ,nema usporenja,nema relativiteta. Talas je stabilan bez deformacija ,posto nema oscilacija, a posto neosciluje u vremenu on i nije Hercijanski. Tao sam ja razumeo.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:28.07.2010. u 14:53 - pre 167 meseci
Evo još jedan link u vezi bezžičnog prenosa energije bez gubitaka sa kvadratom rastojanja:

http://users.beotel.net/~gmarjanovic/Tajna.pdf
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:28.07.2010. u 19:51 - pre 167 meseci
Citat:
Navodno je ovo Teslin tekst, izvadjen iz predhodnog PDF sadrzaja koji je poslao @eloiza:
Treba imati u vidu da je pojava koja je ovde u pitanju pri prenosu električne energije fenomen
PRAVOG PROVOĐENJA i ne treba je zamenjivati sa pojavom električnog ZRAČENJA koja je do sada bila
predmet posmatranja, a koja bi po svojoj prirodi i načinu prostiranja činila praktički nemogućim prenos iole
znatnije količine energije na rastojanja od praktičnog značaja.

A posle tog teksta, naravno ide sufliranje po novinarskom recniku, tu bih stavio tacku na ove opise koji samo ispiraju mozak, shemacki prikaz slanja energije je dokaz da su u stvari upotrebljeni Hercijalni talasi tj. generator signala koji se sprovodi u ne hercijalni rezim slanja, vise nego jasno!

Obratite posebnu paznju na ovaj izdvojeni citat.
Citat:
Sve analize Teslinih dostignuća, principa rada njegovih uređaja, njihova funkcionalnost i efikasnost,
vršena je sa aspekta naučno važećih teorija, u kojima pojam Teslinih Ne-Hercijanskih talasa jednostavno ne
postoji, (po našoj ideji izloženoj u /1/, ta mogućnost se ipak nazire npr. u formi talasa nepostojanog oblika
/»Maxwellovi» talasi koji imaju negativan talasni broj/), pa su i zaključci primereni takvoj analizi. Najblaže
rečeno - oni su nedovoljno tačni.

Tesla nebi ni eksperimentisao da nije znao ovo a znao je, znaci ipak je negde istina sakrivena! Ne zaboravite da je nekoliko vec teorija pobio Tesla, jednostavno ima svoje formule e a gde su, one koje ne znamo...
Mozda je nesto ostavio i sledecim generacijama, ali namerno su pozari unistili mnogo toga od njegovih projekata i ko zna cega jos, sto mi ne mozemo ni sanjati.

[Ovu poruku je menjao peca26000 dana 28.07.2010. u 21:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

galac1968
Magacioner
Controlpoint,Uzice
Pozega

Član broj: 180810
Poruke: 224
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:22.08.2010. u 08:55 - pre 166 meseci
Odavno nisam posecivao ovu temu i vidim nije bilo neke vece diskusije. Ja sam za ovo vreme nesto probao sa bezicnim prenosom i verujte on je moguc a koliko isplativ to ne znam jer se time bavim amaterski. Sigurno se moze usavrsiti. Ngo jedna stvar je mnogo ozbiljnija i hteo bih da malo stvar uzmerim u tom smeru-oko nas ,u prirodi ,ima izobilje energije koju neprimecujemo.Zaista vam kazem ima je u neogranicenoj kolicini,samo se treba sageti i uzeti je. Otvoricu novu temu pod nazivom "Prirodna energija" Postavicu kasnije i link
 
Odgovor na temu

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:22.08.2010. u 15:47 - pre 166 meseci
Ok naravno opet kazem svasta je moguce nego cime si probao , ja kada sam malo bolje pogledao i nemam nista od malo gabaritnije (citaj puno zice ferita trafoa) opreme za neki eksperiment a vremena jos manje da bi se bilo sta razmisljalo na tu temu, samo sam probao preko trafoa da pokrenem jednosmereni motor pulsnom jednosmernom i to radi drugo nista nisam probao na zalost...
YU1OTW
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.adsl.eunet.rs.



+15 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:23.08.2010. u 07:26 - pre 166 meseci
>> Tesla nebi ni eksperimentisao da nije znao ovo a znao je, znaci ipak je negde istina sakrivena! Ne zaboravite da je nekoliko vec teorija pobio Tesla, jednostavno ima svoje formule e a gde su, one koje ne znamo...

Verovatno zato što ne postoje. Tesla je mnogo uradio, ali je znao i da promaši - ne može svako da bude 100% uspešan u bilo čemu. Postoji i tamnija strana Tesle, malo se o tome priča i malo se o tome želi znati, čak i pojedine stvari što je iznosio nisu moguće jer prosto nisu moguće po fizičkim zakonima. Možda je najpoznatija ona kada je tvrdio da je u kontaktu sa vanzemaljcima putem radio-talasa, pa su onda tajno ggasili radio stanice, osluškivali njegovu "komunikaciju" i našli ga da laže. Dosta toga fantastičnog je postalo mit i ljudi hoće da veruju da takve stvari postoje, samo su eto skrivene ili ih neko skriva iz nekog interesa.

Dakle, Tesla jeste mnogo eksperimentisao, ali to ne znači da sve što je probao - je moguće. Ne postoji bezgrešan čovek.
Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:23.08.2010. u 08:21 - pre 166 meseci
Hm da, ti očigledno imaš dokaze da je Tesla bio budala, imao je "Tamnu" stranu.

I da se osvrnem na neke ranije postove o prenosu energije mikrotalasima, naravno da to nije način na koji je Tesla prenosio
energiju. Neznam zašto je to uopšte i pomenuto.

Tesla je imao na umu neke druge metode, a ne usmeravanje energije u snopove i slično.
Ali nisu mu dozvolili, tj. uradili su sve da ga spreče u tome. Planeta bi bila promenjena, a oni bi
postali obični građani kao i svi drugi. Ne bi prodavali naftu i gospodarili milionima robova koji rmbače i ubijaju se
za parče koje im se udeli. A i prodaja električne energije je postao dobar biznis.

Proučavajte nehercijanske talase, tu je odgovor.





[Ovu poruku je menjao lucky88 dana 23.08.2010. u 10:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:23.08.2010. u 13:19 - pre 166 meseci
Ljudi mi nemamo vremena da se necim bavimo i da prosudjujemo kada tamo nismo bili, ko zna zbog cega ima Teslinih lazi znate i samo da je jedva nalazio investitore koji bi ulozili u materijal i eksperimente, morao je da izvodi trikove da bude atraktivan da privuce! , ono sto nije nikada radio jeste to da nije objasnjavao svoje postupke, zasto je nesto uradio.Postigao je mnogo sto se zna i mnogo sto se nezna, prica sa vanzemaljcima kako to smesno zvuci ne sto je nemoguce, moguce je kao i prica izmedju dva coveka pa makar on svratio kod nas na kafu u kuci pa se slatko ispricao, jednostavno izjave bacite u vodu bilo cije sta ce biti, gledajte konkrene rezultate,tema jednostavno govori to tome nemojte vise pricati sta je moguce sta ne to je relativno postoji verovatnost da ce se nekada desiti a mozda i ne, ne zato sto nije moglo nego zato sto nije otkriveno itd pustimo filozofiju, proroke pisce bajki o g.Tesli ali nazalost u 99% slucajeva su tu.Bilo bi i bogatih ali ne od energije (: , cika Bil Gejts bi opet bio bogat (:

Hajde neko neka okaci nesto o nehercijanskim talasima ima li gde? Ja mogu da googlam kada dobijem malo vremena ali mozda neko vec ima dobar "materijal" eto cisto me informativno zanima hvala., verujem da ima i u postovimanesto o tome i to se mora pregledati (:
YU1OTW
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:23.08.2010. u 15:07 - pre 166 meseci
Citat:
starkg:Hajde neko neka okaci nesto o nehercijanskim talasima ima li gde? Ja mogu da googlam kada dobijem malo vremena ali mozda neko vec ima dobar "materijal" eto cisto me informativno zanima hvala., verujem da ima i u postovimanesto o tome i to se mora pregledati (:


http://www.kpv.rs/?p=211

http://www.kpv.rs/?p=335

http://www.kpv.rs/?p=1101

Imam svih šest brojeva časopisa KPV, pa ako hoćeš detaljnije, mogu i pokušaću da snimim strane uz pomoć digitalnog fotoaparata mada ne obećavam dobar kvalitet slike odn. oštrina slike radi lakšeg čitanja.

Pored toga imaš i dole najdetaljnije na linku o nehercijanskim talasima:

http://users.beotel.net/~gmarjanovic/srindex.html

http://users.beotel.net/~gmarjanovic/srvip.html
 
Odgovor na temu

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:23.08.2010. u 15:09 - pre 166 meseci
Hvala g. Elioza, tesko bi to islo bez skeniranja tesko aparatom mozda makro mod ali ubitacno je to raditi.
YU1OTW
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:23.08.2010. u 15:37 - pre 166 meseci
Citat:
starkg: Hvala g. Elioza, tesko bi to islo bez skeniranja tesko aparatom mozda makro mod ali ubitacno je to raditi.


Off topic.

Makro mod? Šta to beše?
 
Odgovor na temu

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:23.08.2010. u 16:00 - pre 166 meseci
Rezim koji noviji aparati poseduju a sluzi da se socivo objektiva posebno pozicionira za slikanje malih stvari ispod 50cm.
YU1OTW
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:23.08.2010. u 16:17 - pre 166 meseci
A, da! Ukapirao sam.

A da li mogu ovakve slike?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:23.08.2010. u 16:35 - pre 166 meseci
Pa to je to, vidis kako se jasno vidi , hehe kako nemogu nego muka dok uslikas, hvala komsija (:
YU1OTW
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:23.08.2010. u 16:50 - pre 166 meseci
Ma to je prosto i nije nikakva muka. Stavio sam obično prozorsko staklo na list časopisa i napolju sam pod drvećem slikao da bih izbegao bleskalicu. Nego imam ih još.....
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:23.08.2010. u 17:03 - pre 166 meseci
Sledi nastavak.....
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:23.08.2010. u 17:54 - pre 166 meseci
Da li je neko pokušao da kreira/emituje/uhvati tzv nehercijanske talase i da li mu je uspjelo? Tražio sam informacije o ovoj pojavi, ali sve što sam uspio da nađem su "priče" gdje se pominje Tesla i ovi talasi, nisam uspio da nađem neki eksperiment i sl.
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:23.08.2010. u 21:25 - pre 166 meseci
Citat:
Astral Projection: Da li je neko pokušao da kreira/emituje/uhvati tzv nehercijanske talase i da li mu je uspjelo? Tražio sam informacije o ovoj pojavi, ali sve što sam uspio da nađem su "priče" gdje se pominje Tesla i ovi talasi, nisam uspio da nađem neki eksperiment i sl.


Pitaj Gorana Marjanovića na njegov e-mail:

[email protected]
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 85879 | Odgovora: 214 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.