Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 85908 | Odgovora: 214 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:02.11.2009. u 17:22 - pre 176 meseci
Svi Teslini patenti su napisani na engleskom jeziku, i onome ko perfektno zna engleski i koga interesuje ova tema, treba pažljivo i hronološki po redu pročitati počev od prvog patenta pa sve do poslednjeg. I na osnovu Teslinih patenata će se lako videti dokle smo na tehnološkom nivou dirigovanog "razvoja" stigli do danas (drugim rečima stopiranog razvoja dokle god vlada nečiji interes bez obzira na sve), a ima još dosta preostalih patenata koji je Tesla ostavio još u ono vreme od pre oko 110 godina kada je bio 1000 godina ispred svog vremena što se tiče njegovih istraživanja i eksperimenata u Kolorado Springsu.

Dakle, treba samo pratiti Tesline patente, a tu je ključ za hvatanje energije "iz vazduha".....

Koliko se meni čini, u muzeju Nikole Tesle u Beogradu, prodaje se dvojezična (engleski-srpskohrvatski) velika knjiga tj. dnevnik Nikole Tesle u vezi istraživanja i eksperimenata u Kolorado Springsu.

Kad bi preveli i sve Tesline patente.......

[Ovu poruku je menjao eloiza dana 02.11.2009. u 21:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

galac1968
Magacioner
Controlpoint,Uzice
Pozega

Član broj: 180810
Poruke: 224
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:27.11.2009. u 23:15 - pre 175 meseci
Molim Vas gospodo,zazmurite! Da li je nestalo svetlosti? Prijatan dan u mraku nehtenja da se nauci i prihvati. A evo vec dve hiljade godina Hriscanstvo trubi Bog postoji i jos uvek vecina neveruje a jedan Nikola Tesla je to poverovao i prihvatio. A zar smo mi i mrvicu od njega veci?
Gospodo iskljucite struju. Jesu li nestale munje na nebu?
Nikola Tesla je svemir objasnjavao kao tri sfere a zar to nije kao sto rece Velibor Abramovic
"U hriscanskoj simbolici VREME je logos ili SVETI DUH, PROSTOR je OTAC a MATERIJA je SIN ...
Dr. Velimir Abramovic, "Tesliana", br. 2/3, Klub NT, Sfairos, Beograd, 1994. g.

Da pojasnimo geometrijski prostor je tacka ,beskonacna-Bog.Vreme je korespodent nad prostorom-duh sveti.A sama materija pojavni i promenljivi oblik prostora-Isus Hrist
Prostor je stabilan i nepromenljiv ali se on sam moze uz delovanje vremena projavljivati u materijalnim oblicima.

A ko ljubavi nema ,nema nista... Eto doslo mi,pa se raspisah

 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:28.11.2009. u 08:04 - pre 175 meseci
Šta je poenta ovog što si se raspisao? Da samo treba da poverujemo i električna energija će se prenositi bežično?
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:28.11.2009. u 13:46 - pre 175 meseci
Ne mora biti tako sa prenosom ili hjvatanjem neke tamo energije .
Samo par reci za ovo citirano .
Citat:
Prostor je stabilan i nepromenljiv ali se on sam moze uz delovanje vremena projavljivati u materijalnim oblicima.

Da bi ovo shvatio , problem je sto taj nacin razmisljanja je vazio do pre 10 godina !
Danas vise ne vaze pravila prirode , iako je jos uvek zrno toga ostalo sto se zemlja okrece i sto vidimo de je sunce prisutno !
Bolestan nacin zivljenja je sve ovo uradio i nametnuo , zato cemo patiti , svi ljudi bez razlike na intelekt , nece imati vise vremena da odvoje za unazad , priroda vraca udarac , na taj nacin se sve menja , stabilno bas i nije .
Konkretno ja sam osetio promene 1990 posle tog perioda sve je drugacije , amerikanci su busili nekontrolisano ozonski omotac , moze se naci citav spisak , glupih ideja veoma malih i beznacajnih sitnica , satelita i ostalog otpada koji je izrucen u svemir .
Malo off al tema je sirokog smisla , doci do necega sto se nas licno tice , suvise smo mali za velike korake da bismo promenili nesto ! ali to ce doci kad tad !
Ja licno ne zameram nikome u ovoj temi , galac1968 dobar i poucan text .
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao peca26000 dana 28.11.2009. u 14:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

galac1968
Magacioner
Controlpoint,Uzice
Pozega

Član broj: 180810
Poruke: 224
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:28.11.2009. u 16:10 - pre 175 meseci
„Vidimo da je na tri načina moguće rešenje velikog problema povećanja ljudske energije, odgovor dat pomoću tri reči: hrana, mir i rad. Mnogo, mnogo godina sam mozgao i razmišljao, gubio se u nagađanjima i teorijama, dok nisam stigao do ovih rešenja, da bih tada shvatio, da su me o njima učili u ranom detinjstvu. Ove tri reči predstavljaju osnovni ton hrišćanske religije. Sada mi je jasno njihovo naučno značenje i svrha: hrana da se poveća masa, mir da se smanji usporavajuća sila i rad da se poveća sila koja ubrzava ljudsko kretanje. Ovo su jedina tri moguća rešenja velikog problema, a svi oni imaju jedan predmet, jedan cilj - da se poveća ljudska energija.

A bezicni prenos energije nam nije ni potreban jer on vec postoji i prirda ga koristi. A to sto mi necemo da vidimo to je nas neverujuci duh. A pre nego sto krenete sa komentarima i postovima malo se obrazujte filosofijom koju je Nikola Tesla koristio
Otvorite oci ,usi pa tek onda usta
 
Odgovor na temu

sirmiumsm

Član broj: 222619
Poruke: 43
*.cia.com.



Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:30.11.2009. u 04:26 - pre 175 meseci
Evo pogledajte nesto. Dell Latitude Z, inductive charging...u neku ruku, ovo je bezicni prenos elektricne energije:

http://www.huffingtonpost.com/...tude-z-z600-wows_n_302666.html
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:30.11.2009. u 05:50 - pre 175 meseci
Citat:
A bezicni prenos energije nam nije ni potreban jer on vec postoji i prirda ga koristi. A to sto mi necemo da vidimo to je nas neverujuci duh. A pre nego sto krenete sa komentarima i postovima malo se obrazujte filosofijom koju je Nikola Tesla koristio
Otvorite oci ,usi pa tek onda usta


Mi ovo znamo , daj konkretan primer da se to materijalizuje , duh pretvori u energiju . A bezicni prenos energije ili hvatanje energije jeste tema .
@sirmiumsm to nam nije tema .
Pozdrav
 
Odgovor na temu

galac1968
Magacioner
Controlpoint,Uzice
Pozega

Član broj: 180810
Poruke: 224
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:30.11.2009. u 15:33 - pre 175 meseci
Da sama materijalizacija svega je zaista bitna jos ako je i naplativa eto nama slucaja koncentrisanja moci i novca u uske krugove ljudi. Od 1952 godine nije sredjen arhiv Nikole Tesle kao da je to neka minorna licnost pa ko ce sad i te gluposti da radi.
Medju tim glupostima se nalazi patent za bezicni prenos energije,skice i planovi koji su korisceni u izgradnji automobila koji je pokretan dejstvom radijantnih sturja,dokumentacija iz
long ajlenda kule vonderklif i sto sta drugo. Sve to je vec dano Nikola materijalizovao a neke ljudske sile stavile pod embargo da se nebi obznanilo jer je nenaplativo iz njihovog ugla gledista. A sada nesto o svrsishodnosti-Kakva je svrha gajenja dece ako roditelj radi i stecice penziju koju ce dati u staracki dom da ga drugi gledaju. Znaci on je svojim radom sebe obezbedio a radi cega ce mu onda deca. Roditelj sam isasvim mi je jasno sta dete predstavlja roditelju ali hocu da vam pojasnim da je materijalno samo jedna pojava koja je onakva kakav je nas duh. Svi mi dobijamo dobar materijal od prostora-Oca ali ga ugradjujemo duhom svojim-vremenom i kakva ce materijalna tvorevina biti izgradjena zavisi od nas samih. A to vec hiljadama godina razne religije pokusavaju da doture do svesti ljudi, Avaj svima je lakse da nose odvezane cipele nego da vezuju pertle.
Evo vam materijalni link ka sajtu gde mozete naci ono sto bi mene pitali
 
Odgovor na temu

galac1968
Magacioner
Controlpoint,Uzice
Pozega

Član broj: 180810
Poruke: 224
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:30.11.2009. u 15:36 - pre 175 meseci
A POGLEDAJTE OVO

Besplatna Energija
avgust 2, 2008 — Ivan Antić
Autor: Ivan Antić
http://www.ivantic.net/

Sve je energija.
Ne treba da je skupo plaćate,već samo da je koristite.
Oni koji vas kontrolišu znaju da vi ne umete ni energiju svoga tela racionalno da koristite,niti ste je svesni.


Ivan Antić
Zato s razlogom smatraju da ne zaslužujete ni besplatnu energiju u svakodnevnom životu i radu.
Skupo plaćate struju i gorivo da biste često otišli u štetu,jer ne znate šta radite.Šta biste tek radili kada biste besplatno mogli sve što poželite!?
Nesvesnim ljudima je potrebna kontrola,prisila i prinuda.Ne možemo ovladati spoljnim svetom dok ne ovladamo sobom.
koliko upravljamo sobom,toliko ćemo upravljati svetom.
To je zakon.
Morate prvo da osvestite sebe i svoju životnu energiju.
Tada ćete biti dostojni da se besplatno vozite.
Dotle…
Pogledajte kako bi to izgledalo u praksi.
…….
Kliknite dole na link da pročitate sve:
http://www.ivantic.net/Energija.htm

 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:30.11.2009. u 17:09 - pre 175 meseci
Ono najzanimljivije neradi http://www.ivantic.net/Energij...ernativnog_motora_do_350KS.pdf kaze da je error link , isto i ovo http://www.ivantic.net/Energija/fuelless_engine_50-350hp.pdf
O cemu mi sad da raspravljamo osim o http://www.ivantic.net/ i sta nam to treba u ovoj temi ?
Daj burazeru nesto opipljivo , osim duha i zdravog razuma , na zalost zivimo u materijalnom svetu !
Rado bi raspravljao i komentarisao ali ovo ne ide . Ili pokusaj nekim konkretnim primerima , molio bi bez filozofije , nadam se da ces naci nesto da nas sve zainteresujes , ako je ovo osnova onda smo bas daleko od konkretnog dokaza , koji moze da se izvede u praksi .
Naglasicu da su uglavnom ljudi koji citaju ovaj deo foruma , vise za nesto sto je realno , tako i diskusija vodi na tu stranu , sama filozofija nastanka necega mene licno nije briga , kao i istorija necije filozofije koja mi nije mnogo donela , svakako oduzima vreme i zdravlje za ovim spravama , znaci konkretan primer i izhod svega toga da ne pisem dobitak svega na kraju .
 
Odgovor na temu

galac1968
Magacioner
Controlpoint,Uzice
Pozega

Član broj: 180810
Poruke: 224
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:30.11.2009. u 17:49 - pre 175 meseci
Radi,radi a ja napustam temu rekao sam dosta ,hvala vam na druzenju i zbogom

Kliknite dole na link da pročitate sve:
http://www.ivantic.net/Energija.htm
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:30.11.2009. u 17:53 - pre 175 meseci
Steta mozda smo uskraceni za jos neku informaciju , al tvoja volja . Ne znam zasto meni nece taj link za PDF sadrzaj da radi .
Pozdrav
 
Odgovor na temu

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
89.216.238.*



+89 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:30.11.2009. u 20:41 - pre 175 meseci
Pazite , link neradi.Neznam sta se mota po vasim glavama, definitivno ja licno nemam snage da razmisljam zbog ubitacnog posla, no moramo shvatiti jedno, tema i jeste pomalo teska za odgovor, mozda iziskuje poneka objasnjenja koja su malo razlicita od elektronike, no svakako prenos energije bilo obicni radio talasi ili ne spada ovde, to hvatanje ne znam od koje energije bi bio izvor, kosmicke, ili pak gravitacione, ili pak magnetnog polja zemlje i tako dalje, nema kao sto rece peca materijalnih dokaza, nista me ne bi cudilo eto ko je mogao da pomisli za solarnu energiju koja se danas ponegde i koristi, potrebno je uraditi uredjaj, koristeci neke elemente periodicnog sistema, a da to "primi-pretvori" energiju u korisnu, e ako tako neceg imate ostavite link, nazalost mi smo materijalni, i nas kompjuter je materijalan pa svakako predstavlja ogromno dostignuce i pomoc coveku, naravno koristi se i u lose svrhe kao i sva vrhunska otkrica.
Imam jednu molbu za Pecu , kada budes imao vremena nista obavezno pomenuo si da bi iz atmosvere mogao da uhvatis neki napon, i koliko se secam pojacas trafo-kaskadom, da li si to probao i kakva se struja dobija? Jednosmerna - Naizmenicna - Nepravilni impulsi , dobro pretpostavljam da nisi stavljao na osiloskop hehe, no ako si probao bilo sta pd toga reci nam. Sada nije strasno eksperimentisati nema grmljavina , pozdrav.



galac1968 - samo bih ti preporucio da se opustis, sa tvom nivou shvatanja duha harmonije previse si napet, lagano ljudi hladnih glava, nije da ti neverujemo daleko bilo ,no ako si to povezao sa temom bolje nam to sazvaci da bih bolje shvatili, jako mi je zao sto nemam mnogo vremena da sve povezujem, i kontaktiraj gospodina ako ga znas linkovi su mrtvi, i nezezaj vrci se ovamo......
YU1OTW
 
Odgovor na temu

galac1968
Magacioner
Controlpoint,Uzice
Pozega

Član broj: 180810
Poruke: 224
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:30.11.2009. u 22:16 - pre 175 meseci
U spisku patenata nikole Tesle imamo Us Patent 645,576 Sistem prenosa elektricne energije
US patent 649,621 aparatura za prenos elektricne energije.
Prvi patent je dostupan a drugi nije,pogledajte i prosudite zasto je patent gde je opisana aparatura nedostupan javnosti
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

galac1968
Magacioner
Controlpoint,Uzice
Pozega

Član broj: 180810
Poruke: 224
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:30.11.2009. u 22:45 - pre 175 meseci
Pogledajte ovo

http://www.youtube.com/watch?v=TiNEHZRm4z4
 
Odgovor na temu

galac1968
Magacioner
Controlpoint,Uzice
Pozega

Član broj: 180810
Poruke: 224
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:30.11.2009. u 22:49 - pre 175 meseci
Pogledajte ovo,i obratite paznju na reci spikera da ukrajinska vlada nije reagovala i nije zainteresovana za ovo

http://www.youtube.com/watch?v=nISNC8TUIUk
 
Odgovor na temu

galac1968
Magacioner
Controlpoint,Uzice
Pozega

Član broj: 180810
Poruke: 224
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:30.11.2009. u 22:50 - pre 175 meseci
A sta velite na ovo

http://www.youtube.com/watch?v=XumYrAYIq6w
 
Odgovor na temu

galac1968
Magacioner
Controlpoint,Uzice
Pozega

Član broj: 180810
Poruke: 224
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:30.11.2009. u 22:52 - pre 175 meseci
Oni sve osmislili a samo je pitanje kako prodati ane kako napraviti. Bitno je da nebude besplatno

http://www.youtube.com/watch?v=pDb4bvQ1JSM
 
Odgovor na temu

galac1968
Magacioner
Controlpoint,Uzice
Pozega

Član broj: 180810
Poruke: 224
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:30.11.2009. u 22:55 - pre 175 meseci
Ej ljudi ovo radi bolje nego sto sam se nadao

http://www.youtube.com/watch?v=SxZKqhDQujk
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:02.12.2009. u 18:35 - pre 175 meseci
Ok lepi primeri galac1968 jedino sto te jezike ne razumem da bih komentarisao , komentar za http://www.youtube.com/watch?v=TiNEHZRm4z4 to se zna da moze ali i tu ima problema za ostale uredjaje koji su u blizini , velike smetnje bi nastale , razlika sto u Teslino vreme taj projekat bi radio bez vece posledice ...

starkg naravno to mi ostalo da probam , problem je vreme da stignem , drugi problem da se to realizuje je 1n60 ili AA119 germanijum diode , pazi svako praznjenje iz atmosfere bi pojacalo taj napon , jer kaskadno povecanje napona nije zanemarljivo , a sama dioda ne ide preko 50V sto je malo i lako ce crkavati . Praznjenja ima i kad nije grmljavina , ima praznjenja od promene vremena . Bez obzira hocu to da probam pa ako dobijem bar 1v to je vec nesto , svremena na vreme opomeni me za to da probam , jer imam drugih poslova pa ne stizem .
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Bezicni prenos elektricne energije ili "hvatanje" elektricne energije (:

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 85908 | Odgovora: 214 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.