Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Firefox i problem oko backup-a bookmarks-a!

[es] :: Browseri :: Firefox i problem oko backup-a bookmarks-a!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6251 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
*.sa-hs-hkb.ba.



+26 Profil

icon Firefox i problem oko backup-a bookmarks-a!09.07.2009. u 22:47 - pre 179 meseci
Uradio sam prije 2-3 sedmice backup bookmarksa i prebacio .json fajl na usb drive...
U medjuvremenu sam odlucio instalirati SP2 na svjezu instalaciju Viste i pokusao sam restore (ili backup) tih bookmarks-a na Firefox 3.5, ali bezuspjesno (ne pojavljuju mi se nigdje).
Potom sam pokusao instalirati predhodnu verziju browsera, jer sam i taj .json fajl sacuvao na toj verziji (3.05), ali takodje ni jednog bookmarks-a nema..

Da li neko zna neko rjesenje kako da "ozivim" ovaj .json fajl?

Hvala!

[Ovu poruku je menjao davor.stankovic dana 10.07.2009. u 00:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Firefox i problem oko backup-a bookmarks-a!31.10.2009. u 22:40 - pre 176 meseci
Imam trenutno isti problem i trazeci resenje na forumu naleteh na ovu temu...

I niko da odgovori...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Firefox i problem oko backup-a bookmarks-a!31.10.2009. u 23:34 - pre 176 meseci
Hm, poruka nije primećena ;) ali je rešenje jednostavno. Odeš na Bookmarks/Organize Bookmarks/Import and Backup/Restore. Ako su .json fajlovi tamo gde obično stoje, pojaviće se spisak po datumima, ako ne onda ideš na Choose File pa importuješ.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Firefox i problem oko backup-a bookmarks-a!01.11.2009. u 00:00 - pre 176 meseci
Hvala sto si se zainteresovao za moj problem!

Pa ja sam to sve uradila, u tome i jeste fazon. I ono mi nudi Import HTML > Import settings and data > from HTML file. Ja to odradim, odem na "next" i treba da pronadjem file. Odem ja tamo gde mi je file, ali ga ne vidim i ne mogu da ga prebacim, jer mi trazi HTML file, a ovaj je JSON.

Nadam se da si ukapirao sta je pisac hteo da kaze...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Firefox i problem oko backup-a bookmarks-a!01.11.2009. u 01:04 - pre 176 meseci
Nisam ukapirao. A da ti za svaki slučaj ponovo pročitaš moju poruku i pronađeš gde sam ja napisao da biraš Import HTML. Možda sam nešto drugo napisao. ;)
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Firefox i problem oko backup-a bookmarks-a!01.11.2009. u 01:18 - pre 176 meseci
Jeste, u pravu si... Ali ja sam i to pokusavala, ma sve zive opcije. A kad uradim to sto ti kazes, izadje mi prozor u kome kaze:
This will replace all of your current bookmarks with the backup. Are you sure?

Ja kazem: OK... I ono izgleda da bookmarks jesu tu negde, ali ja ne mogu da ih vidim. U cemu je problem?
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.178.*



+21 Profil

icon Re: Firefox i problem oko backup-a bookmarks-a!01.11.2009. u 01:22 - pre 176 meseci
Treba da postoje odvojene opcije u Bookmarks / Organize Bookmarks:

Import / Export - radi sa *.html fajlom

Backup / Restore - radi sa *.json fajlom



[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 01.11.2009. u 02:36 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Firefox i problem oko backup-a bookmarks-a!01.11.2009. u 01:27 - pre 176 meseci
@Catch 22

Jeste, vidim i ja. Ali kad ih Backup / Restore ne prikazuju se! A tu su negde...
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.178.*



+21 Profil

icon Re: Firefox i problem oko backup-a bookmarks-a!01.11.2009. u 01:37 - pre 176 meseci
Pa onda biras fajl (choose file) i otvara ti se browse dijalog da potrazis lokaciju na kojoj si sacuvala *.json fajl...
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Firefox i problem oko backup-a bookmarks-a!01.11.2009. u 01:40 - pre 176 meseci
To sve ja odradim, ali opet ne vidim Bookmarks!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Firefox i problem oko backup-a bookmarks-a!01.11.2009. u 01:48 - pre 176 meseci
Ajde od početka, kako si napravila .json fajl? Ja sam upravo isprobao, napravio backup bookmarka u jedan takav, obrisao sve postojeće, restartovao FF (koji je onda normalno bio bez ijednog) pa importovao. Opet je sve kako je i bilo.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Firefox i problem oko backup-a bookmarks-a!01.11.2009. u 01:55 - pre 176 meseci
FF se zaglupeo, nista drugo nije pomoglo, pa sam ja na netu nasla resenje da obrisem postojeci profil i napravim novi. Elem, krenula ja redom, onako kako mi se nudilo i kad sam dosla do toga da obrisem postojeci profil pitao me prvo da l da sacuva moje podatke. Ja sam kliknula na OK i tako se valjda napravio JSON file.

Posle sam kreirala novi profil, FF proradio kao sat, ja da vratim Bookmarks, kado ono medjutim... Prvo sam ih jedva nasla (ukljucivala sam one Hidden files, ili tako nekako), a kad sam ih nasla bili su u tom JSON-u. Ja sam nasla sve instrukcije koje si mi i ti dao ranije, pokusavala sve, ali kad Backup / Restore Bookmarks (ono po datumu), ono ih izgleda vrati, ali se ne prikazu.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Firefox i problem oko backup-a bookmarks-a!01.11.2009. u 02:12 - pre 176 meseci
Da bih bila skroz jasna, radila sam tacno po ovom uputstvu.

A vi ste mi rekli posle ovo, sto sam ja isto radila, ali jednostavno kad sve odradim - ne prikazu se!
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Firefox i problem oko backup-a bookmarks-a!01.11.2009. u 03:03 - pre 176 meseci
Hvala momci, ali mislim da sam nasla gde gresim!

Ja kad kliknem na Backup / Restore ne mogu da doprem do: Appdata > Roaming > Mozzila > Firefox > Profiles...

E, sad jos to da provalim, tacno vidim gde su mi sacuvani Bookmarks! ....
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Pa sam ja na kraju i to provalila!

Elem: Control Panel > Folder Options > View > Hidden files and folders > Show hidden files and folders i Hide extensions for known file types (ne treba da je stiklirano)... Pa su mi se onda lepo prikazali Appdata > Roaming > Mozzila > Firefox > Profiles i tu sam nasla moje Bookmarks, selektovala datum i sve se prekopiralo!

Znaci, fazon je da sam morala da otkrijem skrivene fajlove! Joj sto sam pametna! Al' covek uci dok je ziv!

Izvinjavam se sto sam vas namucila i hvala jos jednom!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Firefox i problem oko backup-a bookmarks-a!01.11.2009. u 03:14 - pre 176 meseci
Zato je Xmarks iskusno rešenje.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Firefox i problem oko backup-a bookmarks-a!01.11.2009. u 03:41 - pre 176 meseci
@Zoran Rodic

Korisna stvarcica! Hvala!

Sutra cu s tim da se igram, a sad odoh da spavam.
 
Odgovor na temu

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
*.PPPoE-5050.sa.bih.net.ba.



+26 Profil

icon Re: Firefox i problem oko backup-a bookmarks-a!01.11.2009. u 10:41 - pre 176 meseci
Ja nisam uspio da povratim bookmarkse nakon reinstalacije sistema... Sacuvao sam .json na flasku, pozvao ga iz FF na vec gore opisan nacin, ali se nista nije desilo. Onda sam zapazio revolucionarni Xmarks koji me je oslobodio svih problema i muka, tako da se njemu zahvaljujem na funkcionalnosti i pouzdanosti :)
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Firefox i problem oko backup-a bookmarks-a!01.11.2009. u 11:42 - pre 176 meseci
Koristim Weave addon za FF, koji mi sve bookmark-ove, password-e, history, tabove , forme i setovanja [naravno postoji mogucnost da se odabere sta da se sinhronizuje] drzi online i sinhronizujem ih na razlicite racunare, accounte ... Nikada ne brinem o backup-u FF. Sve sto mi treba je jedan addon.

Znam da nije usko vezanu za temu, ali mozda nekome odgovara, samo ako se ne boji sto njegovi podaci stoje u nekom "oblaku" ;)

http://mozillalabs.com/weave/
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Firefox i problem oko backup-a bookmarks-a!01.11.2009. u 12:13 - pre 176 meseci
Ovaj, a čemu sve to? Lepo iskopirate profile folder na novu instalaciju i odmah je sve tu, bukmarci, dodaci, istorija ... apsolutno sve kako je bilo na prethodnom. Isto važi i za Thunderbird, iskopira se profile folder i svi nalozi, mejlovi i podešavanja su na svom mestu. Što komplikujete? ;)
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Firefox i problem oko backup-a bookmarks-a!01.11.2009. u 12:28 - pre 176 meseci
Necu da ulazim u to sta je tehnicki slozenije instaliranje addona ili kopiranje foldera, ali znam da ovako ne moram da brinem da li sam poneo bas jucerasnji folder profil samnom ili da li se ono sto sam danas otvarao/ostavio otvoreno nalazi u profilu koji sam kopirao juce ;) Znaci up-to-date [rekao bih up-to-minut] je zagarantovan ;)

Sta je lakse jedno podesiti i ostaviti da se syncuje [ima 3 opcije, da sinhronizuje stanje sa oba mesta [trenutni racunar + cloud] ; da prebrise trenutne podatke podacima sa servera ili da prebrise podatke na serveru trenutnim podacima], ili non stop nositi podatke sa sobom i kopirati ih uvek kada zavrsite sa surfom?

Naravno ovo je malo advanced, ali mozda nekome bude koristilo ;)

Ekstra je za onoga ko koristi desktop + laptop ili posao + kuca i zeli da sve ima na jednom mestu. + za novu instalaciju itd...
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: Firefox i problem oko backup-a bookmarks-a!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6251 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.