Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalacija drivera u Linux preko VMWare-a

[es] :: Virtualizacija :: Instalacija drivera u Linux preko VMWare-a

[ Pregleda: 2377 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DragoslavBata
Dragoslav Milosavljevic
Stomatolog
Bor\Beograd

Član broj: 179265
Poruke: 6
93.87.231.*



+1 Profil

icon Instalacija drivera u Linux preko VMWare-a05.07.2009. u 13:10 - pre 179 meseci
Cao svima!
Imam jedno pitanje.. Koristim d-link DWA-643
Ne uspevam da nadjem odgovarajuce drivere za tu karticu pa se bavim raznim how to resenjima sa raznih foruma. Do sada bez uspeha.
Otklonite mi sumnju i recite da li ima razlike u tome sto ja koristim Linux pokrenut putem VMWare virtual machine..

Bata
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Instalacija drivera u Linux preko VMWare-a05.07.2009. u 13:34 - pre 179 meseci
koliko sam upucen, ima
obzirom da virtuelna masina gostujucem operativno msistemu nudi neki svoj hardver (i mreznu i zvucnu) koji je neki vid predstavljanja pravog hardvera (na domaicnkom racunaru)

tako dap ogledaj u VMware koja je graficka prijavljena, moze biti da je neki Intel u pitanju, npr
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.cust.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Instalacija drivera u Linux preko VMWare-a05.07.2009. u 14:06 - pre 179 meseci
nemusto pitanje ....

ajde ovako:
host os = windows
guest os (u virtualnoj masini) = linux

zelja je da se iz linuxa pridje na wlan?

ako da, sve sto treba je podesiti da wlan radi iz windows-a i kroz podesavanja wmvare-a isti podeliti sa gostujucim OS-om (hint vmnet) najbolje preko NAT opcije i tada ce gostujuci sistem imati "izlaz" na mrezu/net preko te fizicke kartice.


takodje postoje nadogradnje za sam vmware koje poboljsavaju perfomanse gostujuceg sistema, ali to potrazi na njihovom sajtu/forumu...

a najbitnije ti je vec rekao i momsab, gostujuci os NE VIDI fizicke uredjaje, vec samo ono sto mu vmware "podvali" i nema fizicki pristup istima (sto je i logicno) tako da mu NE TREBAJU drajveri.

u slucaju da je linux domacinski os, postoje mogucnosti da se iz virtuelne masine pristupa direktno fizickom hardware-u, ali je to sasvim drugi par rukava....

Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

DragoslavBata
Dragoslav Milosavljevic
Stomatolog
Bor\Beograd

Član broj: 179265
Poruke: 6
93.87.231.*



+1 Profil

icon Re: Instalacija drivera u Linux preko VMWare-a05.07.2009. u 15:05 - pre 179 meseci
Interesantno je to sto ja preko te virtuelne masine imam izlaz na net.. Virtuelna masina se bridzuje sa windowsom i tako imam izlaz na net.

Nego, hteo sam da probam neke aplikacije koje rade pod Linuxom bez da instaliram Linux. I kada pokrenem virtuelni Linux on ne vidi fizicki moj network adapter pa samim tim su mi te aplikacije beskorisne.
Da li da pokusam da skinem USB verziju Linuxa pa onda da probam da koristim te aplikacije koje zelim i da tada pokusam ovo sa driverom..?
izbegavam da instaliram na HDD-u, mrzi me da posle to sve cistim, Linux mi je potreban privremeno.
Bata
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Instalacija drivera u Linux preko VMWare-a05.07.2009. u 15:48 - pre 179 meseci
da li si pogledao koja je mrezna u VMware-u i eventualno potrazio drajvere za Linux ili isti podesio (nekad mora da se podesi)?
kako znas da virtuelna masina ima izlaz na net?

mozes da korsits Live distro, mozes da instaliras Ubuntu kao aplikaciju na Windows-u

najbolje bi bilo da objasnis okolnosti: koji operativni sistem je domacinski, kojji VMware korsitis i kako je podesen, da li sigurno ima izlaz na net i koji distro Linuxa oces da probas

pitanje ti je ili za Virtuelizaciju ili za Linux hardver ili za Linux mreze

Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.cust.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Instalacija drivera u Linux preko VMWare-a05.07.2009. u 16:42 - pre 179 meseci
Citat:
DragoslavBata: Interesantno je to sto ja preko te virtuelne masine imam izlaz na net.. Virtuelna masina se bridzuje sa windowsom i tako imam izlaz na net.

Nego, hteo sam da probam neke aplikacije koje rade pod Linuxom bez da instaliram Linux. I kada pokrenem virtuelni Linux on ne vidi fizicki moj network adapter pa samim tim su mi te aplikacije beskorisne.


Ajde za nas neupucene i vidovnjacki netalentovane lepo napisi sta je to sto hoces da probas pod linux-om, a da ti je bas neophodan fizicki pristup hardware-u.

Ako ti takav pristup zaista treba i za to imas odgovor, probaj bilo koju modernu LIVE Linux distribuciju, one imaju pristup svom hardware-u na racunaru/laptopu (virtuelna instalacija ti u tom slucaju apsolutno ne treba, jer svakako ne radi posao). Neke od distribucija dolaze i u LIVE DVD formatu....


Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

[es] :: Virtualizacija :: Instalacija drivera u Linux preko VMWare-a

[ Pregleda: 2377 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.