Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[FAQ] Kako da otvorim internet radio? Pojmovi i uputstva...

[es] :: Hosting :: [FAQ] Kako da otvorim internet radio? Pojmovi i uputstva...
(TOP topic, by Stefan Jocic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 23742 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
93.87.168.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon [FAQ] Kako da otvorim internet radio? Pojmovi i uputstva...02.07.2009. u 19:42 - pre 179 meseci
U poslednje vreme na forumu je otvoreno puno tema pod nazivom "Kako da otvorim Internet Radio?" ili "Šta mi sve treba za internet radio?". Pošto su u svim tim temama, dati samo delimični odgovori ili samo linkovi ka nekim objašnjenjima, odlučio sam da otvorim ovu temu i da jednom zauvek pređemo sve nejasnoće.

1. Šta mi je potrebno za otvaranje internet radija (ili uopšteno emitovanje audio programa preko interneta)?

Da bi ste počeli sa emitovanjem zvučnog (audio) programa, potrebna Vam je zakupljena usluga Audio Streaming. Dosta ljudi zakupi web hosting, misleći da će tako moći da emituje svoj program, ali im je zapravo potrebna usluga audio streaming-a. Naravno web hosting će dobro doći za hostovanje zvaničnog sajta vašeg radija.

2. Gde mogu da zakupim audio streaming?

Audio Streaming možete zakupiti kod svakog većeg domaćeg/stranog hosting provajdera. Ukoliko niste sigurni gde da zakupite ovu uslugu, pogledajte našu listu domaćih hosting provajdera, ali i listu stranih hosting provajdera.

3. Ukoliko imam zakupljenu audio streaming uslugu, da li ću morati da ostavljam računar upaljen?

Naravno. Emitovanje audio signala ide preko vašeg računara direktno na server. Vaši slušaoci se kače na server i tako prate Vaš program. Međutim kada ste sprečeni da emitujete program, možete iskoristiti opciju AutoDJ (radi nezavisno od vašeg računara).

4. Da li je usluga audio streaminga skupa?

Audio Streaming je svakako skupši od web hostinga, i zakup se u većini slučajeva plaća mesečno (ili ako nije drugčije naznačeno).

5. Šta je AutoDJ?

AutoDJ je opcija koja Vam omogućuje da emitujete svoj program, kada niste u mogućnosti ili kada Vam je računar ugašen. Potrebno je preko FTP (File Transfer Protocol) protokola prebaciti audio fajlove na vaš server, kasnije će se taj program emitovati nezavisno od vas.

6. O čemu trebam da vodim računa pri zakupu audio streaming usluge?

Kao i kod web hostinga, trebalo bi da vodite računa o resursima i pratećim mogućnostima vašeg audio streaming paketa (plana). Resursi su ovde dosta bitni zbog AutoDJ opcije (ukoliko je ponuđena od strane provajdera), kao i zbog protoka (bandwidth). Pri kupovini audio streaminga posebno vodite računa na bandwidth ograničenje (max traffic/ max bandwidth). Naravno trebate da vodite računa i o broju maksimalnih slotova (maksimalnih broj istovremenih slušaoca).

7. Koliko mi je slota i protoka potrebno?

Sve zavisi od Vaše potrebe. Probajte sa paketom koji ste u mogućnosti da priuštite (kasnije ćete moći da pređete na paket sa više resursa ukoliko je to potrebno).

8. Na koje ostale mogućnosti trebam da vodim računa?

Neke od veoma značajnih mogućnosti jesu praćenje statistike vašeg radija (potrošnja protoka i aktivnost slišaoca vašeg radija). Postoje i alati za integraciju plejera na websajt, koji su dostupni na nekim kontrolnim panelima (WHMSonic).

9. Zakupninom audio streaminga, šta dobijam od provajdera, kako bih bio/la u mogućnosti da emitujem program?

Dobijate IP adresu (koja je u većini slučajeva shared), slobodan port, korisničke podatke (panela i radija).

10. Pomoću kog programa mogu da emitujem program?

Dosta se koristi Winamp, (njegovu besplatnu verziju možete skinuti ovde). Da bi ste emitovali preko Winampa potreban vam je i SHOUTcast Radio DSP plug-in (shoutcast audio streaming), kojeg možete skinuti ovde.

11. Počeo sam sa emitovanjem programa, ali je kvalitet veoma loš. Da li u nečemu grešim?

Greška verovatno nije do vašeg podešavanja. Zavisno od paketa za koji ste se odlučili imate max bitrate, koji vam određuje izlazni kvalitet audio programa. Ukoliko ste kao izlazni format (output format) izabrali MP3 preporučuje se emitovanje na 128 kbps radi boljeg kvaliteta, a ukoliko vam je AAC+ izlazni format možete emitovati i na mnogo manjem bitrate-u.

12. Zbog kvaliteta sam prešao na AAC+ izlazni format, ali mi sada flash player na web stranici ne radi? Šta treba da podesim?

AAC+ ne radi sa flesh playerom, jer flash prepoznaje WAV i MP3 format.

13. Imam VPS/Semi-Dedicated/Dedicated server, da li ga mogu iskoristiti za audio streaming?

Naravno, ali uz pomoć odgovarajućeg softvera. Ukoliko imate VPS pazite na protok (traffic/bandwidth).

14. Koji softver je potrebno da instaliram na svom serveru kako bih mogao da ga koristim za audio streaming?

Sve zavisi od toga, da li želite platno ili besplatno rešenje. Ukoliko je na Vašem serveru instaliran cPanel/WHM možete koristite Shoutcast Admin Pro (zvanična prezentacija), koji se plaća. Cena Shoutcast Admin Pro je oko 3000 dinara za godišnju licencu, a oko 10000 dinara za doživotnu (lifetime) licencu. Naravno preduslov za instalaciju i korišćenje Shoutcast Admin Pro jeste instaliran i licenciran cPanel/WHM. Ukoliko se odlučite za Shoutcast Admin Pro, morate otvoriti sve portove u rangu od 7000-9000 koje su potrebne za shoutcast. A ukoliko želite besplatno rešenje, možete koristiti IceCast (koji je kompatibilan sa Nullsoftovim Shoutcast-om), zvanični sajt se nalazi na ovom linku.

15. Kako da instaliram Shoutcast Admin Pro (WHMSonic)?

Ulogujte se na server preko SSH protokola (uz pomoć nekog SSH klijenta npr. PuTTY) i unesite sledeću komandu:

Code:
cd /root/; wget http://www.whmsonic.com/setupr/installr.sh; chmod +x installr.sh; ./installr.sh


Ukoliko imate i dalje nejasnoća oko instaliranja Shoutcast Admin Pro-a, posetite ovaj link.

16. Kako da instaliram IceCast?

IceCast ima puno preduslova za instalaciju (zahteva nekoliko dodatnih komponenti), tako da je najbolje da posetite ovaj link.

edit: typo


[Ovu poruku je menjao Stefan Jocic dana 04.10.2009. u 13:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
93.87.168.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: [FAQ] Kako da otvorim internet radio? Pojmovi i uputstva...02.07.2009. u 22:19 - pre 179 meseci
Uputstvo za emitovanje audio (zvučnog) programa, preko Winamp plejera koristeći SHOUTcast Radio DSP plug-in!

1. Instalirajte Winamp (ukoliko nemate Winamp, skinite ga besplatno sa www.winamp.com) i SHOUTcast Radio DSP plug-in (www.shoutcast.com)

2. Startujte Winamp

3. Da bi smo aktivirali SHOUTcast Radio DSP Plugin (kojeg smo prethodno instalirali), idite na OPTIONSPREFERENCES. Iz PREFERENCES dijaloga, izaberite iz levog menija DSP/Effect stavku, koja se nalazi u Plug-ins kategoriji. Ukoliko ste sve gore navedeno uradili, trabali bi ste da vidite ovakav dijalog:



Sada je potrebno kliknuti (samo jednom) na Nullsoft SHOUTcast Source DSP v.1.9.1 [dsp_sc.dll] .

Sada je SHOUTcast Radio DSP Plugin aktiviran, i pojaviće se dijalog gde trebamo uneti podatke o našem audio streaming serveru i nalogu. Trebali bi ste da vidite ovakav dijalog:



4. Unošenje korisničkih podataka u SHOUTcast Radio DSP Plugin dijalogu je vrlo lako (morate znati IP adresu servera, port, i šifru za emitovanje). Kao primer uzeću sledeću IP adresu (78.110.164.xxx), port (8201), i šifru 12345678.

Da bi smo uneli svoje podatke, trebamo preći na karticu (tab) Output. U polja ispod unesite svoje podatke.



Da bi smo počeli sa emitovanjem (tj. da bi smo se povezali sa serverom), potrebno je još kliknuti dugme Connect. Ali pre toga, verovatno bi ste želeli da popunite Yellowpages detalje o vašem internet radiju. Da bi ste to uradili kliknite na karticu Yellowpages, gde imate opciju da napišete ime vašeg radija (koji će se pojaviti u plejeru slušaoca). Proizvoljno možete uneti adresu vašeg web sajta, kao i žanr muzike koju emitujete i vaše kontakt podatke.



Kada kliknemo na Connect, program počinje da se šalje na server, a sa servera se emituje i dovodi do plejera slušaoca. Ukoliko su nam login podaci tačni, trebali bi smo da vidimo Status tj. koliko je bajta poslato na server.





Čestitam, uspeli ste da podesite SHOUTcast DSP Plugin! A sada još malo podešavanja... (ovog puta vezanih za izlazni format i izlazni bitrate).

Da bi ste podesili izlazni format i bitrate, kliknite na karticu (tab) Encoder, koja se nalazi u SHOUTcast DSP Plugin dijalogu.



Iz Encoder Type dropdown liste, možete izabrati izlazni format (preporučujem AAC+, zbog kvaliteta). Bitrate izlaznog formata možete podesiti klikom na dugme Encoder Settings u istom dijalogu.



Iz ovog dijaloga sada možete izabrati izlazni bitrate, kao i bitstream format. Podešavanja pamtite klikom na OK dugme.

[Ovu poruku je menjao jockeal dana 02.07.2009. u 23:29 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao jockeal dana 02.07.2009. u 23:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
93.86.232.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: [FAQ] Kako da otvorim internet radio? Pojmovi i uputstva...03.07.2009. u 21:51 - pre 179 meseci
Ukoliko imate dodatnih pitanja ili problema oko audio streaminga, napišite ih u ovoj temi.
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
91.185.110.*

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: [FAQ] Kako da otvorim internet radio? Pojmovi i uputstva...12.07.2009. u 18:51 - pre 178 meseci
Koji je najbolji control panel za striming osim whmsonic-a?
Dobar je whm sonic ali ima nekih svojih mana zbog kojih bi ga promenio
 
Odgovor na temu

1809

Član broj: 205801
Poruke: 18
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: [FAQ] Kako da otvorim internet radio? Pojmovi i uputstva...21.07.2009. u 18:28 - pre 178 meseci
Video tutorijal o podesavanju winamp DSP plug-in na engleskom




Video tutorijal za podesavanje SAM Broadcaster encoder-a na engleskom



Ako niste shvatili iz prvog tutorijala ovo je malo jednostavniji





edit: ispravljeni YT tagovi! ne ostavljas ceo link, samo video id (to je sve iza v=).

[Ovu poruku je menjao jockeal dana 21.07.2009. u 20:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
91.150.121.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: [FAQ] Kako da otvorim internet radio? Pojmovi i uputstva...21.08.2009. u 21:56 - pre 177 meseci
Citat:
view: Koji je najbolji control panel za striming osim whmsonic-a?
Dobar je whm sonic ali ima nekih svojih mana zbog kojih bi ga promenio


Definitivo je najbolji WHMSonic, koliko sam upućen trebalo bi da novi updejt izađe uskoro...
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
92.244.157.*

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: [FAQ] Kako da otvorim internet radio? Pojmovi i uputstva...21.08.2009. u 22:05 - pre 177 meseci
to za updejt je prica vec tri meseca a auto dj secka....
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
91.150.121.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: [FAQ] Kako da otvorim internet radio? Pojmovi i uputstva...21.08.2009. u 23:31 - pre 177 meseci
Pa kad bi ih reselleri masovno požurkivali, i cimali morali bi da urade to u skorije vreme...
 
Odgovor na temu

lasvegas

Član broj: 230866
Poruke: 35
*.lv.lv.cox.net.



+2 Profil

icon Re: [FAQ] Kako da otvorim internet radio? Pojmovi i uputstva...08.09.2009. u 09:42 - pre 176 meseci
super informacije... imam jedan domen, ubio se za online radio. hvala...
 
Odgovor na temu

jocar
Arilje

Član broj: 9530
Poruke: 224
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: [FAQ] Kako da otvorim internet radio? Pojmovi i uputstva...09.07.2010. u 08:18 - pre 166 meseci
Bio bih zahvalan ako bi neko postavio gotove playliste (m3u) za web radio i TV stanice (pogotovu na srpskom-hrvatskom-ili slicnom jeziku)...
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: [FAQ] Kako da otvorim internet radio? Pojmovi i uputstva...09.07.2010. u 18:41 - pre 166 meseci
Koliko ja razumem ti želiš da slušaš već postojeće radio stanice. Postoji besplatan program pod nazivom "ScreamerRadio" koji sadrži veliki listing stranih i domaćih internet radia i preko koga možeš da ih slušaš.
 
Odgovor na temu

Frane Marinković
MNGR & Technical Support Dept.,
Get-Host.net Group
Hrvatska

Član broj: 23984
Poruke: 513
89.17.10.*

Jabber: frane.marinkovic@elitesecurity.org
Sajt: get-host.net


+1 Profil

icon Re: [FAQ] Kako da otvorim internet radio? Pojmovi i uputstva...20.02.2011. u 16:07 - pre 159 meseci
evo vidim da dugo nije pisano ovdje, ali...

definitivno najbolji panel za streamanje je CentovaCast i whmsonic naspram nje izgleda ko isprdak, a i ne znam šta je s ovima s whmsonica, nisu updateali na 2.1 već godinama, a najavljivali su miljun puta.
whmsonic još se nemože povezati sa whmcs-om šta je velik problem meni, i bilokome ko ima dosta radio streamera.

CentovaCast je majka, radi i IceCast i Shoutcast, sve ljepo složeno, vrti se odvojeno od svega, i može se spojit s biločime. (google maps, whmcs..., statistike 100x bolje...)

ali za početak i osnovno streamanje s AutoDJ-om ili bez je dovoljan WHMSonic

također imao sam par projekata s ljudima kojima je bilo potrebno vrtit po 4-5 streamova, a svaki stream da je preko drugog softwarea ili druge software verzije
npr, IceCast 1.3..
IceCast 2.3.2
IceCast 2.3.1
ShoutCast 1.9.7 i 1.9.3

Centova jedina to može radit, uz male prilagodbe, ali sposobna je za to, dok WHMSonic nemože ni pomislit na to.

minusi veliki za oba panela su podrška, prije češ dobit na lutriji nego šta ti oni odgovore unutar 1-2 dana
 
Odgovor na temu

Frane Marinković
MNGR & Technical Support Dept.,
Get-Host.net Group
Hrvatska

Član broj: 23984
Poruke: 513
89.17.24.*

Jabber: frane.marinkovic@elitesecurity.org
Sajt: get-host.net


+1 Profil

icon Re: [FAQ] Kako da otvorim internet radio? Pojmovi i uputstva...26.02.2011. u 14:05 - pre 158 meseci
Evo samo da se nadovežem, pošto nemogu editirat ovo gore ^

U četvrtak konfiguriram jednom korisniku Streaming VPS i sve super, zatražim kod njih licensu, opet sve super, i čekam, i čekam, i evo dođe prije 2 sata.
Ok je meni prošlo pošto j korisnik imao uvid u njihov panel pa je vidio da realno ovi s time odugovlače, ali da je bio neko drugi( a događalo mi se masu puta problema s ovim odugovlačenjem), bilo bi po meni, jer "ja sam taj koji ne poštuje rokove" itd...

S te strane su totalno nepouzdani, nedaj bože pitat ih da ti nešto ne štima, a nisu uvijek super uvjeti.

Ako već neko i ide slagat Centovu na neki barebone server onda neka pazi na neke od sljedećih detalja (uz sve one koji usputno idu):
znaći, prvo zatraži licensu :D , definiraj hostname, dodaj A record na IP od servera i onda zatraži kod njih.

obvezna instalacija:
GNU cc-a (gcc)
zend optimizera (za CentOS najlakše preko Atomic repo)
ioncube-a (piše da je install sa Centovom Auto, ali nisam se u to uvjerio)

Code:
yum install mysql-server httpd php php-gd php-cli php-mysql gcc make wget tar gzip which


ProFTP će se automatski instalirat s Centova instalacijom, ali se neće pokrenut, a i /etc/proftpd.conf je podešen krivo nakon instalacije, tj. treba samo nouser i nogroup promjenit u centovacast.
Pokrenut samo sa komandom proftpd
+ ja na svaki FTP dodajem passive mod, pa ako želite, otvorite /etc/proftpd.conf i ispod "Port 21" upišite "PassivePorts 60000 65000". Ovo treba u apf-u omogučit (60000_65000)


nakon toga instalacija LAMP-a kako inače ide, s time da odma u httpd.conf mjenjate AllowOverride: ovako treba bit na kraju:
Code:
#
# AllowOverride controls what directives may be placed in .htaccess files.
# It can be "All", "None", or any combination of the keywords:
#   Options FileInfo AuthConfig Limit

    AllowOverride All


# Controls who can get stuff from this server.


bitno je radi Centovinog "start Pagea", jedna opcija koja je tak na samom kraju vidljiva


nakon ovoga, u /var/www/html/ kreirajte direktorij phpmyadmin ili sl... (mkdir phpmyadmin)
unutar toga "wget" phpMyAdmin-a za lakše upravljat s bazama.
Kad sve to postavite i naštimate config file, kreirajte bazu, npr. centovacast


E, sad treba pričekat da Centova pusti licensu, i da onda dobijete fileove za install, ali evo, ja se ne pouzdam u njih, pa imam svoje kopije na serveru:
ovo su najnovije verzije 2.2.4

Linux 32-bit
Code:
wget http://get-host.net/centova/centovacast-2.2.4-lin.tar.gz


Linux 64-bit
Code:
wget http://get-host.net/centova/centovacast-2.2.4-lin64.tar.gz


nakon toga:
Code:

tar xzvf centovacast-2.2.4-lin**.tar.gz
cd centovacast-2.2.4-lin**
./install.sh


eto, u instalaciji prvo upisat domenu ili subdomenu na kojoj je, skupa s folderom
nakon toga URI, tj. /var/www/html/
posli sve "y" i to je to...


uz malo sreće imate CentovaCast instaliran, kad dođe licensa, samo otiđete preko browsera i nastavite install sa licensom.
NEMOJTE instalirat s krivim licensama ili sl, jer onda za vratit licensu treba reinstall svega.

----
Nisam mislo napisat ovo ko neki polu tutorial, ali vidim da su postovi tutorialski, pa evo, nekome će i ovo dobro doć.
Nije sve u detaljima za početnike, ali neko ko je slagao prije bar jedan sistem, neće se pogubit.

Ako ko ima želju za detaljni how-to, javite, pa ga negdje napišem.
 
Odgovor na temu

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: [FAQ] Kako da otvorim internet radio? Pojmovi i uputstva...26.02.2011. u 14:29 - pre 158 meseci
Ja sam tako instalirao centovu i sve ok ali ftp nalog za ftp dj nikako nije hteo da proradi, na kraju sam tako poludeo da sam im platio da mi srede to samo da se ne nerviram vise, doduse i to je trajalo jos jedan dan :)
 
Odgovor na temu

Frane Marinković
MNGR & Technical Support Dept.,
Get-Host.net Group
Hrvatska

Član broj: 23984
Poruke: 513
89.17.24.*

Jabber: frane.marinkovic@elitesecurity.org
Sajt: get-host.net


+1 Profil

icon Re: [FAQ] Kako da otvorim internet radio? Pojmovi i uputstva...26.02.2011. u 14:50 - pre 158 meseci
Citat:
Dusan Filiferovic: Ja sam tako instalirao centovu i sve ok ali ftp nalog za ftp dj nikako nije hteo da proradi, na kraju sam tako poludeo da sam im platio da mi srede to samo da se ne nerviram vise, doduse i to je trajalo jos jedan dan :)


šta se tiće ftp-a i centove od tisuču problema, najčešća su 3 koja sam susretao, a instalirao sam preko 15-20 centova:

1. config greška s userima (objasnio sam gore u postu)
2. problem s upisom korisnika, tj. njihov neki centovacast-dump.php (nisam siguran za ime), koji ne dodaje korisnike u dati file
3. Da ti ProFTPd nije pokrenut (proftp - zato jer ga po defaultu centova instalira, ali ima i opcija s pureftp-om)
evo i još jedan, ćest kod početnika
4. problem s firewallom; pokušat komandu "service iptables stop", pa ako onda radi, znaći da treba štimat iptables, ili jednostavno ko šta sam gore reko stavite apf, pa je sve to dosta lakše
većina ovog je za filebased integraciju, MySQL ima svojih problema
 
Odgovor na temu

acko018
Nis

Član broj: 62444
Poruke: 118
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 291731897
Sajt: www.hostingsrbija.com


+4 Profil

icon Re: [FAQ] Kako da otvorim internet radio? Pojmovi i uputstva...26.02.2011. u 15:28 - pre 158 meseci
Za FTP ti je bitno samo da u user-dump.php definises CENTOVACAST_PATH a fajl ti se nalazi u ftp/proftpd/non-mysql.
Kopiras fajl cp centovacast-userdump.php /home/centovacast/centovacast-userdump.php
i posle toga zadajes cron.

E problem je verovatno to sto prilikom krona se napravi greska vezana za "path to passwd" fajl.

Znaci ako ti je po cron-u centovacast-userdump.php u /home/centovacast/ onda fajl passwd i group moraju biti tu.

Primer:
php -q /home/centovacast/centovacast-userdump.php /home/centovacast/passwd /home/centovacast/group

Ako to lepo uradis ftp integracija ce raditi savrsheno.

I da se nadovezem, za uvoz m3u liste imaju neki bug pa su izbacili update cc-2.2.4-importm3u.tar.gz koju mozete skinuti odavde
cc-2.2.4-importm3u.tar.gz.gz

[Ovu poruku je menjao acko018 dana 26.02.2011. u 16:44 GMT+1]
http://www.hostingsrbija.com | web hosting | audio streaming | shell hosting | ircd hosting | VPS hosting
 
Odgovor na temu

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: [FAQ] Kako da otvorim internet radio? Pojmovi i uputstva...26.02.2011. u 16:09 - pre 158 meseci
Bitno je da su azurniji od autora whmsonica :D
 
Odgovor na temu

acko018
Nis

Član broj: 62444
Poruke: 118
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 291731897
Sajt: www.hostingsrbija.com


+4 Profil

icon Re: [FAQ] Kako da otvorim internet radio? Pojmovi i uputstva...26.02.2011. u 16:39 - pre 158 meseci
Nisam koristio nikada WHMSONIC ali sam imao prilike da vidim demo, centova je graficki mnogo bolje resena i ne zahteva cPanel, sto je u slucaju streaminga samo dodatno finansisko opterecenje. Ne znam kada ce izaci nova verzija centove ali mislim da ce biti znatno bolja od ove a samim tim daleko bolja od whmcsonica.
http://www.hostingsrbija.com | web hosting | audio streaming | shell hosting | ircd hosting | VPS hosting
 
Odgovor na temu

Frane Marinković
MNGR & Technical Support Dept.,
Get-Host.net Group
Hrvatska

Član broj: 23984
Poruke: 513
89.17.24.*

Jabber: frane.marinkovic@elitesecurity.org
Sajt: get-host.net


+1 Profil

icon Re: [FAQ] Kako da otvorim internet radio? Pojmovi i uputstva...26.02.2011. u 17:31 - pre 158 meseci
Citat:
acko018: Nisam koristio nikada WHMSONIC ali sam imao prilike da vidim demo, centova je graficki mnogo bolje resena i ne zahteva cPanel, sto je u slucaju streaminga samo dodatno finansisko opterecenje. Ne znam kada ce izaci nova verzija centove ali mislim da ce biti znatno bolja od ove a samim tim daleko bolja od whmcsonica.


je financijsko opterećenje, ali moram priznati dosta stream korisnika voli whmsonic zbog povezanosti s cpanelom, a i nisam vidio streamera koji nema site online, pa im tako ljepo povežeš site, i whmsonic, i onda imaju i prednost, pošto mogu streamat s npr./ www.osobnadomena.com:00port/, što je estetski puno ljepše i ljudi ti više cijene.
WHMsonic je mnogostruko jeftiniji od centove - pa bi dodao, koliko para toliko muzike, s time da ipak u whmsonicu dobiješ viže "muzike" nego kod centove, ako ljepo sve staviš na papir.


Za čiste streaming servere definitivno preporučam Centovu, da se razumijemo
 
Odgovor na temu

RarRapid
Aleksa Jovanovic
ViSoGame.com
Beograd

Član broj: 295325
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.visogame.com


Profil

icon Re: [FAQ] Kako da otvorim internet radio? Pojmovi i uputstva...14.01.2012. u 09:19 - pre 148 meseci
Stefane kako da znam koji mi je port?
Posto ja sve uradim a ne mogu da saznam koj mi je port...
Hvala unapred :D ko zna neka kaze :D
www.visogame.com Gaming portal
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: [FAQ] Kako da otvorim internet radio? Pojmovi i uputstva...
(TOP topic, by Stefan Jocic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 23742 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.