Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opera Unite - ponovno izmišljanje interneta

[es] :: Browseri :: Opera Unite - ponovno izmišljanje interneta

[ Pregleda: 3242 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.84.*



+21 Profil

icon Opera Unite - ponovno izmišljanje interneta17.06.2009. u 02:09 - pre 180 meseci
Opera Unite najavljuje promenu koncepta server-klijent, na kom počiva ceo internet:

Opera Unite reinvents the Web

Citat:

Opera today unveiled Opera Unite, a new technology that shakes up the old client-server computing model of the Web. Opera Unite turns any computer into both a client and a server, allowing it to interact with and serve content to other computers directly across the Web, without the need for third-party servers.

...



... ostatak teksta na gornjem linku






 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.rcub.bg.ac.yu.



+184 Profil

icon Re: Opera Unite - ponovno izmišljanje interneta17.06.2009. u 07:44 - pre 180 meseci
Meni ovo ne deluje nimalo revulucionarno. Takvih servisa ima gomila na netu, ali su se oni setili da to ukljuce u svoj pretrazivac.
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

Sudomaster
Student
Beograd

Član broj: 214484
Poruke: 82
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Opera Unite - ponovno izmišljanje interneta17.06.2009. u 08:53 - pre 180 meseci
Revolucionarno je to što su, to integrisali u browser.

Možeš primetiti da je u poslednjih godinu dana veoma uska konkurencija na polju browser-a, te da nas u pudućnosti čekaju skoro pa mini OS u vidi browser-a zarad prevlasti na polju glavnog i N01.
SUDO is your best friend, whit him... u can do anything!
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.rcub.bg.ac.yu.



+184 Profil

icon Re: Opera Unite - ponovno izmišljanje interneta17.06.2009. u 09:36 - pre 180 meseci
Zar nismo obojica rekli istu stvar samo drugim recima?
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
91.191.8.41

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Opera Unite - ponovno izmišljanje interneta18.06.2009. u 00:50 - pre 180 meseci
Čemu nova tema, kad već imamo temu o Operi Beta 1?

Nego čini mi se da je ovo Operin odgovor na Googleov Wave.

Citat:
madcama: Meni ovo ne deluje nimalo revulucionarno. Takvih servisa ima gomila na netu, ali su se oni setili da to ukljuce u svoj pretrazivac.


Ako neko ima tendenciju ka paranoidnosti, ovo je za njega, jer, kako kažu, komunikacija se odvija direktno između korisnika dva preglednika, od kojih, naravno, barem jedan mora biti Opera sa Unite. Ako im je vjerovati, zanimljivije i moćnije funkcije tek slijede.

Samo mi nije jasno kako tehnički to funkcioniše, valjda mora postojati neki glavni server koji "uputi" jednog korisnika ka drugom.

Zasada mi se dopada Lounge, gdje je dovoljno da korisnici dobiju link, otvore ga u pregledniku, upišu ime i ulaze u chat room. Dobro dođe i Jukebox, jer neko može brže poslušati muziku koja se nalazi u direktoriju na nečijem računaru.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 18.06.2009. u 02:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Opera Unite - ponovno izmišljanje interneta18.06.2009. u 03:11 - pre 180 meseci
Ne shvatam kako se bilo sta digitalno moze obavljati dikrektno izmedju dva korisnika? Svi putevi vode preko nekih pod-provajdera i njihovog hardvera i sftvera, pa nad-provajder, pa medjunarodni linkovi itd., i svuda se bilo sta moze videti, kontrolisati, zaustaviti itd. Bar ja tako shvatam www (Vorld Vajd Veb )

Cak i oni stari telefoni i centrale pa se desavalo da se razgovori pomesaju i cuje nepozvana osoba, ali ovo sa elektronikom i svim tim cudima da moze direktno mi je prilicno sumnjivo.

Iako sam nestrucan, mozda je stvar vise u sledecem: razni pomocni servisi su do sada isli preko nekog drugog - Yahoo, MS, Google itd., znaci da kad ti nesto napises ili kazes, to prvo obradi tvoj racunar, salje do onog ko drzi takve servise, njegov racunar to obradjuje i salje krajnjem korisniku a sada bi teoriski mogao tvoj racunar da salje gotovu informaciju krajnjem korisniku i tako se doticni Yahoo, MS, Google rasterecuju?

Sa druge strane, ponekad se govori o "remote computing", sto je suprotno ovome gore - imas racunar koji ima samo pristup Internetu, nemas tekst procesor, nemas program za editovanje slika, nemas ACAD i svi ti programi stoje tamo negde na serveru i ti radis to tamo i onda sacuvas kod sebe ili saljes dalje itd., ali sumnjam da ce to skoro da zazivi jer bi onda serveri morali biti bog zna koliko jaci.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
91.191.8.41

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Opera Unite - ponovno izmišljanje interneta18.06.2009. u 03:35 - pre 180 meseci
Da, kontakt preko ISP-a se podrazumjeva, ali oni misle na to što si opisao u trećem pasusu - nema posrednika. Dakle, nije riječ o cloud computingu nego o ovome:



Opera will try to open a port directly to your computer (with UPnP) and services are able to use this port for direct download of content, completely bypassing the proxy when possible.

Možeš čak i da poslužuješ svoju stranicu preko Opere i sa svoga ličnog hard drivea, samo ubaciš "index.htm" u direktorij koji si definisao.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 18.06.2009. u 05:01 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.173.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Opera Unite - ponovno izmišljanje interneta18.06.2009. u 19:03 - pre 180 meseci
Citat:
Ne shvatam kako se bilo sta digitalno moze obavljati dikrektno izmedju dva korisnika? Svi putevi vode preko nekih pod-provajdera i njihovog hardvera i sftvera, pa nad-provajder, pa medjunarodni linkovi itd., i svuda se bilo sta moze videti, kontrolisati, zaustaviti itd. Bar ja tako shvatam www (Vorld Vajd Veb )

Cak i oni stari telefoni i centrale pa se desavalo da se razgovori pomesaju i cuje nepozvana osoba, ali ovo sa elektronikom i svim tim cudima da moze direktno mi je prilicno sumnjivo.

Iako sam nestrucan, mozda je stvar vise u sledecem: razni pomocni servisi su do sada isli preko nekog drugog - Yahoo, MS, Google itd., znaci da kad ti nesto napises ili kazes, to prvo obradi tvoj racunar, salje do onog ko drzi takve servise, njegov racunar to obradjuje i salje krajnjem korisniku a sada bi teoriski mogao tvoj racunar da salje gotovu informaciju krajnjem korisniku i tako se doticni Yahoo, MS, Google rasterecuju?

Nije direktno u tom smislu vec je olakasnao tako sto na lak nacin hostujes svoj sajt direktno sa svog racunara. inace se stvari hostuju tako sto unajmis hosting uslugu pa uploadujes fajlove os sajta i onda drugi racunari pristupaju hostingu a ne tebi direktno. Ovo kod opere ce verovatn imati otvaranje nekog user accounta u kojem biras nekakvo ime. Onda drugi korisnik moze da pogleda to sto ti hostujes ako zna tvoje ime. ili ti posalje nekakva invites da bi ti pogledao kod njega. Svaki put kad se spojis na internet da zapocnes hostovanje necega, verovatno ce se kratko konektovati na operin server da bi opera znala sadasnju internet adresu racunara. Onome ko hoce da pogleda to sto hostujes opera ce opet automatski dostaviti tvoju trenutnu IP adresu da on moze da pristupi.

Mozes i bez toga da hostujes sajt sa svog racunara ali onda ce tesko neko moci znati tvoju trenutnu internet adresu jer provajder sa kojim se spajas na internet ti uvek dodeljuje drugaciju...

poseban plus je u tome sto ce taj unite sevis imati i dodatke koji omogucavaju nesto sto je nezgodno za pocetnike, npr. streamovanje muzike itd.
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: Opera Unite - ponovno izmišljanje interneta

[ Pregleda: 3242 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.