Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

normalna kompresija ascona 1.8?

elitemadzone.org :: AutoZone :: normalna kompresija ascona 1.8?

[ Pregleda: 2539 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon normalna kompresija ascona 1.8?16.06.2009. u 11:59 - pre 179 meseci
pozdrav

interesuje me koja je normalna kompresija za motor 1.8i/85kv na asconi 1986god.?
i iz iskustva koliko bi trebala da iznosi posle vise od 20 godina?
naravno,podrazumeva se da posle 20 godina kompresija zavisi od uslova u kojima je motor radio i da ne moze biti kao nova ali koliko je normalno da bude?

pozdrav
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: normalna kompresija ascona 1.8?16.06.2009. u 12:20 - pre 179 meseci
Za takve motore, nakon xx godina bez generalke, sve preko 9 je odlicno. Ako je oko 8 ili manje, onda se gleda da bude ujednaceno, na svim cilindrima priblizno isto, pa se spremaju pare za popravku.

Ako je velika razlika, najcesce na jednom cilindru, onda odmah sledi konstatacija sta nije u redu, karike, ventili, klip.. i popravka.

Poz
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: normalna kompresija ascona 1.8?16.06.2009. u 12:46 - pre 179 meseci
ocekivao sam takav odgovor ali mi nesto nije jasno...
naime,ta askona je kod mene oko 8-9 godina i prilicno je dobro odrzavana i relativno normalno vozena.
ulje menjam na 5000km ali zato sipam ono najobicnije optimino ulje jer mislim da za tako staro auto to ulje sasvim odgovara a bolje je cesce menjati nego nasuti neko "kvalitetno" ulje pa zaboraviti na njega.
da skratim pricu,pre par dana sam bio kod drugara koji je automehanicar pa smo onako iz dosade malo "cackali" po autu iako je sve ok.
izmedju ostalog merio je kompresiju i na njegovo (a i moje) cudjenje izmerio je kompresiju od 12.8-13.8 (ne znam tacno koliko je na kom cilindru)!
a koliko se secam kada sam je kupovao isto sam merio kompresiju (kod drugug majstora) i tada je bilo cini mi se oko 12 dok je na jednom cilindru bilo 10.5.
prvo mi nije jasno kako je mogla kompresija da se poveca a drugo kako se kod ovog slabijeg izjednacila i povecala sa ostalima?!
ostaje varijanta da prvi put nije dobro izmerena kompresija ali aparat mi je izgledao bas "mocan" i na kraju merenja izbacuje papiric sa grafikonom i kompresiji na svakom cilindru.
da li je moguce da su oba aparata ustvari bila ispravna i da se kompresija povecala i izjednacila nakon toliko godina?
a koliko sam te shvatio ovaj motor je u extra stanju?

pozdrav i hvala
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: normalna kompresija ascona 1.8?

[ Pregleda: 2539 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.