Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programi Voipwise i Actionvoip prijavljiva mi antivirus kao BDS/Backdoor.Gen

[es] :: Zaštita :: Programi Voipwise i Actionvoip prijavljiva mi antivirus kao BDS/Backdoor.Gen

[ Pregleda: 2168 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Programi Voipwise i Actionvoip prijavljiva mi antivirus kao BDS/Backdoor.Gen12.06.2009. u 08:09 - pre 181 meseci
intsalirao sam prije godinu dana voipwise i prije 6 mjeseci actionvoip
i sve je bilo super, neki dan uradim antivirus avira updates i odjednom mi upozornje izbaci da je actionvoip i voipwise imaju neki BDS/Backdoor.Gen.

Ne znam da li kod vas neko nesto primjetio i koliko je opasan ovaj BDS/Backdoor.Gen .
Hvala punoo
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-4.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Programi Voipwise i Actionvoip prijavljiva mi antivirus kao BDS/Backdoor.Gen13.06.2009. u 12:18 - pre 181 meseci
Ako su ti ti programi legalni onda nemas mikakvih problema. Antivirusni program zna da pogresi jer zakljucuje pomocu odredjenih algoritama sta je stetan softver a sta ne cak i kada ga nema u bazi. E sad, ako si skinuo nesto sa torrenta i slicno vrlo je moguce da crack za njega sadrzi nesto od stetnih programa tj verovarno sadrzi u 99% slucajeva. Ako je tako kada ga AV obrise program ti nece raditi a na tebi je da odlucis koliko ti znaci.

Znaci:
- ako je legalan softver zanemari upozorenje
- ako nije, najverovatnije sadrzi zlonamerni siftver a na tebi je da odlucis sta ces sa njim.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Dashkes

Član broj: 90973
Poruke: 845



+27 Profil

icon Re: Programi Voipwise i Actionvoip prijavljiva mi antivirus kao BDS/Backdoor.Gen13.06.2009. u 14:28 - pre 181 meseci
Da, veoma je moguce da je false positive. Avira nekada "pretera". :)
 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Re: Programi Voipwise i Actionvoip prijavljiva mi antivirus kao BDS/Backdoor.Gen13.06.2009. u 17:32 - pre 180 meseci
software je free za download, jedino sto se placa kredit koji punis i da pricas. Nikada nisam imao problema sada odjenom avira mi pokaziva BDS/Backdoor.Gen

i kod actionvoip i voipwise (dva razlicita programa ali sluze za VOIP).
Hvala punoo na info...
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Programi Voipwise i Actionvoip prijavljiva mi antivirus kao BDS/Backdoor.Gen14.06.2009. u 21:47 - pre 180 meseci
Pa onda jednostavno ako je program free nemoj da ga skidas sa nekih xxx sajtova nego idi na njegov zvanicni sajt i nema da brines. U ostale verzije neko moze nesto ubaciti pa skines i "dodatak" :)
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Programi Voipwise i Actionvoip prijavljiva mi antivirus kao BDS/Backdoor.Gen14.06.2009. u 21:48 - pre 180 meseci
Pa onda jednostavno ako je program free nemoj da ga skidas sa nekih xxx sajtova nego idi na njegov zvanicni sajt i nema da brines. U ostale verzije neko moze nesto ubaciti pa skines i "dodatak" :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Programi Voipwise i Actionvoip prijavljiva mi antivirus kao BDS/Backdoor.Gen

[ Pregleda: 2168 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.