Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 91267 | Odgovora: 378 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.dip.t-dialin.net

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol08.12.2003. u 16:48 - pre 246 meseci
Pozdrav !

Zanima me vase misljenje : sta vise steti organizmu, a vise prija - vutra ili alkohol ?
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
0

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
195.252.98.*



+3 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol08.12.2003. u 17:41 - pre 246 meseci
ASPEKT VASPITANJA BUDUCIH NARASTAJA:
Po meni alkohol je trenutno opasniji posto je socijalno prihvacen - konzumiraju ga ljudi pred malom decom na svakom koraku - a i poznat je kao rasturac porodica broj jedan.

U drugu ruku trava se barem kod nas jos uvek tretira kao droga, pa se ljudi barem malo shtekuju dok je konzumiraju.


ASPEKT ZDRAVLJA:
Imam ortake koji su pricali kako je vutra zdrava, i evo posle 5-10 godina konzumiranja su opasno oglupavili. Em su spori, em dezorijentisani u vremenu, em nisu nizasta. U drugu ruku, takvi su mi i oni ortaci koji piju redovno isto toliko godina.

Sto se tice toga koliko stete organizmu, mislim da je to individualno. Imas ljude koji dobro podnose alkohol, tako da verovatno postoje ljudi koji dobro podnose uticaj thc na mozdane celije.. i obrnuto.

 
0

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol08.12.2003. u 18:53 - pre 246 meseci
Posto i ja imam nekoliko dobrih drugova, koji redovno duvaju. I svi redom su coravi kao kokoske...
(doduse, ima medju njima i onih koji piju i duvaju), ali svi brane travu kao 100% neskodljivu (ono bar 90%).


Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
0

Vertygo
Freelance.
Bg

Vertygo
Član broj: 2232
Poruke: 578
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 140494649


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol08.12.2003. u 18:59 - pre 246 meseci
Pa ono, šta znam :).Vutra udara direktno u mozak, a alkohol na jetru, tako da je vutra ipak gora, a što se većeg tripa tiče, kapiram da je to, kao što neko već reče, subjektivna stvar.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
*.mcbone.net



+7166 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol08.12.2003. u 19:04 - pre 246 meseci
Opasna je koliko i alkohol - ako duvas ili loces svakodnevno onako redovno - za nekoliko godina ces svejedno biti basket case. Jedino sto je razlicito je nacin na koji ce ti zdravlje propasti i koji ce organi biti prvi na udaru.

Alkohol je toksican za mozak - za one koji ne znaju, svaki put kad se covek oleshi pozdravio se sa stotinama hiljada mozdanih celija extra (mada dosta odumre svaki dan i ovako i onako :)

Elem, takodje je i gledanje samo "toksicnosti" potpuno pogresno - jeste toksicnost bitna, ali recimo neke druge supstance nemaju direktnu toksicnost po mozak (recimo, cist heroin - mada on ima posrednu) ali su daleko opasnije od "toksicnih" zbog nekih sasvim drugih problema, recimo poremecaja licnosti, sistema vrednosti i nagradjivanja.. itd..

Bottom line: svakodnevno radjenje vutrom je opasno koliko i alkohol - i krajnje nezdravo.

Sto se jetre tice - svaka supstanca prodje kroz nju i bubrege - ne verujem da je kontaminiranje jetre THC-om zdravo.. mozda je manje unistava neko etanol, ali je svakako ostecuje u to sam siguran.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol08.12.2003. u 20:15 - pre 246 meseci
A ako se stari posmatraju u nekom nazovi "normalnom" polju : znaci povremena duvka, ili povremeno napijanje (ne lesenje, da ne znas kako se zoves i da bauljas po podu, nego ono, muzika, drustvo, cuga ... ) - par puta mesecno ...

?

Kolika je vasa frekvencija ?
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
0

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.neobee.net



+4 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol08.12.2003. u 20:24 - pre 246 meseci
Sumnjam da iko kreće sa non-stop duvanjem/opijanjem, sve to kreće "povremeno" pa se posle završi na tome da ne možeš bez droge/alkohola (iako možda ne želiš da priznaš sebi da ne možeš - kao jedan moj drug sa pušenjem i njegov famozni "mogu ja da ostavim pušenje kad god hoću" stav npr.) tj. razvija se zavisnost - polako ali sigurno.

Probao sam i marihuanu i alkohol i nisam bio impresioniran, ja ne razumem kako nekome može biti prijatnije da saspe u sebe pola litre vodke od recimo pola litre soka od jabuke npr. ali ne razumem ja mnogo stvari...

 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
*.mcbone.net



+7166 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol08.12.2003. u 20:29 - pre 246 meseci
Citat:

A ako se stari posmatraju u nekom nazovi "normalnom" polju : znaci povremena duvka, ili povremeno napijanje (ne lesenje, da ne znas kako se zoves i da bauljas po podu, nego ono, muzika, drustvo, cuga ... ) - par puta mesecno ...


Bilo sta "povremeno" je zanemarljivo stetno.. ali se tada gleda jedan drugi parametar a to je adiktivna moc - jer se povremeno "jednom u mesec" moze smanjiti na povremeno "jednom u dve nedelje" pa... go figure..

U tom pogledu je vutra mozda malo opasnija od alkohola, ali su tu negde verovatno.. daleko iza nekih drugih drozina, ali ako je neko sheban moze vrlo lako da u tim sranjima da nadje utehu u zivotu i postane ovistan...

Ako imas normalan i sredjen zivot onda povremeno opijanje ili duvka nisu bog zna kako opasni, svakodnevne cigarete su opasnije od toga.

Problem sa vutrom je sto je u Srbiji socijalno neprihvatljiva - tj. ima status "droge" (sto u principu jeste, ali i alkohol je isto) i, jos gore, ima status "pocetnicke droge, koja vodi ka tezim" - sto je iskljucivo posledica toga da je prodaju kriminalci koji prodaju i drugu gudru - zato sto je ilegalna, dakle ako kazes "ma.. ponekad varim" to nije isto kao i "ma.. ponekad popijem" iako je isti djavo - u severnoj Evropi je vutra manje-vise u nekom polu-legalnom statusu (osim u NL gde je legalna skroz) i na to niko i ne obraca neku paznju..

Kome se duva, nek duva.. skroz nebitno, na kraju krajeva prirodna selekcija ce odluciti ko je spreman da sprzi mozak a ko da nesto uradi u zivotu :)



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

VRider
Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol08.12.2003. u 21:24 - pre 246 meseci
Citat:
Ko se radi, ne boji se gladi.


Vutra mu je keva. Ako je neka prirodica, tim bolje, mada i misomor odsljaka. :-)
Spalis dobru stotku sa par ortaka, vise se ubacis od zezanja nego od vutre. Sve to lepo hladis pivom. I to je to!
Bolje to (svaki vikend) nego pola litre - litar votke. Bolje je i od kutije cigara na dan. "Izduvas se" za vikend, a ostatak nedelje zivi k'o covek.
Za kraj: vutru je nevidjeno lako ostaviti. Evo, ja sam je ostavljao bar 20 puta...
JaFreelancer.com
 
0

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol08.12.2003. u 21:30 - pre 246 meseci
Pa ovako po meni vutra je bolja nego alc iz nekoliko razloga:
Prvo vutru kupite jedan ket 300din i to vam traje nedelju dana da imate da se svaki dan u nedelji naduvate jednom, dok ako hocete da se napijete, pivo ono najgore znaci kosta 80din litar ipo treba vam da kazemo jedna ili 2 flase da bi se dobili ili bili pijani sto znaci da vi morate za nedelju dana da potrosite minimum 480din, dok za vutru potrosite 380 din racunajuci paklu cigara koja ce vam trajati nekoliko nedelja i rizle takodje.
Sta je zdravije ne znam, mada ni jedno ni drugo nije zdravo ako se previse konzumira ja na primer ne konzumiram ni jedno ni drugo, probao sam po nekad vutru ali slabo se bavim time, nemam vremena a i sportista sam tako da ne mogu.
Pivo konzumiram jednom mesecno ili 3 puta mesecno ono kad odem sa ortacima u pivnicu a pijan nisam bio jos od leta.

Mada ipak mislim da je vutra zdravija ako se konzumira u da kazemo dozvoljenim kolicinama na primer jednom mesecno da uzmete ket, mada opet ne valja preterivati ni sa jednim ni sa drugim!
 
0

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Milan Andjelkovic
Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.vdial.verat.net

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol08.12.2003. u 22:41 - pre 246 meseci
Citat:
VRider:
Evo, ja sam je ostavljao bar 20 puta...


Očigledno si bio baš uspešan u tome. :p

Preterivanje u bilo čemu u životu je štetno. Mislim da nije naročito bitno šta je štetnije, jer će 'ubiti' i trava i alkohol i sve ostalo u čemu zaglibiš. Oni koji bi da biraju manje štetno, pa u tome da preteruju, neće se ovajditi šta god da izaberu.

Slažem se sa Dimkovićem da je kod nas glavni problem sa travom što je svrstavaju u droge, zajedno sa ostalim, mnogo opasnijim čudima.

Ne vidim ništa loše (naprotiv?) u povremenom konzumiranju alkohola ili vutre i mislim da u manjim količinama ne predstavlja opasnost po zdravlje.

ex.mangel
 
0

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol08.12.2003. u 22:43 - pre 246 meseci
Citat:
Evo, ja sam je ostavljao bar 20 puta.


Ali joj se opet vraćaš?

 
0

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol08.12.2003. u 22:58 - pre 246 meseci
Vutra je samo toliko opasnija sto se na nju lakse "navuci". Mislim, kad se navaris, sutradan ti nije nista i mozes najladnije da se uradis i u skoli da te niko ne skonta, jeftinije je, bolji je trip (mada je to stvar ukusa) itd.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
0

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Milan Andjelkovic
Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.vdial.verat.net

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol08.12.2003. u 23:06 - pre 246 meseci

Pa i ne znam da li je lakše navući se...
Oni koji nisu nikada pušili, ni varenje neće biti naročito prijatno, kao što ni onima koji nisu pili alkohol, isti neće prijati.

Takođe, mislim da nije tačno da ne postoji 'mamurluk od vutre'. Ako se olešiš od varenja, sutradan se nećeš ništa bolje osećati nego da si se napio, može da bude i gore...

Što se tiče provaljivanja, to je verovatno tačno.

Mislim da vutra nije jeftinija, sve zavisi od afiniteta i kapaciteta.

Što se tiče tripa, kao što kažeš - individualno. Lično, više cenim alkohol :)

Jedino što je u poslednje vreme trava 'in', tako da je ql variti. Ipak, čini mi se da je i taj period skoro prošao.
ex.mangel
 
0

Conica
Aleksandra Gaborovic

Conica
Član broj: 7384
Poruke: 304
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol08.12.2003. u 23:33 - pre 246 meseci
...takodje ostaje cinjenica da onaj ko ne ume da se dobro provede trezan i bistre glave, stvarno treba dobrano da se razmisli o sebi. A opet, ako vec ume, sta ce mu alkohol i vutra? Mislim...cemu to sluzi?? ...a uz to i ne radi....
Web razvoj: www.homeofweb.com
Blog: (HRK)www.pljuc.com
 
0

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Trunks
Član broj: 34
Poruke: 2465
*.152.EUnet.yu

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol08.12.2003. u 23:44 - pre 246 meseci
Citat:
mangel:
Oni koji nisu nikada pušili, ni varenje neće biti naročito prijatno...

Demantujem. :)

» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
0

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol08.12.2003. u 23:46 - pre 246 meseci
najbolji je xmame na solarisu...
 
0

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Milan Andjelkovic
Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.vdial.verat.net

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol08.12.2003. u 23:55 - pre 246 meseci
Citat:
Trunks:
Citat:
mangel:
Oni koji nisu nikada pušili, ni varenje neće biti naročito prijatno...

Demantujem. :)


hehe, onda mora da ti je trava u krvi :p

Citat:
Conica:
...takodje ostaje cinjenica da onaj ko ne ume da se dobro provede trezan i bistre glave, stvarno treba dobrano da se razmisli o sebi. A opet, ako vec ume, sta ce mu alkohol i vutra? Mislim...cemu to sluzi?? ...a uz to i ne radi....


Naravno, 'strejt' će uvek biti 'in' :pp

Ja recimo mnogo volim da pijem vino, znači sam ukus je ono što mene privlači. Jaka pića skoro i da ne pijem. Nikada neću razumeti ljude koji redovno piju samo da bi se napili, pogotovo što se većini taj ukus u suštini i ne sviđa.
Pritom su alkoholna pića u određenoj meri i zdrava.

Uostalom, zašto bežati od alkohola (ili vutre), ako si sposoban da se kontrolišeš? Ako mi se šeta, ja odem da šetam, a ako mi se pije - pa pijem, jelte :)

ex.mangel
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 00:59 - pre 246 meseci
Posto se bas i ne razumem u medicinu, da probam da problemu pridjem sa drugog aspekta... Alkohol je tradicija naseg (nasih) naroda, pa tu tradiciju treba, jel' tako, nastaviti i preneti na buduca pokoljenja (secate se onog "...vino pije Kraljevicu Marko..."). Sa druge strane, vutra je sretstvo americkog imperijalizma, pa bi je kao takvu trebalo odbaciti. Alkohol je u umerenim kolicinama veoma hranljiv i daje dosta energije. Pri tom pivo i ne smatram narocitim alkoholnim picem, i u zivotu do sada sam popio nekih 10 piva, to je boranija u odnosu na vino i rakiju, koji imaju naucno dokazana lekovita dejstva. Ako je neko neinformisan nauka je ove godine prihvatila vino kao lekovit sastav, koji povoljno utice na funkcionisanje srca i krvnih sudova. Neko ce sad reci da to nije tacno, i da ako je tako alkoholicari bi bili najzdraviji ljudi, ali, u tom slucaju, nek mi navede koji je to lek zdravo uzimati u ogromnim kolicinama? Odredjena doza koristi, a sve preko toga moze samo da steti. Pre par godina, vino je takodje prihvaceno kao hranljiva materija. Za rakiju takva istrazivanja jos nisu izvrsena, ali ja znam jednog veoma vitalnog dedu od 80 godina koji kao jedini lek koristi rakiju: zaboli ga zub - rakija, stomak - rakija, glava - rakija, noga - rakija... Pri tom naravno napominjem da covek nije ni malo senilan, ima vrlo bistar um, i posle 60 godina takvog zivota nije postao alkoholicar, a nije mi poznato da se ikada napio!

Imajuci u vidu sve navedeno, jasno je da podrzavam alkohol kao korisnu materiju (ako covek moze da se kontrolise). Nasuprot tome, smatram da je vutra neprihvatljiva, beskorisna i stetna u svakom pogledu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 02:15 - pre 246 meseci
Pa ... znam covjeka koji ima 40 godina, i pusi vec 20 .. savrseno je normalan ... puse i on i zena, ima posao .. sve, normalan lik.

Idemo dalje, znam ljudi koji puse 5 godina, uglavnom oko 25 godina imaju ... nista im nije takodje, imaju cure, posao, izlaze, odgovorni su...

Takodje, licno znam da marihuana NE pravi ovisnost ... znaci, dzaba vam je sad ako neko napise da pravi ovisnost, kad ja znam po sebi da ne pravi ... so, batalite gluposti koje ste culi na tv-u, stvara ovisnost koliko i cokolada.
Ako hoces, pusis, ako neces ne pusis .. end of story ...

Dalje, jer neko od vas stvarno zna nesto o istoj, ili samo lupate onako ... droga, stetno .... blabla ... ?

Ja sam procitao masu knjiga o istoj ... i eto ... moze se reci da imam kontakt sa mnogo ljudi, koji ju konzumiraju redovno, da ne kazem dnevno ... i sasvim su normalni.
Mada ... sad ce neko da se nadje ipak i da kaze da to ne valja, da ce za 10 godina da oglupi .. ok, to je njegovo misljenje i ima pravo na njega ...

Dalje, mnogo ljudi zna da marihuana nije stetna, da vise stete cigare npr. od marihuane, a koliko ljudi puse duvan ?
Od mog komsije tata pusi 3 kutije dnevno.
Ostali ne zele da vjeruju u to, za njih je to droga, i oni slijepo vjeruju da steti.
U svakom slucaju, ako nekog "INTERESUJE" nesto o tome, mogu mu dati spisak knjiga, koje da kupi, gdje ce da nadje prave informacije, a ne gluposti koje idioti pricaju na tv-u i slicno.

Sto se legalizacije tice, pa vec je pocelo polagano, prvo za medical use, pa kad onda shvate koliko su grijesili, onda ce da je legalizuju i for recreation use l;))
Kanada, Australija, ...
Opasnija je ilegalna, jer se stvara mixed drug market .. i mozes da popusis svasta...
od chaja, do nekih tezih sranja, koja ce ti stvarno pobrkati loncice u glavi ...

Alkohol ne volim ni malo, i njega bi trebalo zabraniti, pod svaku cijenu.
I ako pijem pivo, volio bih da ga nema.

Eto, toliko za sad ... sad cekam masu flamea na mene ..

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 91267 | Odgovora: 378 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.