Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mozdani talasi,promjene frekvencije,posledice

elitemadzone.org :: MadZone :: mozdani talasi,promjene frekvencije,posledice

[ Pregleda: 7894 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sasabraj
aleksandar brajovic
podgorica

Član broj: 25127
Poruke: 487
78.155.48.*



+2 Profil

icon mozdani talasi,promjene frekvencije,posledice21.05.2009. u 15:52 - pre 180 meseci
Na trzistun postoje audio trake/CD koji kombinovanjem zvukova uticu na frekvencije mozdanih talasa uvode ci ih u alfa,beta,delta ili teta stanje.Cak do te mjrere,da po kazivanju proizvodjaca mogu da stimulisu izlucivanje endorfina i time poboljsaju sportske,recimo performanse.
Koliko ima istine u ovome?
Da li audio kvalitet zvuka ima istu vrijednost(nivo frekvencije) kao i mp3?Proizvodjac kaze da su male razlike sto mi je jako sumnjivo?
Koje su posledice upotrebe ovih CD-a?
brajovic sasa
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.arhisoft.net.



+45 Profil

icon Re: mozdani talasi,promjene frekvencije,posledice22.05.2009. u 13:24 - pre 180 meseci
Ja sam citao da je neki lik u USA prodavao audio CD-eve na kojima su bile usnimljene tisine. Tisina u prirodi, u gradskom prevozu, u amfiteatru, u liftu... Inace nije ih bas malo prodao :)))) sta sve nece ljudi da smisle
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.tippnet.co.rs.



+679 Profil

icon Re: mozdani talasi,promjene frekvencije,posledice22.05.2009. u 19:39 - pre 180 meseci

Istina je da mozak "drnda" na određenoj frekvenciji u zavisnosti da li spavaš, da li si budan ili da li si pod velikim mentalnim naporom, ali koliko sam ja imao prilike da pročitam, zvučne stimulacije ne mogu da promene taj tok rada, makar drmnuo slušalice na max. Ostali zvukovi (uz kvalitetnu audio opremu) te mogu vrlo lako opustiti i učiniti srećnijim i odmornijim, samo što od tebe zavisi koji će taj zvuk da bude. Nekome prija ona lagana muzika sa pozadinskim zvukovima (cvrčci, vetar, voda, itd.), a nekome pesme tipa "Bora Spužić Kvaka - Najteže je druže moj"

Citat:
stimulisu izlucivanje endorfina i time poboljsaju sportske,recimo performanse

Endorfin je dobar za sportske performanse? Ako je tako, znaš šta najviše luči endorfin... počinje sa S, a završava se na X... ajd na posao
A man is smart. People are stupid.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2323 Profil

icon Re: mozdani talasi,promjene frekvencije,posledice15.09.2015. u 00:10 - pre 103 meseci
Sad više nije na audio trakama i CD- ima, nego na Youtube. Ovih dana mi to neko predložio. Pročitam malo po netu o binauralnim sesijama i suština je, kao, da mi ne možemo da čujemo zvuke frekvencije ispod 20 Hz, ali ako nam se u jednu slušalicu emituje 414, a u drugu 400, mozak registruje tu razliku, koja nas onda dovodi u alfa,... stanja.

Probam, hajde, ne može baš toliko da šteti, a možda pomogne i - ne znam da li autosugestivno ili binauralnotalasno, ali zaista sam dobila probuđujući efekat i bolju koncentraciju za učenje.

Ima li sve ovo veze sa životom? Zna li neko za naučna istraživanja o tom fenomenu slušanja/registrovanja frekvencije niže od 20? Oni koji propagiraju te Youtube-sesije, tvrde da ono što se postiže velikim znanjem i ozbiljnim tehnikama meditacije (i ostalih) za više časova, na ovaj način može da se dobije pasivno - pomoću slušalica u ušima.
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: mozdani talasi,promjene frekvencije,posledice15.09.2015. u 00:14 - pre 103 meseci
:D dok sam bio malo mladji..dosta sam se igrao sa time..ali tada nisam imao novaca za kvalitetnije slušalice..a sad kada imam i studijske slušalice i svašta nešto..sad mi toliko ide na živce to zujanje da je to strašno :D xD
 
Odgovor na temu

hotchmney

Član broj: 330766



+2 Profil

icon Re: mozdani talasi,promjene frekvencije,posledice06.10.2015. u 18:34 - pre 103 meseci
To su opasne frekfencije.

 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: mozdani talasi,promjene frekvencije,posledice07.10.2015. u 00:09 - pre 103 meseci
Za pocetak proverite kvalitet svojih slusalica :), posto o zvucnicima necu ni da pricam...
Komercijalne (jeftine) slusalice, i pojacala... tesko da mogu da obezbede potreban kvalitet.

 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: mozdani talasi,promjene frekvencije,posledice07.10.2015. u 00:36 - pre 103 meseci
Ove frekvencije garantovano deluju:

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: mozdani talasi,promjene frekvencije,posledice25.10.2015. u 15:22 - pre 102 meseci
Citat:
Da li audio kvalitet zvuka ima istu vrijednost(nivo frekvencije) kao i mp3?Proizvodjac kaze da su male razlike sto mi je jako sumnjivo?
Koje su posledice upotrebe ovih CD-a?


 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: mozdani talasi,promjene frekvencije,posledice26.10.2015. u 00:30 - pre 102 meseci
Hahah video. Uopšte nisam provalio ka čemu ide :).

Što se tiče gomile ovih zvukova i videa koji navodno utiču na povećanje endorfina i pomažu mozgu da emituje više alfa talasa paaa , ne baš.
U stvari ukoliko slušaš bilo koju tebi prijatnu muziku, zatovoriš oči ,opustiš se, desiće se isto to. Tako da se ne može reći da postoje odredjene frenkfrnkcije ko je će prisiliti mozak da emituje odredjene talase. Ukoliko je zvuk za tebe irititajući to se sigurno neće desiti.
Možda postoje neke malo više agresivne metode kojima bi se moglo postići to (nije mi poznato). Teško sa parom kvalitetnih stereo slušalica. Napominjem opet ti zvukovi uglavnom imaju efekta jer su topli i prijatni. Medjutim to je indirektno delovanje. Tu više ti svojom svešću utičeš na to.

Endorfini su opijati koji se sintetišu u hipotalamusu. Oni jsu razlog zašto mozak reaguje na morfin. Ne znam na koji način bi pomogao kod sporta. Odredjena doza endorfina se izluči pri većim naporima i to je poznato kao "runners high". Te manje doze prirodnog endorfina će ti pomoći da umanjiš bol u mišićima i daće ti volju da nastaviš sa tom aktivnošću (trčanjem na primer). Ne znam dali je moguće veštački uneti veće količine endorfina a, i da jeste efkat bi bio sličan morfijumskom što i ne podiže sportske performanse nešto naročito. Isto, uokoliko bi to radio nekim neprirodnim načinom duži vremenski period postoji opasnost od apscinencijalne krize.

Što se tiče zvukova koje pominješ oni su apsolutno bezbedni. Sem ako ih slušaš predugo ipreglasno pa oštetiš sluh.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: mozdani talasi,promjene frekvencije,posledice

[ Pregleda: 7894 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.