Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tik, Usermanager i automatska diskonekcija nakon nekog vremena koristenja

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Tik, Usermanager i automatska diskonekcija nakon nekog vremena koristenja

[ Pregleda: 2073 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
*.tel.net.ba.



Profil

icon Tik, Usermanager i automatska diskonekcija nakon nekog vremena koristenja11.05.2009. u 10:34 - pre 182 meseci
Pozdrav,

imam instaliran usermanager i kreirane korisnike. PPPoE radi i svi mogu koristiti net bez problema.
E sada, ja bih da konekcija svakom korisniku pukne nakon pola sata, bez obzira na sve.
Da li je to moguce napraviti?
Pored toga, mogu napraviti dvije grupe npr. Grupa 1 i Grupa 2. Grupi "Grupa 1" bi veza trebala pucati nakon pola sata bez obzira da li korisnici u toj grupi nesto skidaju, surfaju i sl. Dok Grupi 2 veza treba biti neprekidna.

Da li se to moze izvesti i kako?

PS: Samo jos da dodam da imam aktivan proxy i da sam zabranio neke stranice i servise. Da li se moze napraviti da se samo jednoj grupi usermanager-a blokiraju stranice? Pored toga, skripta koja bi u recimo 16:00h poslije podne ukinula zabrane na proxy-u.

Zahvaljujem!
..::Photography::..
 
Odgovor na temu

Kolins Balaban
Kolins Balaban
Srednja bosna

Član broj: 4847
Poruke: 1318
*.team.ba.

ICQ: 166070540


+8 Profil

icon Re: Tik, Usermanager i automatska diskonekcija nakon nekog vremena koristenja11.05.2009. u 17:02 - pre 182 meseci
pogledaj
Code:
PPP---->PROFILES

MyCoNfa:
CPU: AMD Phenom II X4 965 3,4GHz BOX
Maticna:Asus M4A89GTD PRO
RAM: Corsair 4x2GB 1600MHz, 9-9-9-24
Grafa: Diamond ATI 5870 1GB
HDD:3xWD 320GB AAKS, stripe raid
DVD/RW:LG,SATA
SilverStone SST-ST50F 500W
CoolerMaster CM690
LG 24" 2453TQ-PF
Tastatura A4Tech X7 G800
Stakor: A4Tech X7-755FS
 
Odgovor na temu

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Tik, Usermanager i automatska diskonekcija nakon nekog vremena koristenja12.05.2009. u 03:12 - pre 182 meseci
Poz,

vidio sam to. Samo ne kuzim kako bi izveo ovo sto sam predhodno napisao.
Kada idem na ppp -> profiles -> dvoklik na na drugom tabu Limits sam dodao ovo: 00:30:00
Mislim da bi tako veza trebala puci nakon pola h. To je za ovog prvog profila.

E sada, ako odem u userman, tamo imam unesen ovaj ppp profil gdje sam stavio 00:30:00.
Sada bi samo trebao napraviti jos jedan profil recimo ppp_unlimite i ne stavljati mu ogranicenja.
U userman samo pojedinim korisnicima umjesto recimo ppp staviti ppp_unlimite i tim korisnicima nece pucati veza nikako.

Nadam se da bi to tako trebalo raditi. Ispravi me ako grijesim.

A za ovo:
Code:

PS: Samo jos da dodam da imam aktivan proxy i da sam zabranio neke stranice i servise. Da li se moze napraviti da se samo jednoj grupi usermanager-a blokiraju stranice? Pored toga, skripta koja bi u recimo 16:00h poslije podne ukinula zabrane na proxy-u.


Sta da radim s time?
..::Photography::..
 
Odgovor na temu

Kolins Balaban
Kolins Balaban
Srednja bosna

Član broj: 4847
Poruke: 1318
92.36.222.*

ICQ: 166070540


+8 Profil

icon Re: Tik, Usermanager i automatska diskonekcija nakon nekog vremena koristenja13.05.2009. u 08:52 - pre 181 meseci
podijeli usere u dva opsega. kad budes kreirao ogranicenja za pristup nekom sajtu, u okviru proxy-a, samo navedes source opseg. mislim da bi tako trebalo da radi. ja imam istu stvar, samo sto ja imam dva odvojena interfejsa, ali taj fazon sa razlicitim opsezima radi kod ogranicenja.
MyCoNfa:
CPU: AMD Phenom II X4 965 3,4GHz BOX
Maticna:Asus M4A89GTD PRO
RAM: Corsair 4x2GB 1600MHz, 9-9-9-24
Grafa: Diamond ATI 5870 1GB
HDD:3xWD 320GB AAKS, stripe raid
DVD/RW:LG,SATA
SilverStone SST-ST50F 500W
CoolerMaster CM690
LG 24" 2453TQ-PF
Tastatura A4Tech X7 G800
Stakor: A4Tech X7-755FS
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Tik, Usermanager i automatska diskonekcija nakon nekog vremena koristenja13.05.2009. u 09:19 - pre 181 meseci
Ma odlicno, odmah se bacam na testiranje.
Ono sto sam napravio jest da imam kreirana dva profila. Na prvi profil se dobija jedan range adresa, na drugi se dobija drugi range adresa.
Onda sam u usermanager-u dodao ppp_1 za korisnike kojima treba pucati veza, a ppp_2 onima kojima nema ogranicenja.
Kada biram pppoe dobijem drugu adresu ali izgleda da svima pukne veza nakon zadanog vremena. Jos testiram. Idem da vidim ovo sa proxy-em.

Pisat cu ako sta zapne.
..::Photography::..
 
Odgovor na temu

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Tik, Usermanager i automatska diskonekcija nakon nekog vremena koristenja13.05.2009. u 10:12 - pre 181 meseci
Evo samo da stavim kako stvari stoje. Veza puca za sve korisnike pa cu ja staviti ovdje sta sam gdje ustimao pa ti pogledaj.
Code:

IP Pool
ppp::: -> limitirani
10.x.y.[b]z[/b]/254
ppp_un::: -> nelimitirani
10.x.y.[b]š[/]/254 


zatim pod ppp -> profiles kreirana dva profila:
Code:

default::
: local adress: ppp        remote adress: ppp   -> u biti ovaj: 10.x.y.z/254
: limits: 00:30:00
i
ppp_unlimit
: local adress: ppp        remote adress: ppp   -> u biti ovaj: 10.x.y.š/254 


onda sam napravio dodatni PPPoE server
Code:

":::ppp_za_unlimited"  -> i dodijelio mu profil: [b]ppp_unlimit[/b]


Onda sam otisao u usermanager i za korisnike koje zelim limitirati Pool Name stavio: ppp
a one koje ne zelim limitirati stavio Pool Name stavio: ppp_un

E sada, mozes pogledati pa mi od prilike reci sta ne valja.

PS: Proxy filtriranje po IP source sam sredio. Radi savrseno! Jupiiii
Samo sam dodao source range. Ograniceni korisnici dobijaju drugi IP Pool tako da imaju drugi range adresa a taj range je blokiran na proxy-u.
Ja se uvelike zahvaljujem na ovom rijesenju.


[Ovu poruku je menjao Okram_marko dana 13.05.2009. u 12:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Okram_marko dana 13.05.2009. u 12:58 GMT+1]
..::Photography::..
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Tik, Usermanager i automatska diskonekcija nakon nekog vremena koristenja

[ Pregleda: 2073 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.