Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skuter - Problem sa paljenjem

elitemadzone.org :: MotoZone :: Skuter - Problem sa paljenjem

[ Pregleda: 18887 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Elmir Becirovic

Član broj: 99114
Poruke: 74
92.36.208.*



Profil

icon Skuter - Problem sa paljenjem05.05.2009. u 09:11 - pre 182 meseci
POzdrav...


Vlasnik sam Peugeot Speedake 50 skuter sve super, pere ove kineze bez problema, gume 12", vuce kao lud...ali imam jedan cudan problem....i mnogo ljudi me savjetuje sta da radim a svi daju razlicite savjete...

Naime ponekad mi se desi da hladan scoot nece da upali (ali kad ga upalim i ako je topao, pali na el. i na kurblu bez ikakvih problema)... pratio sam sta bi moglo da bude i scoot ne baca iskru..provjerio kabal koji ide od neke kao "bobine" do svjecice i sve ok, ta "bobina" isto je ok...Zice koje idu od CDI-a na bobinu takodje OK (sve ovo sam provjeravao sa AVO-metrom (amper-volt-ohm) )... Ali desava se cudna stvar... kada ga palim na elektricno paljenje (u slucajevima kada nece da upali) na "bobinu" kroz dvije zice koje idu sa CDIa ne dolazi nikakav napon. tj. napon je 0... ali kada zakurblam dodje neki napon ali slab (3-4V)...dok je akumulator uredu (napon 12,1 V)...ponavljam ovo se desava dok ne upali a kada upali onda nemam nikakvih problema sa paljenjem dok se scoot ne ohladi...mada nekada i kada je hladan opet upali perfekt...a nekad....


E sada mene zanima u cemu bi mogao da bude problem..... ja licno mislim da bi CDI mogao da bude problem ali mi je opet cudno zato sto kada je zagrijan scoot sve radi perfektno....

Međutim jedan covjek koji takođe ima Peugeotov skuter (doduse noviji - Speedfight2) kaze da je i on ima slican problem i da je kod njega zezzao elektronski cok.... sad nezz koliko to ima veze pa se vama obracam... u cemu bi mogao da bude problem...
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Skuter - Problem sa paljenjem10.06.2009. u 00:51 - pre 180 meseci
Međutim jedan covjek koji takođe ima Peugeotov skuter (doduse noviji - Speedfight2) kaze da je i on ima slican problem i da je kod njega zezzao elektronski cok.... sad nezz koliko to ima veze pa se vama obracam... u cemu bi mogao da bude problem...


Pozdrav

Sad ovo verovatno nece biti neka narocita pomoc ali chok moze da bude uzrok (suvise bogata smesa), ustvari i meni je potrebna pomoc
nekog iskusnijeg, ranije sam posedovao APN i kod njega je sve bilo jednostavno - bez elektronike, a sad sam nabavio polovni skuter Piaggio Zip 2t stari tip, kada sam ga uzimao bilo nevreme, pljustalo ko iz kabla i onako na brzinu tip ga kresnu provoza ja ga uzeh, onda se nadjoh u chudu, kada sam posle par dana probao da ga zapustim samo je verglao bez pokusaja da upali, proverio sam svecicu i varnica je bila uredu ali je bila suva ko barut, tj. iz karburatora nista nije dolazilo (weber 12 om),kada sam sipao malo benzina u cilindar upalio je i normalno radio neko vreme, videlo se da sagoreva smesu, ali posle toga nije hteo da upali, problem je i u tome sto sam jedino nasao o tom skuteru uputstvo za upotrebu koje bas nije od neke koristi a o skuteru nemam nikakve podatke koji bi pomogli, uglavnom, zamenio sam karburator sa novim delortovim i posle par pokusaj sam ga startovao, medjutim opet ista prica, radio neko vreme i sad opet ne moze da upali, ima jaku varnicu, dobija gorivo, smesa je dobro podesena ( ler gas nije), kompresija je dobra, ali nista, jedino sto nisam probao je da podesim paljenja, dakle celo ovo moje pisanije se svodi na to - mozeli se i kako podesiti predpaljenje na piaggio zip 2t stari tip skuteru - pomagajte, znam da sam ispao glup ali sad jednostavno nemogu da ga bacim, jedino mi ostaje pomoc ovde ili u servisu
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.166.*



+5251 Profil

icon Re: Skuter - Problem sa paljenjem13.06.2009. u 14:42 - pre 180 meseci
Ne bi trebao da cackas paljenje, posto se dogadja ponekad upali. Ocito je potreban detaljan pregled, ali ovako naslepo, cini mi se da neki kontakt ili davac nisu u redu. Los spoj na nekom mestu.
Uzgred, sta je sa filterom vazduha, i sa auspuhom, da nije to sve zacepljeno.

Varnica, kompresija, dotok goriva, sve je tu... a ne pali...malo neobicno, ali to je i znak za neophodnost detaljnijeg pregleda.


Poz
 
Odgovor na temu

branin
branko ninkovic
srbija

Član broj: 114474
Poruke: 2
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: Skuter - Problem sa paljenjem14.06.2009. u 22:39 - pre 180 meseci
Hvala nasao sam problem - podesavanje karburatora+losiji anlaser+zapusen izduvni lonac = problem - zip ide ko lud
branin
 
Odgovor na temu

Elmir Becirovic

Član broj: 99114
Poruke: 74
92.36.164.*



Profil

icon Re: Skuter - Problem sa paljenjem18.07.2009. u 17:40 - pre 179 meseci
Moj problem je bio taj sto je gubio kontakt na zici od pick-up senzora do CDI-ja...



Morao sam skinuti i spuh i sve da dodjem do senzora, i onda pruzio novu zicu i sad radi sve super....


thx na pomoci...
 
Odgovor na temu

perkestefan
Perovic Stefan
kuca
raska

Član broj: 282973
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Skuter - Problem sa paljenjem07.04.2011. u 21:15 - pre 158 meseci
I meni je isto tako bilo na istom skuteru i ja sam samo zamenio svecicu i on je palio... a i moguce da ti je otiso onaj mali delic pre elektronike sto je kacen pored magneta i to sam isto zamenio
perke
 
Odgovor na temu

mitarsakota
student
Novi Sad, Srbija

Član broj: 288350
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Skuter - Problem sa paljenjem27.07.2011. u 13:33 - pre 155 meseci
Pozzz. . .imam skuter sprint exactly 50. . .i imam problem sa paljenjem. . .odneo sam ga na servis i majstor ga je namestio radio je sve dok nisam dosao kuci . . .i ugasio ga. . .kada sam hteo opet da ga upalim nije hteo jedino posle 15 min mucenja je upalio na kurblu i vozao sam da jedno kilometar i poceo je da gubi gas i ugasio se. . .opet sam probao na kurblu da ga upalim i nije sheto stavio sam mu nove NGK svecice i upalio je. . .ali opet sad nece cim ga osatvim 15min da ga nevozim nece da upali i akumulator mu je prazan . . .molim za pomoc hvala. . .
mitar sakota
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Skuter - Problem sa paljenjem

[ Pregleda: 18887 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.