Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da otvorim port ako sam iza ISP-ovog NAT-a?

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Kako da otvorim port ako sam iza ISP-ovog NAT-a?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10895 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dvnityCker
Srdjan Bajic
Sombor / BG

Član broj: 9795
Poruke: 129
91.148.73.*

ICQ: 175970631
Sajt: www.soinfo.org


Profil

icon Kako da otvorim port ako sam iza ISP-ovog NAT-a?16.04.2009. u 19:48 - pre 181 meseci
Pitanje stoji .. moj ISP NAT-uje korisnike, i moj port forwarding na ruteru nije uspeo.. da li postoji neki nacin da otvorim sebi port ili moram da ih zovek i kukam?
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Kako da otvorim port ako sam iza ISP-ovog NAT-a?16.04.2009. u 20:13 - pre 181 meseci
Zoveš i kukaš, mada kukanje retko kad uspeva, ali probaj.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.adsl-4.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako da otvorim port ako sam iza ISP-ovog NAT-a?16.04.2009. u 23:42 - pre 181 meseci
po tvojoj adresi vidim da si na Maksnet-u, sigurno si na paketu koji je iza nata.

Imas flat midi pa ti nece biti iza nata
 
Odgovor na temu

zexoni70
Beograd

Član broj: 82968
Poruke: 374



+4 Profil

icon Re: Kako da otvorim port ako sam iza ISP-ovog NAT-a?17.04.2009. u 06:14 - pre 181 meseci
A kako ja da provalim da li sam iza NATA?Cini mi se da mi je ortak nesto rekao o tome da je i kod mene tako,ali nemam pojma davno je bilo!Aj recite kako da vidim da li je i moj paket iza NATA?Pozzz!

[Ovu poruku je menjao zexoni70 dana 17.04.2009. u 09:25 GMT+1]
TRUST NO ONE,THE TRUTH IS OUT THERE!
 
Odgovor na temu

dvnityCker
Srdjan Bajic
Sombor / BG

Član broj: 9795
Poruke: 129
91.148.73.*

ICQ: 175970631
Sajt: www.soinfo.org


Profil

icon Re: Kako da otvorim port ako sam iza ISP-ovog NAT-a?17.04.2009. u 11:32 - pre 181 meseci
flat midi ima znacajno manji downstream :)
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako da otvorim port ako sam iza ISP-ovog NAT-a?17.04.2009. u 12:27 - pre 181 meseci
Citat:
dvnityCker: flat midi ima znacajno manji downstream :)


E sad ne mozes da imas i jare i pare.

Citat:
zexoni70: A kako ja da provalim da li sam iza NATA?Cini mi se da mi je ortak nesto rekao o tome da je i kod mene tako,ali nemam pojma davno je bilo!Aj recite kako da vidim da li je i moj paket iza NATA?Pozzz!

[Ovu poruku je menjao zexoni70 dana 17.04.2009. u 09:25 GMT+1]


Nazovi svog provajdera i pitaj ga koji paket imas i da li si iza nata jer ti ne prolaze portovi. Ako kazu da si iza nata ili da imas javnu adresu pitaj ga koji paket ima dinamicku ip adresu i taj i uzmi.

Sve ostalo ti pise na sajtu tvog provajdera
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da otvorim port ako sam iza ISP-ovog NAT-a?18.04.2009. u 18:56 - pre 181 meseci
Ako ti provajder kaže da imaš javnu adresu, ništa ne diraj, to je dovoljno. Dinamička ne znači baš ništa i nemoj da je tražiš.
 
Odgovor na temu

dvnityCker
Srdjan Bajic
Sombor / BG

Član broj: 9795
Poruke: 129
91.148.73.*

ICQ: 175970631
Sajt: www.soinfo.org


Profil

icon Re: Kako da otvorim port ako sam iza ISP-ovog NAT-a?20.04.2009. u 14:59 - pre 181 meseci
uf, jako jare, 2.5mbps :)

nije javna adresa, nazvacu ih sutra da kukam..
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da otvorim port ako sam iza ISP-ovog NAT-a?20.04.2009. u 15:16 - pre 181 meseci
Zašto bi kukao? Tvoj paket je iza nata, ako hoćeš da imaš javnu adresu, onda moraš da prihvatiš neki sa drugim brzinama ... već su ti pomenuti jare i pare. Nemoj ni da razmišljaš da će da ti daju javnu adresu uz taj paket za te pare.
 
Odgovor na temu

trooperpn
Nije bitno
Konobar
Novi Sad

Član broj: 207082
Poruke: 30
91.150.122.*



Profil

icon Re: Kako da otvorim port ako sam iza ISP-ovog NAT-a?17.11.2009. u 00:35 - pre 174 meseci
Pozdrav...
Imam jedan problem i to bas veliki... Nisam bas nesto EXTRA DOBAR za konekcije i portove, pa tako da i ne znam kako da otvorim portove. Sta treba da radim posto imam huawai HG520s i treba mi da otvorim portove za torent a i za igricu Frozen thron. Cak sta vise. Za frozen treba i neka dodatna podesavanja... A dok sam koristio SBB ovih problema nisam imao ;(
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da otvorim port ako sam iza ISP-ovog NAT-a?17.11.2009. u 09:17 - pre 174 meseci
Za početak koristi pretragu, posebno traži port forward a direktna rešenja imaš na http://www.portforward.com/eng...G520s/EchoLife-HG520sindex.htm. Tamo je sve lepo i detaljno objašnjeno.
 
Odgovor na temu

trooperpn
Nije bitno
Konobar
Novi Sad

Član broj: 207082
Poruke: 30
91.150.122.*



Profil

icon Re: Kako da otvorim port ako sam iza ISP-ovog NAT-a?18.11.2009. u 00:27 - pre 174 meseci
A dzabe... Imap se nisam snasao. Iskljucio sam firwall i uradio sve kako je napisano za warcraft 3 i proverio u igrici koji su portovi, koju aplikaciju da izaberem? Ja upisem 6112 i krajnji 6119 a da i ne govorim kako da postavim za bitTorrent. tamo je port 38208... Sve to upisem, ali kada idem da proverim da li radi, onda dobijem odgovor da ne radi. Neke portove sam pustio sasvim slucajno. neki 21, ali ne znam za sta je, a i ne treba mi... Da li moze dalje pomoc?
 
Odgovor na temu

trooperpn
Nije bitno
Konobar
Novi Sad

Član broj: 207082
Poruke: 30
91.150.122.*



Profil

icon Re: Kako da otvorim port ako sam iza ISP-ovog NAT-a?18.11.2009. u 09:34 - pre 174 meseci
Kada idem opcia APLICATIONS tamo sada imam listu sta mogu da izaberem i ja sam pokusao sve kombinacije, ali kada upisem portove za war craft ili za torrent (za torent sam procitao iz programa koji mi prot treba), nece da radi. Pokusavao sam i da u listi prosto upisem samo BitTrrent, ali i to nije upalilo. Onda sam upisivao IP adresu kojom ulazim u konfigurator, a upisivao sam i moju lokalnu IP adresu i opet nista... Znaci ja ne znam sta jos da pokusam. Firewal sam iskljucio...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da otvorim port ako sam iza ISP-ovog NAT-a?18.11.2009. u 10:26 - pre 174 meseci
Da proverim, ti si na Telekom ADSL-u ili si ipak iza ISP-ovog NAT-a kako piše u nazivu teme?
 
Odgovor na temu

trooperpn
Nije bitno
Konobar
Novi Sad

Član broj: 207082
Poruke: 30
77.46.185.*



Profil

icon Re: Kako da otvorim port ako sam iza ISP-ovog NAT-a?19.11.2009. u 00:00 - pre 174 meseci
Ja koristim telekom zato sto je to jedini kablovski internet u Paracinu. Modem hg 520s huawei Danas kada sam pokusavao da podesim portove, napravio sam gresku i dobi zabranu da podesavam modem, pa kada sam ih zvao, a oni me pitali sto sam pokusavao da otvorim, ja sam rekao zbog WAR CRAFT 3 i zbog TORRENTA, a onaj kad viknu... A ZASTO OTVARATE TORENT? DA LI ZNATE DA JE TO ZABRANJENO? kaze da mogu da dobijem mail zbog skidanja nelegalnih podataka... A ako si upucen, sta i ako dobijem taj mail? I voleo bih vec jednom da otvorim te portove. vec nedelju dana se mucim...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da otvorim port ako sam iza ISP-ovog NAT-a?19.11.2009. u 17:18 - pre 174 meseci
Ništa ja ovde ne razumem. Telekom nije kablovski nego ADSL provajder a pomenuti modem je ADSL modem/ruter. Ne znam kakvu grešku možeš da napraviš pa da ti bude zabranjeno podešavanje modema (i ko to može da zabrani?). Torenti ne mogu da budu zabranjeni, jedino mogu da posluže da se korisnik uplaši i odustane. Jednostavno, kaži da skidaš neki Linux i imaš torent linkove pa traži da ti napismeno objasni ko je to zabranio.

Otvaranje portova je jednostavno, samo pratiš proceduru sa portforward sajta i ne možeš da pogrešiš. Ništa ne smeš da preskočiš, ako ti nešto nije jasno ... evo, recimo za uTorrent, pitaj pa da dalje rešavamo. Usput pročitaj temu http://www.elitesecurity.org/t...HUAWEI-HG-port-forwarding-kako pa će valjda da bude jasnije. Pogledaj i slične teme, nemoj da očekuješ da sad neko pretražuje forum da bi tebi našao odgovor.
 
Odgovor na temu

trooperpn
Nije bitno
Konobar
Novi Sad

Član broj: 207082
Poruke: 30
79.101.136.*



Profil

icon Re: Kako da otvorim port ako sam iza ISP-ovog NAT-a?19.11.2009. u 23:34 - pre 174 meseci
Ovako. Sada cu sve iz pocetka....
Posto nisam znao kako da otvorim portove pozvao sam telekom da mi oni otvore, ali oni su rekli kako to ne radi vec su mi poslali mailom sifru i umesto telekom pisem admin. ja sam to ukucao i tamo mi je otvorilo puno opcija, ali nista o tome nisam znao. Otisao sam na portforward i skroz sam ze isgubio u onim podatcima, i onda sam odlucio da se na ovom sajtu obratim za pomoc posto sam i ranije dobijao oko nekih stvari. Onda si mi poslao link sa portforward informacijama, znaci sve za mene. Po upustvima ja sam prvo ovako:
RULE INDEX stavio sam broj 1
APLICATION tamo treba da se izabere nesto, a ja sam pokusava i kada izaberem nesto, a i kada ne izaberem nikakvu opciju nego prosto napisem WAR CRAFT lll
START PORT NUMBER za war je 6112
END PORT NUMBER za war je 6119
LOCAL IP ADRESS pisao sam i samo 192.168.1.1 a pokusava sam i sa nekom IP adresom koju sam nasao u status.
START PORT LOCAL za war je opet 6112
END PORT LOCAL za war je 6119
E, sada da li je tu nesto pogresno, ja zaista ne znam. Ali sam skinuo sa portforward program koji treba da proveri da li sve radi, i ono ne radi. Znaci nista. Pokazuje mi da nema povratnih informacija sto znaci kako ne radi... A sto se tice zabrane. Nije bila zabrana, vec sam ga ja nekako blokirao, a onda mi je ovaj rekao da resetujem modem pa je onda sve bilo OK. Moguce da se samo zbunio ili sta vec...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da otvorim port ako sam iza ISP-ovog NAT-a?20.11.2009. u 07:12 - pre 174 meseci
Naravno da Telekom to neće da otvara tj da bi to uradili moraju da pristupe tvom ruteru a ne bi bilo baš pametno da dozvoliš da mu se tek tako pristupa od spolja. Mada to sigurno ne bi trebalo da bude njihov posao.
Koliko vidim, tu nema ništa komplikovano, portove znaš, ostaje samo da upišeš IP adresu kompa na koji to forvarduješ. Ako se dobro sećam, Telekom je u uputstvu pisao da se komp postavi na 192.168.1.3 ali ćeš već lako da proveriš koju adresu ima komp. Usput isključi UPnP i na ruteru i u programu za koji forvarduješ.
 
Odgovor na temu

trooperpn
Nije bitno
Konobar
Novi Sad

Član broj: 207082
Poruke: 30
79.101.233.*



Profil

icon Re: Kako da otvorim port ako sam iza ISP-ovog NAT-a?20.11.2009. u 09:30 - pre 174 meseci
Ma nece nikako da radi... Znaci nije bas da toliko ne mogu da ukapiram, ali stvarno sam sada pokusao i sa IP sa 3-om na kraju i opet nece.
Znaci sta treba da upisem tamo gde je APPLICATION?
Tamo ima na primer opcija CUSeeMe Gde portovi pocinju sa 7648 i zavrsavaju se istim tim brojem. I kada odem da proverim preko programna PORT FORWARD, objavi mi da port ne radi....
Znaci je ne znam kakav je problem. Ja sam iskljucio firwall. I ajd ako nije problem da mi kazes sta je UPnP???
Uzput u opciji APPLICATION ima da se izabere nekoliko opcija... FTP, SSH, TELNET, SMTP, HTTP_server, POP3, HTTPS, T.120, H.323, PPTP, pcAnywhere, VNC, CUSeeMe.
Znaci od tih opcija ne znam sta da otvorim ili mozda u APPLICATION treba da upisem nesto drugo?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da otvorim port ako sam iza ISP-ovog NAT-a?20.11.2009. u 10:18 - pre 174 meseci
Nemoj da pokušavaš sa proizvoljnom adresom nego upiši onu koja jeste na tom kompu i nijednu drugu. U Application upiši šta hoćeš, verovatno postoje neke već spremljene kombinacije i ako nema ono što hoćeš, napravi novu i daj joj neko ime da bi kasnije mogao da se snađeš sa tim.
Ne znam za igrice ali ajde da probaš da forvarduješ uTorrent, to se bar lako proverava direkt u programu. Pogledaj koji je port podešen pa njega forvarduj na tačnu lokalnu IP adresu, usput negde u opcijama rutera nađi i isključi UPnP (nemoj da razmišljaš o tome šta je) a takođe ga isključi i u uTorrentu. Ako posle toga port i dalje nije otvoren, onda neki firewall ili tako nešto blokira.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Kako da otvorim port ako sam iza ISP-ovog NAT-a?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10895 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.