Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da izdvojim peto slovo iz stringa (ako mi kažete, obećavam da ću u buduće bolje nazivati teme)

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: kako da izdvojim peto slovo iz stringa (ako mi kažete, obećavam da ću u buduće bolje nazivati teme)

[ Pregleda: 3804 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EsCaPone

Član broj: 17222
Poruke: 4
*.cg.yu



Profil

icon kako da izdvojim peto slovo iz stringa (ako mi kažete, obećavam da ću u buduće bolje nazivati teme)03.12.2003. u 20:02 - pre 247 meseci
Kako iz nekog String-a izdvojiti neko slovo (koje ja kazem - tj broj koji ja kazem.)

Znaci iz rijeci "Elitesecurity" ja mu zadam da mi kaze koje je peto slovo i on mi kao result da slovo "e"

Kako rijesiti ovaj (da ne kazem) problem.




[Ovu poruku je menjao -zombie- dana 03.12.2003. u 22:22 GMT]
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Character......03.12.2003. u 20:18 - pre 247 meseci
Recimo da ti je promenljiva A : String. Samo ukucas A[brojslova] i dobices to sto trazis. Npr :
Code:

var
 A  : String;
 ch : Char;
begin
 A := 'EliteSecurity.org';
 ch := A[1] + E[6]; // ch := 'ES'
end;
 
Odgovor na temu

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.37.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: kako da izdvojim peto slovo iz stringa (ako mi kažete, obećavam da ću u buduće bolje nazivati teme)03.12.2003. u 23:14 - pre 247 meseci
Naravno osiguraj se da karakter koji citas pod odredjenim rednim brojem stvarno postoji:

Code:

...
if Length(A) > 5 then ch := A[5];
...
 
Odgovor na temu

Zekica
Filip Milivojević
Pirot, Niš

Član broj: 2856
Poruke: 309
*.verat.net

Jabber: zekica@elitesecurity.org
Sajt: www.pirotcity.com


+10 Profil

icon Re: Character......04.12.2003. u 08:58 - pre 247 meseci
Citat:
Marko Paunovic:
Recimo da ti je promenljiva A : String. Samo ukucas A[brojslova] i dobices to sto trazis. Npr :
Code:

var
 A  : String;
 ch : Char;
begin
 A := 'EliteSecurity.org';
 ch := A[1] + E[6]; // ch := 'ES'
end;


Primetio sam jednu grešku u tvom kodu, koja nema veze sa problemom, ali samo da ne zbunjuje, znači umesto ch: Char; treba da stoji ch: String;, jer char ne moze da sadrži 2 karaktera već samo jedan...
Sad ja znam zašto sam vam ovo ispričao, ovo će sigurno nekome koristiti....
 
Odgovor na temu

EsCaPone

Član broj: 17222
Poruke: 4
*.cg.yu



Profil

icon Re: kako da izdvojim peto slovo iz stringa (ako mi kažete, obećavam da ću u buduće bolje nazivati teme)04.12.2003. u 14:08 - pre 247 meseci
Snashao sam se :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: kako da izdvojim peto slovo iz stringa (ako mi kažete, obećavam da ću u buduće bolje nazivati teme)

[ Pregleda: 3804 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.