Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

savet za konfiguraciju do 250€ bez monitora

[es] :: PC Konfiguracije :: savet za konfiguraciju do 250€ bez monitora

[ Pregleda: 2553 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wukiw
student
Beograd

Član broj: 217931
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon savet za konfiguraciju do 250€ bez monitora02.04.2009. u 18:43 - pre 182 meseci
... ovako... treba mi savet za konfiguraciju do 250€ bez monitora...

...procesor, plocha, RAM, grafichka, hard ( 500GB ) i DVD rezach....

...hvala...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3778 Profil

icon Re: savet za konfiguraciju do 250€ bez monitora02.04.2009. u 19:17 - pre 182 meseci
Za sta bi sluzio taj racunar?
 
Odgovor na temu

wukiw
student
Beograd

Član broj: 217931
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: savet za konfiguraciju do 250€ bez monitora02.04.2009. u 20:16 - pre 182 meseci
... klasichan kucni rahcunar... igram uglavnom strategije i to ne previshe zahtevne... trenutno King's Bounty the Legend :)
... ali recimo da ne treba da bude neshto nabudzen ( ..ukoliko se to moze reci za ovu cifru :) ..) shto se grafike tiche...
... da moze da tera vistu, vuze, narezuje diskove u isto vreme, kopira, filmovi i tako to...
... nemam ni ja pojma... valjda sam ti pomogao sa ovim objashnjenjem... :))))
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3778 Profil

icon Re: savet za konfiguraciju do 250€ bez monitora03.04.2009. u 15:01 - pre 182 meseci
U toj cenovnoj klasi niko ne moze da izmisli toplu vodu. Pogledaj ponude domacih firmi u toj cenovnoj klasi. Mozda je bolje da za pocetak uzmes neku plocu sa integrisanom grafikom pa posle da dokupis posebnu. Naravno za 250 evra mozes da kupis 2GB Kingston KVR DDR2-800 RAM-a i hard od 320GB (Hitachi Deskstar, Seagate Barracuda 7200.10 ili WD3200AAKS) i tako nadogradis malo u odnosu na kompletnu konfiguraciju predlozenu u ovoj temi. Optika je u zadnje vreme otisla gore tako daj tesko naci je ispod 20 i kusur evra itd. Nisam video da si pomenuo da ti treba kuciste i napajanje. Pogledaj za pocetak temu koju sam linkovao kao primer. Takodje ne ocekuj neki posebni multitasking sa takvom mashinom niti da ce Vista leteti. Povecaj budzet za bar 100 evra pa se moze nesto malo bolje sklepati sa posebnom PCI-E grafikom.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 03.04.2009. u 16:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.144.*



+12 Profil

icon Re: savet za konfiguraciju do 250€ bez monitora03.04.2009. u 20:38 - pre 182 meseci
^ Možda bi ovde trebalo izlistati preporuke za matične sa integrisanom grafikom, koje ostavljaju mesta za kasniju ugradnju neke bolje grafičke kartice.
Mislim da postoje danas ploče na kojima je moguće dodeliti deo sistemske memorije integrisanoj grafici čak i do 1,8GB što je zanimljiva opcija obzirom na jeftinu DDR2 memoriju...
Primer:
Ukupno 4GB = 1GB za VGA + 3GB System RAM (za 32-bit OS)

Tema bi bila interesantna većem broju ljudi u ovim "kriznim vremenima", kao početna ideja za upgrade kućnih računara, kojima je "istekao rok trajanja"... posebno onih sa AGP grafikom.

???


"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

megapyxeltoda

Član broj: 88956
Poruke: 255
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: savet za konfiguraciju do 250€ bez monitora05.04.2009. u 14:55 - pre 182 meseci
sve to jeste ai kad se uzme u obzir da jeftina grafika koshta 40tak evra nova(3650) ili polovna 7600/8600 gt i manje a mnogo rasterecuje mashinu..?pricam iz iskustva jer dugar je sito imao mashinu sa inetgrisanom grafikom,pa je tretirao kao gaming mashinu paje MB cviknula za 1,5 god...
Dakle MBD-60-70 evra,2 Gb RAMa-20 evrai manje,grafika50-70,moze i polovna,CPU 50tak(5000+),napajanje+kucihte neko brendirano tj realnih bar 450 w ,HDD i optika koliko Ti ostane para...i sve to se uklapa u cifru od ~ 350-300 evra
A ako bash hoce integrisanu grafu,ima DFi kao i J&W dobre ploce u toij varijanti cini mi se npr
http://www.itsvet.com/proizvod...am2+/comp_comp_mboard/551/1023
Znaci treba Ti dobra i stabilna maticna i dobro napajanje i bar 2 GB RAMa koji je na srecu bruka jeftin,a HDD se lako nadogradi kasnije iako je sad najisplativije uzimati sto vece...I grafika,svaka ce lakse dati svoj maximum sa dobrim gornjim hardverom.jaka grafa+slaba ploca ili CPU, napajanje to je klasicna greska koju treba izbegavati.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.86.*



+12 Profil

icon Re: savet za konfiguraciju do 250€ bez monitora05.04.2009. u 17:52 - pre 182 meseci
Zasto svaka prica o konfiguraciji (saveti za graficku) uvek pocinje pricom o igricama?
Cinjenica jeste da je igracka populacija brojna, ali mislim da su jos uvek u vecini korisnici koji racunar koriste za internet i multimediju a da im igranje najnovijih igrica nije opsesija.
Moj predlog je bio zasnovan na sledecem primeru iz prakse (vrlo cesto pitanje kupaca u prodavnici u kojoj radim):
"Imam racunar sa Intel Celeron / DDR(1) RAM / AGP 8x grafika / SATA HDD / DVD-RW... sve u solidnom kucistu sa pristojnim napajanjem.
Zeleo bih da uradim upgrade maticne ploce koja podrzava Core 2 Duo / DDR2 / PCIE, a da zadrzim ostatak hardvera jer mi je budzet ogranicen.
Preporucite mi solidnu plocu sa integrisanom grafikom (u koju cu moci kasnije, ako budem zeleo da ugradim PCIE karticu), Core 2 Duo srednje klase i 2GB DDR2 RAM-a, jer u ovom trenutku mi raspolozivi budzet otprilike toliko dozvoljava..."

"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

megapyxeltoda

Član broj: 88956
Poruke: 255
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: savet za konfiguraciju do 250€ bez monitora05.04.2009. u 20:06 - pre 182 meseci
Problem je u tome sto se solidne ploce sa integrisanom grafikom retko mogu naci,a pogotovo ne u sklopljenim konfiguracijam od ~15 000 din,jer osecam da zadnja poruka o tome govori,i pogotovo u radnjama koje prodaju iskljucivo gotove konfiguracije.Problem je shto cove rece-da moze da reze,kopira filmove,gled film u isto vreme,da koristi Vistu(koja u startu vuche ~800 Mb RAMa!) i shto su napajanja u tim mashinama ugalvnom krsh krsheva, a ljudi kupe pa se prohtevi povecaju pa pocnu da"gaze" mashinu...Za filmove,muziku,internet,office-OK,ali za ISHTA ozbiljnije-tu pricu mozete da zaboravite.Licno sam imao priliku da vidim kako radi i koliko traje tako neka mashina-ne jednu-zali boze ulozenog novca!>u ovom sluaju pogotovo shto chovek ima da zidvoji sumu koja je dovoljna za pristojnu varijantu-svaki deo pazljivo odabran,kupit ii manje hardvera ali kvalitetnijeg,je bolje investiranje nego uzimanje krsha kome je radni vek par godina...!
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: savet za konfiguraciju do 250€ bez monitora

[ Pregleda: 2553 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.