Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi u wlanu!!!

[es] :: Windows mreže :: Problemi u wlanu!!!

[ Pregleda: 2314 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Konstantin91
Konstantin Petrovic
Mladenovac

Član broj: 57918
Poruke: 168
91.148.72.*



+34 Profil

icon Problemi u wlanu!!!29.03.2009. u 18:13 - pre 183 meseci
E ovako ja i jos 2 komsije smo povezani preko jednog acces pointa.Njih dvoje se povezuju utp kablom a ja bezicnim putem posto sam na nekih 150m.Ja se povezujem na yagi antenu koja je zakacena na ap.Ta ista antena na koju se ja povezujem je usmerena ka mikrotiku sa kojeg mi dobijamo net.Problem je u zamrzavanju mog kompjutera,I dok nismo bili povezani sa mikrotikom moj komp je umeo da se zamrzne kad bih ja npr kopirao prison break sa njegovog kompa.Znaci problem sam izolovao na nasu mrezu sa ap-om ali ne znam sta dalje.Koristim tp link 551g wireless karticu.Reinstalirao sam xp jer sam mislio da je prso registry...Jos jedan podatak koji mozda pomaze je da u log fijlu na mikrotiku pise da se meni net stalno restartuje,odnosno ja se stalno povezujem na ap i gubim konekciju.Neznam sta bi moglo biti ali moram resiti ovaj problem.
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.tel.net.ba.



+12 Profil

icon Re: Problemi u wlanu!!!29.03.2009. u 19:00 - pre 183 meseci
ili ti je losa antena, a samim tim i signal, odnosno njegov kvalitet, ili ti kartice nije bas ok. Ja bi poceo sa novom karticom lakse je... iz licnog iskustva TP link i Ovis Link, je nesto najgore sa cim sam radio... a nakon toga dolazi d link.

Jesi pokusao da skines zadnje drajvere za tu karticu?
Bojan
 
Odgovor na temu

Konstantin91
Konstantin Petrovic
Mladenovac

Član broj: 57918
Poruke: 168
91.148.72.*



+34 Profil

icon Re: Problemi u wlanu!!!29.03.2009. u 19:50 - pre 183 meseci
Signal je -48dB (excellent u windows-u)...inace kartica radi savrseno u drugom racunaru na istoj anteni (tj samo drugi racunar sa tom karticom kod mene u sobi)...Da li je moguce da dolazi do konflikta izmedju PCI kartica ili graficke i sl...????
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Problemi u wlanu!!!

[ Pregleda: 2314 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.