Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lista STRANIH web hosting provajdera

[es] :: Hosting :: Lista STRANIH web hosting provajdera
(TOP topic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 123008 | Odgovora: 222 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tjelka
zvonko staklic
Hollywood

Član broj: 7185
Poruke: 109
*.dsl.iskon.hr.

Sajt: www.modul-c.com


Profil

icon Re: Lista STRANIH web hosting provajdera21.11.2006. u 14:15 - pre 210 meseci
Pozdrav!

Ako nije veliko skretanje sa teme može li par komentara za sljedeće postavke.

Tražim hosting providera u EU ili USA, isto ne znam što je bolje.

Mi smo mala tvrtka od otprilike sada 20 hostova klijenata koje bismo mogli odnjeti sa sobom. Trenutačno su klijenti naviknuti na cca 80 € godišnje njih 15 estak i 150€ ostatak. Windows uglavnom, ali ima 60 % koji koriste puno prostora na disku jer rade sa dokumentima a 40% je ssl, web shop itd. Potrebna nam je mssql baza koja se može administrirati putem Enterprise Managera.

Problem je u tome što je dosadašnji provider pokvario se do bola i svako malo ne rade asp, asp.net (2.0) aplikacije. Stalno im puca driver za access bazu (to oni kažu), a opet stalno restartaju servere svako malo usred radnog dana.

Ima li netko sa sličnim obimom i sličnim potrebama pa da kaže svoja iskustva, od svog odabira hostinga u inozemstvu.

Malo sam sortirao upit, pa ako ne odgovara temi ignorirajte, ili neka netko kaže da je tako pa ću obrisati post.

Hvala najljepša!
Hvala najljepša!
 
Odgovor na temu

dejan_su
Dejan Balazevic
Subotica

Član broj: 9453
Poruke: 483
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 337366387


Profil

icon Re: Lista STRANIH web hosting provajdera02.12.2006. u 14:51 - pre 210 meseci
vidim da je neko spominjao www.bluehost.com
kakvi su oni? da li ih je neko koristio pa da cujem iskustva iz prve ruke?
 
Odgovor na temu

WM.ajkl
Tamo gde je PC

Član broj: 108852
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.shumers.net


Profil

icon Re: Lista STRANIH web hosting provajdera22.01.2007. u 20:27 - pre 208 meseci
Sto se tice stranih hostova, kako se oni placaju, nalogom ili ... ?
 
Odgovor na temu

1r0nM4n
Nenad Vasić
Web Developer
Beograd

Član broj: 55970
Poruke: 441
212.200.24.*

ICQ: 303614173
Sajt: www.nenadvasic.com


+1 Profil

icon Re: Lista STRANIH web hosting provajdera22.01.2007. u 21:33 - pre 208 meseci
Uglavnom preko platnih kartica ili preko PayPal-a.
Neki nude opcije plaćanja preko računa (wire) ili putem Western Union-a (ali iz Srbije ne može da se šalje novac, tako da to i ne pogoduje previše)...

p0z
 
Odgovor na temu

Djoks
Djordje Najdanovic
Software Developer
Azalea Maritime

Član broj: 1630
Poruke: 268
*.crnagora.net.

Sajt: www.azalea-maritime.com


Profil

icon Re: Lista STRANIH web hosting provajdera29.01.2007. u 00:35 - pre 208 meseci
Citat:
tjelka: Pozdrav!

Potrebna nam je mssql baza koja se može administrirati putem Enterprise Managera.

Problem je u tome što je dosadašnji provider pokvario se do bola i svako malo ne rade asp, asp.net (2.0) aplikacije. Stalno im puca driver za access bazu (to oni kažu), a opet stalno restartaju servere svako malo usred radnog dana.

Ima li netko sa sličnim obimom i sličnim potrebama pa da kaže svoja iskustva, od svog odabira hostinga u inozemstvu.

Malo sam sortirao upit, pa ako ne odgovara temi ignorirajte, ili neka netko kaže da je tako pa ću obrisati post.

Hvala najljepša!


Nakon mnogo lutanja (T-Com, Duga, eHost, Uniwebhosting, Loopia, GoDaddy ...) konacno sam nasao host koji u savrsenosti ispunjava zahtjeve (a i meni je u zadnje vrijeme neophodan Windows). Dakle:

- Windows 2003, MS SQL Server 2005 (konekcija remotely savrseno radi), ASP.NET 1.1 / 2.0, PHP 5+, Perl, Python, MySQL 5+ (takodje remotely konekcija), PLESK kontrol panel (sjajan), quad Xeon procesori, oc12 linkovi 28Gbps u najkvalitetnijem datacentru na svijetu, tehnicka podrska chat-om, e-mailom, telefonom 24/7, 30 dana money back guarantee itd. itd. - www.winwebhosting.com

Krase ih i te sitne (ali bitne) pogodnosti: redovno azuriranje AJAX biblioteka za ASP.NET u GAC, mogucnost registrovanja svojih DLL-ova u IIS itd. itd.

Mislim da bi svako bio zadovoljan. Osim toga, tu su i sjajni Linux hosting paketi...

Mnogo bolje i kvalitetnije od Godaddy sa kojim sam jade i nevolju vidio...
 
Odgovor na temu

halabit
Aleksandar
Beograd

Član broj: 131585
Poruke: 6
91.150.97.*

ICQ: 292583716
Sajt: www.ajwot.com


Profil

icon Re: Lista STRANIH web hosting provajdera31.01.2007. u 18:09 - pre 208 meseci
Klan u kom sam ja administrator servera koristi usluge Bluehost-a i veoma smo zadovoljni , nije bilo , do sada , nikakvih problema niti sa serverom niti sa MySQL bazama .


Procitao sam ovu temu na brzinu , pa nisam video sve procitao , ali niko nije pomenuo da su 90% ovih hostinga koji su pomenuti , takozvani overselling hosting ( tu spada i gore pomenuti BlueHost ).

Znaci ako hocete ozbiljan hosting , bez jedno 16-20$ mesecno dobijate oko 5GB , MySQL baze ... dok kod oversellinga oni vam navodno daju po 200,400GB a dobijete mozda 4-5GB max , posle toga server pocinje da koci , imate razne probleme sa administratorima ...


Evo su po meni TOP 10 hostinga za male pare ( jesu overselling ali za te pare vrede )

http://www.hostmonster.com/
http://www.ixwebhosting.com/index.php/v2/pages.dspmain
http://dot5hosting.com/
http://www.bluehost.com/
http://www.inmotionhosting.com/index.htm
http://startlogic.com/
http://www.midphase.com/
http://www.lunarpages.com/index.php
http://www.anhosting.com/
http://www.hostgator.com/


Evo i jedan mali tekst o overselling hostingu , nadam se da ne spamujem :)


OversellerHosting - The best offers for the best price!



All packages include:




* 20 GB web space!
* 800 GB traffic!
* Free unlimited e-mail account!
* Free 10,000 subdomains!
* Free control panel!
* Free 1,000 MySQL Databases!
* 99.999% Uptime guarantee!
* 30-day money back guarantee! No questions!


What a great offer isn't it?
Unfortunalety, no. It isn't. This is a total lie.

How can you say it a lie? Smile
Simply because - it is. You can't get that much of resources for such a small fee.

But they say they are giving it!
They say, because they want you to believe it. This is a simple case for overselling, and these type of hosting companies are called oversellers. They promise more than they will give you.

Oversellers? What are they?
Oversellers are the hosting companies that offer you huge amount of hosting resources for too small fees. Here are some examples:

"10 GB space, 400 GB traffic for just 4.95$/mo! We are insane!"
"20 Gb space, 900 GB quality bandwidth, only 5.95 USD per month! No setup fees!"
"30,000 MB space, 1 TB bandwith for 4.25$/mo ! More than you'll ever need!"

Do you believe these? If so, please keep reading to the end of this text.

Oversellers offer such great deals for a fee of a cup of tea. If hosting was so cheap, why would there be that great companies on the market? Why would be so many companies? Would you work into a market that is so cheap?

If they are not true, why do they offer these?
Because a newbie internet user will believe them. An internet newbie is someone who:
- doesn't know much about hosting market
- has a limited budget, that is less than 10$ per month.
- has a small website that doesn't require much resources. Usually 200 MB space and 5 GB bandwidth is more than enough.
- is willing to get as much resources as possible.

You are a very good customer for an overseller host! You have a small website, and a small fee to pay. You search the internet, and find one of these great offers! Even if you need less than 1% of the resources, you are amazed by the great offer!

You sign up for an account. You pay for a cup of tea, and use very small resources. Yet still you believe you have great resources to be used when needed. But you actually never need them.

What you don't know is, the company also doesn't give you that much resources. They give you 1Gb space, 10 Gb traffic for 3.95$/mo. But you think you've paid for 20 Gb space, 800 GB bandwidth!

They get more customers by telling a lie, so they make money by these little but many websites.

What if I use close to my limits? Does the company lose money?
No, the company doesn't lose money when you use more than 1 GB space and 10 GB bandwidth. Because you can NEVER use that much.

Once your website uses more than the "hidden" tiny space and bandwidth limit, you get a sudden e-mail from your hosting company!

"Dear customer,
Your account's activities are on the limit of preventing other customers' websites work properly. Your website loads our servers beyond the reasonable level. Please look for ways for decreasing the load of your website, or we will have no choice but temporarily suspend your account."

And if your website keeps using more than the limit, your account gets suspended or even closed!

Do they have the right to close my website?
Yes! They have! You accepted it! You signed their "Terms of Use" when applying for an account. Have you read it? No?

What are written in the "Terms of Use", or sometimes called "Acceptable Use Policy"? Here are some examples of what are written:

QUOTE
"The Customer should use all recourses provided by the hosting company in a
manner that does not endanger the quality of the overall server
performance. If the server performance is seriously deteriorated by
Customer's use of account resources, the Customer's account may be
immediately suspended without prior warning and right to be
re-activated."


This is written for an overseller account for 40,000 MB space:

QUOTE
"Customer's use of disk space

Customer's account disk space is limited in accordance with the customer's hosting
plan. The maximum allowed space for shared Linux Hosting is 40,000 MB.
The following disc space limitations for different file types are also
applicable:


* NO more than 5,000 MB of a Linux shared hosting account can be allocated to
music, video or other multimedia files including but not limited to
avi, mp3, mpeg, jpg, gif files.
* NO more than 5,000 MB of a Linux shared hosting account can be allocated to any
archive files, including but not limited to .rar, .zip, .tar, .gzip
files.
* NO more than 5,000 MB of a Linux shared
hosting account can be allocated to databases dumps including but not
limited to .sql files
* NO more than 5,000 MB of a
Linux shared hosting account can be allocated to disk images files
containing the complete contents and structure of a data storage medium
or device. These include but are not limited to .ISO, .NRG, .CCD, .IMG,
.SUB, BIN/.CUE
* NO more than 15,000 MB of a Linux
shared hosting account can be allocated to text files, documents,
source code and html. These include but are not limited to .txt, .doc,
.htm, .php, .pl, .c .
* NO more than 5,000 MB of a
Linux shared hosting account can be allocated to Executable files and
all other files which are the result of compiling a program. These
include but are not limited to .exe, pdf, psd.
* NO more than 5,000 MB of a Linux shared hosting account can be
allocated to the email accounts associated with this hosting account.



Failure
by the customer to use his/her disk space in compliance with the
policies above may endanger the overall server performance and may
result in a warning, suspension or possible account termination."


What do you see here? You think you pay for 40 GB, but you are no way allowed to use more than 5,000 MB! This is taken from the "Terms of Use" of SiteGround.com
(Browse to the bottom and click on the link "Terms of Use")

There are a few more examples:

QUOTE

"It is also prohibited for any
Subscriber to engage in other activity that is intended to disrupt or
interfere with, or that results in the disruption of or interference
with, the ability of others to effectively use the Services (or any
connected network, system, service or equipment) or conduct their
business over the Internet."

"This policy applies to web sites who are considered to be abusive
in service, disk space or resource consumption and where
it is evident that the "fair-use" of resources
among customers has been breached, particularly in regards
to disk space utilization. If a "Fair-Use"
breach occurs, our hosting company may have to remove files from
the subscriber's account in order to restore full serviceability
to other subscribers affected by the breach."

"The performance of Client's obligations
and use of the Services by Client, its customers and users, will not violate
any applicable laws, regulations or the rules and regulations or cause a breach
of any agreement with any third parties or unreasonably interfere with other clients' use of Services."

"If our system administration team determines that a customer's account
is utilizing an unacceptable amount of system resources, we may temporarily
deactivate the account in question".

"A maximum of 100 MB of MySQL databases are allowed."

"Servage accounts operate on shared resources. Excessive use or abuse of these shared network resources by one customer may have a negative impact on all other customers. Misuse of network resources in a manner which impairs network performance is prohibited by this policy and may result in termination of your account. You are prohibited from excessive consumption of resources, including CPU time, memory, disk space and session time. You may not use resource-intensive programs which negatively impact other customers or the performances of Servage systems or networks. ..."

"Customer agrees that bandwidth and disk usage shall not exceed the number of megabytes per month for the Services ordered by Customer on the Order Form and must be fairly distributed over the month. Customers are able to use 37 Gb daily totaling 1110 Gb in a normal 30 day month. A 28 day month provides 1036 Gb transfer and a 31 day month will allow a total of 1147 Gb transfer. Sites that consume over our daily limit on a regular basis period will be disabled and client must look into another Web hosting provider to accommodate those high bandwidth needs. Servage will monitor Customer's bandwidth and disk usage. Servage shall have the right to take corrective action if Customer's bandwidth or disk usage exceeds the Agreed Usage. Such corrective action may include the assessment of additional charges, disconnection or discontinuance of any and all Services, or termination of this Agreement, which actions may be taken is in Servage's sole and absolute discretion. If Servage takes any corrective action under this section, Customer shall not be entitled to a refund of any fees paid in advance prior to such action."


As you can see, they have the ability to suspend or close your account in case you use more than you are expected to use.


How can I understand whether a company is overselling or not?
It is simple. If it is too cheap, they are overselling.

Here are some examples that are NOT overselling, I mean they are trustable companies:

"1 GB web space, 20 Gb bandwidth for 14 $/mo"
"500 MB space, 5 GB traffic for 6.95 $/mo"
"20 GB space, 300 GB bandwidth for 49.95 $ per month."

These are more expensive than an overseller company, but at least they are not lying. They can give this much to you.

Can you give any example companies that are overselling?
Sure. Visit the websites:
- SiteGround.com
- BlueHost.com
- DreamHost.com
- ZZhosting.com
- Servage.net

They all look like normal hosts, but they are overselling.

Now visit these:
- FutureHosting.biz
- DEHE.com
- SolarVPS.com
- PowerVPS.com
- LiquidWeb.com

These ones are all much expensive than the oversellers! But then how do these companies still exist in the market? Why do people apply for an host at FutureHosting.biz, when they have an opportunity to pay less at DreamHost.com?

Because someone who knows even a little about oversellers also knows that the "expensive" ones give the actual resources, the "cheap" ones can't.


Why shouldn't I buy hosting from an overseller?
- They will never give you the resources they have promised.
- They can suspend your account for almost any reason, if you begin using more than they secretly allowed.
- They are liars. You won't like liars.
- They have many many accounts on one physical server, so your site will be poor in performance.
- Since you pay very little, you will get very little support.
- You get what you pay for.

What should I do if I see an overselling host?
You don't have much to do. Just browse to another website that is not overselling.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Lista STRANIH web hosting provajdera31.01.2007. u 18:41 - pre 208 meseci
Citat:

Znaci ako hocete ozbiljan hosting , bez jedno 16-20$ mesecno dobijate oko 5GB , MySQL baze ... dok kod oversellinga oni vam navodno daju po 200,400GB a dobijete mozda 4-5GB max , posle toga server pocinje da koci , imate razne probleme sa administratorima ...


Onda sigurno nisi cuo sa Servage koji nudi stvarno veoma puno za 6.35 eur/mo :). Ruku na srce, bilo je par gluposti sa administratorima jer ja zaista imam jedan veoma opterećen sajt na tom hostingu, a imao sam dva, pa sam jedan morao da sklonim na dedicated hosting, ali ono što mogu da garantujem je da je ono što piše na prvoj strani zaista istina, sa dodatkom da se 2100 GB/mo deli na dnevne doze od po 70 GB, i da hosting podnosi maximum 400.000 hitova dnevno, što ustvari uopšte nije mala cifra. Čak mi se čini da veličina MySQL baza ne ide u zbir raspoloživog prostora koji iznosi čak 250 GB. Stvari kao što su neograničen broj ftp naloga, poddomena, email adresa su kao dobar dan, a mislim da je moguće hostovati i 25 domena (ja imam 10-tak). Čak 1000 MySQL baza je dozvoljeno, bira se između v4 i v5, takođe se bira PHP v4 ili v5... hosting koji je zaista nakrcan pogodnostima, postoji čak i SMS izveštavanje, koje se dodatno plaća.

A sada, ako se neko odlučio da pazari najbolji hosting na planeti, zamoliću ga neka mi se obrati u priv da bih mu dao moj referal link. :) ... aj kad sam već tu i samo da kažem da za svakog novog korisnika koga dovedete, dobijate dodatni prostor na disku i što je još važnije 2 meseca dodatnog hostinga. Ja sam na taj način hosting produžio već za nekih 30 meseci... Odlična stvar.

edit: evo vidim sada u prethodnom postu da se Servage spominje kao overselling.... Ja ne bih rekao da je tako. Nemam to iskustvo. Pre bih rekao da je ovaj tekst gore napisan sa ciljem da se umanji rast Servage-a, koji je najbrže rastući hosting provajder u Evropi, po mojim saznanjima.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Lista STRANIH web hosting provajdera31.01.2007. u 19:03 - pre 208 meseci
...i još da dodam... ako vam zaista treba ozbiljna stvar (root nalog na Linuxu, 5 IP adresa), serveraxis.com je dobro rešenje... nema nešto puno transfera (200 GB/mo) i diska (20 GB), ali košta samo 30$ mesečno... Ja sam dosta razmatrao gomilu raznih dedicated i VPS varijanti i pročitao dosta stranih foruma, shvatio sam da treba bežati od Virtuozo VPS-a, a treba tražiti Xen VPS, a Serveraxis je upravo na njemu... Hteo bih samo da primetim još jednu stvar zanimljivu stvar... zamislite koliko je administracija Xen servera virtualnih mašina prostija od administracije shared hostinga tipa Servage, a košta više... Na Xenu samo podele mašinu na odgovarajući broj virtuelnih, a korisnici neka trljaju glavu sa instalacijama sistema i svega ostalog... a administrirati shared hosting je kapiram nešto sasvim sasvim drugo...

[Ovu poruku je menjao pyc dana 01.02.2007. u 07:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
212.200.176.*

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: Lista STRANIH web hosting provajdera01.02.2007. u 01:42 - pre 208 meseci
Da potvrdim ovo što je marko napisao o Servage-u. Dakle, stvarno ima ovih neograničenih stvari, lako se dodaju/sklanjaju domeni, baze itd. Što se tiče prostora, sada su dodali neki program koji pravi vaš prostor na njihovim serverima kao vaš disk na računaru. Dakle, vi možete da koristite ceo onaj prostor koji oni kažu da dobijate. I ja sam sumnjao da baze ne ulaze u ukupnu iskorištenost prostora, tako da je to sada vrlo verovatno. Inače, ja sam baš preko Marka pre nekih godinu i nešto uzeo paket :)
 
Odgovor na temu

halabit
Aleksandar
Beograd

Član broj: 131585
Poruke: 6
91.150.107.*

ICQ: 292583716
Sajt: www.ajwot.com


Profil

icon Re: Lista STRANIH web hosting provajdera01.02.2007. u 20:12 - pre 208 meseci
OK , pazi nisam hteo nikoga da prozivam , ali sam vodio diskusije sa mnogo ljudi , a i ja se bavim tim poslom ( naravno pored studiranja :) ) a i hteo sam da dam svoje misljenje.

Za Servage sam cuo , ali niti mnogo dobre stvari niti mnogo lose . Ali posto sada trazim novog hosting provajdera za novi sajt videcu da mozda kod njih da uzmem hosting.


Takodje primetio sam da nemaju LiveSupport , sto je po meni veoma vazno , cak i neki nasi fus hosting provajderi imaju LiveSuport , jeste da nije 24/7 ali barem od 9-17h svakog dana .

Poslao sam im mail , posle 38 minuta sam dobio njihov povratni mail da potvrdim mail koji sam poslao da nije spam a posle evo cetiri sata nisam dobio odgovor . Mislim da je to lose sa strane novih potencijalnih kupaca hostinga posto , ponovo ponavljam po meni , stvara dozu ne zadovoljnosta i ne poverenja.


Video sam da hosting mozete platiti i preko Bank Transfera sto bi za korisnike sa ovih prostora koji nemaju kreditnu karticu a hoce strani hosting bilo veoma povoljno , kada bi moglo da se plati iz nase zemlje ( verovatno preko deviznog racuna ) ali odgovor na to pitanje jos nisam dobio od provajdera .
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
212.200.183.*

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: Lista STRANIH web hosting provajdera01.02.2007. u 23:51 - pre 208 meseci
Pazi, nema klasični live support da ti možeš da četuješ sa administratorom, ali preko korisničkog panela možeš da ostaviš poruku na koju veoma brzo odgovaraju. Meni su odmah odgovarali i nedeljom a sada i kasno uveče (mislim da nikad nisam ni slao noću pa ne znam da li i tada rade). I što je najvažnije, rešavaju problem (barem meni do sada).
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Lista STRANIH web hosting provajdera02.02.2007. u 06:32 - pre 208 meseci
Citat:
halabit:
Video sam da hosting mozete platiti i preko Bank Transfera sto bi za korisnike sa ovih prostora koji nemaju kreditnu karticu a hoce strani hosting bilo veoma povoljno , kada bi moglo da se plati iz nase zemlje ( verovatno preko deviznog racuna ) ali odgovor na to pitanje jos nisam dobio od provajdera .


Moguce je platiti cak i preko Moneybookersa, a moram reci da je izgleda moja zelja da to uvedu urodila plodom, kako sam ih pitao za tako nesto... ubrzo je uvedeno :) .... Support se trazi preko forme na webu, a ne preko emaila... Onda nema nikakvih anti-spam verifikacija ... Inace, hosting ima mogucnost iste takve verifikacije i na nalozima...
 
Odgovor na temu

halabit
Aleksandar
Beograd

Član broj: 131585
Poruke: 6
91.150.96.*

ICQ: 292583716
Sajt: www.ajwot.com


Profil

icon Re: Lista STRANIH web hosting provajdera02.02.2007. u 14:45 - pre 208 meseci
Meni ovi jos nisu odgovorili .

Kazi mi , ako znas , da li moze da se plati preko banke . Znaci popunim zahtev za hosting , oni mi daju podatke sa kojima moram da popunim priznanicu odem u banku uplatim i to je to . Da li to moze ?
 
Odgovor na temu

Theraggan

Član broj: 51796
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Lista STRANIH web hosting provajdera03.02.2007. u 17:28 - pre 208 meseci
Moze da se plati preko banke samo je pitanje koliku ce ti proviziju uzeti... Ja sam prosle godine tako hteo neki domen da uplatim pa su mi trazili duplo vise za proviziju...
 
Odgovor na temu

tjelka
zvonko staklic
Hollywood

Član broj: 7185
Poruke: 109
*.dsl.iskon.hr.

Sajt: www.modul-c.com


Profil

icon Re: Lista STRANIH web hosting provajdera03.02.2007. u 21:11 - pre 208 meseci
Ima ovdje vrlo dobrih informacija, hvala na dobrim postovima! Informacija za bank transfer, naravno najbolje se raspitati u banci, ali: ako je obrt ili tvrtka (tako je u Hrvatskoj) onda plaćanje ide na swift račun, obavezno ga tražiti jer ga svi koji internecionalno posluju imaju, a ako je privatna osoba, može isto na swift ali potrebno je raspitati se kod banke da li prihvaća takve uplate, a vjerojatno sve banke danas posluju normalno. Kod plaćanja na swift kao privatna osoba jednostavno platiti na račun i bok. Ionako troškove nećete prikazivati u tvrtku ili obrt a dobavljaću je svejedno, jer on dobiva lovu i prikazuje kao promet. Glavna stvar je u ovoj pretpostavki da je swift račun poslovni račun za devize i provizija je simbolična.
Hvala najljepša!
 
Odgovor na temu

Zokii1983

Član broj: 47257
Poruke: 58
*.cpe.mountaincable.net.



Profil

icon Re: Lista STRANIH web hosting provajdera10.02.2007. u 01:50 - pre 208 meseci
da se nadovezem na temu..

jedno iskustvo od ranije sa canaca.ca


kod njih smo zapoceli sajt.. nakon 2 mjeseca suspendovali su nam nalog...
sad znam da je opravdano .. posto za torrente definitivno treba dedicated

ali nacin na koji su uradili je bio katastrofalan.. poslali su email koji odprilike u 2 recenice kaze da
sajt preopterecuje njihov server i da je nalog suspendovan...
nisu nam dali vremena ni backup sajta da napravimo .. jednostavno ocistili database pobrisali sve sa sajta

ok.. donekle razumjem.. imaju svoja pravila bla bla

platili smo hosting na 3 mjeseca ....kao sto sam vec napisao, nakon 2 mjeseca su nas ONI suspendovali ali kada je isteklo 3 mjeseca sa vize su opet skinuli pare za jos 3 mjeseca


nakon toga sam bezuspjesno pokusavao da ih zovem, posto serveri su im u kanadi ...
jedino sa kim sam mogao da pricam je "sales dapartment" ... koji su 2 puta rekli sa ce me prebaciti na support ali naravno od toga nista nije bilo.. samo sam dzaba cekao na vezi pola sata.... na kraju odustao i preko vize blokirao im pravo da skidaju pare

nakon jos 3 mjeseca, od njih dobijam mail koji odprilike kaze da je sajt ugasen jer nisu mogli da skinu pare...
odgovorim na email na vrlo ljep nacin....znaci bez psovki jednostavno trazim objasnjenje ... opet nista

nakon toga sam poslao jos 2 maila, i zvao par puta ali nikada odgovor nisam dobio


Bilo kako bilo... ako kupujete hosting od canaca, dobro razmislite
Posle svega što sam prošao noću teško zaspim.
A preko dana naspem, tu i tamo i povučem,
samo malo da se sredim, nisam ja navučen.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Lista STRANIH web hosting provajdera10.02.2007. u 07:03 - pre 208 meseci
Povlačim sve pozitivno što sam rekao za Servage. Oni su jedna obična gomila nepismenih bezobraznika. Zadnja 2 dana sam u paklu nemogućnosti uspostavljanja komunikacije sa njima.. Ustvari oni kao komuniciraju i kao fini su, ali se ponašaju kao pokvarena ploča, vrte jednu istu debilnu priču ponovo i ponovo. Neverovatno koliko su me isfrustrirali. Kako bih voleo da neko im satre sve servere, ne znam šta bi dao...
 
Odgovor na temu

sinisa.medic
Sinisa Medic
Srbija

Član broj: 102254
Poruke: 81
212.200.221.*

Sajt: www.SinetPro.rs


Profil

icon Re: Lista STRANIH web hosting provajdera04.03.2007. u 14:00 - pre 207 meseci
Eh PYC, taman sam hteo da probam taj tvoj hosting, a ti ga napljuvao... Pa za sta se odluciti?! Sta su ti uradili da ih juris dva dana?
Siniša
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Lista STRANIH web hosting provajdera04.03.2007. u 15:01 - pre 207 meseci
Prvo im je trebalo 2 nedelje da mi uopšte puste hosting, onda su nesto spomenuli kako treba da se plati bank-transferom, ali mi još uvek nisu dali podatke kako da to uradim, takoda uopšte nisam načisto trenutno, jer mi se čini da u ovoj gomili konfuzije samo kažu "e pa nisi platio, ukidamo te"... treće, sat na virtuelnom serveru nije tačan, a pokusao sam da ga promenim sa komandom date - ne može. Engleski im je najkatastrofaliniji koji sam video u životu, a na trouble-ticket ne odgovaraju već 24 sata. ... Loše, jako loše.

Opet... za te pare... ako se nekako "okrpim", biću zadovoljan, uzeo sam RootDS Start paket ...

Inače, top komanda nema nikakvog smisla sa ciframa (suviše mnogo rapoložive memorije) za razliku od serveraxis.com gde je sve jasno. Mislim da je to razlika između Virtuozzo i Xen-a...
 
Odgovor na temu

valajbeg
Student/TS
Sarajevo

Član broj: 5069
Poruke: 615
*.PPPoE-1242.sa.bih.net.ba.

ICQ: 127234502
Sajt: www.microsoft.ba


+10 Profil

icon Re: Lista STRANIH web hosting provajdera30.03.2007. u 10:28 - pre 206 meseci
Dali je neko imao akaunt na www.webhostingbuzz.com ?

valjali to ista, mislim prejeftino je 36 dolara godina, mora imati neku manu!


p.s.
mada kad gledam ping npr. 130ms otprilike bude a ostali svi haman preko 220ms :D
i to je neki pokazatelj...
www.microsoft.ba
Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house.
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Lista STRANIH web hosting provajdera
(TOP topic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 123008 | Odgovora: 222 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.