Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moneybookers i Banka Intesa - naplata

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Moneybookers i Banka Intesa - naplata

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 114083 | Odgovora: 191 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.static.dsl.siol.net.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata30.05.2012. u 16:18 - pre 143 meseci
Pise na moneybookers-u koliko su provizije sa njihove strane - Na moj nalog su 1.80 evra po transakciji, bez obzira da li je VISA ili devizni racun.
Plus ti banka naplati ako ides na devizni racun, ali nije previse.





 
Odgovor na temu

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata13.07.2012. u 20:15 - pre 142 meseci
Drugari pomagajte,
imam problem, naime povukao sam pare sa MB (withdrawal from Skrill) i sve uredno mi je skinuto sa MB Skrill naloga, ali evo proslo je 8 dana (radnih) i na 310 racun u Intesa banci mi nista ne stize. Zvao sam call centar banke i rekli mi da nabavim Swift kod transakcije kako bi je satro pratili da se eventualno nije zagubila.Slao sam email MB-u i oni se prave ludi, evo sta su mi odgovoril:
"Upon receiving your credit card withdrawal request, it is immediately processed by Skrill (Moneybookers). Depending on your credit card company it may take up to 1 month to show on your statement. We are therefore unable to investigate or put a trace on the payment until 7 days after your request.

If after 7 days you have still not received your withdrawal, please return to the support centre and re-enter your payment enquiry."


Tipa mi smo ti poslali pa se ti j*bi.Koliko vidim po tudjim iskustvima transfer treba da traje maks 5 dana, kod mene je proslo 8 dana. Jedino ako nije sto mi prvi put lezu sredstva sa MB, do sada sam samo uplacivao, pa treba neka procedura da se obavi, potpise neka izjava ili slicno. Mada mi niko nista nije javio iz Banke! Kad uplacujem nema problema istog trenutka sa 310 racuna legnu pare na MB, a obratno nema sanse.
Sta da radim, kako da povratim pare, a da me ne cucaju mesecima?


Born to be wild!!!
 
Odgovor na temu

Darkfusion
Srbija

Član broj: 307238
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata27.09.2012. u 14:02 - pre 140 meseci
Ja imam sledeci problem dodao sam banca intesa internet karticu ali imam problem da je veirifujem tj da mi posalju novac na racun javlja se sledeca greska .
We are unable to debit payments from credit card /debit card please either try another credit card /debit card or an alternative deposit option (+ blokiran mi je racun mislim moneybooker )
E sada sam ja kontaktirao njihov support i dobio sam sledeci odgovor

Thank you for contacting Skrill (Moneybookers) services.

Please be kindly informed that according to the error messages received from our credit card processor, your bank did not allow transactions to Skrill (Moneybookers) with your VISA card. Due to the fact that they did not authorize this payment, the transaction appears as failed with us and no amount has been debited from your personal credit/debit card.

A possible reason for this might be the fact that we provide them with the so called 'gaming/e-stored value' codes and some of them consider transactions to Moneybookers risky. If you contact your card issuer and confirm that you have instructed this payment personally and request further information and resolution to the problem after providing them with the complete details of your last failed transaction attempt, they should be able to authorize the transactions to us.

Once done, please get back to us to reset your card for further payments. Keep in mind you could add up to four cards in your account.

We hope you find this information useful.
Please feel free to contact us, if you have additional questions or concerns.

Best Regards,
Vicky
Skrill (Moneybookers) team.
Posto bas ne razumem sve sta treba ako moze neko da mi objasni .Hvala unapred
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.static.dsl.siol.net.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata28.09.2012. u 07:59 - pre 139 meseci

Pozovi banku i pitaj zasto ne mozes da primis lovu od Moneybookers. Izgleda da ne prihvataju transakcije koje su oznacene kao "gaming" sto ti uostalom i pise u poruci od Skrila. Cudno mi je jer ranije nije niko imao slican problem. Barem ja ne znam....

 
Odgovor na temu

Milan Ogrizovic
Milan Ogrizovic
Jakovo

Član broj: 9789
Poruke: 281
*.kbcnet.rs.

Sajt: www.ogrizovic.com


+2 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata28.09.2012. u 11:30 - pre 139 meseci
hmm sto ne otvorite Payoneer karticu i onda na nju prebacujete pare sa Moneybookersa
mislim da moze direkt da se doda a i znam garant da su oni partneri sa Payoneerom tako da moze da se prebaci preko US ACH/Direct Deposit transfera na karticu
 
Odgovor na temu

Darkfusion
Srbija

Član broj: 307238
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata29.09.2012. u 01:33 - pre 139 meseci
Gledao sam na sajtu nigde nema kartica za moneybooker ima za ostale bar ja nisam nasao videcu u pon sta ce mi reci u banci .Ali vidim da ima kao neka virtualna kako to radi jer neko proverio dal moze to u srbiji mislim da kupujem preko nje ?

[Ovu poruku je menjao Darkfusion dana 29.09.2012. u 03:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bufalo Kikiriki
GM-BG-PO

Član broj: 297191
Poruke: 83



+15 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata03.11.2012. u 10:09 - pre 138 meseci
Citat:
Munja666:
Drugari pomagajte,
imam problem, naime povukao sam pare sa MB (withdrawal from Skrill) i sve uredno mi je skinuto sa MB Skrill naloga, ali evo proslo je 8 dana (radnih) i na 310 racun u Intesa banci mi nista ne stize. Zvao sam call centar banke i rekli mi da nabavim Swift kod transakcije kako bi je satro pratili da se eventualno nije zagubila.Slao sam email MB-u i oni se prave ludi, evo sta su mi odgovoril:
"Upon receiving your credit card withdrawal request, it is immediately processed by Skrill (Moneybookers). Depending on your credit card company it may take up to 1 month to show on your statement. We are therefore unable to investigate or put a trace on the payment until 7 days after your request.

If after 7 days you have still not received your withdrawal, please return to the support centre and re-enter your payment enquiry."


Tipa mi smo ti poslali pa se ti j*bi.Koliko vidim po tudjim iskustvima transfer treba da traje maks 5 dana, kod mene je proslo 8 dana. Jedino ako nije sto mi prvi put lezu sredstva sa MB, do sada sam samo uplacivao, pa treba neka procedura da se obavi, potpise neka izjava ili slicno. Mada mi niko nista nije javio iz Banke! Kad uplacujem nema problema istog trenutka sa 310 racuna legnu pare na MB, a obratno nema sanse.
Sta da radim, kako da povratim pare, a da me ne cucaju mesecima?


Imam isti problem kao Munja666. Prošlo je 9 dana od datuma povlačenja novca na karticu a od para još uvek ništa. Imam a vista devizni račun u dolarima i sa njim vezanu Visa Electron karticu. Već sam ranije povlačio pare bez problema. Međutim prilikom ovog poslednjeg povlačenja tražili su mi da verifikujem karticu iako je ona predhodno već bila verifikovana. Pošto sam imao novca na deviznom računu to sam ponovo i učinio. U banci su mi rekli da nema nikakvih priliva ili neraspoređenih priliva osim što ima rezervisana sredstva u iznosu od 2.69$ na ime Moneybookers Ltd, a taj iznos su mi oni skinuli za ponovnu verifikaciju kartice.
Može li neka pomoć i šta da pitam službenike u banci? Kako oni mogu da provere uplatu?
 
Odgovor na temu

Bufalo Kikiriki
GM-BG-PO

Član broj: 297191
Poruke: 83



+15 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata06.11.2012. u 09:25 - pre 138 meseci
Dobio sam odgovor od moneybookersa da su mi poslali novac na karticu sa 8 dana zakašnjenja. Valjda će sad biti sve u redu i novac će stići.
 
Odgovor na temu

Bufalo Kikiriki
GM-BG-PO

Član broj: 297191
Poruke: 83



+15 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata09.11.2012. u 11:45 - pre 138 meseci
Izvinjavam se na troduplom postu.
Samo da kažem da sam podigao novac ali da mi tek sada ništa nije jasno. Evo hronološki sled događaja:

1. 25. oktobra povlačin određen iznos sa MB naloga na visa electron karticu banke Intese

2. 30. oktobra idem u banku Intesu nadajući se da je novac na računu. Dobijam odričan odgovor+ kažu da nema ni neraspoređenih sredstava. Prvo sam bio u ekspozituri u Čačku a potom i u Gornjem Milanovcu

3. 2. novembra šaljem upit MB-u sa interesovanjem gde je moj novac

4. 5. novembra dobijam odgovor od MB-a u kome mi se izvinjavaju i gde me obaveštavaju da su novac poslali sa zakašnjenjem i da je on poslat umesto 25. oktobra tek 2. novembra

5. Danas, tj. 9.11. odlazim u ekspozituru u Čačku da proverim ima li uplata. Radnica na šalteru me obaveštava da ima i da je uplata proknjižena pre 10 dana, tj. 29. oktobra

Posle ovoga sam ostao prilično zbunjen. Ko je tu mene zavlačio nije mi jasno. Kako je moguće da je novac proknjižen 29.10, 30.10. ga nema na računu a poslat je tek 2.11? Čudne stvari se dešavaju.
 
Odgovor na temu

JohnnyNT
Nikola Tomić
Srbija

Član broj: 236732
Poruke: 39
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://dzoni.net


+1 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata15.11.2012. u 11:30 - pre 138 meseci
Meni novac stigao sa MB na devizni (Intesa) za manje od 24h 0.o Uvek je trajalo barem 4-5 dana, nemam pojma šta je uzrok ovome. Mislim lepo je što ne moram da čekam, ali jbg. živimo u državi Srbiji gde čekaš mesec dana samo da ti udare pečat, pa sam se malo zabrinuo zbog brzine :D
 
Odgovor na temu

IlijaMI
Ilija Mitrovic
Beograd, Srbija

Član broj: 304753
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata17.11.2012. u 13:10 - pre 138 meseci
Da li ime na kartici mora da bude isto kao i ime na moneybookers nalogu?
 
Odgovor na temu

JohnnyNT
Nikola Tomić
Srbija

Član broj: 236732
Poruke: 39
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://dzoni.net


+1 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata23.11.2012. u 10:38 - pre 138 meseci
Mislim da ne, ako se ne varam, jedan drugar je povezivao MB sa nečijom karticom, jer on nije imao, i radilo je (ali nisam siguran).
 
Odgovor na temu

zeciob

Član broj: 310837
Poruke: 1
91.207.62.*



Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata11.01.2013. u 11:01 - pre 136 meseci
Trenutno radim u Rumuniji i hoću da pošaljem na svoj devizni račun u Intesa banci u Srbiji novac preko MB jer su provizije užasno visoke ako se ide preko banaka.

1. Kada uplatim novac na MB, kakva je procedura dalje kada prebacujem novac na Intesu, koje sve podatke treba da obezbedim da bi pravilno usmerio novac na račun?
2. Kolika je provizija za slanje 1000€ (ukupno MB-a i Intese da bi se to podiglo sa računa u Srbiji)?
3. Koliko je sve to sigurno?

Hvala puno
 
Odgovor na temu

shukiyo
nadnicar
Shuki & Son

Član broj: 310897
Poruke: 1
*.ph.ph.cox.net.



Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata12.01.2013. u 21:35 - pre 136 meseci
Mene konkretno interesuje posto zivim u Americi da li mogu da koristim neku od online kladionica Bet@home B&Win B365 ako mi je Skrill account registrovan na Ameriku i adresa je u Americi a account na online kladionici na Srbiju ?
 
Odgovor na temu

MA KOGA BRIGA
Vladimir Kovacevic
STUDENT BRE
Pancevo

Član broj: 196697
Poruke: 4
217.26.76.*



Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata14.03.2013. u 18:08 - pre 134 meseci
Ok, malo sam zbunjen sad. Citao sam po netu dosta i kazu ljudi koji se bave freelancingom - otvoris devizni, trazis swift i iban pa na moneybookers pa verifikacija deviznog itd. i posle nekog vremena spreman si da primas pare iz inostranstva. I sad odjednom ta prica o Visa virtuon i visa internet karticama i kako su potrebne za moneybookers radi verifikacije. Pa onda cujes da jedna od tih ne treba, pa onda obratno itd...evo bas sam danas hteo da odem do intese i otvorim devizni ali nakon sto sam procitao to u vezi kartica - totalno zbunjen...ja bih da radim za klijente preko i da mi stizu pare na devizni. Jel mi trebaju te kartice, koja ili mi ne trebaju vec samo devizni racun i gogogo?
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata15.03.2013. u 09:30 - pre 134 meseci
Citat:
zeciob:
Trenutno radim u Rumuniji i hoću da pošaljem na svoj devizni račun u Intesa banci u Srbiji novac preko MB jer su provizije užasno visoke ako se ide preko banaka.

1. Kada uplatim novac na MB, kakva je procedura dalje kada prebacujem novac na Intesu, koje sve podatke treba da obezbedim da bi pravilno usmerio novac na račun?
2. Kolika je provizija za slanje 1000€ (ukupno MB-a i Intese da bi se to podiglo sa računa u Srbiji)?
3. Koliko je sve to sigurno?

Hvala puno


Moje vidjenje situacije, nisam 100% siguran:
1. Potrebna su ti u sustini 2 naloga. jedan nalog na rumunski identitet (tvoj trenutno) i jedan na srpski identitet. Ja se ne bih igrao sa moneybookers, pa da imas nalog na istu osobu.

2. 50evro centi, sa naloga na nalog, + 1.80e za povlacenje u banku, + neki troskovi banke, nista veliko.

3. Sve je 100% sigurno, moneybookers/skrill je svetsko ime.

 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata15.03.2013. u 13:55 - pre 134 meseci
Citat:
MA KOGA BRIGA:
Ok, malo sam zbunjen sad. Citao sam po netu dosta i kazu ljudi koji se bave freelancingom - otvoris devizni, trazis swift i iban pa na moneybookers pa verifikacija deviznog itd. i posle nekog vremena spreman si da primas pare iz inostranstva. I sad odjednom ta prica o Visa virtuon i visa internet karticama i kako su potrebne za moneybookers radi verifikacije. Pa onda cujes da jedna od tih ne treba, pa onda obratno itd...evo bas sam danas hteo da odem do intese i otvorim devizni ali nakon sto sam procitao to u vezi kartica - totalno zbunjen...ja bih da radim za klijente preko i da mi stizu pare na devizni. Jel mi trebaju te kartice, koja ili mi ne trebaju vec samo devizni racun i gogogo?

Moneybookers (Skrill) racun mozes da verifikujes na vise nacina. Mozes preko deviznog racuna, moze preko kartice, mozes preko adrese... ali najlakse i najbrze ti je preko kartice. Karticu lako izvadis u banci besplatno. Recimo idi u intezu i trazi Visa Internet karticu, Visa Electron karticu, trazi da ti ukljuce e-banking, i dobices i mini-CD za verifikaciju - to sve dobijas za dz, pokupis za nedelju dve dana i to je to. Naravno, ne moras sve to uzeti, al' kad vec ides, trebace ti mozda kasnije. Dovoljna je jedna kartica samo.

No, za freelance ti uopste nije potreban Moneybookers. Mozes i bez njega. Samo se ti registruj na neki freelance sajt i radi poslove, a povlacenje para ces vec resiti usput. Nemoj gubiti vreme na pripreme te vrste kad mozes sve to dok radis poslove.
Preporucujem ti da preko jednog od tih freelance sajtova zatrazis Payoneer MasterCard karitcu i preko nje ces najlakse dolaziti do para koje zaradis. Ona ti stize za tri-cetiri nedelje. Pare sa sajta prebacis na nju i podignes kod nas pare na bankomatu.

Srecno!

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

MA KOGA BRIGA
Vladimir Kovacevic
STUDENT BRE
Pancevo

Član broj: 196697
Poruke: 4
217.26.76.*



Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata15.03.2013. u 17:22 - pre 134 meseci
Citat:
Moneybookers (Skrill) racun mozes da verifikujes na vise nacina. Mozes preko deviznog racuna, moze preko kartice, mozes preko adrese... ali najlakse i najbrze ti je preko kartice. Karticu lako izvadis u banci besplatno. Recimo idi u intezu i trazi Visa Internet karticu, Visa Electron karticu, trazi da ti ukljuce e-banking, i dobices i mini-CD za verifikaciju - to sve dobijas za dz, pokupis za nedelju dve dana i to je to. Naravno, ne moras sve to uzeti, al' kad vec ides, trebace ti mozda kasnije. Dovoljna je jedna kartica samo.

No, za freelance ti uopste nije potreban Moneybookers. Mozes i bez njega. Samo se ti registruj na neki freelance sajt i radi poslove, a povlacenje para ces vec resiti usput. Nemoj gubiti vreme na pripreme te vrste kad mozes sve to dok radis poslove.
Preporucujem ti da preko jednog od tih freelance sajtova zatrazis Payoneer MasterCard karitcu i preko nje ces najlakse dolaziti do para koje zaradis. Ona ti stize za tri-cetiri nedelje. Pare sa sajta prebacis na nju i podignes kod nas pare na bankomatu.

Srecno!


Aaa, vec sam bio i nisam uzeo kartice, samo devizni otvorio. Ne volim te kartice pa to ti je, iako su besplatne. Znaci sutina je da verifikacija ide brze preko kartica. Pa nista, videcu dal cu da ih uzimam ili cu MB verifikaciju preko deviznog...

Sto se tice freelance sajtova, trazio sam po njima i tesko da tu ima (tacnije nema) posla za mene jer se bavim koncept dizajnom (concept art) za igre i sl. To ide tako sto postavis portfolio na tih par dobrih sajtova za to i cekas da te neko kontaktira ili posanjes direktno nekom studiju pa ako ubodes ubodes. Trazio sam po tim freelance sajtovima i nema nista poput toga, najblize tome su ilustracije i dizajn logoa i sl, to ne radim...zbog toga moneybookers, nema druge...

hvala u svakom slucaju :-)
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata15.03.2013. u 19:05 - pre 134 meseci
Mozes svakako otvoriti Payoneer karticu, tu brzo i lako mogu da ti uplacuju klijenti preko ove strane: https://load.payoneer.com/LoadToPage.aspx

Ne znam da li ti ovo moze pomoci: http://graphicriver.net/ ili pogledaj ostale Envato sajtove, mozda nadjes nesto tamo...
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

vaXca
Aleksandra Pejakovic
Freelancer
Slavija, Beograd

Član broj: 120521
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: umotvorina.blogspot.com


Profil

icon Re: Moneybookers i Banka Intesa - naplata06.06.2013. u 17:02 - pre 131 meseci
Eto i ja sam i ja dosla do toga gdje uzeti karticu i koju za najlaksi prenos novca sa freelance-a. Danas cio dan citam o racunima, bankama, transakcijama i vrti mi se u glavi.
Enivej.
Neko mi je jos pomenuo Payoneer karticu, znam da ti ne treba racun u banci za nju, sve oni naprave i posalju karticu. E sad kako to sve funkcionise? Neka uputstva?
Koji je najbolji nacin za otvaranje racuna, u kojoj banci, i za prebacivanje para sa freelance-a. Nalog na moneybookers.com imam, evo sam i payoneer popunila da bi mi ga poslali...
Sta sad?
A posao je krenuo, tako da ce biti pare da se gomilaju, samo ne bih da gubim mnogo procenata na svakom prebacivanju ili uplati novca. :(


@Ma koga briga, ima na freelance-u koliko oces za Character art, a imas i na Elance-u. :) Samo treba da znas kako da trazis. :D
She's about to do the unthinkable...
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Moneybookers i Banka Intesa - naplata

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 114083 | Odgovora: 191 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.