Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Promena cena u TOKI tarifi

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Promena cena u TOKI tarifi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7461 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Promena cena u TOKI tarifi09.03.2009. u 18:17 - pre 184 meseci
Uz 100% uz dopunu (vidi temu ispod ove), doslo je i do promene cena u TOKI tarifi cime je ona obesmisljena (a i vec je bila prilicno losa):
http://www.mts.telekom.rs/index.php?ID=202&Type=1
Citat:

Obaveštavamo Vas da se od 9. marta 2009. godine primenjuju nove cene u okviru prepaid tarifnog profila TOKI.

Cena za OFF NET minut je smanjena i iznosi 9,9 dinara. Povećana je cena za uspostavu veze i ona iznosi 2,9 dinara, cena SMS-a iznosi 2,2 dinara, a cena GPRS prenosa podataka iznosi 5,00 din za 100kB.
*Cene su bez PDV-a.


Sad imamo sledece:

0:00-0:59 minuta
TOKI:
u mrezi: (7+2.9)*1.18 = 11.68 din
van mreze: (9.9+2.9)*1.18 = 15.10 din

TIPI:
u mrezi, van mreze (7.5+2.8)*1.18=12.15 din

KUL:
u mrezi, van mreze (5.9+2.8)*1.18=10.26 din

1.00-1:29 minuta
TOKI:
u mrezi: (7+3.5+2.9)*1.18 = 15.81 din
van mreze: (9.9+4.95+2.9)*1.18 = 20.94 din

TIPI:
u mrezi, van mreze (7.5+3.75+2.8)*1.18=16.58 din

KUL:
u mrezi, van mreze (5.9+2.95+2.8)*1.18=13.47 din

F&F broj:
TOKI 4.5 +pdv
TIPI 4.5 +pdv
KUL 2+pdv


Pa vi vidite - sve se ide ka tome da bude samo jedna tarifa...




Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Promena cena u TOKI tarifi09.03.2009. u 18:30 - pre 184 meseci
Citat:
Povećana je cena za uspostavu veze i ona iznosi 2,9 dinara

Ovo je izgleda postalo neki trend u zadnje vreme...

Katastrofa
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Promena cena u TOKI tarifi09.03.2009. u 20:03 - pre 184 meseci
Dobro, ko je ovde lud?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Promena cena u TOKI tarifi09.03.2009. u 20:22 - pre 184 meseci
Onaj ko je dozvolio VIP-u da dodje na trziste, jer sve negativno sto se
pojavilo je posledica toga.
zzviktor
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Promena cena u TOKI tarifi09.03.2009. u 21:42 - pre 184 meseci
Ma da, sad nam je VIP kriv a pre toga je sve bilo idealno...


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Laza80

Član broj: 32978
Poruke: 93
93.87.146.*



+1 Profil

icon Re: Promena cena u TOKI tarifi10.03.2009. u 07:14 - pre 184 meseci
Ovakvo stanje je definitivno zloupotreba kartela. Zamislite da uđete u prodavnicu i naplate vam 2,90 din za "uspostavu veze". Onda odete da kupite 100g lešnika, oni vam zaokruže na kilogram. Ja sam zbunjen a ovi iz Telekoma/Telenora/VIPa su definitino ludi! Ali najmanje je kriv onaj koji teži da ostvari što veći profit. Kriva su regulatorna tela. Ponajviše RATEL, a verovatno ima posla i za tržišnu inspekciju, policiju i sudove.
 
Odgovor na temu

demi035

Član broj: 183303
Poruke: 268
*.ADSL.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: Promena cena u TOKI tarifi10.03.2009. u 12:13 - pre 184 meseci
http://www.blic.rs/temadana.php?id=82469
Citat:

Konkurencija će sniziti cene impulsa

Uvođenje konkurencije sniziće cene fiksne telefonije u Srbiji. Interesenata ima i mi ćemo to sigurno sprovesti do sredine godine, kaže za „Blic nedelje“ Jasna Matić, ministarka telekomunikacija, i dodaje da su interesovanje pokazali postojeći operateri.

Da li će u drugoj polovini godine i građani u Srbiji moći da telefoniraju po cenama, na primer, impulsa iz Kanade.
– Naš plan je da dođe do liberalizacije fiksne telefonije i tu konkurencija treba da dovede do pada cene. Kod nas postoji raskorak u nivou cena fiksne telefonije. Pretplata je do pre nekoliko meseci bila neprimereno niska, kao i cena lokalnih poziva. S druge strane, jako su visoke cene međunarodnih poziva za krajnje korisnike. Dovođenjem konkurencije, cene će se uravnotežiti. U Kanadi koju ste pomenuli imate obilje korisničkih paketa i obilje operatera fiksne mreže.

Šta je preduslov za bolje i jeftinije usluge?
– Nelegalni korisnici usluga su najveći problem u sektoru telekomunikacija u Srbiji. Prioritet Ministarstva je doslednija primena zakona u sektoru telekomunikacija i pravljenje strategije razvoja da bi se videlo šta raditi. Naša je namera da povećamo regulative i omogućimo veće investiranje na tržištu, podignemo nivo konkurencije, čime bismo podigli nivo usluga, smanjili cene.

Ima li pomaka u borbi sa ilegalnim poslovima?
– Mi smo još prošle godine doneli nekoliko pravilnika u saradnji s Ratelom i sad već vidimo prve rezultate toga. Jedan od njih je reklama za Voip, odnosno telefoniranje preko interneta, što dovodi do pada cene interneta i povećanja protoka. Sada nam je u planu da pustimo u rad CDMA, tehnologiju za fiksnu i bežičnu telefoniju. Tu smo malo zakasnili, ali sad je na Ratelu da objavi konkurs. Počeli smo i plan prevođenja centrale na digitalni sistem, što je višegodišnji proces. Krajnji rok je 2015. godina, ali to može da se desi i 2012.

Hoće li nam internet biti brži?
– Kod nas je, kao i u svetu, sve prisutnije pristupanje internetu preko mobilnih telefona, a cene polako padaju. Kod nas se, inače, mobilna telefonija veoma mnogo koristi. Cene interneta su dovoljno pale i posle donošenja Pravilnika o međunarodnom povezivanju. U planu nam je da zajedno sa Ministarstvom prosvete i „Telekomom“ obezbedimo školama opremu, obuku i zaštitu na internetu.

Kako sektor informacionih tehnologija može da pomogne da se svet izvuče krize?
– Strategija telekomunikacionih operatera će biti da velikim izborom jeftinih pojedinačnih usluga dovedu do rasta tržišta. Kao veliki potencijal vidi se i komunikacija između pojedinačnih aparata, ne više između ljudi. To su sistemi potpuno povezani mobilnom telefonijom i koji međusobno komuniciraju u sistemu naplate drumarina i u različitim električnim mrežama.


Mi danas imamo i JEFTINIJI INTERNET i zbog dolaska konkurencije imamo JEFTINIJI MOBILNI, tako da to sto se nama cini da je sve skuplje, to se nama samo cini, jer nemojte da vi ovako racunate nista, samo slusajte i citajte izjave nase Ministarke. ne, ne, ne, danas je sve jeftinije
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Promena cena u TOKI tarifi10.03.2009. u 12:22 - pre 184 meseci
Internet nije jeftiniji, vec su brzine vece. Sad umesto 768k imam 4Mbit za iste pare. Znaci nije pojeftinio internet ali smo dobili vece brzine.

Sto se mobilne telefonije tice, pre dolaska Vip-a, a mozda i sa samim dolaskom Telenora, neke stvari su pojeftinile, ali od kako je Vip poceo, samo cene idu na gore.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
77.46.214.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Promena cena u TOKI tarifi10.03.2009. u 12:45 - pre 184 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Internet nije jeftiniji, vec su brzine vece. Sad umesto 768k imam 4Mbit za iste pare. Znaci nije pojeftinio internet ali smo dobili vece brzine.

Hm, da li to onda vazi i za npr. gorivo ? Ako za 1000 dinara umesto 12 litara dobijem 14 ? Nije pojeftinilo ali dobijem vise goriva ?
Da ne bi bio off topic, mozes da uzmes 1Mbit pa ce da bude manje para.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

demi035

Član broj: 183303
Poruke: 268
*.ADSL.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: Promena cena u TOKI tarifi10.03.2009. u 13:09 - pre 184 meseci
ali cena na 256KB/s je ostala ista, bilo je 1178din i sada je ista, a cena dial up je poskupela, kako je poskupeo fiksni... a meni stvarno ne treba 1mb, sami mi treba da je sto jeftiniji 256... a ti mozes da kupis 1l benzina, niko te ne tera da moras da kupis za 1000din...

ono je bio sarkazam da sam napisao kako je sve jeftinije... da ne pomisli neko drugacije
 
Odgovor na temu

m257

Član broj: 132139
Poruke: 398
*.static.ikomline.net.



+5 Profil

icon Re: Promena cena u TOKI tarifi10.03.2009. u 13:22 - pre 184 meseci
Pa to što je 256 ostao isti je prosto stimulacija korisnika da napuštaju slabije pakete i prelaže na brže. Za minimalno novca dobiješ znatno kvalitetniju vezu.

Što se dial-upa tiče mislim da on nije poskupeo, tj. da telekom nije dizao cene poziva 042 koje su ionako bile jeftinije od loikalnih poziva.
 
Odgovor na temu

milanpavke
novi sad

Član broj: 10620
Poruke: 155
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Promena cena u TOKI tarifi10.03.2009. u 13:38 - pre 184 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic:
Sto se mobilne telefonije tice, pre dolaska Vip-a, a mozda i sa samim dolaskom Telenora, neke stvari su pojeftinile, ali od kako je Vip poceo, samo cene idu na gore.

Bas idu na gore, nekad je minut bio skoro 15 dinara a sada je 10 para ;) naravno to je samo promocija, ali tih promocija zaista ima cesto. I ako uzmemo u obzir i zaokruzivanje na minut i uspostavu veze to je samo 20-30%. I to sto mnogi ovde kazu kako je vecina razgovora po 30 sekundi, to nisu normalni razgovori, vec je to 3-5-10 minuta, a ponekad sa prijateljima i znatno duze.
U svakom slucaju da nije dosao Vip, cene bi sada bile vece od ovih.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Promena cena u TOKI tarifi10.03.2009. u 13:51 - pre 184 meseci
Ja pricam prilicno preko mobilnog, fiksni ne koristim, samo pretplata mi stize za fiksni.

Postoje razgovori od 20-30-60-100 minuta nekad, ali postoje razgovori i od 10sec (trazim nekog u gradu, i pitam " gde si tacno ne vidim te?"), za takve stvari je poskupelo, a nemojte mi reci da za to sluze SMS poruke... Za to ne sluzi SMS. Dok ja napisem poruku, dok ona stigne dok dobijem odgovor, ja cu vec okrenuti krug po trgu recimo i naci osobu koju trazim. Takodje i pozivi tipa, kasnim, evo me ispred zgrade, jel treba jos nesto da kupim u prodavnici... Sve to je bilo jeftinije ranije.

Najbolje stanje je bilo kad je Telenor uveo Prenesi (sa manje minuta ali po sekundi), kad je Telenor uveo paket prica, bilo je po sekundi. Onda je Vip prvi rekao, aha, 60+1 (telenor je imao 60+60 na prepaidu, ali na paketu Poruke). Onda je mt:s to iskopirao (delimicno), pa je imao i paket TIPI sa 1.5din uspostave, 7.5din minut, 0.9 po SMS-u i 60+1.

Od tad ako izuzmemo brojne promocije, od kojih je ova trenutna Telenororva ubedljivo najbolja, mada i 1200SMS za 200din je bila ok dok nije nastalo ono cudo oko 15. januara, samo povecavana cena uspostave, minuta, i uvodjeno 60+1 i 60+30. To nije poskupljenje preterano u odnosu na 2001. godinu, ali u odnosu na 2006. je itekakvo poskupljenje.

Prvi minut na mt:s prepaidu sad ne moze da vas kosta ispod 10.26 dinara. Dok kod drugih operatera prvi minut ide i do 6.84din, sto nije tako mala razlika.

@milanpavke
Kazes da je bilo 15din po minutu, sada je 10.26. Ali je bar kod mt:s-a to naj manja cena. Ranije je sekunda bila oko 2 din, sada je i ona najmanje 10din.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Promena cena u TOKI tarifi10.03.2009. u 14:02 - pre 184 meseci
Vidim milanpavke da si malo pobrkao loncice, zasto bi neko cekao neku
milostinju od promocije ako su razgovori jeftini, pre paid i nije bas za
duge razgovore, i retki su oni koji razgovaraju po 5,10,15 min i na fiksni a
kamo li na mobilni,kada je u pitanju pre paid sistem naplate usluga.
to sto ti mozda razgovaras toliko ne sme da bude reper za sve ostale.

U koliko kazes da su cene niske, zasto onda cekas promocije, da bi pricao
kao covek. Pre paid je destimulativan za pricu i moze sluziti samo za sms.
zzviktor
 
Odgovor na temu

demi035

Član broj: 183303
Poruke: 268
*.ADSL.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: Promena cena u TOKI tarifi10.03.2009. u 20:34 - pre 184 meseci
dial up je poskupeo sigurno, jer se on placao po principu 10din(manje vise) + cena impulsa - a cena impulsa je otisla gore. ma pusti ti to sto oni zele da me nateraju da predjem na vecu brzinu, sustina je da internet 256k nije pojeftinio. a bila se pojavila informacija na netu da ce od 1.12 da kosta samo oko 800din, pa je sklonjena informacija. tako da to znaci da oni i na 800din zaradjuju i da bi to trebalo da je realna cena. a i svi ostali dobili samo vece brzine, to nije pojeftinjenje, to je ubrzanje neta. zar ne? i nas je ministarka slagala i to nije lepo.

a mob mi bas sluzi uglavnom za razgovore manje od min i to jedno 70% razgovora oko 20-30s, pa mi od dolaska konkurencije je poskupeo mob za znaci jedno 50-75%

 
Odgovor na temu

AnaIvanovicFan
Student
Belgrado

Član broj: 203911
Poruke: 167
77.46.190.*



Profil

icon Re: Promena cena u TOKI tarifi10.03.2009. u 21:12 - pre 184 meseci
A provalite ovo sa zvanicnog sajta:
Citat:
U Toki tarifi GPRS prenos podataka (za 100 kB) košta neverovatnih 5 dinara

http://www.mts.telekom.rs/index.php?ID=2100

Znaci, 100KB kod mt:s-a je NEVEROVATNA cena, a kod Vipa i Telenora je to standard:))) LOL!
 
Odgovor na temu

milanpavke
novi sad

Član broj: 10620
Poruke: 155
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Promena cena u TOKI tarifi10.03.2009. u 21:25 - pre 184 meseci
Mislio sam pre svega na pripejd. Sada je jeftiniji nego ikada! I mnogo jeftiniji nego u zapadnim zemljama, a jeftiniji je i od zemalja u okruzenju. Vi se samo zalite na zaokruzivanje, a u Americi npr se podrazumeva da se svi minuti zaokruzuju. Za pola godine sam poslao 3-4000 poruka za manje od 1000 din. Uplatite sada 5000 na mts, pa cete imati recimo pola godine minut 3-5 din. Kod Telenora i Vipa imamo nekoliko meseci vise nego niske cene u mrezi...

[Ovu poruku je menjao milanpavke dana 10.03.2009. u 22:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milanpavke
novi sad

Član broj: 10620
Poruke: 155
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Promena cena u TOKI tarifi10.03.2009. u 21:51 - pre 184 meseci
Ko nema dovoljno novca, a vecina nema, trebalo bi da vodi racuna i o promocijama. A to sto su razgovori tako kratki i kada su u pitanju ozbiljnije stvari, ne znaci da je to dobro i da treba tako. Ako zelimo modernu privredu, komunikacija tel se mora odvijati sasvim normalno. Naravno da pripejd nije dobro resenje, ali u trenutnoj situaciji kad su primanja mala i nesigurna, prinudjeni smo da ga koristimo.Za postpejd, treba povecati pretplate i broj bespl minuta, a po mogucnosti da uvece i vikendom bude bespl
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Promena cena u TOKI tarifi10.03.2009. u 21:53 - pre 184 meseci
Pa nemoj tako, u hr je ista cena kao kod nas ako ne i niza a plate su vise,
a sto se amerike i zapada tice, oni su ipak u boljoj plateznoj moci od srba
i srbije. Pre paid je bolji za zemlje siromasne ekonomije i ne efikasnih
sudova kao sto je nasa.
zzviktor
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Promena cena u TOKI tarifi10.03.2009. u 21:59 - pre 184 meseci
Citat:
milanpavke: Mislio sam pre svega na pripejd. Sada je jeftiniji nego ikada!

Kako jeftiniji?

Ja sam koristio laki gde je minut bio 2.8 din + uspostava veze, a sta sada imam?

Citat:
milanpavke: .. a u Americi npr se podrazumeva da se svi minuti zaokruzuju.

Stvar je u tome sto nikako ne idu zajedno zaokruzivanje na minut i skupa uspostava veze, jednog bi morali da se odreknu (mislim na sve operatore) ili bar napraviti takve tarife.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Promena cena u TOKI tarifi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7461 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.