Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?

[es] :: Advocacy :: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 85957 | Odgovora: 596 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?15.03.2009. u 15:31 - pre 183 meseci
Yep, to je dobar tip za elevaciju

Imas jos jako puno interesantnih stvari da namestis kroz group-policy, mozes vrlo precizno da dodelis ko od usera ima prava da radi sta, koji ce objekti biti exposovani kao anonymous kroz port 139 (kod mene - ni jedan ;-)

Recimo, kod mene ima jos nekoliko stvari, koje nisu nuzne za zastitu ali mogu biti korisne:

* Firewall je podesen da po defaultu brani SVE outbound portove / aplikacije osim onih koje sam ja dozvolio - time sprecavam bilo kakav gay software da mi vrslja po netu bez da sam ja to dozvolio ;-)

* Potpuno su iskljuceni terminal servisi (za remote desktop), error reporting i remote registry

* Paging file mi je kriptovan na kompovima gde je ukljucen
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?15.03.2009. u 15:46 - pre 183 meseci
Ok, meni je kroz ip tables default policy deny osim za onaj port koji ja zelim da prosledim... A i ubijen mi je remote desktop servis. Noscript se na ff podrazumeva. Ma u principu nema mnogo frke osim ako nisi n00b surfer... Zato oni kukaju ko sura pilad :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.86.23.*



+7 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?15.03.2009. u 16:38 - pre 183 meseci
Shto je najzanimljivije, sve servise u Windows operativnom sistemu,
za koje zakljuchish (na ovaj ili onaj nachin) da ne trebaju biti prisutni,
iskljuchish u roku od 25-30 sekundi i jednom u nedelju dana ukucash %temp% u runbox i pobrishesh.
ctrl+A, shift+del i to mu dodje maintenance....

Sa verzijom 7, dodushe.

Ali ne!
Kobaje su sladjeeee.....


Izashao je novi Ubuntu 9.04.
Za tri meseca izlazi verzija 10.6.4

Ne propustite!
It's free!

 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?15.03.2009. u 18:29 - pre 183 meseci
Prvo neko skida 8.04.2 Ubuntu? Pa gde ga nadje, samo cisto informativno da ti kazem da je 8.10 najsveziji stable sistem, imas i 9.04 ali alpha 6.

Ubuntu izlazi na svakih sest meseci, broj ispred tacke oznacava godinu, broj posle tacke mesec izlazenja.

Ivane, moram ovo da te pitam, da li pod limitiranim nalogom na Windowsu mozes da pokrenes apsolutno sav software (da mislim bas na igrice) koji ne bi trebalo da zahteva Admin privilegije?



Pozurite dok nije nestalo ;0)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?15.03.2009. u 18:30 - pre 183 meseci
Sto bi trebalo da znaci sta "expertu"?

Izasao je Windows7 !
Ako se ne bude prodavao kako treba novi epohalni OS za dve godine bice Windows8 !
Ne propustite!
Naplacuje se ali ima dobar tech support. E pa ur gonna need it! :P

Ajde sad salu na stranu, sta je sad tvoj problem, sto je ubuntu besplatan i sto svaki long term support release ima cycle od godinu dana? Ne razumem te ni malo... A ako je u pitanju hype oko jaunty-ja vidim da se ti nisi nalozio na novo M$ chedo koje je jos uvek beta...

Vidim da se razumes i u kobaje pa za tebe nema zime ako ti se informatika ne bude isplatila...


make love - !war
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?15.03.2009. u 18:33 - pre 183 meseci
@Zoran milovanovic

Zoki, nemoj da se zezas, LTS verzije su ipak dosta stabilnije za testing i za pocetak a i znas da je 8.10 dosao sa xserverom 1.5 koji je extremno "cudljiv"... Tako da nemoj jos kao linux zaeloti da ulazimo u raspravu oko stabilnosti verzija... :D Obradovace nam se digimonci :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
212.200.65.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?15.03.2009. u 18:44 - pre 183 meseci
Pa da, evo ja ne planiram da update-ujem 8.04 lts na ovom eeepc-ju, radi posao i ovaj ubuntu, ali tesko da ces poterati ovo na nekom g'anc novom hardveru. Za to ti treba nov linux.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?15.03.2009. u 18:52 - pre 183 meseci
Pa 2.6.24 ja mislim da ce biti dovoljan, osim ako nema nesto extreme exotic...
make love - !war
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.86.23.*



+7 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?15.03.2009. u 18:59 - pre 183 meseci
[offtopic]
Zorane jesu li tebe uchili da je zabranjeno reklamirati oruzje u bilo kom obliku?
Na bilo koji nachin ovde u Srbiji?

Ma kakvo god da je.

A kada isprobash kako puca (ja ne volim nishta neprovereno u zadnje vreme....),
ako je dobra cev, znam da mi netjesh javiti.
Ne sekiraj se.
[/offtopic]

Moze on da izlazi i na svakih 3 meseca shto se mene tiche....
Kad neka distribucija potraje od skoro 7 godina sa samo 3 kernel upgrade-a,
koja god da je, onda tje imati neshto vishe i od 'free i samo to'.

Vetj sam jednom pitao, ali eto ponovo tju...

Jesam li ja kriv shto je Torvalds ( a lichi na Mr. Burnsa, morate priznati)
bio nesposoban da razvije i da naplati svoju ideju?

Naravno, zbog "chovechnosti" nije mogao...
Nije hteo, zapravo, jer je tada, u tom periodu bio emotivno vezan za pingvine
koji povremeno jedu svoje lichno - nasrano!
A pingvini nemaju potrebu da ekonomishu....

Sad gruvaju neke verzije, na svakih 6 meseci,
kako bi i 'community' mogao shto pre da se omasti.
100% sam u pravu.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?15.03.2009. u 19:02 - pre 183 meseci
Da ne ulazimo u raspravu oko toga, Slobodan zna da liku na toshiba l300 nije podrzana wifi kartica (ni sa windows drajverima) sve do kernela 2.6.27-13. Tako da samo zbog kernela preporucujem najnovije izdanje, nista drugo ;)
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Moderator
Član broj: 18499
Poruke: 737
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?15.03.2009. u 19:41 - pre 183 meseci
Uh uh uh, koliko teskih reci...

Imate li vi, ljudi, vremena da nesto korisno radite pored prepucavanja ovde? :D

 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?15.03.2009. u 21:21 - pre 183 meseci
@zoran
Pa dobro uvek moze da boot-uje prvo sa live-om da vidi je li mu sve podrzano od drajvera. Donekle si i u pravu...

@musicmaster

Heh da, sad je vredjanje linusa ono ql... :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?15.03.2009. u 21:40 - pre 183 meseci
Citat:
Jesam li ja kriv shto je Torvalds ( a lichi na Mr. Burnsa, morate priznati)
bio nesposoban da razvije i da naplati svoju ideju?

Naravno, zbog "chovechnosti" nije mogao...
Nije hteo, zapravo, jer je tada, u tom periodu bio emotivno vezan za pingvine
koji povremeno jedu svoje lichno - nasrano!
A pingvini nemaju potrebu da ekonomishu....


E ako si mu rekao sve u brk.
 
Odgovor na temu

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
62.113.2.*



+6 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?15.03.2009. u 21:45 - pre 183 meseci
@Mulaz:

Citat:
CDburnerXP? Nikad cuo, i nikad ne bi mogao da ga izljustim izmedju ostalog sr**ja na internetu... Za Nero-ta sam i kao linux user cuo, a i upotrebljavao par puta, i verzije 6.x (koje sam poslednje koristio na nekim kompjuterima) su radile bez problema.


Bas cudno, gledaj sta je prvi rezultat na google:
http://www.google.com/search?h...amp;aq=0&oq=free+burning+s

Zar na linuxu znas automatski napamet sve najbolje programe, bez ikakvog trazenja?

@combuster:

Citat:
Ajde sapphire ti si .net developer, priznajem da su bolje odradili to sa 3.5 ali do skoro ste gadnih problema imali upravo sa verzijama .net-a i zavisnostima software-a medju njima (i sound forge je pravio probleme koliko se secam)...


Izvini, ali jedini problem koji sam ja iskusio sa .NET frameworkom je bio sto se ne moze instalirati .NET 1.1 na Vistu, pa ga se mora "slipstream-ati" sa .NET 1.1SP1. Za programe - koji .NET framework koriste - instaliras - ako vec ne postoji isti u sistemu. Jedini problem sto jos moze biti je zahtjevanje pojedinih verzija Windows Install-era (npr, za .NET 2.0 je potreban WI 3.0 itd... )
My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
...130.83-dsl.net.metronet.hr.



+19 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?15.03.2009. u 22:23 - pre 183 meseci
kvalitetan, stabilan.

čitao sam malo ispočetka, a poslije mi se nije dalo, vidio sam dosta napisanih glupoti.

da programi nisu svi završeni, da treba 2-3 programa za jedan posao i slično.


što je totalna neistina.onaj koji piše takve gluposti nikad nije isprobao ni jednu distribuciju i nanjoj odradio neki posao bilo privatno ili poslovno.

hočeš torrent imaš nekoliko bittornado itd...
hočeš ripanje muzika imaš grip
hočeš video imaš vlc
hočeš 3d imaš blender
hočeš office imaš open office i koffice
hočeš p2p imaš amule, dc...
hočeš snimanje imaš k3b
hočeš grafiku imaš gimp
hočeš cad imaš qcad
hočeš programiranje imaš kdevelop, QT,eclipse + sve ostalo


hočeš distribuciju sa mnogo paketa tu je fedora sa njezinim yum managerom
hočeš drugu takvu distribuciju tu je debian sa 23000 paketa(4,5 dvd-a) + plus yum manager + ogroman broj repository-a za yum.

hočeš doabr server sa svim servisima za 0 eura tu je linux.


onaj tko kaže da linux nije dobar za poslovanje taj laže.
ljepše je kad dobiješ sve zapakirano pa onda samo klikaš i instaliraš.

instalacija debiana lakša od win instalacije sa neoliko klika osim podešavanja particija.
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?15.03.2009. u 22:49 - pre 183 meseci
Ajde bacite link za neki Ubuntu Live CD , što noviju verziju .
 
Odgovor na temu

kvaju

Član broj: 168744
Poruke: 517
77.221.0.*



+16 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?15.03.2009. u 23:19 - pre 183 meseci
Download - http://www.ubuntu.com/getubuntu/download
Ako želiš da ti dođe BESPLATNO na kućnu adresu poštom - https://shipit.ubuntu.com/ (uzmi u obzir da treba 4-5 tjedana da ti dođe na kućnu adresu)
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?15.03.2009. u 23:24 - pre 183 meseci
Neću da poručujem , skinuću , ali ovo nije link za Live CD .
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?15.03.2009. u 23:25 - pre 183 meseci
^^ Instalacioni Disk (Desktop Install Disk) za Ubuntu je u isto vreme i Live disk, to jest
sa njega se moze podici sistem u Live modu. Dakle, dobio si ispravan link za skidanje ISO-a.
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?15.03.2009. u 23:34 - pre 183 meseci
Već sam ga skinuo danas ali ne znam kako da ga pokrenem u Live režimu .
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 85957 | Odgovora: 596 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.