Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dvojno državljanstvo - povratak u domovinu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dvojno državljanstvo - povratak u domovinu

[ Pregleda: 5869 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

littleprincess
Niš/Tivat/Innsbruck

Član broj: 213912
Poruke: 10
*.tirol.chello.at.



Profil

icon Dvojno državljanstvo - povratak u domovinu24.02.2009. u 14:45 - pre 183 meseci
Pozdrav svima, nova sam ovde a vec imam pitanje :)

Dakle, živim u Austriji i imam dvojno državljanstvo, srpsko i austrijsko. Da li neko zna šta je potrebno od dokumenata (ukoliko je potrebno) da bih u Srbiji živela? Klasična odjava boravka u Austriji, prijava u Srbiji ili još nešto? Pretpostavljam da su zakoni EU zemalja (i drugih zemalja) koliko-toliko slični tako da slobodno mogu da odgovore svi, ne samo oni koji žive u Austriji. Pa, ukoliko znate nešto o tome biće mi drago da mi odgovorite :)

Unapred hvala


[Ovu poruku je menjao littleprincess dana 24.02.2009. u 16:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

littleprincess
Niš/Tivat/Innsbruck

Član broj: 213912
Poruke: 10
*.tirol.chello.at.



Profil

icon Re: Dvojno državljanstvo - povratak u domovinu28.02.2009. u 16:35 - pre 183 meseci
Jos uvek nema odgovora :(
Da sam pitala kako da odem u Austriju dobila bih odgovor odmah a kad hocu u Srbiju nema odgovora :P
Salim se malo, ajde ljudi pomazite, mozete vi to :)
 
Odgovor na temu

1vi
Srbija

Član broj: 161459
Poruke: 301
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bez sajta


+4 Profil

icon Re: Dvojno državljanstvo - povratak u domovinu28.02.2009. u 19:55 - pre 183 meseci
Kako ste sami naveli državljanka ste i Srbije. Dokumenta već posedujete valjda - pasoš, lična karta?
Kada ulazite u R Srbiju koristite pasoš Srbije (ili plavi ako njega posedujete a koji važi do 31.12.2009.g.) u kome Vam otiskuju granične pečate.
Porez i ostalo - ako ste poreski obveznik R Srbije - izmirujete valjda?

Šta Vam treba da bi živeli u R Srbiju - pa samo Vaša dobra volja!

Kao što sam već naveo - već ste državljanin R Srbije pa samim tim posedujete i dokumenta R Srbije (a ako ih ne posedujete kojim slučajem - otiđite u Policijsku Upravu po mestu gde ste u R Srbiji prijavljeni i podnesite zahtev za vađenje dokumenata.

Što se tiče austrijskih zakona tu Vam ne mogu pomoći, ali je valjda i kod njih slično - najosnovnije je da izmirujete porez.

 
Odgovor na temu

littleprincess
Niš/Tivat/Innsbruck

Član broj: 213912
Poruke: 10
*.tirol.chello.at.



Profil

icon Re: Dvojno državljanstvo - povratak u domovinu28.02.2009. u 20:07 - pre 183 meseci
Hvala Vam na odgovoru. To sam u sustini znala ali hvala u svakom slucaju.
Samo, porez - na koji porez mislite? Porez na imovinu ili?
 
Odgovor na temu

1vi
Srbija

Član broj: 161459
Poruke: 301
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bez sajta


+4 Profil

icon Re: Dvojno državljanstvo - povratak u domovinu28.02.2009. u 20:15 - pre 183 meseci
Uopšteno (bilo na šta ako plaćate porez - plaćajte redovno).
 
Odgovor na temu

littleprincess
Niš/Tivat/Innsbruck

Član broj: 213912
Poruke: 10
213.47.199.*



Profil

icon Re: Dvojno državljanstvo - povratak u domovinu28.02.2009. u 22:09 - pre 183 meseci
1vi, hvala jos jednom na odgovoru, a ako neko zna jos nesto neka odgovori slobodno, svaka informacija je od pomoci :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dvojno državljanstvo - povratak u domovinu

[ Pregleda: 5869 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.