Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta posle fakulteta - telekomunikacije i programiranje?

[es] :: Sertifikati :: Šta posle fakulteta - telekomunikacije i programiranje?
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 59517 | Odgovora: 86 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Untouchabble
Untouchabble
Beograd

Član broj: 77524
Poruke: 169
93.86.156.*



Profil

icon Re: Šta posle fakulteta - telekomunikacije i programiranje?13.02.2009. u 12:10 - pre 183 meseci
Ok. Vezano za Iritel, ovo je relativno sveze: http://www.personalmag.rs/it/r...u-iritel-ad-za-uredaj-fm-msan/
 
Odgovor na temu

bventil
desp

Član broj: 67391
Poruke: 50
79.101.69.*

Sajt: www.geocities.com/bope999


+1 Profil

icon Re: Šta posle fakulteta - telekomunikacije i programiranje?13.02.2009. u 14:58 - pre 183 meseci
Nesto nevezano za ovu temu.
Jedno pitanje za tebe Untouchabble.
Da li si mozda isao na privatne casove iz programiranja ili si znao VB pa si ga polozio lagano?
 
Odgovor na temu

TrickyTrix

Član broj: 9478
Poruke: 83
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Šta posle fakulteta - telekomunikacije i programiranje?13.02.2009. u 16:47 - pre 183 meseci
Ne bih znao šta rade ove domaće firme sada, ali znam da od 2008. Telekom u celoj Srbiji instalira Huawei MSANove UA5000 i još neki njihov model.
 
Odgovor na temu

Ivica Vujović
Ivica Vujović
Beograd

Član broj: 44727
Poruke: 127



+5 Profil

icon Re: Šta posle fakulteta - telekomunikacije i programiranje?13.02.2009. u 19:40 - pre 183 meseci
Kad bi znao koliko je ovo zanimljiva tema za mene...

Elem, moja prica je malo drugacija. Ja sam upisao ETF da bih se bavio programiranjem, ali sam se negde u drguoj godini dosetio toga da me to apsolutno ne privlaci. I otisao sam na telekomunikacije. Zavrsio ga i sad radim u Rusiji na jednom velikom gradilistu kao sistem admin. Odma' da ti kazem da je posao odvratan. Uvek sam pricao da ne zelim da radim kao sistem admin a na kraju sam tako zavrsio. No, poenta je da sam dobio ponudu koju nisam mogao da odbijem. Jednostavno, plata je previse dobra da bih presao preko toga tek tako. E sad... Dobra vest je da taj posao ne mora da bude tako los, ako se malo potrudis. CCNA je za pocetak dobra ideja. Moze to i da bude neki drugi sertifikat, ne mora Cisco. Bitno je da puno ulazes u sebe i svoje znanje. To zadovoljstvo poslom ce samo doci kako se budes izgradjivao kao strucnjak. Zato, bez sekiracije i kao sto neko rece - zavrsi prvo skolu pa posle nadji bilo sta u struci za pocetak. Kasnije ces da raastes onako kako budes zeleo.
 
Odgovor na temu

Untouchabble
Untouchabble
Beograd

Član broj: 77524
Poruke: 169
93.86.208.*



Profil

icon Re: Šta posle fakulteta - telekomunikacije i programiranje?14.02.2009. u 10:06 - pre 183 meseci
@bventil
Ne, VB znam od ranije, ispit nisam ni spremao.

@Trbonja
Hvala na savetu drugar. I svaka cast na kompromisu, mada ne znam da li je to bas dobro na duge staze.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Šta posle fakulteta - telekomunikacije i programiranje?14.02.2009. u 11:47 - pre 183 meseci
jedno glupo pitanje
zasto pod telekomunikacije smatrate samo sis.admine??
a razvoj novih mreza npr?,elektronika...bla bla?
 
Odgovor na temu

bventil
desp

Član broj: 67391
Poruke: 50
93.86.41.*

Sajt: www.geocities.com/bope999


+1 Profil

icon Re: Šta posle fakulteta - telekomunikacije i programiranje?14.02.2009. u 14:47 - pre 183 meseci
Nemam pojma kako je to u telekomunikacijama, i da li bi mozda mogao da probas nesto sam da radis, ali razmisli malo i o tome.
Ako ne probas nista, nego se predas(a to masa ljudi i meni porucuje, ono sto moras, a ne ono sto zelis) mozes da budes samo nezadovoljan na kraju.
Ali mislim da je Trbonja ovom recenicom najvise bio u pravu:
"Bitno je da puno ulazes u sebe i svoje znanje. To zadovoljstvo poslom ce samo doci kako se budes izgradjivao kao strucnjak."
A da li ces uspeti sam(da pokrenes neku svoju firmicu) ili da radis u nekoj kompaniji, to sve zavisi od izbora.
 
Odgovor na temu

positive
BGD

Član broj: 20599
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Šta posle fakulteta - telekomunikacije i programiranje?14.02.2009. u 20:30 - pre 183 meseci
pitanje iz prvog posta:
Sta uopste moze da se radi u telekomunikacijama, a da nije administriranje mreze?

pored programiranja, u IT se covek moze baviti: odrzavanjem (npr.operativna podrska u nekom od sistema), supportom (davanjem saveta i pruzanjem podrske), IT planiranjem (business analyst - project coordinatori), pruzanjem prvog nivoa podrske (Service Desk/Help Desk/Desktop admini)...
Svaka od ovih aktivnosti se moze primeniti na veci broj totalno razlicitih stvari: mreze, oper. sistemi (win, unix, linux...), bazama, aplikacijama (ERP, CRM, Billing, DWH, ....).

Broj ljudi koji se bave aplikacijima (support, operative, planning), cesto je veci od broja ljudi koji se bave IT infrastructurom (mreze, baze, oper. sistemi...).

Za jednu firmu koja se bavi telekomunikacijama (ako pod ovom recju smatramo mobilne i fiksne operatere), potrebno je dosta ljudi u IT (interno zaposlenih ili eksterno-vendori), pri cemu broj potrebnih ljudi neretko se broji u hiljadama.



Meni je to zaista, ma koliko dobro placen, jeziv posao - treba zivot da provedes radeci jedno te isto (kapiram da posle odredjenog vremena udjes u stos sa umrezavanjem i to postane rutina) i izigravas customer support raznim, khm ajde da budem fin, nekvalifikovanim individuama.

U telekomunikacijama promene su jako ceste, i svakih nekoliko godina kompletna arhitektura veceg broja sistema se u potpunosti promeni (retko koji sistem dozivi 10 god... - izuzimajuci IT infrastrukturu)



Ja bih najradije povezao svoje dve ljubavi, telekomunikacije i programiranje, ali nemam ideja kako to da izvedem.

Uglavnom, najveci deo razvoja novih aplikacija se ne radi interno kod telekom provajdera, vec se kupuju gotova resenja.
Eventualno se lokalno zaposli odredjen tim ljudi, koji moze donekle da modifikuje kod (uglavnom zbog brzeg responsa i manje cene)



sta rade ljudi koji zavrse CCNA, CCNP, CCIE?

bave se mrezama... (obzirom da su ovo Cisco kursevi, uglavnom Cisco mrezama :).
Ali kao sto rekoh, telekom. operateri zaposljavalju mnooogo veci broj struka od IP admina.
IP admini cine manje od 5 % zaposlenih u IT-u u nekom od telekom operatera...


sve u svemu, ukoliko ti se ukaze prilika, slobodno se prihvati nekog od poslova u telekom. industriji...



poz,
positive

stay cool and be positive
ne budi bez veze, povezi se: www.bgwireless.net
 
Odgovor na temu

Student ETF-a
Aleksandar
Beograd

Član broj: 177119
Poruke: 85
85.222.179.*



Profil

icon Re: Šta posle fakulteta - telekomunikacije i programiranje?14.02.2009. u 22:36 - pre 183 meseci
Ja studiram telekomunikacije na elektrotehnickom fakultetu i uvek me je zanimalo u cemu je razlika izmedju telekomunikacija na ETF-u i na SF? Ja sam od programiranja pobegao i ako sam imao lepu ocenu iz C-a Untouchabble, hajde mi nabroj par ispita iz prve i druge godine pa da vidim sta to vi ucite. A ja kada malo krenem da mastam zamisljam sebe u nekoj finoj firmi kako radim neki dinamican posao. Uvek sam voleo nesto da :"projektujem" tako da sebe vidim u takvom poslu... Videcemo...
 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Re: Šta posle fakulteta - telekomunikacije i programiranje?15.02.2009. u 08:53 - pre 183 meseci
Ne znam sto kaze neko telekomunikacije i sis admin.
Bas mislim da telekomunikacije imaju veci i siri aspekat.

Nprj moj kolega (zavrsio telekomunikacije ETF )dobio posao u firmi koja se bavi MissionCritical Communications. Nprj neke sistemima koji nikada ne bi smijeli da zakazu kao sto je poziv policije hitne itd... direktna komunikacija vozova, komunikacija u Podzemnicama...
Nprj nedavno se desio slucaj u Austriji covjek sa autom se prevrnuo na pruzi i nazvao je zeljeznicku stanicu i rekao halo tu sam na pruzi zaustavite vozove. Nakon pola sata voz ga zgazio za 30 min nisu sredili stvar.
Sada ima mnogih teorema sto nisu mobitelom nazvali itd ali mora postojati sistem koji kaze ima da stanes u sekundi...

I sada se on zaposlio i radi na projektu Wimax za MissionCritical Communications. Znaci nema veze sa admin sis.

A znam da Nikola Tesla Ericsson(Hrvatska) se bavi isto ovim.

pozdrav
 
Odgovor na temu

Untouchabble
Untouchabble
Beograd

Član broj: 77524
Poruke: 169
93.86.194.*



Profil

icon Re: Šta posle fakulteta - telekomunikacije i programiranje?15.02.2009. u 09:33 - pre 183 meseci
@positive
Projektovanje i analize su ono sto me je i privuklo telekomunikacijama. Nazalost, do zaposlenja kod jednog od 3 operatera kod nas je jako tesko doci, narocito za takva radna mesta (nemam prosek 9,5, ni tetku u upravnom odboru). Zato sam i postovao u temi o sertifikatima, hocu da naucim jos nesto, van fakulteta, po cemu cu biti konkurentan - pitanje je ustvari bilo namenjeno Cisco inzenjerima, odnosno da li ljudi sa tim sertifikatima rade iskljucivo kao admini ili im je opseg radnih mesta siri (tj da li ce mi to uopste koristiti za navedeno - projektovanje, planiranje sistema, itd).

@Student ETF-a
Prva i druga godina obuhvataju uglavnom opste predmete, kao na mnogim tehnickim fakultetima (pretpostavljam i na ETFu): fizika, razne matematike, statistike, operaciona istrazivanja, elektrotehnika, elektronike, teorija sistema, informatika, ekspertni sistemi itd.
Strucni predmeti krecu intenzivno od trece godine, npr: osnovi telekomunikacija, telekomunikacioni sistemi, radiokomunikacioni sistemi, projektovanje inform sistema, statisticka teorija telekomunikacija, tehnika telekom komutacija, telekom saobracaj i mreze, eksploatacija telekom sistema, operaciona u telekom, multimedijalne komunikacije, simulacije, regulativa u telekom., marketing i menadzment u telekom...
Manje-vise isti plan i program kao na ETFu uz par razlika, npr nemamo Obradu signala, ali imamo par ispita iz menadzmenta. Ovako je po starom planu i programu, po Bolonji ima dosta izmena, neki ispiti su podeljeni, neki dodati, neki dati uslovno...

@osmania i ostali
Nismo se razumeli mojom greskom, znam ja sta sve moze da se radi u telekomunikacijama (barem u teoriji), ono sto me zanima je da li navedeni sertifikati mogu pomoci do zaposljavanja na tim "atraktivnijim" radnim mestima ili ne.
 
Odgovor na temu

positive
BGD

Član broj: 20599
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Šta posle fakulteta - telekomunikacije i programiranje?15.02.2009. u 10:18 - pre 183 meseci
ne moze da odmogne, ali ako se ne bavis IP, ne moze puno ni da pomogne.
(dosta zaposlenih u Telekom. IT, nikad ne pristupi nijednom ruteru, switchu i slicno...)

ali ako te mreze zanimaju, i zeleo bi da se bavis njima, Cisco kursevi su odlicna preporuka za tu vrstu poslova.
stay cool and be positive
ne budi bez veze, povezi se: www.bgwireless.net
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Šta posle fakulteta - telekomunikacije i programiranje?15.02.2009. u 15:26 - pre 183 meseci
dakle ti HOCES iskljucivo sa mrezama da se bavis [zato i hoces cisco certifikate],tako?

 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Šta posle fakulteta - telekomunikacije i programiranje?15.02.2009. u 19:39 - pre 183 meseci
Citat:
Untouchabble: @positive
Projektovanje i analize su ono sto me je i privuklo telekomunikacijama. Nazalost, do zaposlenja kod jednog od 3 operatera kod nas je jako tesko doci, narocito za takva radna mesta (nemam prosek 9,5, ni tetku u upravnom odboru).
na osnovu cega si ovo zakljucio?
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
212.200.65.*



+104 Profil

icon Re: Šta posle fakulteta - telekomunikacije i programiranje?15.02.2009. u 20:57 - pre 183 meseci
Ako ti je za utehu ovakvu "krizu" prolazi verovatno SVAKI student (sem onih koje posao već čeka negde) pred kraj studija, ili neposledno posle diplomiranja. Čak je i Nušić u autobiografiji pomenuo nešto na tu temu, kako je izašao iz zgrade fakulteta sa diplomom u ruci, pun optimizma i velikih planova, a onda na vratima nije znao da li da ide levo ili desno. :)

Primera radi, kako je izgledalo kod mene. Završio ETF, smer fizička elektronika. Tu uglavnom bili veoma dobri studenti, završavali u roku, sa velikim prosekom, i palili preko na postdiplomske. Ja nit u roku, niti neki prosek. Nismo imali čak ni osnove telekomunikacija. Posle faksa otišao u vojsku, čisto da odmorim mozak a i da vidim gde ću & šta ću (i dalje smatram da je do kompletnog ukidanja služenja vojske dobro da se odmah otalja ova obaveza u što bržoj varijanti - prava vojska, 6 meseci). Po završetku vojske video da od one moje struke nema vajde, pa ajd u telekomunikacije. Konkurisao na tonu mesta, svuda me odbijali. Negde su me ta odbijanja poprilično smorila, posebno u onim "zvučnim" firmama pomenutim u pređašnjim postovima, kao i nekim institutima. Rekli mi (nezvanično) da mi prosek slab, da nisam završio u roku, da sam studirao pogrešan smer, blablabla. Posle saznam da su zaposlili nekog lika koji je studirao duže od mene sa lošijim prosekom, ili da su zaposlili lika koji je tu služio civilno koji još uvek nije ni diplomirao. Posle sam imao prilike da upoznam firmu mnogo bolje, hvala Bogu što su me odbili, tu bi se zakopao nikad gore.
Posle 4 meseca traženja konačno dobio posao u nekoj preprodavačko-uvozničkoj firmi za telekomunikacionu opremu. Loš posao, loš gazda. Radio 9 meseci, sve i svašta (čak i klasično fizikalisanje, a traže ti da dođeš lepše obučen). Na kraju se posvađao sa gazdom i dao otkaz usred svađe.

I onda opet bez posla jedno tri meseca. Ti možda misliš da si ti u neizvesnoj situaciji, a pazi moju. Pogrešan smer, pogrešan prosek, nikakvo radno iskustvo, jedini posao pre toga napustio nakon svađe sa gazdom. Opet slanja CVjeva i opet odbijanja, ili još češće, nikakav odgovor. I na kraju, ajd da probam sa ljudima/firmama koje sam upoznao na prethodnom poslu. Bingo. Dobio posao u jednoj veoma dobroj domaćoj firmi, i od tada je sve krenulo nabolje. Sad sam već znao šta me konkretno zanima, bavio sam se isključivo time, i brzo sam napredovao u poslu. Eto, od 3-4 meseca depresivnog traganja za poslom posle pola godine dođoh u situaciju da sam odbijao ponude. Sve do ove poslednje koju nisam mogao da odbijem.

Šta je bitno:
1. prvi posao ti nije i jedini, uzmi šta naiđe, bićeš u boljoj poziciji kad budeš konkurisao za drugi, nisi tamo neki pacer kojeg niko ne želi
2. upoznaj što više ljudi i firmi iz struke, značiće ti kad-tad
3. prati oglase većih kompanija, stranih; gledaj šta se traži napolju, to će se uskoro tražiti i kod nas
4. prati trendove u telekomunikacijama; ne vredi ti da budeš ekspert za PDH sisteme prenosa kad je to na samrti
5. upoznaj što više ljudi i firmi iz struke, značiće ti kad-tad... (ne, nisam pogrešio)

I ne brini se, posao u TK nije dosadan ukoliko se sam ne odlučiš da tako bude. Na kraju krajeva, to je tako široka oblast i ne treba tako generalizovati.

Citat:
Untouchabble: Nazalost, do zaposlenja kod jednog od 3 operatera kod nas je jako tesko doci, narocito za takva radna mesta (nemam prosek 9,5, ni tetku u upravnom odboru).


Uopšte nije tačno. Dobro, MOŽDA kod Telekoma pomalo jeste, ali ne i kod drugih. A čak i da jeste, nisu TK spale na ta tri slova u knjizi.
Samo treba imati dobar plan, motivacije, stava, dosta truda i rada na sebi i uz minimalnu dozu sreće možeš brzo stići tamo gde si naumio.
 
Odgovor na temu

Untouchabble
Untouchabble
Beograd

Član broj: 77524
Poruke: 169
93.86.194.*



Profil

icon Re: Šta posle fakulteta - telekomunikacije i programiranje?16.02.2009. u 00:08 - pre 183 meseci
@Horvat
Ja hocu da se bavim telekomunikacijama, ali necu da postanem(i ostanem) smoreni sistem admin u nekoj levoj firmi. Kazem "smoreni" jer znam par takvih, ljudi su izgubili svaki trag zivota, zive na cipsu i koka-koli, rade non-stop (tj po pozivu) i mrze ceo svet. Mozda sam upoznao pogresne ljude.

@momsab
Na osnovu iskustava kolega koji su zavrsili fakultet pre mene. Niko koga poznajem se tamo nije zaposlio, a da nije imao vezu ili visok prosek. Vip poslednje dve godine ima akciju "Budi Vip student" i od toga ce biti nesto, nazalost prosek mi je malo ispod 8,5 sto je minimum za apliciranje.

@marko37
Hvala na ohrabrenju i opseznom odgovoru. Inace sjajna i poucna zivotna prica :)
Citat:
2. upoznaj što više ljudi i firmi iz struke, značiće ti kad-tad
Trudim se, radio sam part-time u firmi koja se bavi implementacijom VMWare sistema, a trenutno sam u organizaciji Business Days sajma (sajam zaposljavanja za studente Saobracajnog).
Citat:
4. prati trendove u telekomunikacijama; ne vredi ti da budeš ekspert za PDH sisteme prenosa kad je to na samrti
3. prati oglase većih kompanija, stranih; gledaj šta se traži napolju, to će se uskoro tražiti i kod nas
Odlicna ideja, pokusavam da ispratim trendove, ali ovako prosta stvar mi nije pala napamet.
Citat:
I ne brini se, posao u TK nije dosadan ukoliko se sam ne odlučiš da tako bude. Na kraju krajeva, to je tako široka oblast i ne treba tako generalizovati.
Zaista se nadam, inace sam protracio 7 godina zivota.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Šta posle fakulteta - telekomunikacije i programiranje?16.02.2009. u 10:13 - pre 183 meseci
pa sad odluci se,ja kazem da telekomunikacije NISU SAMO MREZE,ti kazes da bi samo to,a eto opet,ne bi da budes "smoreni lik sis. admin"

telekomunikacije su jako siroka oblast,kao sto su i drugi pored mene to napomenuli
sigurno ima na wiki nesto ukratko about telecommunications ,pa procitaj

s ovim sto si zapeo za cisco [ponavljam se] imam utisak da zelis samo sa mrezama da se bavis,tj. jedino tom oblascu u tel. ,nemoj me pogresno razumeti,potpuno je ok to,ali ne znam zasto onda pitas "da ne budes smoreni sis admin"

a realno,i ti sto rade nonstop,tesko im je reci po pozivu "e sad ne radim,nazovi sutra",ili je bolje mrzeti i sebe i druge,ali da dobijas kintu...koju na kraju...ni ne stignes potrositi?


sredis privilegije ,nastavi ozbiljnu vezu,ako nemas,zapocni neku,pocni da stvaras dom,ozeni se...sve to uporedo s poslom...
 
Odgovor na temu

Untouchabble
Untouchabble
Beograd

Član broj: 77524
Poruke: 169
91.150.96.*



Profil

icon Re: Šta posle fakulteta - telekomunikacije i programiranje?16.02.2009. u 11:40 - pre 183 meseci
Kazem, jasno mi je da su telekomunikacije siroka oblast. Razlog zasto sam postovao u temi "sertifikati", a ne u "vodic za posao" je taj sto hocu da nadogradim svoje znanje. Zato sam i "zapeo" za cisco, mreze me ne privlace toliko, ali nemam ideju sta bih osim toga mogao da zavrsim. Mozda nesto da iskombinujem sa programiranjem, ili nesto trece...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Šta posle fakulteta - telekomunikacije i programiranje?16.02.2009. u 11:53 - pre 183 meseci
ok,ne privlace te mreze
zbog cega onda "guras" cisco certifikate? koliko ja znam,cisco su samo mreze,ne?

a certifikate imas razne,od ms,preko cisco ...bla bla,prakticno sve it oblasti

a tebi niko ne zabranjuje da bez obzira na certifikate i diplomu na fuxu ucis programiranje ,ili sta smatras da te zanima
cak i na ovom forumu postoji "dobra podrska" za pocetnike,rekao bih,tako da ,procunajs malo po podforumima,sta rade ljudi s kojim programskim jezikom i gledas


predlog,ako zelis stvarno nesto kreativno,onda najbolje da budes sam svoj gazda,ali da se ne fokusiras samo na jednu stvar,nego na razvoj raznih stvari,pa bilo to vezano samo za tel. ili programiranje ili bilo sta...[doduse pocetni kapital...]
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Šta posle fakulteta - telekomunikacije i programiranje?16.02.2009. u 13:40 - pre 183 meseci
Citat:
Untouchabble: @momsab
Na osnovu iskustava kolega koji su zavrsili fakultet pre mene. Niko koga poznajem se tamo nije zaposlio, a da nije imao vezu ili visok prosek. Vip poslednje dve godine ima akciju "Budi Vip student" i od toga ce biti nesto, nazalost prosek mi je malo ispod 8,5 sto je minimum za apliciranje.
Mozda vazi za saobracajce. Ovi koje znam da su se zaposlili kod mobilnih provajdera su sa ETFa i FONa, imaju prosek oko 8,5 (a ozbiljna firma ce pitati sta konkretno znas od potrebne teorije) i, ono sto je veoma bitno, znaju sta ih zanima i tu se usavrsavaju
ako ne pokusas otkud znas da nema posla za tebe?


uzgred, ova tema je odavno za VzP

Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

[es] :: Sertifikati :: Šta posle fakulteta - telekomunikacije i programiranje?
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 59517 | Odgovora: 86 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.