Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PC Tools TreatFire: Novi pristup zaštiti od gamadi

[es] :: Zaštita :: PC Tools TreatFire: Novi pristup zaštiti od gamadi

[ Pregleda: 3638 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
212.200.221.*



+12 Profil

icon PC Tools TreatFire: Novi pristup zaštiti od gamadi10.02.2009. u 01:50 - pre 184 meseci


TreatFire - Zero day Malware Protection

Novi besplatni AV program, koji možete koristiti u kombinaciji sa već postojećim...

Citat:
If I already have antivirus software why do I need ThreatFire?
ThreatFire is dramatically different to traditional antivirus software. Normal antivirus products usually need to have first identified and seen a threat before they can provide adequate protection against it. The protection is then provided via a signature or fingerprint update, which must first be written by an antivirus researcher. This creates a large window of time where threats are undetected and can therefore infect your PC even when you have antivirus software installed.

How can ThreatFire protect me when traditional antivirus can't?
ThreatFire continually protects your PC against attacks by detecting malicious behavior, such as capturing your keystrokes or stealing your data, instead of only looking for known threats like normal antivirus software. By implementing sophisticated real-time behavioral analysis ThreatFire is able to stop never- before-seen "zero-day" threats solely by detecting their malicious activity.

Zero-day threats are usually designed to take advantage of new vulnerabilities or exploits that are currently unprotected by traditional security products. They are usually distributed in huge quantities very quickly by mass email (SPAM), website hijacks, instant messaging or over peer-to-peer networks. Because they are undetectable they are able to wreak havoc and compromise your PC even when you have up-to-date antivirus software installed.ThreatFire's patent-pending ActiveDefense technology offers protection against all types of internet threats - both known and unknown - spyware, adware, keyloggers, viruses, worms, Trojans, rootkits, buffer overflows, and other malware. ThreatFire uses its unparalleled protection to hunt down and paralyze those threats that are either too new or too clever to be recognized by traditional "signature-based" antivirus software.

Do I need to be an expert to use ThreatFire?
ThreatFire is advanced technology designed especially for people, not just experts.

We believe security software should be "set and forget" so once you install ThreatFire you won't need to answer lots of technical questions, in fact the only time you should even notice ThreatFire is protecting your PC is when we detect something malicious that requires your attention.


...


"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: PC Tools TreatFire: Novi pristup zaštiti od gamadi10.02.2009. u 16:02 - pre 184 meseci
Citat:
Take 5: Novi

???
On je već star barem koju godinu. Da li ima neko kome je ova stvar pomogla da se reši nečega? Ja sam ga dva puta instalirao na ne baš nove instalacije windowsa i nijednom mi nije ništa našao.
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: PC Tools TreatFire: Novi pristup zaštiti od gamadi10.02.2009. u 21:40 - pre 184 meseci
Imao, probao, deinstalirao.
 
Odgovor na temu

Guru Fox
Ant Hill, Giant Town

Član broj: 194339
Poruke: 11
*.bredband.comhem.se.



Profil

icon Re: PC Tools TreatFire: Novi pristup zaštiti od gamadi10.02.2009. u 22:35 - pre 184 meseci
ThreatFire je HIPS program a ne antivirus, tako da najbolje radi na "ne zarazenim" kompjuterima koje stiti od dalje zaraze.
Ako vec imate virus na vasem kompjuteru onda koristite neki drugi program kako bi ste se resili tog virusa.
Posle toga instalirajte ThreatFire i kompjuter ce vam biti zasticen od buducih napada.
Vrlo dobar software koji, kako je vec spomenuto, ne kosta nista.
 
Odgovor na temu

serbian.boy
Novi Sad

Član broj: 204431
Poruke: 37
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: PC Tools TreatFire: Novi pristup zaštiti od gamadi11.02.2009. u 13:16 - pre 184 meseci
Threatfire je bivsi Cyberhawlk. Ime je promenjeno. Inace u pravu si, nije antivirus ali funkcionise dobro sa njim. Na njihovom sajtu stoje dijagrami uspesnosti rada antivirusa sa njim zajedno. Boga mi, meni zna da se oglasi zato sto experimentisem. Ne usporava komp, a radi po principu spijuniranja-bar ja tako kontam (procitajte o "community events").
U principu, ja ga nisam deinstalirao.
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: PC Tools TreatFire: Novi pristup zaštiti od gamadi11.02.2009. u 13:38 - pre 184 meseci
Citat:
serbian.boy: Na njihovom sajtu stoje dijagrami uspesnosti rada antivirusa sa njim zajedno.

hahaha, znaš li od kada to stoji xD Trenutna verzija je 3.5, ja sam prvi put probao taj program kad sam ga video na interfejsu (ona emisija što ima na tv-u). Tada je još bila neka besplatna verzija u kojoj uopšte niste mogli da tražite određene viruse nego samo keyloggere kad idete na scan, tada je bila verzija 1 ili 2, mislim da su baš tad promenili ime, i naravno otišao sam na njihov sajt i bili su neki grafici, i vidim opet negde da ga spominju pa reko da proverim ima li novosti i kad sam ušao, a ono potpuno isti grafici od pre 2 godine... Da, sigurno su tačni xD

Lepo je Guru Fox rekao da je to HIPS program koji analizira ponašanje, ALI dakle on analizira ponašanje stvari koje su već na kompu, tako da je potpuno svejedno da li ćete ga instalirati na čist računar (samo se vi nadajte da ste čisti) ili na zaražen, virus se uvek isto ponaša i on bi to trebao da prepozna. Pa taj program tek može da analizira proces koji se pokrene na računaru, tj. kada ste već zaraženi i virusa pokuša nešto da uradi (što se tiče RealTime zaštite i analize ponašanja)!

serbian.boy aj reci šta imaš od zaštita na kompu pa da vidimo.
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.125.*



+12 Profil

icon Re: PC Tools TreatFire: Novi pristup zaštiti od gamadi11.02.2009. u 14:40 - pre 184 meseci
Citat:
93 Stefan: hahaha, znaš li od kada to stoji xD Trenutna verzija je 3.5, ja sam prvi put probao taj program kad sam ga video na interfejsu (ona emisija što ima na tv-u)....


... malkice nisi u toku za verziju, al' nema veze... (mada je dosta toga menjano od verzije 3.5)


"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.227.*



+21 Profil

icon Re: PC Tools TreatFire: Novi pristup zaštiti od gamadi11.02.2009. u 21:58 - pre 184 meseci
Ako nekoga zanima, ThreatFire 4.x moze da se instalira i na Windows 7 Beta1, npr. uz AVG Free 8.0...
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: PC Tools TreatFire: Novi pristup zaštiti od gamadi12.02.2009. u 12:05 - pre 184 meseci
Citat:
Catch 22: uz AVG Free 8.0...

To bi bio mali problem. AVG ne dozvoljava normalan rad tom programčiću i može da dođe do toga da ne možete da podignete sistem, pa ćete morati nečega da se rešite nekog programa iz Safe Moda, usporiće vam se podizanje sistema, ovo se sve meni nije desilo odjednom, nego posle nekoliko dana.
Proverio sam na njihovom forumu i treba da se doda ThreatFire u ignorisane fajlove, mada je onda možda moguće da nešto zarazi njegov proces i da AVG to ignoriše i ko zna šta da se desi (pretpostavljam).
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
77.46.206.*



+12 Profil

icon Re: PC Tools TreatFire: Novi pristup zaštiti od gamadi12.02.2009. u 22:07 - pre 184 meseci
^ Nisam imao takvo iskustvo, a instalirao sam ga na nekoliko razlicitih racunara pod XP, Vistom cak i Win7. Normalno radi uz AVG i Avira (druge nisam probao). Sto se tice usporavanja, primetio sam da kopiranje fajlova ide sporije ali ga onda eventualno privremeno iskljucim na ikonici pored sata, pa ga po obavljenom kopiranju ponovo ukljucim...
*(Naravno samo ako se radi o proverenim fajlovima na vlastitom hard disku)

"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

serbian.boy
Novi Sad

Član broj: 204431
Poruke: 37
79.101.186.*



Profil

icon Re: PC Tools TreatFire: Novi pristup zaštiti od gamadi13.02.2009. u 14:06 - pre 184 meseci
Stefane, jako mi je drago sto imas takvu moc zapazanja pa se secas kakvi su im bili grafici pre dve godine a kakvi su sada - kazes isti...
Ja mislim da nisi u pravu, mislim da su bar jednom za te dve godine azurirali sajt :)
Sto se tice zastite, ja sam najbolja zastita, a od programa sam imao do pre dve nedelje Aviru Premium - original licenca koja je istekla, a sad probam PC Tools Antivirus.
Uz to jos i klasiku Spybot i Malwarebytes sa kojima procesljam notebook kad treba.
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: PC Tools TreatFire: Novi pristup zaštiti od gamadi13.02.2009. u 15:07 - pre 184 meseci
Citat:
serbian.boy: Stefane, jako mi je drago sto imas takvu moc zapazanja pa se secas kakvi su im bili grafici pre dve godine a kakvi su sada - kazes isti...
Ja mislim da nisi u pravu, mislim da su bar jednom za te dve godine azurirali sajt :)

Ja ne kažem da nisu ažurirali ceo SAJT. Ja sam siguran da su ti grafici potpuno isti ko i onda, zabole me da li će mi neko verovati :)
Ja samo kažem da meni nikad taj program ništa nije pronašao, kao ni onom gore modu, on se barem nešto valjda razume ako ja ne, nije džabe postao mod ovog podforuma, a vi slobodno koristite to i samo dodajte stvari na komp i usporavajte ga. To što ti je on našao (ili ko je već to gore napisao), naravno da nema veze sa tim da li je taj program "savršen", nego sa tim da ti jednostavno nisi želeo da dovoljno zaštitiš svoj komp sa mnogim boljim programima.
Ja trenutno na kompu imam AVG Anti-Virus Pro 8, PC Tools FireWall Plus (pre toga ZoneAlarm Pro i Outpost Pro), Spybot S&D (odrađena samo imunizacija, bez Real Time zaštite), Malwarebytes Anti-Malware Pro (sa Real Time zaštitom do pre neki dan), SpywareBlaster (koji imunizira browsere, ne postoji Real Time zaštita), ZoneAlarm ForceField (zaštita za browser). Koristim Firefox sa nekim add-onovima, idem po svakakvim sajtovima i čovek bi očekivao da sam pokupio razne stvari koje ThreatFire može da nađe, razni virusčići, spy, ad... Ali eto, taj program mi ništa nije našao i možete da zaključite da pored ovih stvari nema potrebe za njim i naravno da ga neću držati, kao što je to slučaj i sa onim modom gore.


[izbrisan flame]

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 13.02.2009. u 18:23 GMT+1]
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

ingenerio
Vojvodina

Član broj: 177527
Poruke: 34



+1 Profil

icon Re: PC Tools TreatFire: Novi pristup zaštiti od gamadi14.02.2009. u 23:26 - pre 184 meseci
Pa ti Stefane pored te zaštite nema da brineš pored instaliranih programa:

- AVG Anti-Virus Pro 8
- PC Tools FireWall Plus
- Spybot S&D
- Malwarebytes Anti-Malware Pro
- SpywareBlaster
- ZoneAlarm ForceField

bilo bi pravo čudo da ti TreatFire nešto i nađe!

Ja sam probao TreatFire, instalirao, bio mi nekih 5 dana na compu i rešio ga se! Meni takođe nije NIŠTA našao, imao sam AVG internet security 8.

Svakom programu treba dati šansu, bar ga isprobati pa posle pljuvati!

Program nije loš, ali za mene nepotreban! Kad se diže sistem uz njega mu treba malo više vremene da se podigne sistem, update mu nije toliko čest kao kod AV-a, i to je to! Koristan program, nije loše ga probati, ali zadržati - ja bar mislim NE!
 
Odgovor na temu

slobo klajic
Slobodan Vojinović
Medvedja

Član broj: 169503
Poruke: 228
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PC Tools TreatFire: Novi pristup zaštiti od gamadi23.02.2010. u 15:23 - pre 172 meseci
Konkretno me interesuje da li ko ima iskustva sa ovim THREATFIRE /aktuelna verzija 4.7.1/ u smislu kako se podnose sa KIS - tj. da li jedan drugom prave smetnje pri radu i svakako preporuka ako ga neko vec koristi-
Slobo
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.mbb.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: PC Tools TreatFire: Novi pristup zaštiti od gamadi23.02.2010. u 16:38 - pre 172 meseci
Po meni,ovo je totalno bespotreban alat...AV poput Nod-a ili KAV-a ima sve sto je potrebno,uz to Malwarebytes',SuperAntiSpyware ili sta vec drugo i nema problema...jos jednom kazem,totalno bespotreban alat...to ti je kao da na auto hoces da dodas neku lajsnu kao ukras... :)))
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

slobo klajic
Slobodan Vojinović
Medvedja

Član broj: 169503
Poruke: 228
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PC Tools TreatFire: Novi pristup zaštiti od gamadi23.02.2010. u 17:14 - pre 172 meseci
Moguce, imao ja uz KIS i Malwarebytes, ali sam cuo od nekih ljudi koji se time bave da je ovaj uz KIS bolji od Malwarebytes, pa sam zato i pitao dali ko ima iskustva sa ovom kombinacijom
Slobo
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: PC Tools TreatFire: Novi pristup zaštiti od gamadi23.02.2010. u 17:16 - pre 172 meseci
Nije bolji, ekipa koja je okupljena oko malwarebytes-a je vrhunska.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.mbb.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: PC Tools TreatFire: Novi pristup zaštiti od gamadi23.02.2010. u 17:37 - pre 172 meseci
Naravno...smesno je porediti ThreatFire sa Malwarebytes'-om...svi znamo da je AV+Malwarebytes' sjajna tj nenadmasiva kombinacija... :)))
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: PC Tools TreatFire: Novi pristup zaštiti od gamadi

[ Pregleda: 3638 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.