Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rusija razvija zamenu za Windows?

[es] :: Advocacy :: Rusija razvija zamenu za Windows?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 17818 | Odgovora: 113 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
93.86.206.*



+4 Profil

icon Rusija razvija zamenu za Windows?02.02.2009. u 01:51 - pre 184 meseci
http://www.mikro.rs/main/index...;datum=2009-01-26&ID=11206

Hohohoho
Vest jeste stara nekoliko dana ali reda je da je ipak postujem ovde,u lokalnoj linux pljuvacnici ;)
Iako se spominje uglavnom "razvijanje sopstvenog OS-a" to resenje ce sasvim sigurno biti zasnovano kako stvari stoje na nekom linux distrou(ko je rekao domaci tj ruski ALT Linux)
Zamisli ti to-sve obrazovne institucije prelaze na neki tamo linux polufabrikat :D
Prvo packe od Evropske Unije,pa masovni jeftini netbookovi sa preinstaliranim linuxom,pa Dell i Ubuntu,pa debakl sa Vistom i sada ovo-kanda se velikom mekanom malo drmusa tron :D
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Rusija razvija zamenu za Windows?02.02.2009. u 10:49 - pre 184 meseci
Nisam primetio da su se Rusi na tom polju dosad nesto pokazali, pa sam i ovaj put skeprik prema rezultatima. Mozda bi im bilo bolje da doniraju nesto parica u ReactOS projekat (http://www.reactos.org/en/index.html) ili, sto bi bilo jos bolje, da doprinesu razvoju FOSS-a u onim segmentima, gde FOSS najvise zaostaje.

Linux distro valjda zna da napravi svaka susa. Evo, javljam se sa distroa koje su napravile neke openSUSE.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Rusija razvija zamenu za Windows?02.02.2009. u 10:51 - pre 184 meseci
Mozda bi trebalo investirati u pojednostavljenje upotrebe Wine-a.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
93.86.97.*



+4 Profil

icon Re: Rusija razvija zamenu za Windows?02.02.2009. u 10:57 - pre 184 meseci
Imaju oni vec ALT Linux-ovo zapravo predstavlja samo dalji razvoj stvari

Sa distrowatch-a

ALT Linux was founded in 2001 by a merge of two large Russian free software projects. By the year 2008 it became a large organization developing and deploying free software, writing documentation and technical literature, supporting users, and developing custom products. ALT Linux produces different types of distributions for various purposes. There are desktop distributions for home and office computers and for corporate servers, universal distributions that include a wide variety of development tools and documentation, certified products, distributions specialized for educational institutions, and distributions for low-powered computers. ALT Linux has its own development infrastructure and repository called Sisyphus, which provides the base for all the different editions of ALT Linux.

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
93.86.91.*



+43 Profil

icon Re: Rusija razvija zamenu za Windows?02.02.2009. u 11:01 - pre 184 meseci
Ne znam bas kako ce da se takmice sa windowsom al ajde, doduse ako uloze velike pare nista nije cudno, a i pitam se zasto su se bas sad odlucili za ovaj potez verovatno zbog krize i znajuci da Microsoft ne moze vise da ulaze koliko je pre ulagao.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Rusija razvija zamenu za Windows?02.02.2009. u 11:32 - pre 184 meseci
Meni mirise na jos jedan od Ruskih bisera u najavi :)
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
93.86.165.*



+4 Profil

icon Re: Rusija razvija zamenu za Windows?02.02.2009. u 11:40 - pre 184 meseci
Citat:
staticInt: Ne znam bas kako ce da se takmice sa windowsom al ajde, doduse ako uloze velike pare nista nije cudno, a i pitam se zasto su se bas sad odlucili za ovaj potez verovatno zbog krize i znajuci da Microsoft ne moze vise da ulaze koliko je pre ulagao.


Taj rad,a mislim da je poenta stvaranje nezavisnog informatickog sistema koji ce se oslanjati na domace snage i koji nece zavisiti od cefa maticne velike kompanije(u ovom slucaju MS)

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Rusija razvija zamenu za Windows?02.02.2009. u 11:49 - pre 184 meseci
Cini mi se da sam pre X godina cuo ovu pricu i da je rec samo o pukoj politickoj paroli.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Rusija razvija zamenu za Windows?02.02.2009. u 12:15 - pre 184 meseci
I to ne jednom ;) Inace ako se ne varam i majcicu Rusiju drma kriza, tako da me zivo zanima koji ce obim finansiranja ovo da ima.Ponekad mi je zao sto se linux advocacy uglavnom svede na ovakve budalastine, stvari poput ulazenja linuxa u neke gradske uprave, policiju i obrazovne sisteme se slave na sva usta, a pred cinjenicom da je ucesce na desktopu negde na nivou statisticke greske se cuti.
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
93.86.165.*



+4 Profil

icon Re: Rusija razvija zamenu za Windows?02.02.2009. u 12:20 - pre 184 meseci
A nije ti palo na pamet da bi ovakvih potezom linux doziveo veliku popularizaciju i kod kucnih korisnika?
Misli malo o tome a ovi nasi bi mogli da se ugledaju malo i da makar na nastavi informatike bude obradjen i linux u nekoliko nastavnih jedinica ;)
Politika ili ne ideja je svakako dobra i ja je pozdravljam ;)
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Rusija razvija zamenu za Windows?02.02.2009. u 12:44 - pre 184 meseci
Tokom proteklih barem 20 godina smo videli kako se zavrsavaju Ruske politicke akcije.Sto se kucnih korisnika tice linux pa razvijao ga Bog otac, a ne Rusi kod kucnih korisnika nema nikakve sanse jos mnogo vremena.Sto se nasih i nastave informatike tice, imajuci i vidu da ne bas tako mali broj nastavnika te oblasti nema tri blage ni sa onim sto sada predaje, nekoliko casova linuxa nece bitno promeniti sliku, a obaska sto ne vidim da je to i potrebno.Linux je slobodan softver ko god zeli moze da se obrazuje na tom planu na 1001(d) nacin bez potrebe da mu bilo ko sta drobi u skoli oko njega :) I eto mogli bi malo da se podsetimo bajkovitog cp6 linuxa, tj Srpskog pandana ovome sto bi Rusi da naprave :)
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
93.86.165.*



+4 Profil

icon Re: Rusija razvija zamenu za Windows?02.02.2009. u 13:20 - pre 184 meseci
Citat:
pri3rak: Tokom proteklih barem 20 godina smo videli kako se zavrsavaju Ruske politicke akcije.Sto se kucnih korisnika tice linux pa razvijao ga Bog otac, a ne Rusi kod kucnih korisnika nema nikakve sanse jos mnogo vremena.


Ne bih znao zaista sta ce biti za nekoliko godina-nemaju izgleda svi vidovnjacke mogucnosti kao ti ;)

Citat:

Sto se nasih i nastave informatike tice, imajuci i vidu da ne bas tako mali broj nastavnika te oblasti nema tri blage ni sa onim sto sada predaje, nekoliko casova linuxa nece bitno promeniti sliku, a obaska sto ne vidim da je to i potrebno.Linux je slobodan softver ko god zeli moze da se obrazuje na tom planu na 1001(d) nacin bez potrebe da mu bilo ko sta drobi u skoli oko njega :)


Ne budi smesan
Fakat je da su ljudi dosta slabo informisani o linux-u i da su mnogi nesvesni njegovog postojanja
Ne kazem ja sada da je linux Svet Gral IT-a ali de facto ljudi su slabo informisani o Windoza alternativama a i linux se slabo reklamira jer je za razliku od MS-a slobodan softver pa onda ne mozes da ocekujes da ce novac od prodaje proizvoda(ne kosta nista jelte)da se vrati kroz agresivni marketing ;)
A u prilog toj tezi ide veliki uspeh Ubuntu distribucije koja je svojom shipit akcijom i dobrom propagandom(upravo je dosta ljudi preko Ubuntua saznalo sta je to ustvari linux)za par godina postao najkorisceniji distro svih vremena ;)
I jbg ako nisi shvatio da od skole sve pocinje tj od obrazovanja(pa makar i kroz par casova)i da je to osnova svega,onda ne vredi nista vise da ti pricam

Citat:

I eto mogli bi malo da se podsetimo bajkovitog cp6 linuxa, tj Srpskog pandana ovome sto bi Rusi da naprave :)


Rusi nece praviti nista slicno vec koristi pomenuti ALT koji postoji vec poduze vremena kao vrlo uspesni domaci projekat sto lako mozes da proveris na netu ili distrowatch-u ;)


Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Rusija razvija zamenu za Windows?02.02.2009. u 13:55 - pre 184 meseci
Citat:
pri3rak: Tokom proteklih barem 20 godina smo videli kako se zavrsavaju Ruske politicke akcije.


Sa ovim se ne bih bas slozio.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Rusija razvija zamenu za Windows?02.02.2009. u 14:05 - pre 184 meseci
Citat:
Body Bag:
Ne bih znao zaista sta ce biti za nekoliko godina-nemaju izgleda svi vidovnjacke mogucnosti kao ti ;)

Da za to sta ce biti kroz nekoliko godina i u Rusiji i u linux svetu (a vezano za procenat na dektopu) su stvarno potrebne natprirodne vidovnjacke moci :)

Citat:
Body Bag:
Fakat je da su ljudi dosta slabo informisani o linux-u i da su mnogi nesvesni njegovog postojanja
Ne kazem ja sada da je linux Svet Gral IT-a ali de facto ljudi su slabo informisani o Windoza alternativama a i linux se slabo reklamira jer je za razliku od MS-a slobodan softver pa onda ne mozes da ocekujes da ce novac od prodaje proizvoda(ne kosta nista jelte)da se vrati kroz agresivni marketing ;)
A u prilog toj tezi ide veliki uspeh Ubuntu distribucije koja je svojom shipit akcijom i dobrom propagandom(upravo je dosta ljudi preko Ubuntua saznalo sta je to ustvari linux)za par godina postao najkorisceniji distro svih vremena ;)

Ako govorimo o kucnim korisnicima u Srbiji fakat je da ih racunari posebno i ne interesuju.Ne jednom nego "milion" puta sam cuo da ih zivo zabole za linux jer na windows-u sve radi.Evo ja svoju devojku nisam u stanju da nagovorim da proba a ne predje na linux, a ti mislis sada ce neko da dodje sa posla pa umesto da se zajebava po netu ili slusa muziku navali da hakuje linux, yeah right :)

A sto se agresivnog marketinga tice podseti me cime se ono IBM bavio oko linuxa, i cime se Canonical bavi danas :) A kad smo vec obojica kod Canonnicala, i kad se slazemo da mu je marketing dobar (agresivan sta vec) sta je realno postignuto.Pa sto se tice ljudi koji koriste linux na desktopu postignuto je da su (neki ne bas malobrojni) dojucerasnji korisnici debiana slackware-a fedore ili suse-a presli na ubuntu, a da je ukupan broj korisnika linux-a tu negde gde je i bio.U nasem narodu se to zove presipanje iz supljeg u prazno :)

Citat:
Body Bag:
I jbg ako nisi shvatio da od skole sve pocinje tj od obrazovanja(pa makar i kroz par casova)i da je to osnova svega,onda ne vredi nista vise da ti pricam

Prosvetlio si me.Ma znao sam da je tokom gimanzije trebalo da sve vreme koristim zcpr3 i cp/m na tim 011, al zajebo sam se i presao na pc.

Citat:
Body Bag:
Rusi nece praviti nista slicno vec koristi pomenuti ALT koji postoji vec poduze vremena kao vrlo uspesni domaci projekat sto lako mozes da proveris na netu ili distrowatch-u ;)

Jasta nalazi se na visokom 58 mestu medju linux distribucijama koje sve zajedno cine koliko 1-2 % desktopa? :)
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
93.86.165.*



+4 Profil

icon Re: Rusija razvija zamenu za Windows?02.02.2009. u 14:33 - pre 184 meseci
Citat:
pri3rak: Ako govorimo o kucnim korisnicima u Srbiji fakat je da ih racunari posebno i ne interesuju.Ne jednom nego "milion" puta sam cuo da ih zivo zabole za linux jer na windows-u sve radi.Evo ja svoju devojku nisam u stanju da nagovorim da proba a ne predje na linux, a ti mislis sada ce neko da dodje sa posla pa umesto da se za***ava po netu ili slusa muziku navali da hakuje linux, yeah right :)


A cekaj to si ti izvrsio neku anketu or what ili je to po sistemu video Pera od Mike?
Nisam znao da se pod "hakerisanjem" linux-a :D podrazumeva sporadicno editovanje txt fajlova a i to je zavisno od distroa ;)
Jel to ona fora i kao i kod Windoza korisnika-znas da uradis reinstall Windoze pa si glavni 'aker u kraju :D
Inace da se taj Windows posteno placa itekako bi ih bilo briga za alternative ;)

Citat:
Pa sto se tice ljudi koji koriste linux na desktopu postignuto je da su (neki ne bas malobrojni) dojucerasnji korisnici debiana slackware-a fedore ili suse-a presli na ubuntu, a da je ukupan broj korisnika linux-a tu negde gde je i bio.


Sto opet nije tacno-dosta linux korisnika je probalo prvo upravo bas Ubuntu u poslednjih par godina a verujem i da je na njemu ostala,tako da dzaba ti "konstatacija" ;)

Citat:
Prosvetlio si me.Ma znao sam da je tokom gimanzije trebalo da sve vreme koristim zcpr3 i cp/m na tim 011, al za***o sam se i presao na pc.


Ponestaje argumenata koliko vidim ;)

Citat:
Jasta nalazi se na visokom 58 mestu medju linux distribucijama koje sve zajedno cine koliko 1-2 % desktopa?


Ja ne vidim kakve to veze ima uopste sa ALT Linuxom jer se ovde ne prica o tome
Kao sto rekoh-izgleda da ponestaje argumenata

Citat:
U nasem narodu se to zove presipanje iz supljeg u prazno :)


Prosto je neverovatno kako se udaljavas od teme bezeci od sustine i sireci raspravu sa jos glupljim "konstatacijama"
Da zaista,prica sa tobom je presipanje iz supljeg u prazno-tako evo priznajem pametniji si od mene,eto predajem se i prekidam dalju diskusiju ;)

P.S. A sada videh da si 78 godiste-a ja pomislio da se raspravljam sa nekim deristem,s obzirom na nacin rezonovanja ;)



[Ovu poruku je menjao Body Bag dana 03.02.2009. u 13:18 GMT+1]
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Rusija razvija zamenu za Windows?02.02.2009. u 14:56 - pre 184 meseci
Citat:
Body Bag
A cekaj to si ti izvrsio neku anketu or what ili je to po sistemu video Pera od Mike?

Po sistemu gledao svojim ocima.Imas mozda bolji ili planiras da najmis strategic marketing pa radis anketu?

Citat:
Body Bag:
Nisam znao da se pod "hakerisanjem" linux-a :D podrazumeva sporadicno editovanje txt fajlova a i to je zavisno od distroa ;)

Izvini u buduce cu paziti da ti napomenem prenesena znacenja, vidim slabo ih prepoznajes :)

Citat:
Body Bag:
Inace da se taj Windows posteno placa itekako bi ih bilo briga za alternative ;)

Jasta da je Pera otisao u policiju svega ovog ne bi bilo, a jos da se svako od nas rodio kao Trampovo dete sad bi vozio ferrarija.

Citat:
Body Bag:
Ponestaje argumenata koliko vidim ;)

Ma da nikad ih nije ni bilo :) Linux caruje, windows samo sto nije propao i tako vec vise od decenije :)

Citat:
Body Bag:
Ja ne vidim kakve to veze ima uopste sa ALT Linuxom jer se ovde ne prica o tome


Bicu ljubazan pa cu te citirati

Citat:
Iako se spominje uglavnom "razvijanje sopstvenog OS-a" to resenje ce sasvim sigurno biti zasnovano kako stvari stoje na nekom linux distrou(ko je rekao domaci tj ruski ALT Linux)



Citat:
Body Bag:
Sto opet nije tacno-dosta linux korisnika je probalo prvo upravo bas Ubuntu u poslednjih par godina a verujem i da je na njemu ostala,tako da dzaba ti "konstatacija" ;)

I zbog cega je onda linux i dalje zanemarljivo zastupljen na desktopu?

Citat:
Body Bag:
Prosto je neverovatno kako se udaljavas od teme bezeci od sustine i sireci raspravu sa jos glupljim "konstatacijama"

Jesi li ovo pisao ispred ogledala?

Citat:
Body Bag:
Da zaista,prica sa tobom je presipanje iz supljeg u prazno-tako evo priznajem pametniji si od mene,eto predajem se i prekidam dalju diskusiju ;)

Beskrajno cu zaliti za time :)
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
212.200.178.*

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Rusija razvija zamenu za Windows?02.02.2009. u 20:25 - pre 184 meseci
Hehehehe, stari dobri Advocacy
Sorry na offu
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.web.vodafone.de.



+7169 Profil

icon Re: Rusija razvija zamenu za Windows?02.02.2009. u 20:44 - pre 184 meseci
Citat:

A nije ti palo na pamet da bi ovakvih potezom linux doziveo veliku popularizaciju i kod kucnih korisnika?


Hhahahahahahahahahahahahahah ovi Linuxasi su stvarno ko pokvarena ploca, znaci svake godine od devedeset i neke pa do danas ista pesma.

Momci, prvo skocite pa onda recite hop.

Lepo je da dobijate i politicku podrsku, nista vaznije od politicke podrske u razvoju softvera :) Mislim, "drzavni OS", "patriotski OS" ... how stupid is that.

Btw, dobar deo industrijske Rusije je godinama radio na jednoj piratskoj verziji QNX-a - pa su krajem 90-tih konacno odlucili da kupe komercijalnu verziju, posto su postali previse zavisni pa im je konacno trebala i neka podrska.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
93.86.165.*



+4 Profil

icon Re: Rusija razvija zamenu za Windows?02.02.2009. u 20:51 - pre 184 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Hhahahahahahahahahahahahahah ovi Linuxasi su stvarno ko pokvarena ploca, znaci svake godine od devedeset i neke pa do danas ista pesma.


Pa uvodjenje linuxa u drzavne institucije moze samo da pogoduje popularizaciji istog u bilo kojoj formi a ne suprotno(konkretno i ovde-Rusija) ;)




[Ovu poruku je menjao Body Bag dana 02.02.2009. u 22:22 GMT+1]
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
91.150.103.*



+132 Profil

icon Re: Rusija razvija zamenu za Windows?02.02.2009. u 23:09 - pre 184 meseci
E a graficki stil shell-a tog OS-a ce verovatno da bude kao da su ga pravili Ladini dizajneri udruzeni sa UAZ-ovim, preovladavace SMB i svetlo siva boja, a ikone ce biti strogo samo kvadrati. OS ce trositi 5mb RAM-a, usled nezahtevnosti....Umesto igre Mines, difoltna igra ce biti Tetris portovan sa Nintenda 8bit... Horasoooo

[Ovu poruku je menjao maliradojca dana 03.02.2009. u 20:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Rusija razvija zamenu za Windows?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 17818 | Odgovora: 113 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.