Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Euro business guide -- PAZITE SE PREVARE

[es] :: E-Poslovanje :: Euro business guide -- PAZITE SE PREVARE

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8671 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KizaBG
programer

Član broj: 169491
Poruke: 247
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Euro business guide -- PAZITE SE PREVARE13.01.2009. u 13:30 - pre 186 meseci
Ako dobijete mail sa formularom od neke firme iz Holandije, koja Vam nudi da Vasa firma bude u njihovom katalogu dobro procitajte ste pise, pre nego im posaljete popunjen formular.

Mom drugaru koji ima firmu u Novom Sadu, je stigla ta ponuda preko maila,kao, da se firma nadje u evropskom registru firmi, i sluzbenica iz PR sektora, uzme popuni taj zahtev i posalje ..

Kad .. kroz nedelju dana stize faktura na 1000 eura. Tek tada su primetili, da je cena od 1000 eura, ubacena skroz pri dnu stranice, i to umuvana u tekst tako da se i ne vidi dobro, a tekst je pisan fontom broj 6 :))

I sad ne moze da se odbrani od tih Holandjana, koji ga stalno zovu, prete sudom, i traze da im plati, ne samo 1000 eura, vec je ta ponuda bila na 3 godine, pa ce morati da plati 3.000 eura.

On se vadi na to, da taj zahtev nije stigao iz njegove firme (da ta PR sluzbenica ne bi dobila otkaz :) i da ne priznaje nikakav zahtev bez potpisa.
Pecat moze bilo ko da napravi.

Znate li nekog advokata u Novom Sadu, koji se bavi tim poslovima, da pomogne, coveku da skine ove prevarante sa ledja.

pozdrav, hvala

p.s.
ne znam da li je ova tema za ovu rubriku, izvinjavam se ako sam pogresio.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
212.200.68.*



+10255 Profil

icon Re: Euro business guide -- PAZITE SE PREVARE13.01.2009. u 13:47 - pre 186 meseci
Ma kakav bre advokat, kakvi bakrači ? Nije to nikakva Holandija, nego hohštapleraj belosvetski. Nije on dužan ništa da plati, nego kad ga sledeći put pozovu, neka lepo zapiše broj telefona, pa da ode u naš SUP i prijavi: internet kriminal, uznemiravanje, pretnje i tako dalje. Ili može on n jima da pošalje fakturu na 10.000 EUR, na istu adresu sa koje je stigla faktura na 3.000.

E baš bih voleo da dobijem i ja takav e-mail ! Da im se keve naj**em !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Euro business guide -- PAZITE SE PREVARE13.01.2009. u 13:56 - pre 186 meseci
Citat:
KizaBG: Ako dobijete mail sa formularom od neke firme iz Holandije, koja Vam nudi da Vasa firma bude u njihovom katalogu dobro procitajte ste pise, pre nego im posaljete popunjen formular.

Mom drugaru koji ima firmu u Novom Sadu, je stigla ta ponuda preko maila,kao, da se firma nadje u evropskom registru firmi, i sluzbenica iz PR sektora, uzme popuni taj zahtev i posalje ..

Kad .. kroz nedelju dana stize faktura na 1000 eura. Tek tada su primetili, da je cena od 1000 eura, ubacena skroz pri dnu stranice, i to umuvana u tekst tako da se i ne vidi dobro, a tekst je pisan fontom broj 6 :))

I sad ne moze da se odbrani od tih Holandjana, koji ga stalno zovu, prete sudom, i traze da im plati, ne samo 1000 eura, vec je ta ponuda bila na 3 godine, pa ce morati da plati 3.000 eura.

On se vadi na to, da taj zahtev nije stigao iz njegove firme (da ta PR sluzbenica ne bi dobila otkaz :) i da ne priznaje nikakav zahtev bez potpisa.
Pecat moze bilo ko da napravi.

Znate li nekog advokata u Novom Sadu, koji se bavi tim poslovima, da pomogne, coveku da skine ove prevarante sa ledja.

pozdrav, hvala

p.s.
ne znam da li je ova tema za ovu rubriku, izvinjavam se ako sam pogresio.


Cek bre po kom osnovu je duzan da bilo sta plati? Dokument mora da ima validan potpis, ukoliko nema "duzan" je samo da im saopsti %#$%#%%$^%$^$
 
Odgovor na temu

KizaBG
programer

Član broj: 169491
Poruke: 247
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Euro business guide -- PAZITE SE PREVARE13.01.2009. u 13:56 - pre 186 meseci
Pa to mu i ja kazem. A inace, ma niko ga i ne zove telefonom, ko zna odakle ti i rade uopste :)) iz neke garaze verovatno, vec mu samo salju mailove.

evo adrese te cuvene firme, koja nema telefon


Euro Business Guide
P.O. BOX 2021
3500 GA UTRECHT
The Netherlands

e-mail: [email protected]
web: www.eurobusinessguide.net
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Euro business guide -- PAZITE SE PREVARE13.01.2009. u 14:51 - pre 186 meseci
Pa ono nek doda jos jedan kriterijum u spam filter, cim firma ne daje nikakvu opipljivu adresu (po box to naravno nije) ni kontakt telefon, vrlo verovatno je neka muljacina po sredi.Znaci kulira i boli ga uvo za njih :)
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Euro business guide -- PAZITE SE PREVARE13.01.2009. u 15:01 - pre 186 meseci
Evo podataka o vlasniku domena:

Visit AboutUs.org for more information about EUROBUSINESSGUIDE.NET
<a href="http://www.aboutus.org/EUROBUSINESSGUIDE.NET">AboutUs:
EUROBUSINESSGUIDE.NET</a>

Registration Service Provided By: Domains.com Limited
Contact: [email protected]
Visit: http://www.domains.com

Domain name: EUROBUSINESSGUIDE.NET

Administrative Contact:
eu business services
eu business services limited ([email protected])
+1.31203120477
Fax: fax
henville building, saint kits and nevis
charlestown, NE 10000
KN

Technical Contact:
eu business services
eu business services limited ([email protected])
+1.31203120477
Fax: fax
henville building, saint kits and nevis
charlestown, NE 10000
KN

Registrant Contact:
eu business services
eu business services limited ()

Fax:
henville building, saint kits and nevis
charlestown, NE 10000
KN

Status: Locked

Name Servers:
ns1.eurobusinessguide.org
ns2.eurobusinessguide.org

Creation date: 17 Sep 2006 09:51:25
Expiration date: 17 Sep 2017 13:51:00

 
Odgovor na temu

webex
Milorad Tošić
Vilin grad

Član broj: 50060
Poruke: 512
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.webex.rs


Profil

icon Re: Euro business guide -- PAZITE SE PREVARE13.01.2009. u 17:41 - pre 186 meseci
Malo sam pretražio njihovu bazu... i čisto sumnjam da je Zavod za transfuziju krvi iz Niša platio 3000 eura da se nađe u bazi...

Blood Transfusion Institute NIS
Medicine
Boul. Dr. Zoran Đinđić N° 48
18000 · Nis
Serbia
Phone: 00381(0)18533260
Fax: 00381(0)18533106
Language spoken: English, Serbian
e-mail: send email
web: open webpage



svašta... ovo je 100% čista prevara, verovatno su našli negde bazu kontakata ili su nasumično unosili podatke kako bi pecali lakoverne...


 
Odgovor na temu

KizaBG
programer

Član broj: 169491
Poruke: 247
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Euro business guide -- PAZITE SE PREVARE13.01.2009. u 18:09 - pre 186 meseci
Citat:
Malo sam pretražio njihovu bazu... i čisto sumnjam da je Zavod za transfuziju krvi iz Niša platio 3000 eura da se nađe u bazi...


:) ... a naročito je platila "HidroElektrana Đerdap" .. njih baš jako zanima da se nađu na ovom "vrhuskom sajtu". Kao ni Beogradsko Dramsko Pozorište :)

Kad vidim kako je traljavo urađena pretraga, i ceo sajt je baš jadan. ehhhh .. ovo je izgleda unapređena verzaija onih fora "Javljam se iz Nigerije, da Vam kažem da Vam je bogati stric umro, i ostavio 5.0000000000000000$ ... uplatite samo 10.000 $ za troškove prenosa, i pare su vaše".

ok ljudi, hvala što ste potvrdili i moje mišljenje, sad ću da pozovem čoveka da se ne nervira više, i da ne daje otkaz toj radnici, nije ona kriva tu ni najmanje, što je naletela na preverante.

pozdrav
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
212.200.65.*



+6455 Profil

icon Re: Euro business guide -- PAZITE SE PREVARE13.01.2009. u 18:46 - pre 186 meseci
Pošto u Srbiji ne funkcionišu zakoni, verovatno vam neće moći ništa. Da funkcionišu, morali bi da platite ono čime ste se obavezali ugovorom. Kakav god on bio.

Ali u svakom slučaju ta osoba koja je potpisala taj dokument bez da pročita šta piše na njemu treba da dobije otkaz instantno. Primio sam i ja isto pismo, i naravno da sam pročitao "sitna slova" i naravno da je pismo instantno završilo u kanti. A ta PR osoba slobodno može na planinu da čuva ovce, za to joj ne treba pismenost...
 
Odgovor na temu

ljubisal
Ljubiša Lazarević
Računovođa
Beograd

Član broj: 37008
Poruke: 218
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.mena.rs


+25 Profil

icon Re: Euro business guide -- PAZITE SE PREVARE13.01.2009. u 18:55 - pre 186 meseci
Moram da kažem da sam i ja dobio ovo pismo, i taman da ga potpišem, pečatiram i pošaljem (jer velikim slovima piše besplatno ažuriranje - FREE UPDATE), kad ono da vidim šta je Pera Detlić sitnim slovima napisao (u ugovoru o osiguranju, šta sve pokriva)
I kao i ventura neprijatno se iznenadih i bacih pismo u kantu za smeće.
Tokom vanrednog stanja - registracija doo elektronskim putem - www.mena.rs
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Euro business guide -- PAZITE SE PREVARE13.01.2009. u 19:07 - pre 186 meseci
Nije to samo u srbiji...

Tamo gde ja radim (nije ni 'firma' nego neprofitna organizacija), svake toliko dobijemo ista ovakva pisma, i u sitnom printu na dnu stvarno 1k eur :))

Tako da izgleda da su to neki medjunarodni prevaranti
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Euro business guide -- PAZITE SE PREVARE13.01.2009. u 19:09 - pre 186 meseci
E cek nakon ova dva posta sad situacija (meni) deluje malkice drugacija.

@KizaBG

Citat:
KizaBG: Ako dobijete mail sa formularom od neke firme iz Holandije, koja Vam nudi da Vasa firma bude u njihovom katalogu dobro procitajte ste pise, pre nego im posaljete popunjen formular.

Mom drugaru koji ima firmu u Novom Sadu, je stigla ta ponuda preko maila,kao, da se firma nadje u evropskom registru firmi, i sluzbenica iz PR sektora, uzme popuni taj zahtev i posalje ..

Kad .. kroz nedelju dana stize faktura na 1000 eura. Tek tada su primetili, da je cena od 1000 eura, ubacena skroz pri dnu stranice, i to umuvana u tekst tako da se i ne vidi dobro, a tekst je pisan fontom broj 6 :))

I sad ne moze da se odbrani od tih Holandjana, koji ga stalno zovu, prete sudom, i traze da im plati, ne samo 1000 eura, vec je ta ponuda bila na 3 godine, pa ce morati da plati 3.000 eura.

On se vadi na to, da taj zahtev nije stigao iz njegove firme (da ta PR sluzbenica ne bi dobila otkaz :) i da ne priznaje nikakav zahtev bez potpisa.
Pecat moze bilo ko da napravi.


Napisao si da je mail-om stigao formular koji je popunjen i poslat, e sad nisi napisao kako je poslat.Ja sam nekako po default-u pomislio elektronski pa mi je bilo cudno kakav sad pecat, plus elektronski potpisi nisu nesto zaziveli ovde, ali posle ovih postova cenim da je popunila rukom potpisala lupila pecat i poslala.Ako se to desilo e onda bi tvoj drug bio u (vecem) problemu da ne zivi u Srbiji :) Ako pak nije to tako uradila onda ne vidim da imaju cak i za neku drzavu sa efikanijim sudstvom ikakvog osnova da vas tuze.Sad na stranu sto je ovo cist prevarantski biznis.
 
Odgovor na temu

KizaBG
programer

Član broj: 169491
Poruke: 247
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Euro business guide -- PAZITE SE PREVARE13.01.2009. u 19:20 - pre 186 meseci
evo sada sam pozvao drugara, i rekao mu da zaboravi placanje, kao i da vise pecat ne drzi u fioci od radnog stola, nego u Sefu.

@pri3ak: da, ta devojka je uzela formular, popunila ga rukom i samo poslala.

Forwardovao mi je taj dokument, i zaista, i u samom mailu, a i na formularu pise jasno i velikim slovima Updating is free of charge!

a cenu vidim da su sakrili, jako vesto u sred recenice :))

Inace, ovo su sve one perfidne prevare sa Zapada koje nam polako stizu, i na koje narod mora da se navikne, i nauci.

A inace, obzirom da dokument nije potpisan, ja ga nikada ne bih platio,pa sve i da zivim u Holandiji.

Pa danas svako moze da napravi pecat, i overi ovako neku glupost i zatrazi pare.

Koliko ja znam, samo potpis je validan, i jedino osnov za eventualno sudjenje. Mozda gresim, nisam advokat,ali u Americi (gde sam ziveo) samo se gleda potpis. Pecat nikoga ne zanima.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Euro business guide -- PAZITE SE PREVARE13.01.2009. u 19:46 - pre 186 meseci
Drugi link na google kada se ukuca "euro business guide" govori o tome kako je u pitanju prevara ( scam , fraud , spam ).
Ovo u zagradi da google jos malo indeksira ;)
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Euro business guide -- PAZITE SE PREVARE13.01.2009. u 20:15 - pre 186 meseci
@KizaBG Znas kako ako bi i imali stvarne namere da tuze (a ne verujem) cak i po zakonu ovde mu ne bi mogli nista jer pecat bez potpisa (i obrnuto) kod nas nema znacaj.Ideja da se pecat stavi u sef je dobra i naravno samo odgovorno lice moze sklapati ugovore i sl. .
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Euro business guide -- PAZITE SE PREVARE14.01.2009. u 07:55 - pre 185 meseci
Budale, umesto da su trazili 100 evra mozda bi i prosli sa prevarom. Pohlepni su.
Ovako, 1k je mnogo cak i za Srbiju :)

 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Euro business guide -- PAZITE SE PREVARE14.01.2009. u 08:13 - pre 185 meseci
A onaj font gde piše kolika je cena je totalno nečitljiv. :))
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
212.200.68.*



+10255 Profil

icon Re: Euro business guide -- PAZITE SE PREVARE14.01.2009. u 08:34 - pre 185 meseci
Citat:
ventura: Pošto u Srbiji ne funkcionišu zakoni, verovatno vam neće moći ništa. Da funkcionišu, morali bi da platite ono čime ste se obavezali ugovorom. Kakav god on bio.

Nije tako. Ovde je više nego jasno da se radi o prevari tj. obmani. Svaki će sudija, upravo tamo gde funkcionišu zakoni ovakav "ugovor" da proglasi ništavnim. Naravno, to ne znači da bilo koji ugovor može tek tako biti proglašen ništavnim.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

KizaBG
programer

Član broj: 169491
Poruke: 247
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Euro business guide -- PAZITE SE PREVARE19.01.2009. u 23:12 - pre 185 meseci
Ovi ne odustaju lako :) ... ovaj moj drugar im stavio filter na exchangu, pa je bio miran par dana od mailova, ali su sada poceli da mu salju faxove na fax masinu, sa Fakturom i uputstvom za placanje.

Mogu vam reci, da i mene sve vise ovo nervira ... samo da nije Sengei viza, ovaj moj drugar bi zapucao za Holandiju, da im se %$#@%$%@ keve.

Ne znam da li da ode do Holandske ambasade i prijavi ometanje ?

 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
77.46.217.*



+6455 Profil

icon Re: Euro business guide -- PAZITE SE PREVARE19.01.2009. u 23:27 - pre 185 meseci
Kakvo bre ometanje, jesi ti lud?

POTPISAO SI I PEČATIRAO UGOVOR. Druga strana je ispunila svoje obaveze iz ugovora (objavila podatke o tvojoj firmi u tom direktorijumu), a tvoja obaveza je da za to platiš (na šta si i pristao potpisivanjem ugovora). Da li su ti likovi prevaranti - ne bih rekao. Da li je taj ko je potpisao glupak i zaslužuje otkaz - sigurno.

Dakle ti treba da rešiš problem u svojoj firmi. Za firmu nema druge nego da plati, a to je škola za ubuduće da se vidi kakve radnike ima i ko ima mozga a ko ne. Mada iz ove priče sam skoro ubeđen da si baš ti taj genijalni "PR" koji je potpisao i pečatirao taj ugovor pa sad ovde tražiš da ti neko kaže da je sve ok da ne moraš da plaćaš.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Euro business guide -- PAZITE SE PREVARE

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8671 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.