Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ZIVCI PRI KRAJU 379-I PUT(MODEM)

[es] :: Ostali hardver :: ZIVCI PRI KRAJU 379-I PUT(MODEM)

[ Pregleda: 2971 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dakiyu
Pancevo

Član broj: 2350
Poruke: 781
*.ptt.yu



+8 Profil

icon ZIVCI PRI KRAJU 379-I PUT(MODEM)21.11.2003. u 03:25 - pre 248 meseci
Vise puta sam trazio i odgovora nema,pomozite.
Imam amd 2000+,kingston 256ddr,asus gf4-440,gigabyte vax-a kt-400,TV karta prolink,DVB karta skystar 2 i modem intel ambient.
Internet na staroj centrali(pulsno biranje) koji radi odlicno ALI SAMO AKO NE PODIGNEM TV KARTICU!
Sve ostalo radi perfektno i uvek sa najnovijim drajverima.
E sad,kada podignem tv kartu sledi tesko(ali ne i nemoguce)konektovanje i dosta pucanja veze.
Na task menageru stalno imam network 70%-90% pa onda duze vreme 0% pa opet isto i tako stalno.Danju i ne pokusavam mada bez tv karte je bilo solidno.Sve ovo se desava od 1-7 ujutro kada mislim da ne bi trebalo.Mislio sam da tako treba dok mi jedan dan u kucu ne udje drugarov komp koji je isti kao moj samo bez tv i skystar2 a sa lucentom(agere).
Tada sam osetio prave cari interneta i konektovanja jer se uvek konektovao iz prve na svim provajderima(sa mojim mogu samo na 2 kod ostalih mi puca veza)a task menager -ravna linija 90% a samo ponekad na sekund 0 pa opet ravna 90%.
20 puta sam menjao win xp(ne znam zasto) i probavao sve optimizacije konekcija sa Tune up utilities i slicnim ali ne pomaze.Utikac za tel nov,kabl nov 3 metara.Dodatni problem predstavlja kad modem usred biranja broja pocne neko brujanje i to ponovi vise puta a i kada izbira pa pocne ono krcanje nekad zavristi pa prekine,nekad se konektuje za 10 sec a nekad za 45 sec(mislim da ovo nema veze sa internetom).
E sada iako nemam puno znanja shvatio sam da ne valja kada je isti irq(ne znam ni sta je to)sa necim.
Sve zive irq sam pregledao i svi su razliciti osim MODEM-irq 17 i neki conexant video capture(mk 2)irq 17.
Taj conexant 2388(ne znam sta je) se sam instalira kada podignem tv kartu(tacnije 3 conexanta)i dva odu u druge irq a samo taj video capture ode u irq 17.Na netu sam pokusao da vidim sta je taj conexant i to uopste nije nikakav drajver nego neki kontroler za multimediju tako da nema novi nego on je kao u windowsu i to je to.
Posle tri meseca sam dosao do svih ovih zakljucaka tako da sam zadnjih dana kada imam ovih problema aninstalirao taj conexant(mada odmah odu sva 3) i net radi dobro i bez pucanja ali NAPOMINJEM i dalje je isto kod krcanja modema pri biranju.
Moja pitanja su sledeca.

1) Kako se menja irq ako je to pomoc?
2) Da li je problem u hardweru modema(zbog ovog krcanja) ili softweru compa ili ja imam dva problema?
3) Jeb.. 600 dinara kupicu lucenta ali da li ce to pomoci ili je problem softwerski?Svi su mi rekli da je intel super i bolji od lucenta.
4) Sta je taj conexant mogu li nekako da ga upgredujem ili slicno?
5) mogu li se osloniti na to sto sam probao drugarovog lucenta na mojoj vezi iako nije bio u mom compu?Ne mogu nista da menjam i probavam komp mi je zapecacen pod garancijom a ne mogu ni da se zalim jer modem ipak radi.

Unapred zahvaljujem na odgovorima i molim saljivdjije da me zaobidju sa odgovorima tipa baci TV karticu i slicno jer za 600 eura necu nista da bacam a satelitski internet me ne interesuje jer je za obican surf neisplativ.

P.S.
Ako vam nesto znaci kada sam kupio komp prvih mesec dana dobro sam zapamtio da kada mi pokaze u uglu internet connected i ja kliknem eksploer za dve sekunde dobijam google(on mi je na home) a sada u 99% slucajeva kada kliknem ekspl.prvo napise ono the page cannot...pa tek posle jedno 30 sec krene.
DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
SBB ADSL 16/1
Phenom II X2@X4 [email protected],gigabyte MA770-UD3
Kingston hyper 2x1GB@1066
WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
GTX460 OC 1GB DDR5
Corsair 450W
Total tv+skystar HD2
Monitor Dell P2314H IPS LED
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: ZIVCI PRI KRAJU 379-I PUT(MODEM)21.11.2003. u 07:38 - pre 248 meseci
Ovde ocigledno postoji sukob izmedju komponenti ( sto hardverski,sto softverski )
Po meni najlaksi nacin da resis ceo problem je da uradis dual-boot instalaciju tj.
instaliras WIN98 i XP.Podelis gde ce sta da radi i gotovo.Tad nemas potrebe da otvaras komp i bilo sta menjas.
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
80.93.234.*

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: ZIVCI PRI KRAJU 379-I PUT(MODEM)24.11.2003. u 14:10 - pre 248 meseci
Sam si provalio u čemu je stvar! U pitanju je u sukob Conexantovog čipa sa TV kartice i Intelovog čipa sa modema koji pokušavaju da zauzmu IRQ 17.

Pošto kažeš da ti je računar u garanciji i da ne smeš da ga otpečaćuješ, lepo ponesi kućište do prodavca i objasni mu problem. Neka ti podesi (ako može) da se modem i TV karta ne sudaraju na istom IRQ kanalu. U suprotnom, neka ti zameni jednu od komponenti nekim drugim modelom u istom cenovnom rangu. Bolje je da to bude TV kartica pošto kažeš da ti modem odlično radi na krš centrali kada nema ovih konflikata sa TV karticom.

E, da! Nemoj da te prodavac otkači nekim glupim izgovorom, pogotovu ako si sve navedene komponente kupio kod njega. Njegova obaveza je da ti isporuči konfiguraciju koja radi bez problema.

Krčanje modema prilikom biranja je najverovatnije do stare centrale. :(
 
Odgovor na temu

dakiyu
Pancevo

Član broj: 2350
Poruke: 781
*.3dnet.co.yu



+8 Profil

icon Re: ZIVCI PRI KRAJU 379-I PUT(MODEM)24.11.2003. u 23:11 - pre 248 meseci
Ijaaooo...evo sa prodavcem sam se dogovorio da garancija bude godinu a ne dve ali da smem da otvaram...i otvorio sam i da ne bi cekao prodavca dok on nosi u servis...kupio sam novi modem koji je bio u gradu a to je isti moj sweex sa intel ambientom ali hardwerski!!!A to iijaaooo je zato sto tek sada nista ne znam.Od 18-20 je radio perfekto pa 22-23 potpuno isti problemi sa malo boljim biranjem,a evo sada opet perfektno...sada stvarno nista ne znam zapalicu komp...a i prodavac mi kaze da ne sme na isti irq samo niko ne zna kako se irq menja...samo sam se sa ovim prodavcem dogovorio da mogu da vratim ako nije modem a ja sada na znam da li da vratim...a moj stari sam dao bratu da ga nocas proba kod njega...nista ne znam!Hvala na odgovorima
DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
SBB ADSL 16/1
Phenom II X2@X4 [email protected],gigabyte MA770-UD3
Kingston hyper 2x1GB@1066
WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
GTX460 OC 1GB DDR5
Corsair 450W
Total tv+skystar HD2
Monitor Dell P2314H IPS LED
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: ZIVCI PRI KRAJU 379-I PUT(MODEM)25.11.2003. u 03:31 - pre 248 meseci
Citat:
dakiyu:
a i prodavac mi kaze da ne sme na isti irq samo niko ne zna kako se irq menja...


1. Deinstaliraj drajvere od tv kartice (taj conexant capture i ta ostala 2, mada bi trebalo da ih ukupno bude 4)
2.Zatim izvadi tv karticu i ubaci je u neki drugi slot.
3.Kad upalis racunar ako je sve u redu prijavice ti da je nasao nov hardver i onda instaliraj ponovo drajvere za tv karticu. Sada ce ti verovatno video capture biti na nekom drugom IRQ-u.
4.Probaj sad da li radi ;)
5.Ako ne radi, ponovi sve ovo, samo probaj neki drugi slot, ili neku drugu kombinaciju (promeni modem, graficku...) mada mislim da nece biti potrebe...
6.Ne kupuj vise kod tog prodavca kad ne zna IRQ da promeni!
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: ZIVCI PRI KRAJU 379-I PUT(MODEM)25.11.2003. u 16:04 - pre 248 meseci
Upravo to. Najbolje je da stavis samo modem i capture karticu u kompjuter, pa ih premestas iz slota u slot dok ne budu na razlicitim IRQ-ovima. Kada sve proradi kako treba, vrati ostale kartice i to je to.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

dakiyu
Pancevo

Član broj: 2350
Poruke: 781
*.ptt.yu



+8 Profil

icon Re: ZIVCI PRI KRAJU 379-I PUT(MODEM)25.11.2003. u 16:56 - pre 248 meseci
Upravo sam uninstalirao novi modem,ugasio komp,prebacio modem u prvi slobodan slot,ukljucio komp,on je found new hardware pa je odmah sam instalirao driver bez wizarda i pitanja(verovatno sto je modem hardwerski),pa je napisao new hardware ready to use,i evo konektovao sam se i za sada je dobro.
Promenio je irq na 16,conexant je ostao na 17 a na 16 mi je sada i graficka asus 9180 magic sto znaci da sada deli irq sa grafickom.Sta dalje?Opet ne valja da deli irq ili da ostavim?
hvala
DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
SBB ADSL 16/1
Phenom II X2@X4 [email protected],gigabyte MA770-UD3
Kingston hyper 2x1GB@1066
WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
GTX460 OC 1GB DDR5
Corsair 450W
Total tv+skystar HD2
Monitor Dell P2314H IPS LED
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: ZIVCI PRI KRAJU 379-I PUT(MODEM)25.11.2003. u 20:21 - pre 248 meseci
Ako radi dobro, ostavi tako ;)
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: ZIVCI PRI KRAJU 379-I PUT(MODEM)25.11.2003. u 21:42 - pre 248 meseci
Citat:
jc denton:
Ako radi dobro, ostavi tako ;)


Da, da, ako je sve ok, nista vise ne diraj ;)
Otrpilike, tv tuner je "kriticna komponenta" tj. jedino njemu smeta ako deli irq sa jos nekim uredjajem.

"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

dakiyu
Pancevo

Član broj: 2350
Poruke: 781
*.InfoSky.Net



+8 Profil

icon Re: ZIVCI PRI KRAJU 379-I PUT(MODEM)26.11.2003. u 06:27 - pre 248 meseci
Evo tri sata sam na netu bez problema za sada sa novim modemom.
Ipak sam poslusao i drugi savet pa sam vratio modem na staro mesto gde je on opet bio irq 17 zajedno sa TV karticom a onda sam uninstalirao TV i conexante pa nju prebacio u prvi slobodan slot i cini mi se da je to bingo sto se irq tice a on mi sada izgleda ovako.
irq 0-system timer
irq 1-tastatura
2-nema
3-nema
4-com 1
5-MPU-401 midi device
6-flopy
7-nema
8-system CMOS/real time clock
9-Microsoft ACPI
10-nema
11-nema
12-mouse
13-numeric data procesor
14-primary ide channel
15-secundary ide channel
16-asus v9180 magic(graficka)
17-intel v-92 modem
18-conexant 2388x
19-skystar 2 dvb
20-nema
21-via rev 5 usb
21-via rev 5 usb
21-via rev 5 usb
21-standard enhanced pci to usb host controoler
22-realteck ac-97

Bas mi nije jasno da ima toliko slobodnih irq a win xp bas stavi iste???


Da li mogu da zakljucim da vise sigurno nemam konflikt u irq i da ako sada ne bude radilo kako treba irq 100 posto nije uzrok?
Inace nisam vratio novi modem prodavcu tako da je sada bitno da sve radi a ako nije bilo do modema onda ih imam dva ispravna j.... 800 dinara.
Na kraju krajeva jos nam ostaje opcija da cekam da burazer proba stari modem kod njega pa cemo vise znati.Inace ako moze da pomogne burazer mi je preko puta postoji i opcija da tower odnesem kod njega pa da vidimo kako se ponasa mada ne znam koliko je to merodavno jer on radi na P3 i ima hardwerskog rockwela u iso slotu i radi mu super, isto smo stara centrala samo sto njegov broj podrzava tonsko biranje a moj ne.
Sada cu nesto da downloadujem da vidim sta kaze task menager ali na prvi pogled ono sto mi uliva nadu da je sada sve u redu je sto kad pokaze internet connected cim pritisnem explore odmah pljusne google(home)kao sto je bilo pre i definitivno nemam problem u toku biranja brojeva!
Stvarno vam hvala i javljam veceras sta sam uradio(ako budem mogao da se konektujem ha-ha)

DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
SBB ADSL 16/1
Phenom II X2@X4 [email protected],gigabyte MA770-UD3
Kingston hyper 2x1GB@1066
WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
GTX460 OC 1GB DDR5
Corsair 450W
Total tv+skystar HD2
Monitor Dell P2314H IPS LED
 
Odgovor na temu

dakiyu
Pancevo

Član broj: 2350
Poruke: 781
*.ptt.yu



+8 Profil

icon Re: ZIVCI PRI KRAJU 379-I PUT(MODEM)28.11.2003. u 01:09 - pre 248 meseci
Pa evo izgleda da je sve u redu bar nocu kako sam i hteo jer smatram da nocu treba da radi a hvala bogu samo nocu mi je i potreban...medjutim primetio sam da imam sustanja u samoj vezi...ali sumnjivo mi je sto kada ponovo iskljucim i ukljucim vezu sustanje nestane pa eto sada biram provajdera samo ako prvo cujem da je sustanje nestalo a sve sam kablove i uticnice menjao medjutim ni bolje ni gore...bilo kako bilo nemam vise problema sa biranjem a net vecinom radi odlicno na ovom krsu od stare centrale a kada sam postavljao ovu temu 4 dana nisam mogao duze od 15 minuta na net i to uz pola sata biranja tako da se nadam da je problem resen...
Hvala svima na odgovorima i trudu
DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
SBB ADSL 16/1
Phenom II X2@X4 [email protected],gigabyte MA770-UD3
Kingston hyper 2x1GB@1066
WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
GTX460 OC 1GB DDR5
Corsair 450W
Total tv+skystar HD2
Monitor Dell P2314H IPS LED
 
Odgovor na temu

zvecko
ZVECAN

Član broj: 13723
Poruke: 74
*.ptt.yu



Profil

icon Re: ZIVCI PRI KRAJU 379-I PUT(MODEM)28.11.2003. u 08:18 - pre 248 meseci
Pozdrav...

probaj da postavis MODEM i TV tuner u neki drugi PCI slot i tako eksperimetisi. Ocigledno da su ova dva uredjaja u konfliktu, a to jedino mozes da resis na ovaj nacin...

PS> Javi sta si uradio
PS...
Nadam se da sam bio do pomoći...
 
Odgovor na temu

dakiyu
Pancevo

Član broj: 2350
Poruke: 781
*.ptt.yu



+8 Profil

icon Re: ZIVCI PRI KRAJU 379-I PUT(MODEM)29.11.2003. u 00:39 - pre 248 meseci
malo kasno Zvecko ali ipak hvala...pa javio sam iznad tvoje poruke...deluje ok sada.
DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
SBB ADSL 16/1
Phenom II X2@X4 [email protected],gigabyte MA770-UD3
Kingston hyper 2x1GB@1066
WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
GTX460 OC 1GB DDR5
Corsair 450W
Total tv+skystar HD2
Monitor Dell P2314H IPS LED
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: ZIVCI PRI KRAJU 379-I PUT(MODEM)

[ Pregleda: 2971 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.