Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Add textfield i combobox (klikom na slikicu) jquery

[es] :: Javascript i AJAX :: Add textfield i combobox (klikom na slikicu) jquery

[ Pregleda: 2624 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_CaRtMan_

Član broj: 126731
Poruke: 305
89.146.176.*



+1 Profil

icon Add textfield i combobox (klikom na slikicu) jquery03.01.2009. u 19:20 - pre 186 meseci
Želim da imam jedno polje (textfield) i da kad kliknem na neki tekst, sliku (sasvim svejedno!) da se kreira još jedan. S tim što bi se oni razlikovali po nazivu, također želim isto to i za combobox.
Postoji li takvo nešto za jQuery. Nisam se prije služio s tim pa tako da nisam upoznat. Ja vjerujem da postoji, samo nisam još uvijek uspio da pronađem nešto takvo za jQuery. Plugin ili šta već.

Hvala.
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-3.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Add textfield i combobox (klikom na slikicu) jquery03.01.2009. u 22:28 - pre 186 meseci
Za tako neshto nema potrebe za JQuery-jem... Ako se to polje nalazi u nekom div-u chiji je id npr. "polja", ti cesh na taj dogadjaj kad se klikne na neki tekst ili sliku, pozivati neku funkciju koja ce samo dodavati josh jedno tekst. polje u taj div, npr. ovako:
Code:

document.getElementById('polja').innerHTML += '<input type = "text" name = "polje1" />';

Slichno bi bilo i za combo box... E sad, ako tebi treba neko slozhenije dodavanje, npr. da ne dodajesh tachno jedno tekstualno polje, vec proizvoljan broj polja, morao bi da razvijesh malo bolji sistem za dodavanje, da bi se ta polja razlikovala po imenu... Jedan nachin je da imash u tom div-u i neko skriveno polje koje ce da chuva vrednost sledeceg rednog broja tekst. polja. Ono ce u startu da ima vrednost "1" (pod uslovom da se to prvo polje zove samo "polje"), ovako:
Code:

<input type = "hidden" id = "brojac" value = "1" />

A onda bi u javascript kodu na ime novog polja uvek nadovezivao vrednost tog skrivenog polja, a posle bi inkrementirao njegovu vrednost za jedan:
Code:

document.getElementById('polja').innerHTML += '<input type = "text" name = "polje' + document.getElementById('brojac').value + '" />';

var x = parseInt(document.getElementById('brojac').value);
x++;
document.getElementById('brojac').value = x;

Ima josh dosta nachina da se ovo reshi, ovaj mi se chinio kao najjednostavniji...
 
Odgovor na temu

_CaRtMan_

Član broj: 126731
Poruke: 305
89.146.189.*



+1 Profil

icon Re: Add textfield i combobox (klikom na slikicu) jquery05.01.2009. u 12:54 - pre 186 meseci
Hvala puno, moram jos da oblikujem ali to cu znati :)
 
Odgovor na temu

_CaRtMan_

Član broj: 126731
Poruke: 305
*.PPPoE-8126.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Add textfield i combobox (klikom na slikicu) jquery07.01.2009. u 20:27 - pre 186 meseci
Javlja se problem naime

ako dodam neke i popunim i dodam jos jedan ostale ponisti
dakle trebalo bi prvo dodati odgovarajuci broj pa onda popunjavat, sto i nije bas prakticno

rjesio sam tako sa innerHTML..

edit:
napravio sam s tim da imam recimo

-GRUPA 1-
pa dodajem textfieldove
i kad ovdje dodajem (a vec neke popunio to je ok)

ali kad dodam

-GRUPA 2-
onda nije ok

[Ovu poruku je menjao _CaRtMan_ dana 07.01.2009. u 22:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
93.86.208.*



+43 Profil

icon Re: Add textfield i combobox (klikom na slikicu) jquery07.01.2009. u 22:05 - pre 186 meseci
Pa mora svaka grupa da ima svoj id i da dodajes za svaku grupu fieldove sa posebnim id, name atributima, pazi najbolje je da lepo uzmes jquery i da radis kako treba.
Code:

$('#grupa_' + brojGrupe).append('<input ...>');


Tako mozes da imas ovaj fazon:

Code:

<div id="grupa_1"><input type...></div>
<div id="grupa_2"></div>
<div id="grupa_3"></div>


Takodje mozes da ubacis na slicicu atribut neki kojim ces da obelezavas koja je grupa u pitanju i onda napravis samo

Code:


$('.slika').click(function() {

  var brojGrupe = $(this).attr("id");
  $('#grupa_' + brojGrupe).append('.....');

});
 
Odgovor na temu

_CaRtMan_

Član broj: 126731
Poruke: 305
89.146.185.*



+1 Profil

icon Re: Add textfield i combobox (klikom na slikicu) jquery08.01.2009. u 20:57 - pre 186 meseci
Da svaka grupa ima svoj ID. Ali ne koristim jQuery i sad je vec kasno da se vracam na to.
Tako da moram bez toga da rjesim.

A nemam pojma kako..
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
93.86.39.*



+43 Profil

icon Re: Add textfield i combobox (klikom na slikicu) jquery08.01.2009. u 21:52 - pre 186 meseci
Prelazak na jquery je brz bar za to sto tebi treba, sve je veoma prosto i to se uradi za 40 minuta najvise tako da ti jos jednom kazem da je bolje da uradis kako treba jer sto se krivo rodi vreme ne ispravi.
 
Odgovor na temu

_CaRtMan_

Član broj: 126731
Poruke: 305
*.PPPoE-1336.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Add textfield i combobox (klikom na slikicu) jquery10.01.2009. u 13:45 - pre 186 meseci
Vec sam dosta uradio sa ovim, ali imam nekih pitanja. Naime, napisao si:


$('#grupa_' + brojGrupe).append('.....');

Šta predstavlja taj brojGrupe, ako imam hidden varijablu da li to znaci da preuzima vrijednost hidden varijable?

mogu i document.GetElementById koristiti ?

I btw. javlja mi se sljedeci problem:

prije sam radio

<a href="#" on click bla bla dodajnesto(1); bla bal >

i gdje je jedinica oznacavala broj kojoj grupi pripada, kako cu to sada koristiti ako imam

$("#nesto").click(function(){

$('#aj-di').append('bla bla');
});

:)

i btw.

kad dodam ispod grupe (jedna bude uvijek kad se otvori link)

i napravio sam sortiranje textfieldova:

http://ui.jquery.com/demos/sortable

ali ne radi mi, dok recimo kad ja dodam u html onaj file gdje bude ona jedna po defaultu u onaj div u koji se dodaje ne radi...
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: Add textfield i combobox (klikom na slikicu) jquery

[ Pregleda: 2624 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.