Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program za kontrolu ko i koliko koristi internet

[es] :: Security :: Program za kontrolu ko i koliko koristi internet

[ Pregleda: 5122 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pereubu
admin, Pancevo

Član broj: 194051
Poruke: 104
212.200.235.*



+1 Profil

icon Program za kontrolu ko i koliko koristi internet25.12.2008. u 13:44 - pre 186 meseci
Interesujem se za program koji meri koliko badwidth-a koristi ili vuce pojedinacan PC u lan-u. D ali ima besplatni? Ako nema besplatni da li ima neki komercijalni koji ima jos neke funkcije koje bi se ticale zastite unutrasnje mreze? U sustini

U sustini imam problem da neki PCji u mojoj mrezi skidaju neke stvari sa interneta sto jako usporava mrezu koju odrzavam. Trebam da imam neki uvid u tome sta se desava po mojoj mrezi, a takodje i sa kojim sajtovima ti nedisciplinovani korisnici se povezuju. Mislim moram da imam uvid kada skidaju na primer neke kodove ili knjige a kada skidaju muziku, kada rade sa torentom...

ne mislim da bi mi program kao nagios pomogao....
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
93.86.216.*



+638 Profil

icon Re: Program za kontrolu ko i koliko koristi internet05.01.2009. u 22:54 - pre 186 meseci
pa da bi to radilo moras da imas jedan racunar koji ce da sluzi kao ruter i da obezbedjuje drugim client racunarima net, onda nije problem da bilo sta ogranicis ili iskljucis, npr. mikrotik je stvoren za to
 
Odgovor na temu

pereubu
admin, Pancevo

Član broj: 194051
Poruke: 104
212.200.235.*



+1 Profil

icon Re: Program za kontrolu ko i koliko koristi internet06.01.2009. u 08:00 - pre 186 meseci
Da znam za MikroTik, i ima ga moj provajder.Ja hocu nesto slicno ali da ne zovem provajdera po nekoliko puta dnevno. Sada ja imam cisco centralni ruter, i mozda bih mogao da stavim Mikrotik koga nemam i prakticno on bi koristio samo da propusta podatke. Znaci negde izmedju centralnog rutera/firewall i ISP modema/rutera (nad kojim nemam nikakvu kontrolu) i jos bih trebao da promislim koji hardver ili tacno koji racunar (Gigabiti itd). Sada ja mozd ai ne moram da ga ogranicim, vec da VIDIM ko skida mnogo sa neta pa zagusi mrezu. Ne razumem kako MikroTik moze da ogranici protok selektivno?
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.agroupm.com.



+34 Profil

icon Re: Program za kontrolu ko i koliko koristi internet06.01.2009. u 09:24 - pre 186 meseci
Nije bas odgovor na tvoje pitanje ali iskoristi program Wireshark da vidis sta se tacno desava na LAN mrezi.
Kliknes samo na capture-interfaces i start....sve ti se lepo ispisuje
Videces mozda i previse podataka, zavisi koliko racunara ima mreza, ali mislim da ces uspeti da pronadjes zasto se mreza zagusi....
Program je extra koristan!!!
 
Odgovor na temu

pereubu
admin, Pancevo

Član broj: 194051
Poruke: 104
212.200.235.*



+1 Profil

icon Re: Program za kontrolu ko i koliko koristi internet06.01.2009. u 09:43 - pre 186 meseci
To i imam. Mislim ethreal mi kaze dosta. Razlog sto mi ne kaze dosta je sto ja bas mnogo ne razumem da analiziram podatke sto dobijem sa capture a drugi razlog je sto hocu da imam nekako pregledniji uvid u nedisciplovane korisnike, i neprekidnu borbu sa njima.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Program za kontrolu ko i koliko koristi internet06.01.2009. u 09:47 - pre 186 meseci
Mikrotik radi bas ono stro trazis, mozes tacno videti ko, sta i koliko vuce, mozes im odrediti za svakog posebnu brzinu, prioritete, ogranicavati itd...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pereubu
admin, Pancevo

Član broj: 194051
Poruke: 104
212.200.235.*



+1 Profil

icon Re: Program za kontrolu ko i koliko koristi internet08.01.2009. u 13:39 - pre 186 meseci
Dobro,

ako sam razumeoja trebam povezem MikroTik ali gde? Imam centralni ruter Cisco koji mi sluzi kao i neka vrsta firewall-a. Napolje su javne adrese a unutra privatne iako je to pojednostavljeno i komplikovano da objasnjavam. Provajder ima svoj ruter kod mene na kojim nema nikakvog pristupa.

Sada gde da postavim Mikrotik? Gde bih mogao BAS o tome da nadjem prave informacije?

Da li bi mozda neki firewall mogao da uradi istu stvar. Znam nesto o netscreen-u ali sumnjam da bi mogao toliko da uradi.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Program za kontrolu ko i koliko koristi internet08.01.2009. u 13:53 - pre 186 meseci
Računari u LANu da se kače na taj mikrotik, mikrotik da se kači na taj centralni CISCO ruter, a CISCO ruter se kači na taj ruter što ti je ISP dao.

Ako sam dobro skapirao. :)

A može i Mikrotik da ide iza cisco rutera, a možeš i da izbaciš cisco ruter. :)

Šta znam. :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Program za kontrolu ko i koliko koristi internet

[ Pregleda: 5122 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.