Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Internet Explorer vs Firefox vs Chrome vs Opera vs Safari

[es] :: Browseri :: Internet Explorer vs Firefox vs Chrome vs Opera vs Safari

[ Pregleda: 4058 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HellasVerona
Željko Aščić
Bosanski Brod

Član broj: 18328
Poruke: 21
*.teol.net.

Sajt: www.evilscience.org


Profil

icon Internet Explorer vs Firefox vs Chrome vs Opera vs Safari21.12.2008. u 09:12 - pre 185 meseci
Upravo sam zavrsio neki neutralan test browsera nerviralo me kako svi govore ovaj je najbrzi ovaj je najbrzi

Uglavnom kako sam Opera fan ocekivao sam da ce Opera oduvat konkurenciju ali generalno Chrome je djavolski brz

http://www.evilscience.org/int...-vs-opera-vs-chrome-vs-safari/
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Internet Explorer vs Firefox vs Chrome vs Opera vs Safari21.12.2008. u 10:36 - pre 185 meseci
Ne valja kad si brz, u tehnici je moć. :)
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.net.vip.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Internet Explorer vs Firefox vs Chrome vs Opera vs Safari21.12.2008. u 22:00 - pre 185 meseci
A kakvu brzinu si merio? da li startovanje browsera ili rendering stranica ili sta?

opera je prema testovima na koje sam nilazio najsporija u renderingu stranica ali ja tokom koriscenja primecujem samo da u operi brze i jednostavnije obavljam sve ono sto inace radim (otvaranje tabova, otvarnje u backgroundu, dupliranje tabova, povrat closed tabova, hvatanja beleski, ucitavanje vec posecenih web stranica itd...) to je korisnicko iskustvo. to je po meni najvaznije a ne moze se meriti nikavim testom. zavisi od potreba i navika svake osobe individualno. meni najvise pase opera i svejedno mi je sta kazu testovi. za neke slozenije stvari kao sto je na primer cupanje videa i nekih nezgodnih sadrzaja, koristim firefox+ekstenzije namenjene bas za to.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Internet Explorer vs Firefox vs Chrome vs Opera vs Safari21.12.2008. u 22:40 - pre 185 meseci
Prilicno korektan test uz par primedbi...

8. Setup Size
Opera used to have smallest installation file but now Firefox takes that place. Interesting thing is that if you dont need additional languages then Opera setup.exe is smaller then 6 mb, however since Opera gives this file for download by default then I took that file in count.

Ocenjeno je da je FF manji od opere (a nije) bez da je uzeto u obzir sta dobijate u tom set up-u...

Zatim vezano za istu stvar:

9. Options
Firefox got second win. By using extension firefox becomes very powerful tool. Main reason why people use it. Opera widgets are silly thing in relation to extensions and UserJS are ok but not good as Firefox Extensions. However this bring another conclusion, Firefox without extension is nothing. If you integrate to many extension then Firefox performance decrease significantly, almost 4-6 times… As I already mentioned this tests are conducted on Firefox without single extension. Just Out of the box. Even with that problem, Firefox easily take win here leaving Opera behind. This category gives also to Chrome first last place since Chrome in current stage looks like a hairless person

FF navodno ima bolje opcije a na pocetku je receno: All browsers are tested “out of the box” without any extension or plugin.

Eto to su ta dva poena koja su operu odnela na drugo mesto


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.91.117.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Internet Explorer vs Firefox vs Chrome vs Opera vs Safari23.12.2008. u 16:17 - pre 185 meseci
prosli put nisam pogledao ovaj link http://www.evilscience.org/int...-vs-opera-vs-chrome-vs-safari/
ucinilo mi se da je to link od ove teme...

sada sam procitao. isti takav test je vec bio u jednom nasem casopisu samo sto je chrome tada bio beta verzija i mislim da je firefox 3 bio beta.

mislim da ti testovi u stvari pokazuju da ne postoji savrsen browser i da se korist od nekog browsera ne moze meriti. Mozda bi bilo bolje da se ljudima jednostavno prikazu neke individualne originalne osobine pojedinih browsera i da nabroje pohvale zadovoljnih korisnika. tako bi ljudi lakse odlucili koji je browser po njihovoj meri.

slazem se za ovu primedbu za firefox. firefox nikako ne moze pravedno da se poredi jer mu se funkcionalnost i brzina drasticno menja zavisno od ekstenzija.

Kod browsera mene licno bi najvise obradovalo da krenu svi da maksimalno postuju w3c standarde. Opera vec ima posebnu verziju koja osvaja svih 100 poena na acid3 testu. Najavili su da ce opera 10 i sve buduce verzije korisiti taj engine.
Pre sam citao da je i microsoft najavio da ce IE8 maksimalno postovati standarde. To ce mnogo olaksati posao web dizajnerima.

Takodje jedva cekam da web fontovi udju u masovnu upotrebu. To ce definitivno ulepsati web stranice a i smanjice potrebu za upotrebom flasha. Kako cujem, web fontove ce opet izglea prvo podrzati opera 10 i IE8.
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: Internet Explorer vs Firefox vs Chrome vs Opera vs Safari

[ Pregleda: 4058 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.