Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad

[es] :: Vodič za učenje :: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 106291 | Odgovora: 547 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

teodorova mama

Član broj: 205725
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+23 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad29.12.2008. u 15:37 - pre 186 meseci
zovem se Magda Buzurovic von Burg. tel. o11.2407091, mob. 063.296.313.
dopada mi se ova sumnja - upravo ste ilustrovali ono sto sam pre pola sata rekla u telefon novinarki 24 casa:
da PODHITNO moramo uvesti transparentnost u sve tokove drustvenog zivota i rada.
zbog toga mi najvise smeta lista fonda - samo imena i prezimena - niti za sta niti koliko.

u evropi su vec davno (radila sam sa svajcarcima i holandjanima) budzeti javni i svako moze da vidi koliko se odvaja za ovo ili ono.
privatni sektor druga prica, ali to nije tema :)))

moram jos nesto da dodam: NIKO nije komentarisao potrebu za nacionalnim savetom! bitno je da li su teo, milos, itd. STVARNO ono sto jesu ili su falicni. a svaka provokacija ili tome slicno ne utice da teodor postane manje talentovan, onaj sto je uputio bolji od njega, ... kroz decenije ruznog zivota u kome smo se borili za egzistenciju (i tek cemo) nasi mladi su negde usput pokupili tu zavist, nemoc, koju okrecu uglavnom prema uspesnima. ja takodje spadam u nezadovoljne roditelje - imamo uzasan edukativni sistem i nas licno je upropastio (na nekoliko nivoa), ali umesto da se samo zalim, ja sam smislila izlaz i tri godine pokusavam (i nastavicu) da inicijativu stavim na noge. posle zivota u 4 razlicite kulture (engleska, irak, izrael i svajcarska), zivotnih iskustava na socijalno razlicitm nivoima (od nizeg do veoma visokih) malo sta me moze iznenaditi, a kamoli povrediti. zivotno iskustvo je BITNO! znam da ce zato ovaj savet malo njih biti u stanju da prihvati i kognitivno i emotivno, ali da pokusam: izlaz iz SVAKE krize je KREATIVNOST, a ona moze imati hiljade lica.

[Ovu poruku je menjao teodorova mama dana 29.12.2008. u 17:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad29.12.2008. u 16:46 - pre 186 meseci
Citat:
Ne sumnjamo u njegovu genijalnost, ali mene licno zanima sta ce Srbiji uopste genijalci ?


...kad vec ima bambake i buzdovane u neogranicenim kolicinama, seljacine, dilere droge, kriminalce....
zbilja, sta ce Srbiji genijalci ? Zar nam nije Srbiji dovoljno sto vec imamo cevape i ljutu ?

Citat:
ventura: Magda, šta VI u stvarnosti hoćete?


Iskreno se nadam da je u pitanju neoprezno sroceno pitanje. Ovako, zvuci jako nesuvislo i cinicno.

Hoce isto to sto i svaki drugi roditelj u slicnoj situaciji - da pomogne svom ocito i de facto ultra talentovanom
detetu da postigne svoj puni potencijal, kojem to ne moze da sama pruzi. Prirodno, tu pomoc trazi od sredine
u kojoj je to dete poniklo, koja bi trebalo da ima prirodan interes da to dete razvije i da mu u svojim okvirima
nadje mesto.

To sto kritikuje sire od tih okvira, pokazuje samo da tom prilikom ne zeli da osteti nikoga i niciju drugu decu, nego
zeli nekakav smisao i red u drustvenom okruzenju.

Ne vidim sta bi falilo da Teodor jednog dana bude sef katedre nekog tehickog univerziteta, ili istaknuti clan nekog
razvojnog tima.

Je li to toliko nejasno ?


 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad29.12.2008. u 16:47 - pre 186 meseci
Ni na kraj pameti mi nije padalo da vas uslovim na objavljivanje ličnih podataka, pravo na privatnost mora biti svima zagarantovano. Ipak ako je kao što se predstavljate moram da izrazim da sam veoma razočaran.

Jedna glupost (sportske "penzije" i stanovi) ne opravdava druge (kad' mogu oni, možemo i mi), a nema smisla ni vrednovati na forumu ko je važniji ovom društvu. Živimo u uslovima tržišne ekonomije, uloga države je da formira uslove i reguliše potrese. A formiranje uslova se ne ostvaruje nagrađivanjem pojedinaca (bilo već reči ranije o razlozima).

Stvar je svakog pojedinca da proceni da li investicije u pripremu za svetska takmičenja donose prihod (uglavnom lični, ređe i materijalni) veći od troškova. Sasvim je dovoljno što država finansira osnovne troškove. Za više od toga, postoje sponzori. Ako postoji uredba koja ipak propisuje nagrade, i neko je uredbu prekršio, tu zakonsku „pravdu“ treba isterivati na sudu.

Ako su iskrene neke vaše izjave moram da se začudim naivnosti, uz obazrivost da mi nije namera da bilo koga uvredim. U zemlji punoj vidovnjaka i proroka, čudite se što se neko može sam prozvati "akademikom"? A na komentare o ekonomiji, prihodi koje ubira država od privrede su porezi, nebitno u čijem je ona vlasništvu što verovatno znate i sami, samo je ovako priča pitkija masama (u Srbiji ~60% ljudi ima završenu samo osnovnu školu ili manje). Slažem se sa već rečenim da Srbiju neće izvlačiti ni stručnjaci ni političari već generacije koje odrastaju svesne da samo radom mogu popraviti svoj položaj.

I za kraj, zašto svaki put naglašavate da Teodor neće studirati teorijsku matematiku? Je li to nepopularno kod novinara zbog trauma iz srednje škole ili je neki drugi razlog u pitanju?

A povodom „nacionalnog saveta“, ja o tome mislim sve najgore. Ovako započeta, bila bi to sjajna institucija da okupi sve samozvane oportuniste, što se vidimo, čak i u samoj najavi dešava.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad29.12.2008. u 17:01 - pre 186 meseci
Citat:

@ bojan: :( - hvala vam. provela sam 10 god. u inostranstvu, istina u vreme kad je satanizacija srbija bila u jeku, pa sam tesko podnela. druga strana medalje odlaska u inostranstvo (posle divnih studija) je cinjenica da su neki nasi mladi matematicari koji su otisli na specijalizacije hteli da se vrate i nisu mogli, jer su u medjuvremenu oni koji su dokazano bili manje talentovani zauzeli radna mesta. primera ima dosta, a ja poimence znam 4. no, ima u svim tim pa i nasoj prici i faktora ciste srece - sto svima zelim u NG i odjavljujem se za 2008. jer imam goste za NG i spermam se za veliki preferans turnir :))


Na jednog takvog nezadovoljnog, dodje bar 10 uspesnih ljudi koji su sebe pronasli u svojoj struci i uz adekvatno priznavanje (i, da, vrednovanje) njihovih sposobnosti.

Tako da se pridruzujem savetu za nastavljanje skolovanja i zivota u inostranstvu, po mogucnosti na nekom USA univerzitetu tipa MIT ili CMU. Dosta nasih strucnjaka su "lansirani" iz matematicke gimnazije / PMF-a tamo - dakle, nije nemoguce.

Ako je vas sin zaista matematicki genije, i ako ga to zanima - u tom okruzenju ce se osecati mnogo bolje nego u Srbiji gde NEMA TEORETSKE SANSE da u dogledno vreme budu potrebni takvi ljudi.

Manite se trazenja pravde u Srbiji - nema je. Sto pre to prihvatite, bolje za vas i vaseg sina.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad29.12.2008. u 17:09 - pre 186 meseci
Citat:
Slažem se sa već rečenim da Srbiju neće izvlačiti ni stručnjaci ni političari već generacije koje odrastaju
svesne da samo radom mogu popraviti svoj položaj.


Interesantna distinkcija - rad vs. strucnost.

Pitam se, kako se to postaje strucnjak ?

Verovatno tako sto se ujutru popije jedno 'ladno pivo, odseta do bioskopa, posle pojede par sarmi za rucak, popodne
malo odrema, a uvece malo posedi u kafani, malo protestuje i kuka na rezim.

Uostalom, drugovi, inteligenciju delimo na postenu i nepostenu. Ona postena inteligencija, oni mogu da se druze
sa radnicima. Ali, samo posteno...

E, moji sinovci....
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad29.12.2008. u 17:21 - pre 186 meseci
Pogrešno si me razumeo, a citiraš van konteksta. Ulaganje u nekolicinu odabranih je daleko jeftinije nego ulaganje u celokupno obrazovanje kroz unapređenje nastave i tehničkih uslova. Međutim, doprinos te nekolicine odabranih stručnjaka, elite, talentovanih, genijalaca ili kako god želiš da ih zoveš u ovom kontekstu napretku Srbije će biti statistička greška.

Ulaganje u nekolicinu je fin marketing, ali potpuno promašen. Baš kao i u nedavnom primeru. Dati stan Čaviću košta manje nego popraviti Tašmajdan i osposobiti još N bazena širom zemlje. Da li će ovo prvo imati ikakavih pozitivnih efekata na zdraviji razvoj omladine?

[Ovu poruku je menjao Goran Rakić dana 29.12.2008. u 18:31 GMT+1]
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
93.86.98.*



+6455 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad29.12.2008. u 17:35 - pre 186 meseci
Gospođo von Burg, vaš stav je kranje arogantan i samoživ. Vaš stav da se zalažete za boljitak 'talenata' u Srbiji je apsolutno licemeran, kad se iz aviona vidi da je vama stalo jedino i isključivo do boljitka vašeg sina. To je apsolutno razumljivo, i opravdano, ali je krajnje degutantno da boljitak vašeg sina ostvarujete kroz kojekakve političke paravane "talenti u Srbiji" i sl.

Takođe smatram da talentovanu omladinu treba nagrađivati znanjem a ne parama. Ako znanje dobro iskoriste pare će doći onda kad im bude vreme za to. Apropo toga i razumem tu vašu borbu, i vaše pokušaje da stavite medije na svoju stranu, što će rezultirati prilivom novca. U jednoj USA vaš sin za svoje uspehe ne bi dobio novac, već stipendiju fakulteta kako bi mogao da nastavi i usavrši obrazovanje. Stipendiranje talentovane dece novcem je jedna veoma nakaradna stvar.

 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad29.12.2008. u 17:39 - pre 186 meseci
Vidis, prijatelju, ja znam nekoliko desetina tih 'kako god da zelis da ih zoves' koji bi napravili i te kakvu razliku
u obrazovnom procesu nasih tehnickih fakulteta.

Kako se ispostavilo, njihov doprinos svetskoj nauci je sve samo ne statisticka greska.

Na tri najjaca tehnicka intervjua u mojoj karijeri, na policama u ofisima vodecih DSP inzenjera kompanija u
kojima sam trazio posao je na vidnom mestu stajala knjiga moje koleginice sa godine, najuglednijeg autoriteta
za tu oblast obrade signala.

Stavise, da stvari budu jos paradoksalnije, doprinos tehnologiji i nauci svih ostalih manje talentovanih iz
generacije spada u statisticku gresku.

Iznenadjujuce je, ali tacno - sasvim surovom i grubom piljarskom aritmetikom, iz ove perspektive od trideset
godina kasnije, ispada da bi se drzavi Srbiji daleko vise isplatilo da odmah prepozna tih deset do petnaest
genijalnih, da potrosi sve pare na njih, a da se svi drugi skoluju o svom trosku.

Srbija i SFRJ je daleko vise postigla sa preduzecima u kojima je bilo tri inzenjera i pedeset tehnicara. Ta tri
inzenjera koji bi uspeli da prodju sito i reseto Kasanina (matematika) i slicnih zmajeva (nekada dece-talenata),
i gomila kvalitetnih tehnicara bili su sasvim dovoljni da firme budu na svetskom nivou po strucnosti i konkretnim
postignucima.


 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad29.12.2008. u 17:46 - pre 186 meseci
Previđaš da bi tvoja koleginica iz generacije i danas da studira imala besplatno obrazovanje o trošku budžeta. Imala bi priliku da bude uključena u projekte naših istraživačko-nastavnih institucija i u sklopu njih mogućnost da se usavršava sarađujući sa kolegama iz drugih zemalja. Šta je to konkretno još potrebno da država uradi, a da je u funkciji ulaganja u pojedinca, a ne u celokupan sistem?
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad29.12.2008. u 18:13 - pre 186 meseci
Drzava sa svojim institucijama i ljudima koji u njima rade ocito ima problem da se snadje u nevidjenom scenariju
u kojem se pojavio talentovani osnovac tuce talentovane srednjoskolce u matematickim disciplinama.

Dok se ne osnuje konzilijum da odluci sta raditi u takvoj situaciji, decko ne dobija sredstva koja treba da dobije.

Hoces da kazes da je sve u redu i na mestu, tj. da sistem ocito funkcionise ?


 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad29.12.2008. u 18:26 - pre 186 meseci
Koliko ja čitam, dečko nema uslove da dobije sredstva po zakonu. Pošto se nekima to čini nepravično, pominje se varijanta "ad-hock" dodele mimo postojećeg zakona. To je OK, želim mu sreću i uspeh.

Onda se na mala vrata uvodi priča o „srpskim talentima“ i novim Teslama kroz ružnu patriotsko-popularističku kampanju.

Sistemski, protivim se dodeli novčanih nagrada za pojedinačne uspehe. Gledajući i po ličnom primeru, ne vidim kako one doprinose razvoju obrazovnog sistema. Ne razumem da li ti imaš neke argumente protiv ove teze ili se slažeš sa mnom?
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad29.12.2008. u 19:04 - pre 186 meseci
In 1996, Hingis became the youngest Wimbledon champion when she teamed with Helena Suková to win the women's doubles title at age 15 years and 9 months. (http://en.wikipedia.org/wiki/M...uccess_and_period_of_dominance)

I sta su onda rekli - "Ti si mala, ne mos'da dobijes uobicajenu nagradu!" ili "Izvoli nagradu propisanu za seniore!"

Sustina nesporazuma je u tome sto je, najmanje jednako sposobna osoba, ostala bez uobicajene nagrade, samo zbog mladosti, odnosno "slepog pridrzavanja zakona". A poznato je recimo da se nekim ljudima, koji dugo rade nesto korisno, da nagrada bez naziva, jednostavno nagrada za sve sto je radio, nije ni "prvo mesto", ni "drugo mesto", nego njemu, zato sto je on on.

Mi se inace kao u svemu drzimo zakona? Kako rece Ivica Dacic pre neki dan - "Ako ne uspemo da potvrdimo vaznost starih pasosa u redovnoj proceduri, postoji mogucnost da to uradimo nekom Uredbom vlade." Zasto se neko nije setio niceg slicnog u Teodorovom slucaju? Zato sto ih boli ... ono na cemu sede. Nakon demokratskih promena u Srbiji, bilo je za ocekivati da ce taj "bol" poceti da nestaje, ali - nista.


Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.palm.com.



+1001 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad29.12.2008. u 19:33 - pre 186 meseci
Citat:
Goran Rakić: Koliko ja čitam, dečko nema uslove da dobije sredstva po zakonu. Pošto se nekima to čini nepravično, pominje se varijanta "ad-hock" dodele mimo postojećeg zakona. To je OK, želim mu sreću i uspeh.

Onda se na mala vrata uvodi priča o „srpskim talentima“ i novim Teslama kroz ružnu patriotsko-popularističku kampanju.

Sistemski, protivim se dodeli novčanih nagrada za pojedinačne uspehe. Gledajući i po ličnom primeru, ne vidim kako one doprinose razvoju obrazovnog sistema. Ne razumem da li ti imaš neke argumente protiv ove teze ili se slažeš sa mnom?


Koliko ja tebe citam:

Citat:
Koliko ja čitam, dečko nema uslove da dobije sredstva po zakonu


A zakon u Srbiji, zna se sta je. Glavu dajem, ali zakon ni zasta.

Siguran sam da kao zitelj Srbije imas apsolutno i nesumnjivo moralno pravo da se pozivas na zakone.

Citat:
Pošto se nekima to čini nepravično


Zapravo, mnogo je pravicno, samo treba vremena da se ukapira.

Nego da ja i ti malo navucemo koznjake, uzmemo po jedno pivo u ruku,
naslonimo ledja na zid, obdijemo rezigniramo po jedan dim, i da konstatujemo "Detcccchko, ko te j*be, morashhh da
slushasshhh zakon...."

Citat:
To je OK, želim mu sreću i uspeh


Primetno je da prosto pucas od zelje da decko uspe.

Citat:
Onda se na mala vrata uvodi priča o „srpskim talentima“ i novim Teslama kroz ružnu patriotsko-popularističku kampanju.


Porediti Marka Tasica i 'akademika' Milosa sa deckom koji je na konkretnom svetskom takmicenju u konkurenciji iz celog sveta (sto znaci i Induse,
Kineze i Korejance kojima je obrazovanje dece prioritet broj jedan) odneo nagradu moze samo neko ko je zlonameran.

Za neupucene - naucne heroizme prve dvojice su napravili uglavnom neobavesteni novinari, dok su uspesi ovog treceg klinca napravljeni
u vrlo realnim okruzenjima.

Citat:
Sistemski, protivim se dodeli novčanih nagrada za pojedinačne uspehe


Momak ocito ispada iz sistema, i prerasta sistem i to jos od malih nogu. Kao sto je vec navela njegova majka, privatni casovi prilagodjeni
njegovim prirodnim i licnim spososbnostima, a ne vecini za koju je sistem dizajniran, kostaju konkretnih para.

To sto se ti sistemski protivis je isto sto i odsecanje stopala i sije svima koji se uzrastom ne uklapaju u konfekcijske brojeve pantalona i
kaputa.

Ma, ima da se uklapaju.

Sistemski.

Citat:
Gledajući i po ličnom primeru


Nisam bas ukapirao, a ni Internet mi nije od neke pomoci - da li si ti slican slucaj sa Teodorom, pa znas da se moze i drugacije.

Citat:
Ne razumem da li ti imaš neke argumente protiv ove teze ili se slažeš sa mnom?


Da budem iskren - do sada sam pokusavao da budem kulturan i fin, ali dragi moj prijatelju - mozes da u te svoje oblande mudrop*zdovanja da
oblazes nesto sto bazdi preko dva kontinenta i celog okeana izmedju - balkansku poganost, zavist prema boljem, i zelju da se izmaltretira
koliko god moze na sve 'racionalno objasnjive' nacine neko ko ocito i nesumnjivo vredi.

I ne samo da se ne slazem, nego je to sto pricas mnogo providno,...da ne kazem sa laganim prezirom - vec vidjeno na Balkanu.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad29.12.2008. u 19:43 - pre 186 meseci
Ne sećam se od kada smo to ti i ja prijatelji. Poređenje sa Tasićem i "akademikom" nisam napravio ja (šta više, prvi sam na ovoj temi napisao da nisu za poređenje!) već upravo Teodorova mama ili ko se već tako predstavlja. Uspehe ni bliske Teodorovim nemam, ali osvojih par lokalnih i gradskih nagradica.

Ostatak tvoje poruke ne razumem, a na moja pitanja nisi odgovorio već si prešao na strategiju ličnog napada.

Molio bih te da i u buduće budeš jednako fin, ne priliči ti da se drugačije glupiraš, a i uskratio bi me prilike da sa tobom diskutujem.

http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.palm.com.



+1001 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad29.12.2008. u 20:05 - pre 186 meseci
Citat:
Goran Rakić: Ne sećam se od kada smo to ti i ja prijatelji.


Ja to sebi malo podizem nivo.

Citat:
Uspehe ni bliske Teodorovim nemam, ali osvojih par lokalnih i gradskih nagradica.


E, ali si zato kao svaki pravi Srbin relevantan da se pitas sta raditi po tom pitanju.

Neka moja iskustva pokazuju da se upravo najvise bune ne oni bez ikakvog uspeha, nego oni sa
nekakvim uspehom, ali ne bas tolikim.

Citat:
Ostatak tvoje poruke ne razumem


Nije strasno...nece doci na ispitu kao pitanje.

Citat:
a na moja pitanja nisi odgovorio već si prešao na strategiju ličnog napada.


Samo utoliko sto iza tvoje 'doktrine' pozivanja na zakone i 'sistematskog resavanja' problema talenata
ne uspevam da vidim ama bas nijednu ideju vrednu pomena, a vidim licni stav koji mi, kako vec rekoh,
poznato mirise.

Citat:
ne priliči ti da se drugačije glupiraš


Necu vise, obecavam.

Stvarno sebi vise ne mogu da dozvolim da me neko tvog kalibra ispravlja zbog glupiranja.

Citat:
a i uskratio bi me prilike da sa tobom diskutujem.


E, ovo bi me dotuklo.

Mislim da ES ne bi mogao da podnese takav jedan gubitak kvaliteta.

Molim te...izvini iskreno.

Vise stvarno necu.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad29.12.2008. u 20:45 - pre 186 meseci
A da vas dvojica malo prenesete prepiranje "ciji je veci" na PP? I da nas oslobodite "suma"?

Svaka cast obojici, ali nije mesto za ovakve medjusobne rasprave.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad29.12.2008. u 20:58 - pre 186 meseci
Citat:
milanche: Vidis, prijatelju, ja znam nekoliko desetina tih 'kako god da zelis da ih zoves' koji bi napravili i te kakvu razliku
u obrazovnom procesu nasih tehnickih fakulteta.


Sasvim sigurno ne bi.Nekoliko desetina je dobro za donosenje neke nove ideje ali je nakon toga potrebno mnogo vise ljudi za realizaciju.Gde ti vidis te ljude?

Citat:
milanche:
Kako se ispostavilo, njihov doprinos svetskoj nauci je sve samo ne statisticka greska.


Da su ostali u Srbiji vrlo verovatno bi bio.

Citat:
milanche:
Iznenadjujuce je, ali tacno - sasvim surovom i grubom piljarskom aritmetikom, iz ove perspektive od trideset
godina kasnije, ispada da bi se drzavi Srbiji daleko vise isplatilo da odmah prepozna tih deset do petnaest
genijalnih, da potrosi sve pare na njih, a da se svi drugi skoluju o svom trosku.

Pogresno rezonujes ne mogu deset do petnaest genijalnih da nadomeste inertnost i lenjost mnogobrojnih drugih.No hajde za trenutak da pomislim OK evo investirali smo u tih deset petnaest i vrhunski ih iskolovali.Sta onda oni neka i izmisle nesto novo i originalno kazi mi koja industrija ce to da isprati, ko ce da odradi razvoj do kraja, ko ce da pise dokumentaciju, ko ce da radi testiranje, ko ce da radi support, sa kojim parama ce sve to da se radi ...

Nas najmanji problem je to sto nam deset petnaest genijalaca ode, drasticno veci je sto smo sistemski prsli.Ova prica sa genijalcima je u osnovi slicna prici o magicnoj piluli, tipa popijes i ozdravis.Daklem samo njih da njih stipendiramo i iskolujemo i eto resili smo sve.Kamo srece da to jeste tako, ali nasi problemi su mnogo dublji od ovoga.Svi oni cak i da ostanu ovde u najboljem slucaju ce se utopiti u okolinu.

Citat:
milanche:
Srbija i SFRJ je daleko vise postigla sa preduzecima u kojima je bilo tri inzenjera i pedeset tehnicara. Ta tri
inzenjera koji bi uspeli da prodju sito i reseto Kasanina (matematika) i slicnih zmajeva (nekada dece-talenata),
i gomila kvalitetnih tehnicara bili su sasvim dovoljni da firme budu na svetskom nivou po strucnosti i konkretnim
postignucima.


Kamo lepe srece da ETF ljude poput Kasanina i kolege sa susedne katedre (Caje) nikad nije ni video.Zbog nacina ophodjenja sa studentima ni jedan ni drugi ne bi bili u stanju da imaju profesuru na nekom iole boljem inostranom Univerzitetu.Inace prica o tri inzenjera i 50 tehnicara danas spada samo u romansijersku istoriju.
 
Odgovor na temu

teodorova mama

Član broj: 205725
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+23 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad29.12.2008. u 21:05 - pre 186 meseci
dakle, evo PONOVO objasnjenja:
1. 2007 - lokalna takmicenja srednjoskolaca,
2. teodor u 7. r. OS eliminise redom na tim takmicenjima vecinu srednjoskolaca
3. po broju osvojenih poena ulazi u nacionalni tim
4. balkanijada 2007 - osvaja 2. nacionalni rezultat - 4 druga srednjoskolca imaju slabije rezultate
5. olimpijada 2007. - isto kao na balkanijadi
6. fond raspisuje konkurs
7. svi iz nacionalnog i 100-tinak prethodno eliminisanih srednjoskolaca dobija nagrade - SAMO ne teodor

ja sam SAMA privatnim casovima iskolovala svoje dete 8 godina. meni drzava vise ne treba. teodor koji je sada 1. raz. MG vec spada medju najuspesnije nase srednjoskolce i samo sa ove 2 medalje moze da ode na univerzitet u inostranstvo. nacioanlni savet je namenjen onima kojima je potreban - DECI, RODITELJIMA i NASTAVNICIMA i o njemu radije pricam sa njima. a vi to ocigledno niste. izuzetno velika kolicina malicioznosti. previse za moj ukus!

@ milanche: toplo zahvaljujem za dobronamerne savete. dopada mi se vas smisao za humor. :))
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad29.12.2008. u 21:19 - pre 186 meseci
Citat:
teodorova mama: ja sam SAMA privatnim casovima iskolovala svoje dete 8 godina. meni drzava vise ne treba. teodor koji je sada 1. raz. MG vec spada medju najuspesnije nase srednjoskolce i samo sa ove 2 medalje moze da ode na univerzitet u inostranstvo. nacioanlni savet je namenjen onima kojima je potreban - DECI, RODITELJIMA i NASTAVNICIMA i o njemu radije pricam sa njima. a vi to ocigledno niste. izuzetno velika kolicina malicioznosti. previse za moj ukus!


Jos jednom Vam kazem posaljite ga na dalje skolovanje u inostranstvo, ukoliko je kapacitet (a verujem da jeste) sa samo gramom srece on ce imati daleko vise sanse da se ostvari i da njegov buduci rad dobije smisao i realnu nagradu.Ukoliko pak planirate da ostane ovde zaboravite tu njegovu genijalnost pustite ga da se razvija kao obicno dete svojih godina, ja stvarno ne poznajem jednog coveka u Srbiji da mu se genijalnost isplatila.

No ilustrovacu primerom.Iz moje generacije sa fakulteta (ETF) otisli su svi genijalci (proseci 10.0, 9.9x, 9.8x), sem jednog (9.7x) svi oni su na inostranim univerzitetima do sada doktorirali ili ce to uciniti sledece godine.Momak koji je ostao ovde je imao problema sa magistraturom ne zbog sebe, on je covek i vise nego izuzetno sposoban, vec zbog toga sto je imao problema da nalovi svog mentora kada mu je trebalo,desavalo se da na e-mail odgovor od istog ceka i mesecima.

[Ovu poruku je menjao pri3rak dana 30.12.2008. u 00:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad29.12.2008. u 22:33 - pre 186 meseci
Ja sam definitno glup, ne shvatam, a sta vi zelite Teodorova mamo ? Da svi kazemo da je nepravda, pa jeste, ali da li sada treba da cela drzava ustane da bi se ispravila ta jedna nepravda, ja smatram da ne. Jer vise bi voleo da te pare uloze u to da se opismeni 10 ljudi nego da jedan vec sada dokazani (po vama, a sto da sumnjam) genijalac postane jos genijalniji. Ponavljam, svaki genijalac ce naci nacina da svoju genijalnost pretvori u pare :). A price o pravljenju robota sa 2 godine sam vec cuo, samo ne mogu da se setim gde, bese isto neko trazio pare od drzave :).

Sto bi rekli, koji je Vas biznis plan, ja jos ne vidim kako Vi vidite buducnost, pustite price o osvajanju medalja, medalje se ne mogu jesti, kako Vi mislite da ce Vas sin zaradjivati za zivot, ako mislite da ce kod ijednog privednika proci prica: evo ja sam genijalan ocu posao bas mi je drago da neko jos veruje u bajke.

Mozda sam i glup (ma jesam sigurno, ima jedno 20 dokaza da to), ali i dalje ne znam koju ce korist imati Srbija od Teodorove genijalnosti ? Mislite da drzave skupljaju genijalce kao znacke i formiraju super tajno odeljenje super heroja genijalaca ;). Ja za sada vidim da on u Srbiji moze imati buducnost samo na univerzitetu. Ali nesto sumnjam da ce se tu snaci :), ni tamo ne prolaze genijalci, nego oni koji znaju da udju u klan :).

Ako zelite dobro detetu, nemojte puno talasati, pre ili kasnije cete isprovocirati nekog ko je bitan u odlucivanju :)

P.S. A sta fali matematici, da li zato sto sam je ja zavrsio :)))).


[Ovu poruku je menjao chupcko dana 30.12.2008. u 09:02 GMT+1]
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 106291 | Odgovora: 547 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.