Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad

[es] :: Vodič za učenje :: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad

Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28

[ Pregleda: 106379 | Odgovora: 547 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8369
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad01.09.2013. u 17:18 - pre 129 meseci
Opet mešanje raznih teza i zamagljivanje suštine.

Citat:
Ne znam odakle ti informacije da su drugi dobili mnogo veće cifre, cenim da to nije tačno, ali je u svakom slučaju irelevantno.

Podaci o tome su dati kroz temu, a zbog takvih stvari je tema i otvorena.

Citat:
Zašto neki afrikanac sa te olimpijade ne može da dođe u Srbiju i traži novac? Pa zbog toga štu u toj celoj proceduri dobijanja novčane nagrade postoje i drugi uslovi osim osvajanja medalje koje taj afrikanac a ni Teodor nisu ispunjavali.

Po pitanju ispunjenja uslova za takmičenje u Srbiji, jako je loša i besmislena paralela između nekog afrikanca i Teodora.

Ali činjenica još bitnija od toga je da je neko primio Teodora da se takmiči par godina mlađi od drugih. Taj neko nisi ni ti ni ja, nego neko ko je odgovoran za starosnu strukturu takmičara.

Dakle, taj neko ko je na takmičenje primio toliko mlađeg Teodora morao je da obezbedi i da on u slučaju da pobedi dobije sve što pobedniku pripada (+ po meni još neki bonus jer je toliko mlađi, ali to i ne mora).

Da li se slažeš da bi to bilo pošteno? Molim samo prost odgovor, Da ili Ne.

Dalje,
Citat:
Znam zbog čega nije imao pravo na te nagrade, pri čemu lično smatram da je bilo kakvo novčano nagrađivanje glupost, ali je to irelevantno. Teodor von Burg nije imao pravo na taj novac koji mu je dodeljen. Tačka.

Ovo je veoma važno a ja recimo to ne znam. Pa hoćemo li konačno saznati zašto Teodor "nije imao pravo" na taj novac, a imao je pravo da učestvuje i da sve ubedljivo pobedi?!?

Dakle na sve to je imao pravo - a na nagrade koje je osvojio nije imao pravo? Kako to zvuči?

Citat:
I druga mnogo bitna stvar, Teodor nikada nije osvojio prvo mesto na Međunarodnoj Matematičkoj Olimpijadi. To možeš da proveriš na samom sajtu www.imo-official.org

Ovo je tek skretanje sa suštine i to veliko.

Nije ovde tema elaboracija kriterijuma po kojima Međunarodna matematička olimpijada rangira svoje učesnike. Olimpijada je svoj rezultat jasno rekla i to upravo na tom sajtu, a evo screenshota:



Dakle to je jasno i to ovde nije tema, nego je ovde između ostalog tema koji je to srpski matematičar bolji od Teodora? To i dalje nismo videli, a kroz celu temu smo mogli da vidimo dosta situacija kada su neki koje je on pobeđivao uzimali nagrade i to upravo na onim takmičenjima na kojima su bivali poraženi od Teodora, što je po mom mišljenju u najmanju ruku neprimereno.
Citat:

Njegovo prvo mesto u tom "Hall of fame" je isključiva posledica bolesne ambicije njegove majke koja ga je u to takmičenje gurala i onda kad mu nije bilo vreme za to (što govore i ti pravilnici koji nisu predvideli da neko tako mlad učestvuje na tim takmičenjima).

Nije ni ovo tačno, jer kao što svi znamo ti međunarodni pravilnici itekako dozvoljavaju i učestvovanje a i nagrađivanje mlađih. Potpuno sam siguran da Teodor nije jedini koji je nastupao mlađi, samo on je u zbiru najuspešniji, zato i jeste zvanično proglašen za najboljeg za 53 godina tradicije Olimpijade.

Prema tome, ovde se ne radi o tim međunarodnim pravilnicima, jer su oni itekako jasni i logični i savršeno se poštuju.

Ovde se radi o domaćim "pravilnicima" koji dozvoljavaju učestvovanje mlađeg takmičara, a ako on pobedi, e onde se ne dozvoljava da on dobije pripadajuću nagradu, nego tu nagradu dobija onaj koji je od njega pobeđen. Pa da li je to normalno?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad01.09.2013. u 20:51 - pre 129 meseci
Nebojša, upao si kao padobranac na temu sa 500+ poruka i opet pokrećeš neke stvari koje su prežvakane po nekoliko puta.

Niko ne spori da je Teodor veoma talentovan matematičar, i istina je da on zauzima prvo mesto u hall of fame po broju medalja, ali je takođe istina da je Teodor najviše puta učestovao na toj olimpijadi, više od svih učesnika ikada. Dok druga deca učestvuju po 3-4 puta (bez posebne presije, tokom školovanja), Teodor je bio guran na tu olimpijadu ukupno 6 puta. Da li je dobar matematičar? Sigurno da jeste. Da li je najbolji na svetu među tom decom? Daleko od toga.

Bruto količina tih medalja ne može da znači bilo šta kad medalje dobije bukvalno 50% učesnika olimpijade, a od ovih 50% koji dobiju medalje, zlato, srebra i bronza se raspoređuju u odnosu 1:2:3. Dakle, ako na takmičenje dođe 300 dece, njih 150 će izaći sa medaljom oko vrata. Od toga 25 sa zlatom medaljom, 50 sa srebrom i 75 za bronzom. I onda neko pomisli da rangiranje po medaljama ima smisla?

Edit: Ok, rangiranje po medaljama ima smisla zbog čisto pedagoškog karaktera, to ti je kao kad na dečijoj priredbi svi dobiju neke plakete i priznanice (a ova olimpijada je samo forma toga), ali za neko ozbiljno rangiranje kakvo je pokojna Magda potencirala, rangiranje po bruto količini medalja je smejurija.
 
Odgovor na temu

Sonec

Član broj: 284879
Poruke: 892



+332 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad01.09.2013. u 21:40 - pre 129 meseci
Citat:
ventura:  i onda kad mu nije bilo vreme za to (što govore i ti pravilnici koji nisu predvideli da neko tako mlad učestvuje na tim takmičenjima),


Moram da ti dam ovde jedan primer: Terence Tao (svetsko ime u matematici, jedan od vodecih matematicara danasnjice i dobitnih Fields-ove medalje (najprestiznijeg priznanja u matematici)) je ucestovao prvi put na olimpijadi sa (verovali ili ne) 11 godina (dakle, 4 razred osnovne po nasem sistemu) i uzeo bronzanu medalju. I ucestovao je jos dva puta posle toga (dakle 12 i 13 godina, srebrna i zlatna medalja) i vise nije (verovatno ga nije vise zanimalo il ko zna sta). Naravno, da se takmicio do 19 godine verovatno bi bio najbolji u Hall of Fame, al to je sad druga prica. U stvari, mislim da se nije vise takmicio jer je krenuo na fakultet pa nije imao pravo.

@Nebojsa Nije proglasen za najboljeg, nego za najuspesnijeg. Ja ne bih izjednacavao te dve stvari.
Leonardo da Vinči

Nema istine u onim naukama u kojima se matematika ne primenjuje.

Milorad Stevanović

Bog postoji zato sto je matematika neprotivurečna.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8369
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad01.09.2013. u 21:48 - pre 129 meseci
@Sonec: slažem se, ali to je za ovu temu irelevantno

@ventura:

Upao jesam ali ne slučajno, nego mi je sa potpuno nezavisne strane skrenuta pažnja na ovu temu kao vrlo loš primer na ES-u najviše zbog veoma neprijateljskog dočeka Magde ali i bezrazložnog pljuvanja Teodora.

Našao sam temu i setio se da je tada Mišković bio moderator (odmah mi je bilo sve jasno - pljuvačina über alles), pročitao diskusiju i u sve se uverio i sam.

I ne pokrećem stvari koje su prežvakane, rekoh da je ovde milion puta prežvakavano samo beskonačno vređanje pokojne Magde, a razlozi zbog kojih je tema pokrenuta su se potpuno izgubili.

A kada si pomenuo prežvakavanje, upravo ti više puta prežvakavaš i to ono što je potpuno irelevantno i ne zavisi od nas, a to su kriterijumi matematičke Olimpijade koji ovde uopšte nisu tema. Olimpijada je jasno rekla ko je po njenim kriterijumima prvi, mi ako želimo možemo u drugoj temi da raspredamo koliko se slažemo sa tim, ali to nema veze sa ovom temom i nema potrebe da to više ponavljaš.

Ovde je tema zašto je Teodor von Burg ostao uskraćen za redovne nagrade na takmičenjima na kojima je učestvovao mlađi i pobeđivao? To je ovde tema a o tome ništa ne govoriš, iako sam te za te razloge i eksplicitno pitao a i sam si rekao si ih znaš.

Mene to zaista zanima, rekoh lično bih ga nagradio i više i to nevezano od poštovanja prema samohranoj majci koja ga je potpuno sama napravila takvim. Nagradio bih ga već samo zbog toga što je bio mlađi kada je sve to osvajao, a on umesto toga, nije dobio ni ono što zaslužuje?!?

Hoće li neko reći koji su razlozi za to? Da li u bilo kojoj sportskoj kadetsko-juniorskoj ili bilo kojoj drugoj disciplini u kojoj važi ograničenje po godinama kada se prijavi takmičar mlađi od drugih i kada pobedi, da li on normalno dobija nagradu - ili je ne dobija zato što je mlađi?!?

Da li je neko čuo za bilo kakav takav primer u bilo čemu?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad01.09.2013. u 22:34 - pre 129 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic
Upao jesam ali ne slučajno, nego mi je sa potpuno nezavisne strane skrenuta pažnja na ovu temu kao vrlo loš primer na ES-u najviše zbog veoma neprijateljskog dočeka Magde ali i bezrazložnog pljuvanja Teodora.

Neprijateljskog dočeka??!?

Da li si ti svestan da je "gospođa" Magda von Burg u više navrata i na ovoj temi i u medijima zastupala nacističke "white supremacy" stavove? Superiornost bele rase i tako to. Da je vrlo otvoreno jednog člana ES-a nazvala pederom, pri čemu je sa ko zna kog sajta skinula homoseksualni profil koji nosi isto ime i prezime, a sve u nameri da diskredituje sagovornika? Da li si ti svestan koliko autogolova je dotična sebi zabila?

Samo na osnovu tih rasističkih stavova smatram da je dotična nula od čoveka i da ne zaslužuje ni gram poštovanja.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8369
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad02.09.2013. u 20:57 - pre 129 meseci
Polako, nema potrebe za bombastičnim izjavama makar sada kada je Magda fon Burg preminula.

I ti, a i ovi koji lupaju pluseve na te zapaljive izjave, pokažite barem malo poštovanja prema ženi koja je potpuno sama napravila matematičara za koga direktor Matematičke gimanzije Srđan Ognjanović kaže da je genije koji se rađa jednom u 50 godina. On je ime Srbije upisao na prvo mesto Matematičke olimpijade svih vremena, što nikome nikada sa ovih prostora ni blizu nije uspelo, i to treba ceniti.

I nije tačno da je Magda zastupala nacističke stavove, to je tendenciozna dezinformacija i totalno preterivanje, jednom je rekla da je Teodor odbranio čast bele rase želeći da kaže da je na nekoj Olimpijadi bio jedini belac.

No, rekao sam već da sam i ja video neke njene izjave koje smatram neprimerenim, često i nespretnim, i mislim da je nije trebalo dočekati toliko "na nož", posebno što je žena lepo rekla da je u terminalnom stadijumu maligne bolesti koga karakteriše prilično izmenjena svest.

Svako ko ima ponešto obrazovanja i makar malo empatije zna kako je bolesniku u tom stanju i trebalo je da obrati pažnju kako se obraća takvoj gospođi, a ne da se cela tema svede na pljuvanje te žene, do te mere da se suština cele teme i razlog njenog otvaranja potpuno izgubi.

I pošto sve vreme niko ne odgovara ni na jedno pitanje koje sam postavio, a naročito na ono što sam pitao nekoliko puta a to je zašto u Srbiji Teodor von Burg nije dobio neke nagrade koje je više nego zaslužio pobedivši na takmičenjima kao nekoliko godina mlađi, možemo i ovu diskusiju polako da završavamo jer se kao i ranije njen smisao ponovo gubi.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad02.09.2013. u 22:14 - pre 129 meseci
Ne znam ni zašto si otključavao ovu temu, kad je već sve rečeno.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8369
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad03.09.2013. u 23:21 - pre 129 meseci
Stvari koje sam pomenuo nisu bile rečene, a one (naravno, ko želi da ih vidi) bacaju malo drugačije svetlo na planetarni uspeh Teodora von Burga od onog kakvim je on ovde predstavljen.

Mladić koji je uspeo da uradi ovo http://www.imo-official.org/hall.aspx i njegova majka koja je posle njega za to najzaslužnija, a bila je i aktivan učesnik ove teme, ni u kom slučaju nisu trebali da imaju ovakav doček i tretman na ovom mestu koje većinski okuplja ljude koji takve uspehe bi trebalo da vrednuju na poseban način.

Umesto toga, Teodor i njegova majka su na ES-u bili blago rečeno kamenovani što nikako ne služi na čast, no tako je kada (bivši) moderator to dozvoljava i kada (takođe bivši) Administrator to potpiruje.

U međuvremenu sam video da postoji još bizarnija troll-excellence tema http://www.elitemadzone.org/t442144-Fon-Burg-ide-iz-Srbije, u kojoj je slična "ekipa", uprkos tome što ih je Bojan u nekoliko navrata pokušao da urazumi, valjda prevazišla i samu sebe.

Ali sve u svemu, ko ubuduće želi da baci blato na ovako nekoga, predlažem mu ili da malo razmisli o argumentaciji i načinu kako će to da uradi, ili da za eliminaciju produkata svojih pljuvačnih žlezda potraži neko pogodnije mesto.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad

Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28

[ Pregleda: 106379 | Odgovora: 547 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.